جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

تحصیل در کانادا

کانادا مقصدی است که ایرانیان زیادی برای مهاجرت آن را در نظر می گیرند. مهمترین علت آن را هم می توان زبان انگلیسی این کشور و کسب اقامت و راه های آسان مهاجرتی ذکر کرد.

چرا کانادا؟

کانادا یکی از بهترین کشورها برای ایرانیان است. علت اصلی این مورد تنوع مهاجران و فرهنگ های مختلفی است که در آن شکل گرفته است. این قضیه باعث شده تا مهاجران بتوانند به سادگی جای خود را در میان مردم اصلی این منطقه پیدا کنند. از نظر آزادی های اعتقادی و همین طور اجتماعی هم این کشور در رتبه بالایی در جهان قرار گرفته است. در این میان باید در نظر گرفت که پاسپورت کانادا هم از بهترین پاسپورت ها برای سفر به کشورهای مختلف است و در سال 2023 در رتبه 4 ام دنیا قرار گرفته است.طی بررسی که وزارت امور خارجه در ایران انجام داده است، در سال 2021 تقریبا 400 هزار ایرانی در این کشور زندگی می کرده اند، پس مشکلی برای ایرانیان از جهت مهاجرت و تنهایی به وجود نخواهد آمد.

 • نوع خدمت: اخذ ویزای تحصیلی
 • اعتبار ویزا: 1 سال
 • نوع ویزا: تحصیلی
 • محل انگشت نگاری: VAC
چرا کانادا؟

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

معمولا این هزینه شامل شهریه دانشگاه و هزینه زندگی می باشد که بعضی از این هزینه ها شامل موارد زیر می شوند:

نام خدمت توضیحات قیمت
استادی پرمیت

اجازه تحصیل دانشجوی خارجی

150 دلار
تمدید استادی پرمیت

تمدید اجازه تحصیل دانشجو

150 دلار
ویزای کار همراه دانشجو

هزینه اجازه کار به همراه دانشجو

225 دلار
هزینه انگشت نگاری

این هزینه در سفارت گرفته می شود

85 دلار
انگشت نگاری برای خانواده

برای هر عضو خانواده جداگانه دریافت می شود

170 دلار
آزمون تافل (2023)

آزمون زبان برای گرفتن مدرک

245 دلار

مزایای دریافت اقامت کانادا

1

تحصیل، کار و اقامت در تمام شهرهای کانادا

2

استفاده از بیمه درمانی رایگان

3

دریافت پاسپورت کانادا بعد از سه سال

4

بازکردن حساب بانکی در هر جای دنیا و تهیه مستر کارت

5

سفر به 172 کشور دنیا بدون محدودیت

6

گرفتن اقامت دائم برای والدین و همین طور همسر و فرزند زیر19 سال

passport

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

برای اینکه بتوانید در دانشگاه های کانادا تحصیل کنید، نیاز دارید که ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نمایید. همان طور که می دانید سفارت کانادا در کشور ایران فعالیتی ندارد. به همین دلیل برای اینکه بتوانید کارهای مربوط به درخواست ویزا را انجام دهید باید به یکی از کشورهای نزدیک ایران بروید که می توانید برای اینکار دبی، ارمنستان، ترکیه یا کشورهای دیگر را انتخاب کنید. مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می شوند:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسات آموزشی دیگر
 • تمکن مالی که شامل هزینه زندگی و دانشگاه می شود.
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • انگیزه نامه
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • سلامت جسمی و روحی
 • هزینه انگشت نگاری و عکسی که در سفارت از شما گرفته می شود – 85 دلار
 • هزینه ویزای تحصیلی – 150 دلار

دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف دنیا برای آموزش به این کشور سفر می کنند تا بتوانند آینده ای بهتر را برای خود رقم بزنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، می توانید برای آشنایی با انواع ویزای تحصیلی کانادا این مطلب را مطالعه کنید. همین طور برای کسب اطلاعات بیشتر مشاوران ما همواره در خدمت شما هستند.

در این مطلب مسائلی از این قبیل بررسی می شوند:

انواع ویزای تحصیلی کانادا

ویزای همراه کانادا

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

اجازه کار در حین تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

کیفیت آموزشی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و دانشگاه های آن رنکینگ بسیار بالایی در سطح جهانی دارند. یکی از نکات بسیار ویژه بعد از پایان تحصیلات در کانادا این است که می توان به راحتی در این کشور کار پیدا کرد و مشکلی از این بابت وجود ندارد. بعلاوه کسانی که از رزومه تحصیلی خوبی برخوردارند، می توانند با گرفتن بورسیه تحصیلی مقدار زیادی از هزینه های خود را پوشش دهند. در ادامه به بررسی بعضی از مزیت های تحصیل در این کشور خواهیم پرداخت.

- تحصیل به زبان انگلیسی

زبان اصلی این کشور انگلیسی است و همان طور که می دانید انگلیسی زبان رایج و دوم مردم دنیا است. بنابراین تحصیل به این زبان در کانادا موجب می شود که به راحتی در سایر کشورها هم بتوانید کار کنید. البته در بعضی از شهرهای کانادا فرانسوی به عنوان زبان اصلی استفاده می شود.

- دانشگاه های معتبر

تقریبا 90 دانشگاه در این کشور هستند که از میان آن ها 17 دانشگاه در حالت خصوصی فعالیت می کنند. دانشگاه های کانادا از اعتبار خوبی برخوردارند، در نتیجه مدارکی که در این کشور اخذ می کنید، در همه جای دنیا قابل استفاده هستند.

- امکان کار در حین تحصیل

کار پاره وقت در حین تحصیل باعث می شود که بتوان بخشی از هزینه ها زندگی را تامین کرد. به دانشجویانی که در کشور کانادا تحصیل می کنند، این اجازه داده شده تا بتوانند در هر هفته 18 تا 20 ساعت کار کنند. همین طور در حین تعطیلات هم می توانند به صورت تمام وقت کار کنند. البته دانشجویان باید حتما این مورد را در نظر داشته باشند که برای کار کردن باید بیمه یا SIN داشته باشند و برای گرفتن SIN هم باید اجازه کار در ویزا داده شود.

شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا شامل ویزای دانشجویی و دانش آموزی می شود که ویزای دانشجویی برای افرادی است که سن آن ها از 18 سال بیشتر بوده و تمایل دارند در کالج یا دانشگاه های کانادا تحصیل کنند. برای مدارس کشور کانادا امکان پذیرش تحصیلی وجود دارد که شرایط سنی لازم 7 الی 18 سال است. مدارس به صورت International School یا Boarding school هستند که بوردینگ اسکول ها شهریه بیشتری دارند و دانش آموز در مدرسه به صورت شبانه روزی مستقر شده و امکاناتی مانند سه وعده غذایی و خوابگاه در اختیار او قرار می گیرد.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا از سن 7 سال آغاز شده و تا سن 18 سال ادامه دارد. بعد از آن فرد می تواند به دانشگاه های این کشور وارد شود. در استرالیا مدارس به صورت خصوصی یا دولتی هستند. مدارس دولتی بیشتر برای افرادی است که والدین آن ها دارای اقامت این کشور هستند. دانش آموزان خارجی می توانند در مدارس شبانه روزی و خصوصی آن ها تحصیل کنند. در این مقطع معمولا نمرات دو سال اخیر مدرسه نیاز است و یک مصاحبه با متقاضی و والدین او انجام می شود. همچنین ارائه مدرک زبان الزامی نیست.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی شما باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید. کارشناسی در کشور کانادا معمولا 3 تا 4 سال است که البته مدت زمان آن به رشته و همین طور دانشگاه شما بستگی دارد.

یکی از ویژگی های کالج در کانادا این است که شما حین تحصیل در برنامه های مخصوصی شرکت می کنید که شما را برای ورود به بازار کار آماده خواهد ساخت. اما با تحصیل در دانشگاه می توانید بعدا در مقطع ارشد و دکترا هم آموزش خود را ادامه دهید.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

تحصیل در کارشناسی ارشد کانادا

با تحصیل در کارشناسی ارشد در کانادا می توانید از کیفیت بالای آموزشی، مدرک معتبر جهانی، شهریه مناسب نسبت به سایر کشورها، امکان کار بعد از تحصیل در کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا بهره مند شوید.

این مقطع به طور معمول در حدود یک الی دو سال خواهد بود. در این دوره باید با موفقیت 45 تا 60 واحد درسی را پشت سر بگذارید. در مقطع کارشناسی ارشد رشته های تحصیلی به صورت زیر هستند:

- کورس محور

در این حالت شما تنها واحدهای درسی را سپری می کنید و همین طور ممکن است یک پروژه هم در پایان این دوره از شما خواسته شود. در دوره کورس محور نیازی به مشخص کردن استاد راهنما نیست.

- پژوهش محور

در این حالت شما باید واحد درسی خود را گذرانده و سپس تحت نظارت استاد راهنمای خود یک تز تحقیقاتی را آماده کنید. توجه داشته باشید که تز تحقیقاتی پژوهش هایی هستند که روی یک موضوع خاص تمرکز کرده و پیش از این مورد بررسی قرار نگرفته اند. برای گرفتن این نوع پذیرش باید یک استاد از دانشگاهی که انتخاب کرده اید شما را قبول کند.

برای پذیرش در این دوره باید شرایط زیر را داشته باشید:

معدل لیسانس از 13 به بالاتر (روشن است که هرچه معدل بیشتر باشد شانس پذیرش بیشتر خواهد بود)

 نمره زبان مناسب

- پذیرش مستقیم در کانادا:

برای اینکه از دانشگاه های کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش مستقیم بگیرید، باید نمره آیلتس 6 و نیم یا نمره ای معادل با آن را کسب کنید. البته رشته های خاصی هستند که نمره زبان بالاتری از شما درخواست می کنند. برای مثال در رشته هایی مانند روانشناسی، معماری، داروسازی و هنر باید نمره آیلتس از 7 بیشتر باشد.

- پذیرش مشروط در کانادا:

در صورتی که نمره زبان شما از حداقلی که دانشگاه تعیین کرده است، کمتر باشد می توانید با شرط دوره زبان از دانشگاه پذیرش بگیرید. با این حال توجه داشته باشید که دانشگاه هایی که پذیرش مشروط در مقطع فوق لیسانس می دهند بسیار کم هستند.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا کانادا

تحصیل در مقطع دکترا کانادا

دانشگاه های مختلف کانادا شرایط مخصوصی برای مقطع تحصیلی در نظر گرفته اند که در هر دانشگاهی متفاوت خواهد بود. در ادامه شما را با این شرایط آشنا خواهیم کرد.

- اصل مدارک و ریزنمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد

- مدرک زبان که معمولا آیلتس 7 است.

- مقاله قوی

- تجربه تحقیقاتی

- داشتن حداقل دو توصیه نامه برای پر کردن فرم اپلیکیشن ضروری است.

- امکان مصاحبه توسط دانشگاه وجود دارد زیرا آن ها تمایل دارند تا بیشتر با توانایی های فرد آشنا شوند.

- شرایط سنی برای تحصیل اعلام نشده است، اما اگر سن شما از 32 کمتر باشد روند انجام کار برای شما ساده تر می شود.

بهترین دانشگاه های کانادا

برترین دانشگاه های جهان در کشور کانادا هستند و علاوه بر این هزینه آموزشی پایین تر در این کشور نسبت به سایر کشورها می تواند اکثر دانشجویان را مجاب کند که به طرف این منطقه بروند. همین طور درخواست ویزا در کانادا نسبت به سایر کشورها آسان تر است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو را می توان مشهورترین دانشگاهی دانست که در این کشور ساخته شده است. دانشگاه مورد نظر را بر طبق سیستم آموزشی دانشگاه های انگلیس ساخته اند و در آن چندین کالج وجود دارد که هر کدام یک موضوع تخصصی را تدریس می کنند.

دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا

این دانشگاه در استان کبک قرار گرفته است و زبان تدریس رشته های دانشگاهی در آن انگلیسی است. سال تاسیس این دانشگاه در سال 1821 بوده است و اسم آن را از یک تاجر اسکاتلندی گرفته اند. دانشگاه مک گیل در مونترال ساخته شده و محوطه بسیار زیبایی دارد و خوابگاه دانشجویان هم در این مکان قرار گرفته دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

اگر به رتبه بندی دانشگاه های کانادا نگاهی بیاندازید، می بینید که این دانشگاه در رتبه سوم قرار گرفته است. این دانشگاه مکانی بسیار مناسب برای انجام کارهای تحقیقاتی است. شهرهای ونکوور و کلونا بخش های اصلی این دانشگاه را در خود جای داده اند. ویژگی دل انگیز این دانشگاه نزدیکی به ساحل و کوهستان است که باعث شده چشم انداز فوق العاده ای داشته باشد. همین طور در این میان می توان به باغ های زینتی و بخش هنرهای این مجموعه هم اشاره کرد.

دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشگاه آلبرتا کانادا

از دیگر دانشگاه های کانادا می توان به این دانشگاه اشاره کرد. این دانشگاه در سال 1908 ساخته شده و در شهر ادمونتون قرار دارد. بخشی از این مجموعه شامل باشگاه های ورزشی می شود و محلی هم برای تیم ملی بسکتبال بانوان این کشور اختصاص داده شده است. در بخش جنوبی کارهای پژوهشی در زمینه کشاورزی در جریان است.

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا

از رشته های محبوب در دانشگاه های کانادا می توان به مهندسی، تجارت، زمین شناسی، داروشناسی، علوم کامپیوتر و ... اشاره داشت. مخصوصا کانادا با کمبود نیرو در رشته مهندسی روبه رو است و حقوق متخصصان این رشته در سال 2022 به طور متوسط 45 هزار دلار بوده است.

پزشکی از دیگر رشته های محبوبی است که هیچ وقت بازار کار خود را از دست نمی دهد، زیرا انسان ها همواره به درمان نیاز دارند. متخصصان با تجربه چندین ساله می توانند درآمدی به اندازه 53 هزار دلار در سال دریافت کنند.

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

کمترین نمره زبان برای قبولی در مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا آیلتس 6 و نمره تافل 60 تا 78 است. برای دوره کارشناسی ارشد باید نمره زبان آیلتس 6.5 یا تافل 93-79 داشته باشید و برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا باید آیلتس 7 یا تافل 94- 101 بگیرید. البته برای بعضی از رشته های خاص مانند پزشکی یا مهندسی نمره بیشتری مورد نیاز است.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا سن شما باید برای مقطع درخواستی مناسب باشد. هرچه قدر فاصله بین دو تا مقطع تحصیلی کمتر باشد، شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه هم بیشتر می شود. در نتیجه برای مثال متقاضی با سن 25 شانس بیشتری نسبت به یک فرد 40 ساله دارد.

کالج های کانادا معمولا از سن بین 18 تا 23 را قبول می کنند. البته این مورد بستگی به کالج دارد و بعضی از آن ها سن های بالاتر را هم پذیرش می دهند. تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا شریط سنی ویژه ای ندارد و تمام سنین می توانند برای آن درخواست بکنند. اما در دوره کارشناسی ارشد بهتر است تا سن فرد از 32 کمتر باشد و گپ تحصیلی خیلی زیادی نداشته باشد. برای تحصیل در مقطع دکترا محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است.

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه کانادا

یکی از مهمترین عوامل در گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا داشتن معدل بالا است. در حالت کلی افرادی که در کارشناسی معدل 16 و در کارشناسی ارشد معدل 17 داشته باشند، شانس بیشتری برای گرفتن بورسیه تحصیلی دارند. در کشور کانادا دانشگاه های خصوصی و دولتی بورسیه های متفاوتی را ارائه می دهند که بعضی از آن ها شامل دکترا گرانت بانتینگ، بورسیه تحصیلی وانیر کانادا، بورسیه پس از فارغ التحصیلی NSERC و ... می شوند.

مدت زمان تحصیل برای مقاطع مختلف در کانادا (کارشناسی-ارشد-دکتری)

تحصیل در کانادا در دوره کارشناسی 4 سال به طول می انجامد. برای دوره کارشناسی ارشد باید زمانی به اندازه یک الی دو سال در نظر بگیرید و دوره دکترا شامل 3 تا 5 سال می شود.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی در کانادا

صدور ویزای تحصیلی کانادا

از زمان ارسال مدارک و درخواست وقت سفارت ممکن است سه تا چهار هفته یا گاهی اوقات در موارد معدود 2 تا 3 ماه طول بکشد که ویزا صادر شود. در این میان عواملی هستند که در سرعت صدور ویزا تاثیرگذارند که از جمله آن ها می توان به نداشتن سابقه کیفری، کامل بودن مدارک و نوع درخواست اشاره کرد.

هزینه های تحصیل در کانادا

کارشناسی

همان طور که پیش از این هم به آن اشاره کردیم، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور بستگی به رشته و همین طور دانشگاهی دارد که شما در آن پذیرش گرفته اید. باید توجه داشته باشید که بعضی از رشته ها هزینه بیشتری دارند، برای مثال رشته های حقوق، مهندسی و مدیریت از جمله آن ها محسوب می شوند.

بعضی از دانشگاه های کانادا سطح عملی بالاتری نسبت به سایرین دارند که در ادامه به معرفی برخی از آن ها به همراه هزینه تحصیلی خواهیم پرداخت.

دانشگاهرتبه QSشهریه یک سال
دانشگاه تورنتو2612 الی 60 هزار دلار
دانشگاه مک گیل2724 الی 75 هزار دلار
دانشگاه بریتیش کلمبیا4645 الی 60 هزار دلار
دانشگاه مونترال11119 الی 26 هزار دلار
دانشگاه آلبرتا12632 الی 96 هزار دلار
دانشگاه مک مستر14037 الی 54 هزار دلار
دانشگاه واترلو14945 الی 66 هزار دلار

کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی برای اینکه در رشته کارشناسی ارشد تحصیل کنند معمولا باید از 13 هزار دلار به بالا پرداخت نمایند که همین طور که به آن اشاره کردیم این رقم در رشته های مختلف متفاوت خواهد بود و ممکن است به 30 هزار دلار هم برسد. در تعدادی از دانشگاه های برتر هم این رقم به 53 هزار دلار می رسد.

همچنین شما باید هزینه های دیگری مانند بیمه پزشکی، هزینه خدمات دانشگاه و هزینه دانشجویان بین المللی را پرداخت کنید که معمولا از 1000 دلار بیشتر خواهد شد.

دکترا

در رشته دکترا هم با توجه به اینکه در کدام دانشگاه و همین طور رشته پذیرش می گیرید هزینه ها متفاوت خواهد بود. برای مثال دانشجویان بین المللی باید هزینه را از 10000 دلار در نظر بگیرند. جالب است که بدانید هزینه تحصیل دکترا در کانادا نسبت به آمریکا کمتر است. همین طور برای اطلاع دقیق تر از این رقم می توانید به وب سایت دانشگاه ها مراجعه یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

هزینه های زندگی در حین تحصیل در کانادا

در رابطه با هزینه های زندگی در کانادا می توان گفت که این کشور نسبت به سایر کشورها هزینه های کمتری دارد. البته مشخص است که محل زندگی شما و شهری که در آن هستید، در تعیین دقیق هزینه ها ضرورت دارد.

برای کاهش هزینه های زندگی در کانادا معمولا می توان آپارتمان هایی را به صورت مشترک اجاره کرد. اگر آپارتمان مبله باشد، هزینه بیشتر خواهد شد. در خصوص وسایل حمل و نقل عمومی هم اگر دانشگاه به محل زندگی نزدیک باشد، می توانید از دوچرخه استفاده کنید. توجه داشته باشید که هزینه های رفت و آمد در بعضی از شهرهای کانادا نسبت به دیگر شهرها بیشتر است برای مثال در تورنتو برای بلیط مترو باید در حدود سه دلار بپردازید.

شرایط کار در حین تحصیل در کانادا

کار در کانادا

کسانی که در مقطع کارشناسی در کانادا تحصیل می کنند، قادرند تا هر هفته بیست ساعت کار کنند. البته شغل آن ها باید به صورت پاره وقت و در شغل های عمومی باشد.

قوانین کار مشخصی برای دانشجویان در حین تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:

- ویزای تحصیلی معتبر

- دانشجو مشغول آموزش باشد

- کسانی که نیاز به گذراندن دوره پیش نیاز زبان دارند، نمی توانند تا اتمام آن مشغول به کار شوند.

- پیش از اینکه ترم تحصیلی شما آغاز شود، نمی توانید کار کنید.

- امکان کار کردن در داخل و خارج از دانشگاه برای شما وجود دارد.

- کسانی که کار دانشجویی می کنند، نیازی به مجوز کار یا ورک پرمیت ندارند. البته اگر دوره تحصیلی فردی شامل دوره کارورزی شود، باید اجاره کار را دریافت کند.

- هنگامی که وارد خاک کانادا شدید، باید SIN Number تهیه کنید.

موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا

با به پایان رسیدن دوره تحصیل در کانادا شخص می تواند اجازه کار را به صورت open work permit تا 3 سال دریافت نماید. در واقع حداکثر طول این دوره 3 سال است و به مدت زمان دوره تحصیلی شما در این کشور بستگی دارد. برای مثال اگر دوره تحصیلی از هشت ماه کمتر باشد، نمی توان ویزای کار دریافت کرد.

شرایط این ویزا به صورت زیر است:

 • اگر دوره تحصیلی بین 8 ماه تا دو سال باشد: اجازه کار به مدت زمان تحصیل شما داده می شود.
 • چنانچه دوره تحصیلی از دو سال بیشتر باشد: اجازه کار سه ساله به شما ارائه می شود.

مدارک لازم ویزای کار PGWP

 • مدرک پایان تحصیل
 • ریز نمرات رسمی
 • نامه رسمی از طرف دانشگاه مبنی بر به پایان رسیدن طول تحصیلی دانشجو
 • استادی پرمیت
 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس
 • پر کردن فرم های مربوطه

شرایط خوابگاه های دانشجویی کانادا

خوابگاه های کانادا

دانشجویان بین المللی می توانند برای گرفتن خوابگاه ها در دانشگاه های کانادا درخواست دهند. اما چنانچه پانسیون خصوصی بگیرید، با توجه به شرایط و امکاناتی که دارند، هزینه ها متفاوت خواهد بود.

در دانشگاه ها هم اندازه اتاق ها یکسان نیست و می توانید برای گرفتن خوابگاه به وب سایت دانشگاه مراجعه و عکس های آن را ببینید. در این خوابگاه ها اصولا آشپزخانه و سرویس بهداشتی به صورت مشترک قابل دسترس هستند.

ویزای همراه و اجازه کار همراه در کانادا

کسانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، مطمئنا نمی توانند مدت طولانی از خانواده خود به دور باشند. در نتیجه دولت کانادا امکان گرفتن ویزای همراه را هم برای فرزندان و همسر شخص متقاضی امکان پذیر کرده است.

ویژگی ویزای همراه در کانادا این است که همسر شما می تواند بدون محدودیت در این کشور کار کند و همین طور به فرزند شما اجازه تحصیل در مدارس دولتی کانادا در حالت کاملا رایگان داده می شود.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

اولین مرحله برای اقدام در جهت گرفتن ویزای تحصیلی کانادا گرفتن یک نامه پذیرش از دانشگاه یا acceptance letter است. از این رو شما باید این مراحل را پشت سر بگذارید:

 • انتخاب دانشگاه یا کالج
 • مراجعه به وب سایت دانشگاه مربوطه و اطلاع از مدرک و شرایط مربوط به زبان
 • پر کردن فرم آنلاین درخواست پذیرش
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
 • ترجمه مدارک مالی
 • ارسال مدارک به بخش پذیرش دانشگاه
 • پرداخت هزینه اپلیکیشن فی
 • دریافت نامه پذیرش
 • پرداخت هزینه ویزا
 • گرفتن وقت سفارت برای انگشت نگاری

مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های کانادا

هر دانشگاه مدارک مخصوصی را از شما درخواست می کند که ممکن است نمره قبولی زبان برای یک دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت باشد. اما به طور کلی شما باید این مدارک را جهت انجام کارهای پذیرش خود داشته باشید:

 • مدارک ترجمه شده
 • ریزنمرات ترجمه شده
 • نمرات مربوط به یکی از آزمون های آیلتس، تافل، SAT، AP
 • CV و رزومه
 • انگیزه‌نامه
 • کپی پاسپورت
 • نامه مربوط به شهریه

اخذ تابعیت پس از تحصیل در کانادا

مطمئنا هدف بسیاری از دانشجویان بعد از تحصیل کانادا به دست آوردن اقامت دائم این کشور است. شما می توانید بعد از 3 الی 5 سال زندگی در این کشور این نوع اقامت را دریافت کنید. همین طور باید در این مدت زمان 730 روز به طور پیوسته در کانادا حاضر باشید. بعد از اینکه اقامت دائم کانادا را دریافت کردید، می توانید برای گرفتن پاسپورت کانادایی هم اقدام کنید که در این صورت بیمه سلامت رایگان به شما ارائه می شود.

دریافت پذیرش تحصیلی کانادا از طریق آسان سفر

پذیرش تحصیلی در کانادا

آسان سفر یکی از شرکت های معتبر در زمینه مسافرتی و مهاجرتی است که با اطلاعات کامل درباره همه پیش نیازهای پذیرش تحصیلی در کانادا می تواند، شما را برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا کمک نماید.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

خیر، برای تحصیل در کانادا باید شهریه پرداخت، اما چنانچه بورسیه شوید به شما کمک هزینه تحصیلی تعلق می گیرد.

برای اینکه در روند صدور ویزا مشکلی ایجاد نشود، بهتر است تا حتما مدرک زبان داشته باشید.

بله، فرد بعد از فارغ التحصیلی می تواند در این کشور کار کند که دوره کاری بستگی به زمان تحصیلی شما دارد.

از زمان ثبت درخواست ویزای تحصیلی این کشور تا صدور این ویزا تقریبا سه هفته تا دو ماه نیاز است.

اگرچه این هزینه بسته به هر استان متفاوت است، اما به طور میانگین هزینه هزینه زندگی دانشجویی در این کشور بین 1100 تا 1500 دلار است.

در دانشگاه معمولا سیاست کاری، تحصیلی، روند، مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و تمرکز روی مباحث درستی و ... بر عهده خود دانشگاه ها است. در کالج ها بیشتر تمرکز روی آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار است و تمرکز کمتری روی مسائل پایه دارند.

دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر، دانشگاه آلبرتا 5 دانشگاه برتر این کشور هستند.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد تحصیل در کانادا

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

تحصیل در کانادا

کانادا مقصدی است که ایرانیان زیادی برای مهاجرت آن را در نظر می گیرند. مهمترین علت آن را هم می توان زبان انگلیسی این کشور و کسب اقامت و راه های آسان مهاجرتی ذکر کرد.

جهت دریافت مشاوره برای تحصیل در کانادا اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره