جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا
سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 25 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

فهرست مطالب

مهاجرت به کشوری پیشرفته با اقتصادی قوی رویای هر ایرانی است. در این میان کشور آمریکا یکی از پرقدرت ترین کشورها در زمینه اقتصادی و سیاسی بهترین منطقه برای مهاجرت به شمار می رود، اما به دلیل مشکلات سیاسی مابین دولت ها این کار به راحتی امکان پذیر نیست. به همین دلیل یکی از بهترین راه ها و آسان ترین آن ها برای رسیدن به این کشور با استفاده از پاسپورت دومینیکا است. در نتیجه اگر به دنبال سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا هستید، با آسان سفر همراه باشید.

استفاده از پاسپورت دومینیکا برای سفر به آمریکا

در دریای کارائیب کشوری کوچک به اسم دومینیکا وجود دارد که دولت آن در سال های اخیر با تغییر قوانین تصمیم گرفته تا با شرایط خاصی تابعیت این کشور را به متقاضیان ارائه کند. این موضوع با استقبال کشورهای زیادی رو به رو شده است، زیرا با این پاسپورت می توان به کشورهایی مانند سوئیس، آمریکا، ایتالیا، آلمان و کشورهای زیادی در حوزه شنگن سفر کرد.

نکته شگفت انگیز درباره گذرنامه این کشور این است که رتبه آن در میان سایر کشورها 37 است و با آن می توان به بیش از 140 کشور دنیا سفر کرد. در واقع اولین بار در سال 1993 بود که برنامه شهروندی دومینیکا توسط دولت ارائه شد.

علاوه بر این متقاضیانی که قصد سفر به منظور مقاصد درمانی، سرمایه گذاری، تفریحی و … را دارند، می توانند ویزاهای نوع b یک و دو را با یکدیگر ترکیب کرده و به این کشور با استفاده از پاسپورت دومینیکا سفر کنند. با این حال توجه داشته باشید که ممکن است یک مصاحبه در سفارت از شما انجام شود.

مزایای سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

آمریکا
 • بعد از اینکه شهروندی دومینیکا را دریافت کردید ،می توانید همراه با خانواده در مدت زمان کم به آمریکا سفر کنید.
 • برای گرفتن پاسپورت این جزیره، نیازی به زندگی در این کشور نیست.
 • با پاسپورت دومینیکا می توان به 145 کشور سفر کرد.
 • گرفتن پاسپورت دوم بدون دردسر

انواع ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

برای اینکه بتوانید با پاسپورت دومینیکا به آمریکا سفر کنید، باید حتما ویزای تایپ B1 یا ویزای تایپ B2 را دریافت کنید. این ویزاها مربوط به تایپ های مختلف ویزا برای سفر به خاک آمریکا می شوند. در صورتی که هدف شما پیدا کردن کار یا تحصیل در آمریکا است، نباید برای این نوع ویزاها درخواست دهید.

مقالات مرتبط

پس برای توضیح دقیق تر باید گفت که ویزاهای نوع B برای مقاصد گردشگری، تجارت، درمانی و سرمایه گذاری استفاده می شوند. هزینه ویزاهای نوع B، 160 دلار آمریکا است و مدت زمان انتظار برای درخواست آن دو ماه است.

شرایط دریافت ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

برای سفر به آمریکا با پاسپورت این کشور باید شرایط خاصی را برآورده کنید که طبق قوانین آمریکا این شرایط به صورت زیر هستند:

طبق قانون آمریکا اگر شما می خواهید با ویزای نوع بی به این کشور سفر کنید به عنوان یک مهاجر در نظر گرفته می شوید. حال شخص باید نشان دهد که در واقع یک مهاجر نیست و در این خصوص باید کارهای زیر را انجام دهد:

 • هدف از سفر وی به آمریکا مشخص شود.
 • مدت زمان اقامت در این کشور توسط فرد مشخص شود.
 • شخص باید مدارک لازم برای تمکن مالی در مدت اقامت در این کشور را نشان دهد.
 • متقاضی باید یک ضمانت قوی برای اینکه بعد از اتمام ویزا به کشور خود باز می گردد به سفارت ارائه دهد.

البته این قوانین برای افرادی که جزو خدمه کشتی هستند، ممکن است متفاوت باشد، برای اینکه بتوانید بهتر درباره این گونه موارد اطلاعات کسب کنید، می توانید با ما تماس بگیرید.

مراحل درخواست ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

پیش از اینکه وارد مراحل درخواست ویزا شوید، باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید و آن هم در خصوص مدارک لازم است. در ابتدای کار شما باید برای ویزای غیرمهاجرتی آنلاین درخواست بفرستید. پاسپورت شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و در صورتی که شما و اعضای خانواده باهم قصد درخواست ویزا را دارید، باید برای هر نفر یک درخواست جدید ثبت شود. همچنین باید نامه ای به اسم Interview appointment Letter را در کنار مدارک مورد نیاز ارائه دهید.

تعیین نوع ویزا

اولین کار در این پروسه این است که نوع ویزا باید مشخص شود. برای اینکار باید ببینید هدف از سفر شما به آمریکا چیست؟ سپس باید شرایط و مدارکی که این نوع ویزا نیاز دارد، را آماده کنید.

تکمیل فرم  DS-160 

فرم مربوطه را با را دقت پر کنید و توجه داشته باشید که اطلاعات باید کاملا اصلی و صحیح باشند و همین طور امکان ویرایش بعد از ارسال فرم وجود ندارد. اگر درباره پر کردن فرم نیاز به کمک دارید، کارشناسان ما در خدمت شما خواهند بود.

ساختن یک پروفایل برای ویزا

برای درخواست ویزا نیاز است که متقاضی به این وب سایت مراجعه کند و برای خود یک پروفایل بسازد. در این جا باید اطلاعات شخصی خود را وارد کند و مبلغ مورد نیاز برای ویزا را پرداخت نماید. سپس بعد از رسیدن به مرحله آخر از صفحه تایید پرداخت پرینت بگیرد.

پرداخت هزینه درخواست ویزا

بعد از تکمیل فرم باید هزینه ای که برای درخواست ویزا نیاز است، را پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که این هزینه را می توان با دلار کارائیب که ارز این جزیره است پرداخت کرد.

تعیین وقت سفارت

هنگامی که هزینه را پرداخت کردید، باید به این سایت مراجعه کنید، سپس در قسمت schedule appointment می توانید زمان بندی نوبت ها را مشاهده کنید. در این بخش باید به چند سوال جواب دهید و سپس وقت ملاقات خود را مشخص کنید. به طور کلی شما باید دو وقت ملاقات در بخش سفارت آمریکا و همین طور در بخش VAC رزرو کنید.

ارائه مدارک در تاریخ ملاقات

هنگامی که به یکی از دفاتر انگشت نگاری مراجعه کردید، باید به این موارد توجه داشته باشید:

گذرنامه حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

برگه تاییدیه DS-160 را با خود داشته باشید.

افرادی که سن آن ها کمتر از 14 سال است، باید عکس خود را ارسال کنند.

شرکت در مصاحبه

مرحله آخری که شما باید سپری کنید، شرکت در مصاحبه است. در این حالت فرد باید برای انگشت نگاری به یکی از مراکز VAC برود و در مصاحبه سفارت هم شرکت کند. در این هنگام باید مدارکی مانند پاسپورت که روی آن VAC خورده باشد، برگه قرار ملاقات و برگه فرم مربوط به DS را با خود داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

 • پاسپورت با اعتبار شش ماهه
 • عکس دیجیتال که باید بر طبق معیار سفارت باشد.
 • اگر مدارکی مربوط به سفرهای پیشین به آمریکا وجود دارد، باید آن ها را هم ارائه دهید.
 • مدارک تمکن مالی
 • اسناد مربوط به املاک و اطلاعات هویتی خانواده
 • گواهی شغلی

نکاتی مهم در مورد سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

آمریکا

در هنگام درخواست برای ویزا حتما باید توجه داشته باشید که هدف از سفر با ویزایی که درخواست می دهید، یکسان باشد. اگر هدف شما موارد زیر باشد، نمی توانید، برای گرفتن ویزای تایپ B درخواست دهید:

 • پژوهشی
 • استخدام در شرکت آمریکایی
 • سفر به آمریکا به عنوان خدمه کشی یا هواپیما
 • حضور در رادیو یا تلویزیون
 • جهت گرفتن اقامت دائم

جمع بندی

دومینیکا شرایط استثنائی برای افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا دارند، را فراهم کرده است که به این صورت شخص می تواند بدون مشکل به این کشور سفر کند و در این مقاله به طور کامل درباره روش آن توضیح دادیم. در صورتی که هرگونه سوالی در این باره دارید، کارشناسان ما آماده هستند تا سوالات شما را پاسخ دهند.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره