جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت اسپانیا با تمکن مالی

کشور اسپانیا یک کشور بزرگ در بخش غربی اروپا است که آثار فرهنگی و تاریخی زیادی در آن وجود دارند.

چرا اسپانیا؟

همواره روش های متفاوتی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی وجود داشته است که افرادی که مایل به مهاجرت هستند، می توانند با توجه به شرایط خود یکی از راه ها را انتخاب کنند. در این میان کشور اسپانیا که جزو کشورهای اروپایی است و در حوزه شنگن قرار دارد، شرایط ویژه ای برای مهاجران فراهم کرده است. چنانچه از سرمایه ای مطلوب برای زندگی برخوردار هستید یکی از راه های مهاجرتی به این کشور اقامت اسپانیا با تمکن مالی است

 • نوع خدمت: درخواست آنلاین
 • محل انگشت نگاری: شرکت BLS
چرا اسپانیا؟

هزینه اقامت تمکن مالی اسپانیا

هزینه مربوط به سفارت برای ویزای تمکن مالی اسپانیا 80 یورو است. شخص اصلی باید مبلغ پس انداز 30.000 یورو برای یک سال اقامت به سفارت ارائه دهد.

نام خدمت توضیحات قیمت
هزینه مربوط به انگشت نگاری و سفارت

به صورت تقریبی

80 یورو
میزان تمکن مالی

به صورت تقریبی

30.000 یورو

تمکن مالی اسپانیا و مزایای آن

1

بیمه رایگان برای اعضای خانواده و فرد اصلی

2

تحصیل رایگان برای فرزندان

3

بدون محدودیت برای درخواست

4

انجام کارهای اقامتی بین 6 الی 9 ماه به طول می انجامد.

5

سفر در حوزه شنگن بدون ویزا برای همه اعضای خانواده و فرد اصلی

6

اخذ اقامت دائم بعد از 5 سال و اخذ شهروندی (تابعیت) بعد از 7 سال

passport

مدارک کلی تمکن مالی اسپانیا

مدارک لازم برای ویزای تمکن مالی اسپانیا عبارت است از:

 • پاسپورت معتبر با اعتبار کافی
 • سند ازدواج ( در صورتی که فرد دارای همراه باشد)
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی سپرده بانکی
 • سند خانه یا اجاره نامه در اسپانیا
 • بیمه درمانی
 • گواهی آزمایش ‌های پزشکی
 • ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی

اقامت تمکن مالی چیست؟

نام دیگر این روش اقامت خود حمایتی اسپانیا است که در این حالت فرد باید ثابت کند که برای زندگی در این کشور توانایی مالی لازم را دارد و برای اثبات این موضوع می تواند املاک، حقوق بازنشستگی یا سپرده بانکی خود را ارائه دهد.

مهمترین نکته اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی این است که شخصی که مایل به دریافت این نوع اقامت است، باید مدارکی را نشان دهد که می تواند در این کشور بدون داشتن هیچ شغلی زندگی کند. در نتیجه پس انداز مالی شما، درآمد حاصل از اجاره ملک، درآمد ثابت بازنشستگی و سود سهام می توانند راهی برای اثبات این موضوع باشد.

در این نوع اقامت امکان کار کردن برای شما در اسپانیا فراهم نیست و نمی توانید هیچ کدام از موقعیت های شغلی در این کشور را داشته باشید. در واقع شما باید اثبات کنید که بدون اینکه احتیاجی به کار کردن در کشور اسپانیا داشته باشید، می توانید در این کشور زندگی کنید. این ویزا را از آن جهت خود حمایتی می نامند که شما اثبات خواهید کرد در مدت زمان حضور در این کشور منبع مالی کافی را برای هزینه های زندگی خود دارید.

تمکن مالی اسپانیا و استانداردهای سرمایه گذاری

نکته ویژه برای کسانی که مایل به دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا هستند این است که در مدت زمان اقامت خود در این کشور به هیچ وجه نمی توانند کار کنند، چنانچه آن ها مشغول به کار شوند، بعد از گذشت یک سال قادر به تمدید ویزای خود نیستند. در ادامه به بیان استانداردهای سرمایه گذاری اسپانیا می پردازیم:

نمایی از اسپانیا

ریسک مصادره اموال در اسپانیا

یکی از عواملی که در هنگام سفر به کشورهای خارجی باید در نظر گرفت احتمال مصادره شدن اموال است. البته این قضیه در صورتی رخ می دهد که شما از قوانین کشور اطلاع نداشته باشید و ناخواسته یا حتی عمدا از آن ها تخطی کنید. این شاخص باعث می شود که شما درباره کشوری که قصد مهاجرت دارید به اندازه کافی تحقیق کنید تا ببینید آیا پیش از این، کشور مورد نظر چنین کاری انجام داده است یا خیر؟

نرخ کنترل فساد قضایی و حقوقی

یکی دیگر از نرخ هایی که در هنگام اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید در نظر بگیرید Corruption rate است. این نرخ نشان دهنده این است که دولت تا چه اندازه مایل به کنترل فساد در کشور خود است و به مبارزه با آن می پردازد. به این صورت شما می توانید از امنیت سرمایه گذاری در آن کشور باخبر شوید. پس، پیش از اینکه برای ویزای اسپانیا دست به کار شوید، حتما نرخ های کنترل فساد قضایی و فساد حقوقی را مورد بررسی قرار داده یا با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

تمکن مالی اسپانیا و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

شاخص های اقتصادی که می تواند برای اقامت تمکن مالی مهم باشند، شامل موارد زیر می شوند:

نرخ تورم در اسپانیا

نرخ تورم یکی از بخش های اساسی و تاثیرگذار در زندگی است که در هنگام مهاجرت هم باید به آن توجه داشت. طبق بررسی های انجام شده در سال 2019 میزان تورم در این کشور از دو درصد کمتر بوده است که نشان می دهد، هزینه زندگی و قیمت کالاهای مختلف در این کشور چندان دستخوش تغییرات نمی شود.

رشد اقتصادی در اسپانیا

برای تعیین رشد اقتصادی باید میزان تغییرات در تولید ناخالص را در سال مشخص کرد. با این محاسبه متوجه می شویم که آیا میزان تولید روند صعودی داشته یا نزولی. معمولا نرخ رشد در اکثرا کشورها در طی سال دو الی سه درصد است که این قضیه بستگی به رکود اقتصادی و پیشرفت های اقتصادی آن کشور دارد. چنانچه رشد اقتصادی از 5 درصد بیشتر باشد، می توان گفت که کشور مورد نظر رشد اقتصادی بسیار مناسبی دارد.

رشد تولید ناخالص داخلی در سال های 2022 و 2023 به ترتیب به 1.6 و 5.5 درصد به سمت بالا بوده است و اقتصاد اسپانیا در وضعیت مناسبی به سر می برد.

تصویری از اسپانیا

نرخ افزایش قیمت ملک در اسپانیا

با داشتن اقامت خود حمایتی اسپانیا می توانید در این کشور ملکی را خریداری نمایید. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که قیمت ملک در اسپانیا در طی این چند سال روند افزایشی داشته است. پس شما می توانید با خرید ملک و گرفتن اجاره بهای آن به سود مناسبی دست یابید.

میزان تمکن مالی برای اخذ اقامت دائم اسپانیا از طریق طرح خود حمایتی چقدر است؟

برای گرفتن اقامت تمکن مالی اسپانیا شخص متقاضی باید نشان دهد که درآمد او ماهانه به اندازه 2.500 یورو است و بتواند برای کسانی که به عنوان همراه (همسر 1000 یورو و فرزند 700 یورو به صورت ماهیانه) با او هستند، ارائه دهد. روش دیگر این است که برای شخص متقاضی اصلی تقریبا 30 هزار یورو، همسر 12هزار یورو و برای هر کدام از فرزندان تقریبا 8400 یورو برای یک سال تمکن مالی داشته باشد.

منابع مالی برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی کدامند؟

پرچم اسپانیا

منبعی که با استفاده از آن می توانید نشان دهید که تمکن مالی مورد نظر برای گرفتن ویزای اسپانیا از طریق تمکن مالی را دارید، از طریق سود سهام شرکت، حقوق بازنشستگی، سود سپرده بانکی، سود بورس و اجاره املاک است.

مراحل دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست؟

اولین مرحله برای گرفتن اقامت تمکن مالی این است که شخص متقاضی درخواست خود درباره اقامت اسپانیا را به همراه مدارک لازم به سفارت تحویل دهد. چنانچه سفارت با درخواست شما موافقت کند اجازه اقامت موقت که می توان آن را تمدید کرد به شما داده می شود. برای تمدید کردن اقامت اسپانیا با تمکن مالی باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • درآمد ثابت ماهانه که هنگام درخواست برای تمدید اقامت باید آن را اثبات کنید.
 • آدرس محل زندگی و بیمه پزشکی معتبر
نمایی از اسپانیا

شرایط اخذ اقامت موقت و دائم اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست؟

زمانی که درخواست شما مورد قبول قرار گرفت، اقامت یک ساله به صورت موقت دریافت می کنید و بعد از آن می توانید 2 بار دیگر اقامت خود را تمدید نمایید. تمدید ویزا برای دفعات بعدی دو ساله است. پس به این صورت هنگامی که 5 سال در این کشور اقامت داشتید، می توانید درخواست اقامت دائم اسپانیا را بکنید. سپس بعد از ده سال تابعیت اسپانیا را دریافت خواهید کرد و به این صورت یکی از شهروندان آن محسوب می شوید. نکته ویژه این است که برای تمدید اقامت نیاز نیست تا پیوسته در اسپانیا باشید، بلکه می توانید شش ماه در آن اقامت داشته باشید و این اقامت می تواند به صورت مستمر یا ناپیوسته باشد.

نکات تکمیلی تمکن مالی در اسپانیا

کشور اسپانیا

وقتی اسم اقامت اسپانیا با تمکن مالی به گوش می رسد، بعضی از افراد تصور می کنند که این ویزا مربوط به اقامت سرمایه گذاری می شود. در صورتی که اقامت مورد نظر به هیچ وجه نیاز به سرمایه گذاری در اسپانیا ندارد بلکه شما فقط باید نشان دهید، از تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور برخوردار هستید.

همچنین اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که هزینه زندگی در آن بسیار مناسب است، حتی پایتخت این کشور که مادرید است نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه چندان بالایی ندارد و یک نفر می تواند بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره تنها با 750 دلار از پس هزینه های زندگی خود بربیاید. هزینه صرف یک وعده غذا در رستوران هم چندان بالا نیست و تقریبا باید 12 دلار بپردازید. هزینه زندگی در آپارتمان یک خوابه تقریبا 930 دلار در ماه است و چنانچه آپارتمان شما در مرکز شهر باشد، هزینه اجاره بالاتر خواهد بود.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

خیر، در اقامت خود حمایتی اسپانیا نیاز به سرمایه گذاری نیست و برای کسانی مناسب است که تمکن مالی مناسبی دارند و می توانند بدون کار کردن در این کشور زندگی کنند.

خیر، این روش ویژه کسانی که است که می توانند بدون کار کردن در کشور مقصد از پس هزینه های زندگی خود بربیایند و به آن ها اجازه کار داده نمی شود.

فرد اصلی باید به میزان 30 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشد.

بله، متقاضی بعد از 5 سال قادر به دریافت اقامت دائم این کشور خواهد بود.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد اقامت اسپانیا با تمکن مالی

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

اقامت اسپانیا با تمکن مالی

کشور اسپانیا یک کشور بزرگ در بخش غربی اروپا است که آثار فرهنگی و تاریخی زیادی در آن وجود دارند.

جهت دریافت مشاوره برای اقامت اسپانیا با تمکن مالی اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره