جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

شرایط خرید خانه در قبرس

اگر به دنبال گرفتن اقامت دائم در مدت زمان کم هستید، بدون شک خرید خانه در قبرس باید یکی از گزینه های شما باشد.

چرا قبرس؟

در این روش به فرد اصلی، همسر و فرزندان زیر 24 سال او اقامت تعلق می گیرد. برای خرید خانه در قبرس تنها باید 300 هزار یورو پرداخت کنید که نسبت به کشورهای اروپایی هزینه بسیار کمتری دارد. در ادامه شما را با روشی آشنا می کنیم که می توانید، تنها با پرداخت 70 درصد از این پول به اقامت دائم قبرس دست یابید!

 • نوع خدمت: خرید ملک و سرمایه گذاری
 • اعتبار اقامت: دو ساله
 • نوع اقامت: مولتی
چرا قبرس؟

هزینه اقامت در قبرس با خرید ملک

متقاضی به خرید ملک به ارزش 300 هزار یورو برای اقامت دائم نیاز دارد.

نام خدمت توضیحات قیمت
خرید ملک

برای اقامت دائم قبرس

300.000 هزار یورو
مزایای خرید ملک در قبرس

زندگی در قبرس

1

قبرس جزو اتحادیه اروپا است

2

گرفتن تابعیت با پرداخت دو میلیون یورو

3

پایین بودن مالیات

4

تخفیف خرید برای ملک نوساز

5

عدم وجود مالیات بر ارزش افزوده ملک

6

گرفتن اقامت برای فرد اصلی و خانواده او

passport

مدارک لازم برای خرید ملک در قبرس

برای خرید ملک در قبرس به این مدارک نیاز است:

 • اصل گذرنامه و کپی آن
 • شناسنامه فرد اصلی و همراهان او
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • ترجمه سند ازدواج
 • 6 تمبر

اخذ اقامت و تابعیت با خرید ملک در قبرس

از جمله راحت ترین روش ها برای گرفتن اقامت قبرس، خرید خانه در قبرس است. همان طور که گفتیم در این روش فرد می تواند برای اعضای خانواده خود هم اقامت دائم این کشور را دریافت کند. از طرف دیگر با اثبات بعضی از شرایط می توان برای والدین هم اقامت دریافت کرد.

یکی از بهترین ویژگی های خرید خانه در قبرس این است که نیازی به حضور متقاضی در این کشور وجود ندارد و برای اینکه بتوانید اقامت خود را در این کشور داشته باشید، تنها باید در عرض دو سال به مدت یک روز به این منطقه سفر کنید.

افرادی که تمایل دارند پاسپورت قبرس را دریافت نمایند، باید به مدت پنج سال در این کشور زندگی کنند و گرفتن پاسپورت و تابعیت این کشور باعث می شود که بتوانید آزادانه به کشورهای اروپایی سفر کنید. برای گرفتن اقامت دائم قبرس باید مراحل زیر را طی کنید:

خرید خانه در قبرس:

ملکی که خریداری می نمایید باید نوساز و ارزشی به اندازه 300 هزار یوند داشته باشد. همین طور وقتی که می خواهید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید، باید حداقل 200 هزار یورو از آن را پرداخت کرده باشید.

سپرده بانکی در کشور قبرس:

فرد اصلی باید به اندازه سی هزار یورو در یک بانک قبرس سپرده گذاری کند و این پول تا سه ماه قابل برداشت نیست.

اثبات در آمد سالیانه برای خرید خانه در قبرس:

برای گرفتن اقامت این کشور شخص باید مدارکی مبنی بر درآمد کافی ارائه دهد. در این حالت برای فرد اصلی مبلغی به اندازه 30 هزار یورو و برای اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان هر کدام پنج هزار یورو و برای پدر و مادر هر کدام هشت هزار یورو نیاز است.

برای گرفتن اقامت قبرس جنوبی دو راه در پیش روی شما وجود دارد. در روش اول متقاضی می تواند ملکی به اندازه 300 هزار یورو خریداری کند که ملک باید نوساز باشد و همان ابتدا می تواند در عرض سه الی چهار ماه اقامت دائم کشور را به دست آورد. در حالت بعدی چنانچه فرد این مبلغ را به صورت کامل ندارد، می تواند مقداری از آن را پرداخت کند و سپس باقی پول خانه را به صورت وام دریافت کند. روش دوم معمولا دو الی سه سال طول می کشد و دیگر منزل شما نو محسوب نمی شود. سود وام ها در این روش دو الی سه درصد است و می توان آن را در عرض 20 تا 30 سال پرداخت کرد.

تصویری از قبرس

تفاوت قوانین اقامت خرید ملک در قبرس جنوبی و شمالی

قبرس یکی از کشورهای زیبایی است که بین آسیا و اروپا قرار گرفته است. اگر شما هم به دنبال خرید خانه در یک مکان رویایی هستید، قبرس برای شما مناسب خواهد بود. کشور قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود که قوانین خرید خانه در این بخش ها متفاوت است که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم:

قوانین اقامت خرید خانه در قبرس جنوبی

بخش جنوبی این کشور جزء اتحادیه اروپا است، به همین دلیل پیشرفت های اقتصادی بیشتری در طی سال ها رخ داده است و سطح زندگی در آن بالاتر و گران تر است. همین طور این منطقه تجارت بیشتری با سایر کشورهایی اروپایی دارد. برای خرید ملک در این بخش هیچ محدودیت خاصی در نظر گرفته نشده است. در مرحله اول شما باید به شورای وزیران بروید.

با این حال باید توجه داشته باشید، این احتمال وجود دارد که کارهای اداری مدت زمان بیشتری طول بکشد. در هنگام خرید ملک بعد از امضا کردن قرارداد فروش، آن را در اداره ثبت املاک ثبت می کنند. سپس بعد از اینکه از شورای وزیران مجوز مربوطه تهیه شد می توانید سند مالکیت را دریافت کنید. البته یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید، این است که زمینی که قصد خریداری آن را دارید، باید متراژ مشخصی داشته باشد.

با استفاده از این اقامت شما می توانید در هر شش ماه نیمی از آن را در یکی از کشورهای اروپایی ساکن باشید. متراژ زمینی که آن را خریداری می کنید نباید بیشتر از 4.014 متر مربع باشد. با اینکه می توانید وام مسکن بگیرید اما به دلیل اینکه پروسه آن آسان نیست، پس بهتر است از یک شخص ماهر در این زمینه مشورت بگیرید.

قوانین اقامت خرید ملک در قبرس شمالی

قیمت ملک در بخش شمالی به صرفه تر است. افراد خارجی می توانند در این بخش از قبرس برای هر نفر یک زمین خریداری کنند. ابعاد این زمین می تواند تقریبا به اندازه 1338 متر مربع باشد. در این بخش از این کشور موارد مختلفی از سند مالکیت وجود دارد که هر کدام شامل انواع مختلفی از زمین یا ملک می شوند و می توانید متناسب با نیاز خود یکی را خریداری کنید. مالیات خرید ملک هم پنج درصد است. پس اگر بودجه زیادی ندارد قیمت ملک در قبرس شمالی برای شما به صرفه تر خواهد بود.

واجدین شرایط خرید خانه در قبرس

محدودیت خاصی در زمینه شرایط خرید خانه در قبرس در نظر گرفته نشده است و همه افراد بالای 18 سال که سوءپیشینه نداشته باشند، می توانند این کار را انجام دهند. لازم به ذکر است که نیازی به داشتن مدرک زبان یا آزمایش پزشکی نیست. شخص متقاضی می تواند همسر و فرزندان که زیر 24 سال هستند را همراه خود ببرد. همچنین امکان گرفتن اقامت برای والدین فرد اصلی و همسر او هم وجود دارد.

قبرس

قیمت خانه در قبرس

این کشور که در بخش مدیترانه واقع شده دارای سواحل زیبا و چشم انداز بینظیری است. در این منطقه خانه و همین طور ویلاهای زیادی برای خرید وجود دارند. این کشور جزیره ای با داشتن ساحل و بخش های کوهستانی که دارای درخت های کاج زیادی هستند، منطقه ای دلپذیر برای زندگی به شمار می رود. عده زیادی مخصوصا به خاطر آب های نقره ای این کشور علاقمند به زندگی در آن هستند. از شهرهای گردشگری و تفریحی آن هم می توان به فاماگوستا اشاره کرد که شب های پرجنب و جوش و پر زرق و برقی دارد.

شهرهایی که در حوالی ساحل هستند، فضای بسیار آرامش بخشی دارند و چندان شلوغ نیستند. شما می توانید در قسمت هایی از کشور مانند پافوس، لیماسول و ... املاک خریداری کنید. مخصوصا که در برخی از این شهرها آثار تاریخی مانند قلعه یا صومعه به چشم می خورند و محیط شهری را جذاب تر کرده اند، البته نباید از باغ های میوه یا سواحل آن ها هم گذشت.

قیمت خانه در قبرس شمالی در روستا یا شهرهای آن متفاوت است و مشخص است که باید متراژ یا نوساز بودن آن را هم در نظر گرفت. به دلیل اینکه قیمت ارز در ایران همواره در حال تغییر است، به همین دلیل نمی توان قیمت خانه در قبرس به پول ایران را محاسبه کرد.

قیمت خرید آپارتمان در قبرس

همان طور که گفتیم قیمت آپارتمان در بخش های مختلف قبرس متفاوت است، برای مثال در شهر لیماسول معمولا قیمت ملک از 90 هزار یورو است و قیمت در شهر پولیس تقریبا شصت هزار یورو است. در بخش آفرودیت هیلز قیمت ملک صد هزار یورو است. در ادامه جدولی وجود دارد که قیمت خانه در بخش های مختلف این کشور را نشان می دهد:

قیمت تقریبی آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر814 یورو
قیمت تقریبی آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر604 یورو
قیمت تقریبی آپارتمان سه خوابه در مرکز1.468 یورو
قیمت تقریبی آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر1.182 یورو      

قیمت خرید ویلا در قبرس

در شهر پیا و پولیس قیمت ویلا در حدود 250 هزار یورو است. قیمت ویلاهای بخش آفرودیت هیلز هم از هفتصد هزار یورو شروع می شود. در دهکده آرام تالا می توانید ویلاهایی در حدود 230 هزار تا 300 هزار یورو خریداری کنید. ویلاها در شهر لیماسول که شهری بزرگ در این کشور است، قیمتی در حدود 300 هزار یورو دارند. در ادامه جدولی برای قیمت ویلا در شهرهای مختلف این کشور آورده ایم.

شهراتاقمتراژقیمت به یورو
آیاناپا4368.32 میلیون و 500 هزار یورو
پولیس، نئوچوریو5328980 هزار یورو
پافوس، کلونی4304500 هزار یورو
پروتاراس، کاووگرکو42062 میلیون یورو
خرید خانه در قبرس

قیمت زمین کشاورزی در قبرس

آب و هوای خوب جزیره باعث می شود که زمین های کشاورزی در آن به صورت حاصلخیر باشند که در این حالت می توانید محصولات کشاورزی خوبی را به دست آورید. بنابراین اگر به کشاورزی علاقه دارید، می توانید قطعه ای زمین کشاورزی در این کشور خریداری کنید. همین طور کشاورزی در این ناحیه هم نسبت به دیگر کشورها هزینه زیادی ندارد. از آن جا که زمین های کشاورزی زیادی وجود ندارد، پس قیمت زمین تقریبا بالا است، همین امر باعث می شود که سرمایه گذاری و فروش این زمین ها هم سود خوبی برای شما داشته باشد.

البته قیمت این زمین ها بستگی به این دارد که در کجا واقع شده یا متراژ آن چقدر است. معمولا در مناطقی مانند پافوس، لارناکا و چندین شهر دیگر زمین های کشاورزی قیمت بیشتری دارند و قیمت املاک هم بالاتر است. البته در شهر لیماسول ملک ها بالاترین قیمت را دارند. معمولا قیمت زمین کشاورزی با اندازه 20 تا 30 هزار متر مربع قیمتی به اندازه 19 میلیون یورو دارد. اگر می خواهید زمین با قیمت کمتری خریداری کنید، باید به پافوس بروید.

در این ناحیه قیمت زمینی به مساحت 130 هزار متر مربع ارزشی به اندازه 5 میلیون یورو دارد، اما در این حوالی قادر به خرید خانه هایی به مساحت 6 هزار متر مربع به ارزش 2 میلیون یورو هم خواهید بود.

قوانین خرید و فروش ملک در قبرس

یکی از مواردی که در هنگام خرید خانه در قبرس جزو قوانین این کشور محسوب می شود، این است که افراد خارجی فقط می توانند یک ملک در این منطقه خریداری کنند. خانه ای که خریداری می کنید، باید تقریبا به اندازه 1300 متر مربع باشد. البته اگر شما بخواهید خانه ای از یک فرد خارجی خریداری کنید، محدودیتی برای آن در نظر گرفته نشده است.

مدارک لازم برای انتقال سند ملک و خانه در قبرس

در صورتی که ملکی در قبرس دارید و می خواهید سند آن را به نام شخص دیگری بزنید تهیه مدارک زیر الزامی است:

 • پرداخت کردن مالیات
 • ضمیمه کردن سند اصلی ملک همراه با مدارک دیگر
تصویری از قبرس

شرایط اخذ وام مسکن در قبرس

برای گرفتن وام در این کشور حتما باید یک ضامن داشته باشید. اما باید در نظر گرفت که بهره وام برای کسانی که شهروند این کشور نیستند، تقریبا به اندازه نیمی از ارزش ملک است. مدارک لازم برای گرفتن این وام شامل موارد زیر می شوند:

 • سن کمتر از 70 سال
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی تمکن مالی
 • افتتاح حساب ارزی در قبرس

مراحل قانونی خرید خانه در قبرس

 • برای تخمین هزینه خرید ملک علاوه بر ارزش ملک باید هزینه های دیگر مانند انتقال، حق تمبر و برخی از هزینه های قانونی را در نظر بگیرید.
 • هزینه انتقال سند وابسته به قیمت ملک است و می تواند بین 3 درصد تا هشت درصد باشد.
 • برای هزینه حق تمبر هم باید قیمت خانه را در نظر داشت که معمولا بین 0.15 تا 0.20 از قیمت خانه است. اما این مبلغ بیشتر از بیست هزار یورو نیست.

مراحل خرید خانه در قبرس به صورت زیر است:

-پیدا کردن خانه مورد نظر

بعد از پیدا کردن خانه باید با مالک ملک وارد گفتگو شوید.

تنظیم قرارداد فروش

چنانچه فروشنده و خریدار به نتیجه برسند، می توانید قرارداد فروش رسمی را تهیه کنید که باید به زبان های مورد نیاز ترجمه گردد. بعد از آن دو ماه فرصت دارید تا قرارداد خود را به اداره اراضی منطقه بدهید.

پرداخت بیعانه

در این مرحله ده درصد از ارزش ملک را به عنوان پیش پرداخت باید به صاحب ملک داد.

 انتقال سند مالکیت

برای انتقال این سند قوانین خاصی باید رعایت گردد. برای مثال دولت مجوزهای ضروری را به شما اعطا کند. بعد از آن مشاور املاک می تواند مالکیت سند را تغییر دهد.

هزینه اجاره ملک در قبرس

دریای قبرس

توجه داشته باشید که چنانچه شما قصد خرید ملک تجاری را دارید، باید مالیات بیشتری نسبت به مسکونی بپردازید. همچنین قیمت ملک در شهرهای مختلف یکسان نیست. از طرف دیگر باید به تفاوت قیمت آپارتمان و ویلا هم توجه داشت. معمولا ساختمان هایی که طراحی لاکچری دارند، برای سرمایه گذاری مناسب خواهند بود.

به طور معمول اگر بخواهیم هزینه زندگی در قبرس را در نظر بگیریم باید گفت که قیمت اجاره مسکن در این کشور از ایران هم بیشتر است و هزینه زندگی هم تقریبا بالا است.

 هزینه اجاره تقریبی هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر2.000.000 یورو
هزینه اجاره تقریبی هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر  1.400.000یورو

وکیل امور ملک در قبرس

از آن جا که برای خرید ملک در قبرس باید از قوانین خاصی مطلع بود و ممکن است، در این روند با مشکلات زیادی روبه رو شوید، در نتیجه وجود یک وکیل مناسب می تواند شما را در این مسیر یاری کند که به طور کامل از مدارک و شرایط خرید خانه در قبرس مطلع شوید. شرکت آسان سفر یکی از شرکت های به نام در زمینه امور مهاجرتی است که کارشناسان آن همواره پاسخگوی سوالات شما و مشاوره به صورت رایگان هستند.

شرایط اخذ وام برای خرید ملک در قبرس

در بخش جنوبی این کشور تقریبا جمعیتی به اندازه 1.200.000 نفر زندگی می کنند. در صورتی که پنج سال در قبرس زندگی کنید، می توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید. به این صورت شما می توانند به آسانی در سایر کشورهای اروپایی زندگی کنید. کسانی که مایل به خرید ملک در قبرس هستند، می توانند وام های دولتی که سود کمی دارند را دریافت کنند. مبلغ وام تا هفتاد درصد ارزش خانه است و سود بسیار کمی از دو تا چهار درصد دارد.

خریدار می تواند ملک خود را اجاره دهد و به این صورت قسط های وام به راحتی قابل پرداخت است. همین طور، در طی سال هایی که خانه در اختیار شما است، به دلیل افزایش قیمت ملک سود دیگری هم از این لحاظ نصیب شما می شود.

با خرید ملک در قبرس بعد از دو تا سه سال می توانید اقامت دائم این کشور را بگیرید.

سرمایه شما بعد از 25 تا 30 سال به شما باز می گردد.

دختری در قبرس

استانداردهای سرمایه‌گذاری در قبرس

برای اینکه از سرمایه گذاری خود در قبرس مطمئن باشید، باید نسبت به شرایط این کشور آگاهی کامل را داشته باشید. یکی از عواملی که در این موقعیت باید به آن توجه داشته باشید، نرخ مصادره اموال است. در این حالت، در صورتی که کشور درگیر تحریم های جهانی شود یا اینکه دولت در کشور مقصد تغییر کند، اموال خریدار می تواند مصادره گردد. نرخ مصادره اموال از یک تا هفت است و در کشور قبرس این نرخ روی عدد یک است.

نرخ کنترل فساد مورد دیگری است که می تواند در سرمایه گذاری شخص موثر باشد. بر این اساس نرخ شاخص بین منفی 2.5 الی 2.5 است که عدد منفی 2 و نیم نشانی از نرخ پایین فساد را دارد.

شاخص های سرمایه گذاری با خرید ملک در کشور قبرس

پیش بینی نرخ رشد اقتصادی قبرس

میزان رشد اقتصادی کشور مقصد هم می تواند به خوبی نشان دهد که زندگی در آن تا چه اندازه برای شما راحت و فارغ از نگرانی خواهد بود. بنابراین برای خرید ملک در قبرس باید این مورد را هم در نظر گرفت.

نرخ تورم در قبرس

نرخ تورم در این کشور در سال های اخیر نوسان داشته و ثابت نبوده است. اما در طی دو سال اخیر مقداری کاهش یافته است.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

بله، با استفاده از خرید ملک می توان به سادگی اقامت دائم قبرس را به دست آورد.

بله، همسر و فرزندان زیر 24 سال و همین طور والدین او می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

با خرید ملک در قبرس نمی توانید در این کشور کار کنید.

خیر، تنها در طول مدت دو سال باید یک روز در این کشور حاضر باشید.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد شرایط خرید خانه در قبرس

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

شرایط خرید خانه در قبرس

اگر به دنبال گرفتن اقامت دائم در مدت زمان کم هستید، بدون شک خرید خانه در قبرس باید یکی از گزینه های شما باشد.

جهت دریافت مشاوره برای شرایط خرید خانه در قبرس اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره