جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / بهترین مراکز خرید ترکیه
بهترین مراکز خرید ترکیه
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

بهترین مراکز خرید ترکیه

admin 14 تیر 1400 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

بهترین مراکز خرید ترکیه

مقدمه

یکی از دلایل علاقه سفر مردم به کشور ترکیه علی‌الخصوص شهر استانبول، خرید و شاپینگ است. این شهر با داشتن بیش از ۱۲۰ مرکز خرید مدرن و مجهز، یکی از بهترین نقاط توریستی جهان برای خرید در ترکیه و اروپا می‌باشد. صدالبته شهر استانبول دیدنی‌های دیگری هم دارد ولی در این مقاله می‌خواهیم به مراکز خرید در شهر استانبول بپردازیم. مفهوم مراکز خرید در شهر استانبول مفهومی تقریبا جدید است، در 80 سرمایه‌گذاری زیادی در این زمینه کردند و مراکز خرید زیاد شروع به ساخت کرد و امروز به جایی رسیده که بهترین مراکز خرید اروپا را دارد.

به عنوان مثال مرکز خرید فروم استانبول و ۵۰۰ هزار مترمربع مساحت بدون شک یک از بزرگ‌ترین مرکز خرید اروپاست. در مقاله یاد خواهید گرفت که بهترین مراکز خرید استانبول کدام مراکز هستند و اصلا چه جوری باید در میان این همه مرکز خرید، مالی که مناسب شما است را انتخاب کنید. با اینکه تعداد مراکز خرید استانبول فوق‌العاده زیاد است بسته به هدف و نوع خرید شما ممکنه مرکز خرید خاصی مدنظرتان باشد، داشتن یک راهنمای مناسب می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

در ابتدا باید هدف خودتان را از خرید مشخص کنید. اگر شما به دنبال خرید با قیمت مناسب و خرید روزمره هستید باید به سراغ نوع خاصی از مراکز خرید و شاپینگ‌سنترها برید ولی اگر دنبال خرید اجناس خاص و برندهای لاکچری و چیزهایی هستیم که کمتر جایی پیدا می‌شود و فقط به دنبال مرکز خرید مناسب آن بگردید که در این مقاله هر دو را به شما معرفی می‌کنیم.

مقالات مرتبط

بهترین مراکز خرید ترکیه

خیابان سنگ فرش استقلال

خیابان استقلال در میدان تقسیم در بخش اروپایی استانبول واقع شده است که یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین خیابان‌ها و مراکز خرید در استانبول می‌باشد. سالانه میلیون‌ها توریست به این خیابان برای خرید میان و همه چیز را می‌توانید رو پیدا کنید، بوتیک‌های لباس، موسیقی، وسایل ورزشی، انواع رستوران و هر چیزی که به ذهنتان برسد می‌توانید اینجا پیدا کنید و در رنج قیمت‌های مختلف البته جایی برای چانه‌زنی تو این خیابان وجود نیست چون این مغازه متعلق به برندهای بزرگ هستند ولی در جاهای دیگر استانبول می‌توانید مغازه‌های کوچک‌تر پیدا و به طور سنتی چانه‌زنی کنید.

پیشنهاد می‌شود که در روزهای آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه به اینجا مراجعه نکنید زیرا روزهای تعطیل است و مردم محلی استانبول هم در این روزها به این خیابان می‌آید و به قول معروف جای سوزن انداختن نیست و بهتره به عنوان توریست در روزهای به غیر روزهای آخر هفته به خیابان استقلال بروید. حتی یک پاساژ معروف در آن در استقلال هستش به اسم پاساژ چیچک. اگر تا به حال به استانبول سفر نکرده‌اید و یا این بار اول است کخ سفر می کنید حتما و حتما از این خیابون بازدید کنید.
بهترین مراکز خرید ترکیه

مرکز خرید فروم بزرگ‌ترین مرکز خرید ترکیه

مرکز خرید فروم استانبول یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در کشور ترکیه و اروپا است و همچنین یکی از مجهزترین و استانداردترین و کامل‌ترین مراکز خرید در اروپا می‌باشد. این مرکز خرید در زمینی به مساحت ۵۰۰ هزار مترمربع ساخته شده است. برای بازدید کامل از مرکز خرید باید یک روز کامل شاید هم بیشتر وقت بگذارید.

در این مرکز خرید شما شاهد بزرگ‌ترین آکواریوم ترکیه خواهد بود، به طور کلی مرکز خرید کاملی هستش و برندهایی که در این مرکز خرید مغازه دارند شعبه دارند، این شعبه هایشان کامل‌ترین نسبت به بقیه شعب است. اگر قصد بازید از مراکز خرید در استانبول دارید اولویت‌های اولتان باید باشد.
بهترین مراکز خرید ترکیه

ایسفانبول فراتر از یک مرکز خرید

شاید خیلی از توریست‌ها با این مرکز خرید آشنا نباشد چون حدودا 5 سال است که افتتاح شده است. ولی باید بدانید با توجه به خصوصیاتی که این مرکز دارد، باید در اولویت اول شما برای بازدید باشد. اسفانبول فقط یک مرکز خرید نیست بلکه یک تم پارک بسیار بزرگ تفریحی و مجموعه بزرگ از رستوران‌ها و سینماها و یک پاساژ فوق‌العاده شیک و زیبا و کامل است. در سفر آینده‌تان به استانبول بازدید از این مرکز خرید که در شمال غربی منطقه اروپایی استانبول واقع شده مراجعه کنید.
بهترین مراکز خرید ترکیه

جواهر مرکز خرید شیک و کامل

این مرکز خرید در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است و یکی از شیک‌ترین و زیباترین مراکز خرید این شهر است. با صدها مغازه رستوران و سینما در ۶ طبقه ساختمان یکی از کامل‌ترین و مجهزترین مال‌های ترکیه است.

حتماً پیشنهاد می‌شود که از این مرکز خرید هم بازدید کنید همه برندهای معروف در این مرکز خرید حاضر هستند. همچنین در این مرکز خرید سینمای آی مکس و پیشرفته هم وجود دارد مخصوصا اگر که مایل به دیدن فیلم‌های روز هالیوود در ترکیه هستید.
بهترین مراکز خرید ترکیه

مرکز خرید عظیم و شیک آکاسیا

مرکز خرید بزرگی که در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد کی از وسیع‌ترین مراکز خرید این شهر است و یک روز کامل را باید برای آن اختصاص دهید. این مرکز خرید با هشت طبقه و بیش از ۲۵۰ فروشگاه یکی از کامل‌ترین مراکز خرید می‌باشد. بازهم تکرار می‌کنم که و یک روز کامل گذاشته شود نا که بتوانید همه جای این مرکز خرید را ببینید.

مرکز خرید استانبول مال

بهترین مراکز خرید ترکیه
بهترین مراکز خرید ترکیه

این مرکز خرید که در بخش اروپایی استانبول و واقع شده نمایندگی مجموعه‌ای از مهم‌ترین برندهای تولید لباس جهان می‌باشد و کامل‌ترین نمایندگی‌ها را هم دارد و در ضمن این مرکز شامل مجموعه کامل سینمایی است و خود این مرکز خرید دارای هتل می‌باشد. در بالای این مجموعه هتل با 300 اتاق خواب قرار دارد، یعنی با رزروکردن اتاق و در قامت در این هتل، یک مرکز خرید بزرگ زیر پایتان است.

گرند بازار استانبول
بهترین مراکز خرید ترکیه

این بازار قدیمی یکی از اصلی‌ترین نقاط توریستی شهر استانبول است و واقعا اگر می‌خواهید اجناس ارزان قیمت پیدا کنید یا دنبال اجناس خاصی هستید که ممکن است در پاساژهای شیک نباشند باید به بازار استابول مراجعه کنید. بازار بزرگ و فضای بازار برای ما ایرانی‌ها، فضایی آشنا است با توجه به اینکه ما در شهرهای خودمان انواع بازارها داریم. واقعا پیشنهاد می شود وقتی به استانبول سفر می‌کنید حتما به گرند بازار سری بزنید، واقعا حال و هوای خودش دارد، به بزرگی بازار تهران نیست ولی اگر دنبال چانه‌زنی هستید گرند بازار استانبول بهترین جا برای این کار است فقط فراموش نکنید که تا ۷ بعد از ظهر بیشتر باز نیست.

مرکز خرید اولیویوم
بهترین مراکز خرید ترکیه

این مرکز خرید هم در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و در منطقه معروف منطقه کارگر نشین، این پاساژ و مرکز خرید مکانی بسیار عالی برای خریدهای ارزان قیمت می‌باشد. خیلی مهم است که در سفر به استانبول و در زمانی که بر اساس بودجه خاصی می‌خواهید خرید کنید بدانید کدام مراکز خرید مناسب شما است تا در نهایت با دست پر از مسافرت برگردید.
این یکی از مراکز خریدی است که در آن می‌توانید با قیمت بسیار مناسب خرید انجام بدهید.
بازارهای استانبول

همچنین استانبول بازارهای زیادی دارد که به‌خاطر طبیعت بازار بودنشان خود به خود قیمت‌های پایینی دارند. مثل بازار بشیکتاش، بازار فیندیک زاده یا بازار کادیکوی استانبول.

جمع بندی
در انتها تجربه گشت و گذار در مراکز خرید خود یک از لذت ها سفر است شاد بهتر باشد از مرکز خرید که از چهار چوب بودجه شما فاصله دارند هم دیدن کنید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

دانشگاه کلگری کانادا تحصیلی

دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری کانادا، در سال 1966 تاسیس شده است. این...

تحصیلی | 31 اردیبهشت 1403

مهاجرت به کانادا با رشته‌های STEM اقامت دائم

مهاجرت به کانادا با رشته‌های STEM

رشته های STEM رشته های ویژه ای هستند که برخی...

اقامت دائم | 29 اردیبهشت 1403

مدرک CLB چیست و اهمیت آن در مهاجرت به کانادا عمومی

مدرک CLB چیست و اهمیت آن در مهاجرت به کانادا

مدرک CLB یکی از مدارکی است که در طی مهاجرت...

عمومی | 26 اردیبهشت 1403

دریافت وقت مشاوره