جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان تنها برای مقاصد گردشگری نیست، بلکه با آن می توانید در مصاحبه های کاری شرکت کنید، در کنفرانس های بین المللی حاضر شوید و به دیدار اعضای خانواده خود بروید.

چرا آلمان؟

کشور آلمان که بخشی از حوزه شنگن است، قوانین ویژه ای برای دریافت ویزای توریستی تعیین کرده که باعث می شود کلیه کسانی که خارج از اروپا هستند نیازمند گرفتن ویزا باشند. این ویزا اعتبار کوتاه مدت دارد و می توان با آن در بخش های مختلف آلمان سفر کرد. هفته مد آلمان بدون شک از جذابترین رویدادهایی است که در این کشور روی می دهد و در آن افراد مشهور زیادی شرکت می کنند، علاوه بر این ساختمان های قدیمی و تاریخ این کشور باعث شده تا ارزش بازدید و سفر کردن را داشته باشد.

 • اعتبار ویزا: 3 ماه
 • نوع ویزا: مولتی و سینگل
 • نوع خدمت: اخذ ویزای توریستی
 • محل انگشت نگاری: ویزامتریک
چرا آلمان؟

هزینه ویزای توریستی آلمان

هزینه ویزای شنگن آلمان به صورت زیر است:

نام خدمت توضیحات قیمت
افراد بزرگسال

بر طبق اعلام سفارت

80 یورو
کودک 6 تا 12 سال

بر طبق اعلام سفارت

40 یورو
کودک زیر 6 سال

بر طبق اعلام سفارت

رایگان
مزایای ویزای توریستی آلمان

ویزای شنگن آلمان

1

شرکت در مصاحبه کاری

2

بازدید از اعضای خانواده

3

بازدید از کشوری با تاریخچه ای قوی

4

شرکت در کنفرانس های بین المللی

5

سابقه سفر خوب برای اخذ سایر ویزاها

6

سفر به سایر کشورهای عضو شنگن

passport

مدارک موردنیاز ویزای توریستی آلمان

برای اخذ ویزای شنگن آلمان این مدارک نیاز است:

 • دو قطعه عکس مخصوص ویزا
 • پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی آلمان
 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • مدرک محل اقامت در آلمان
 • انگیزه نامه که هدف شما را از سفر به آلمان مشخص می کند.
 • گواهی نامه رانندگی
 • بیمه مسافرتی با سقف سی هزار یورو که می توانید از آن در همه کشورهای شنگن استفاده کنید.
 • مدرک تور رزرو شده در صورت وجود
 • بلیط رفت و برگشت و چنانچه با تور هستید برنامه تور و مکان هایی که قصد بازدید دارید.
 • گردش حساب برای سه ماه گذشته
 • اثبات تمکن مالی برای سفارت

انواع ویزای شینگن آلمان

ویزای توریستی آلمان شامل موارد زیر می شوند:

ویزای شینگن یکپارچه آلمان

دهکده ای در آلمان

مدت اعتبار این ویزا سه ماهه و در طی 180 روز است. در این زمان متقاضی قادر است تا نه تنها از آلمان بلکه از کشورهای دیگر هم بازدید کند. البته باید توجه داشته باشید که این ویزا در دو حالت یکبار ورود یا سینگل و چند بار ورود یا مولتی صادر می شود.

ویزای شنگن یکبار ورود به این صورت است که فردی که این ویزا را دریافت کرده، فقط می تواند یکبار به این کشور وارد شود و اگر پیش از اتمام ویزا آلمان را ترک کند دیگر قادر به بازگشت نخواهد بود. در حالی که با ویزای چند بار ورود می توانید به دفعات به این کشور وارد شوید. البته باید توجه داشته باشید که بعد از اتمام زمان ویزا حتما از کشور خارج شوید.

ویزای محدود شنگن آلمان (LTV)

در این حالت شما فقط اجازه دارید، در داخل خود کشور آلمان رفت و آمد کنید و امکان سفر به بقیه بخش های شنگن وجود ندارد.

نحوه درخواست ویزای توریستی آلمان

شهری زیبا در کنار دریا

فرم درخواست:

مرحله اول این است که مدارک لازم را تهیه کنید، سپس فرم درخواست ویزا پر کرده و امضا کنید. این برگه باید پرینت شود و در هنگام مراجعه به ویزامتریک با خود داشته باشید. توجه داشته باشید که فرم نباید به صورت دست نویس پر شود.

تعیین وقت قرار ملاقات:

لازم به ذکر است که بدون وقت ملاقات نمی توانید به ویزامتریک مراجعه کنید و از قبل باید یک قرار رزرو کرده باشید.

مراجعه به ویزامتریک:

بعد از طی مراحل قبلی باید به ویزامتریک مراجعه کنید که در این حالت وقت شما ثبت شده و یک تائیدیه به شما ارائه می شود. لازم است که حتما در موقع تعیین شده در مرکز حاضر شوید.

درخواست ویزا:

مدارکی که آماده کرده اید را حتما طبق لیست سفارت مرتب کنید و به همراه فرم ارائه دهید. اگر مدارک ناقص باشد یا فرم به درستی پر نشده باشد، مشکل ایجاد می شود. سپس ویزامتریک مدارک افرادی که به صورت کامل ارائه شده است را به همراه پاسپورت شخص تحویل می گیرد.

وارد کردن اطلاعات:

هنگامی که مرکز اطلاعات شما را می گیرد، اطلاعات را در سیستم کنسولگری وارد می کند. سپس یک نسخه چاپی به شما تحویل داده می شود که بعد از تایید صحت اطلاعات باید آن را امضا کنید. لازم به ذکر است که اگر فرزند خردسالی همراه شما است، باید فرم درخواست آن توسط هر دو والدین امضا شود.

داده های بیومتریک:

در مرحله بعد فرآیند انگشت نگاری از شما انجام می شود که به صورت اسکن ده رقمی اثر انگشت و اسکن انگشت دیجیتال است که معمولا چند دقیقه بیشتر زمان نمی برد.

بعد از اینکه این پروسه تمام می شود، فقط باید منتظر نتیجه درخواست ویزا بمانید. توجه کنید که رسید پرداخت را با خود نگه دارید.

بهترین زمان درخواست ویزا

کاخی در میان جنگل آلمان

بهتر است که حداکثر یک ماه به زمان سفر خود برای درخواست این ویزا اقدام کنید. اما به طور کلی امکان درخواست ویزا، شش ماه یا دو هفته پیش از سفر وجود دارد. بررسی درخواست متقاضی معمولا دو هفته طول می کشد که این زمان ممکن است به یک ماه هم بکشد.

تمدید ویزای توریستی آلمان

در حالت کلی نمی توان ویزای توریستی آلمان را تمدید کرد، مگر موارد خاصی که شخص نمی تواند از کشور خارج شود و این موارد به صورت زیر هستند:

دیر وارد شدن به آلمان: اگر خیلی دیر به آلمان وارد شوید و نتوانید از اعتبار ویزای خود به درستی استفاده کنید.

حوادث غیرقابل پیش بینی: مانند حوادث طبیعی، بدی وضعیت آب و هوا که موجب لغو پرواز می شود.

دلایل بشر دوستانه: اگر حادثه ای ناگوار برای اعضای خانواده در آلمان رخ دهد.

کار در آلمان با ویزای توریستی

با ویزای شنگن آلمان نمی توان در این کشور کار کرد، زیرا نیاز به اجازه کار دارید. اما ویژگی این ویزا این است که به شما اجازه می دهد تا در یک مصاحبه کاری شرکت کنید، زیرا اغلب کافرمایان از شما درخواست مصاحبه حضوری دارند. کسانی که می خواهند در این کشور یک تجارت را راه اندازی کنند، باید درخواست ویزای فریلنسر بدهد.

همین طور بخوانید درباره کار در آلمان

اعتبار ویزای توریستی آلمان

میدان آلمان

زمان این ویزا 3 ماه است. با این حال سفارت آلمان باید تصمیم بگیرد که چه مدتی می توانید در آلمان حاضر باشید. پس اعتبار ویزا با مدت اقامت تفاوت خواهد داشت. در اعتبار ویزا تاریخ ورود و خروج شما ذکر می شود. معمولا اعتبار ویزا از اقامت بیشتر است. حتما در زمان انقضای اعتبار ویزا از کشور آلمان خارج شوید وگرنه به مشکل دچار خواهید شد.

عوامل ریجکتی ویزای آلمان

مطمئنا هیچ کس نمی خواد هنگام گرفتن نتیجه با ریجکتی مواجه شود به همین دلیل باید این پروسه را با دقت و حساسیت خاصی پیش برد و آن را به دست افراد باتجربه سپرد. با این حال عواملی که باعث ریجکتی می شوند به صورت زیر هستند:

مدارک ضعیف:

مدارکی که قرار است ارائه شود باید درست و معتبر باشند. چنانچه نتوانید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید، نتیجه درخواست قطعا ریجکت خواهد بود.

نبود برنامه سفر مناسب:

عواملی که ممکن است در این زمینه برای شما مشکل ایجاد کنند، شامل نداشتن بلیط پرواز رفت و برگشت، نامشخص بودن برنامه سفر شما و نداشتن محلی برای اقامت در طی مدت حضور شما در آلمان است.

پر کردن فرم به صورت ناقص یا اشتباه:

تمام بخش های فرم باید به طور کامل پر شود و نباید جای خالی در آن باقی بماند. همچنین امضایی که در گذرنامه ثبت می کنید، باید با امضای شما در سایر برگه های فرم یکسان باشد وگرنه به مشکل برمی خورید.

مشکل بیمه: بیمه مسافرتی که ارائه می دهید، باید تمام هزینه های لازم برای سفر شما را پوشش دهد. اگر بیمه نتواند استانداردهای اعلام شده را برآورده کند توسط سفارت ریجکت می شوید. پس حتما باید آن را به مقداری که سفارت تعیین کرده است تهیه کنید.

نداشتن تمکن مالی:

سفارت باید مطئن باشد که در مدت حضور در این کشور بتوانید از عهده زندگی خود بربیایید. در صورتی که مدارکی که در این باره ارائه می دهید، نتواند افسر را قانع کند، درخواست ویزا رد می شود. در این خصوص باید صورت حساب جاری، تمکن مالی، گردش حساب و چک مسافرتی به اسم متقاضی ارائه گردد.

عدم اثبات برای بازگشت به ایران:

در صورتی که نتوانید مدارک مناسبی برای بازگشت به کشور خود ارائه دهید افسر به درخواست شما شک می کند. در این حالت باید شخص به افسر اطمینان دهد که بعد از تمام شدن مهلت اعتبار ویزا به کشور خود باز می گردد. پس باید مدارکی مانند داشتن خانواده در ایران یا گواهی شغلی از طرف شرکتی که مشغول به کار هستید ارائه دهید.

نبود برنامه سفر مناسب:

عواملی که ممکن است در این زمینه برای شما مشکل ایجاد کند شامل نداشتن بلیط پرواز رفت و برگشت، نامشخص بودن برنامه سفر شما و نداشتن محلی برای اقامت در طی مدت حضور شما در آلمان است.

پاسپورت نامعتبر:

پاسپورتی که به سفارت ارائه می دهید، باید کاملا معتبر باشد و هیچ آسیبی به آن وارد نشده باشد. برای مثال اگر صفحات پاسپورت خراب شده باشد یا از بین رفته باشد، برای شما مشکل ایجاد می شود.

مشکل سوءپیشینه:

اگر قبلا سابقه کیفری داشته باشید، درخواست شما رد می شود. کلیه کسانی که تهدیدی برای امنیت داخلی یا خارجی هستند یا افرادی که در جرم هایی مانند مواد مخدر، ترویست، کودک آزادی و ... دست داشته اند، قادر به گرفتن ویزا نخواهند بود.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

هزینه این ویزا برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودک 6 تا 12 سال، 40 یورو است.

حداقل بیمه 30 هزار یورو است.

در حالت کلی خیر اما در شرایط ضروری این امکان وجود دارد.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد ویزای توریستی آلمان

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
ع
علی
23 بهمن 1402

مدت ویزای توریستی آلمان چقدره؟

سمیرا رسائی
23 بهمن 1402

3 ماه

م
محمد
23 بهمن 1402

ویزای شنگن می شه برای همه اعضای خانواده گرفت؟

سمیرا رسائی
23 بهمن 1402

بله

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان تنها برای مقاصد گردشگری نیست، بلکه با آن می توانید در مصاحبه های کاری شرکت کنید، در کنفرانس های بین المللی حاضر شوید و به دیدار اعضای خانواده خود بروید.

جهت دریافت مشاوره برای ویزای توریستی آلمان اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره