جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

شرایط دریافت گلدن ویزا امارات

ویزای طلایی امارات مخصوص مهاجرانی است که به دنبال اقامت طولانی مدت در این کشور هستند تا بتوانند از مزایای مختلف زندگی در این کشور بهره مند شوند

چرا امارات؟

این ویزا مخصوصا برای ایرانیان اهمیت خاصی دارد، زیرا همان طور که می دانید، مشکلات اقتصادی و نوسان بازار ارز باعث می شود که نتوان کسب و کار مناسبی در کشور راه اندازی کرد. اما با زندگی در امارات شما این امکان را دارید تا به سادگی وارد بازارهای غربی شوید و به این طریق تجارت خود را گسترش دهید یا حتی اگر خواستار یک زندگی آرام در یک کشور توسعه یافته اما نزدیک به ایران هستید، امارات گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. برای اطلاع از چگونگی اخذ اقامت این کشور با استفاده از گلدن ویزا امارات با آسان سفر همراه باشید.

هزینه ویزای طلایی امارات برای ایرانیان

حال که درباره این ویزا اطلاعات کافی کسب کردید، مطمئنا علاقه دارید تا درباره هزینه گلدن ویزای امارات هم مطلع شوید. هزینه این ویزا بستگی به نوع و همینطور شرایط متقاضی دارد. با این حال به طور کلی هزینه ها به صورت زیر است. (با این حال از آن جا که ممکن است، تغییراتی در این رقم ایجاد شود، برای اینکه بتوانید، از آخرین تغییرات مربوط به هزینه مطلع شوید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.)

نام خدمت توضیحات قیمت
هزینه ویزای طلایی 5 ساله امارات

هزینه گلدن ویزا

650 درهم
هزینه ویزای طلایی 10 ساله امارات

هزینه گلدن ویزا

1150 درهم

مزایای ویزای طلایی امارات

1

کسب درآمد دلاری

2

اقامت همراه با همسر و فرزند

3

اقامت طولانی مدت 5 تا 10 ساله

4

همکاری با شرکت های بین المللی

5

برخورداری از خدمات بهداشتی

6

تمدید اقامت در صورت امکان

passport

مدارک لازم برای ویزای طلایی امارات

 • سوابق کاری برای متخصصین
 • صورت حساب های بانکی برای سرمایه گذاران
 • گزارش مالی شرکت

ویزای طلایی امارات چیست؟

ویزای طلایی در سال 2019 به عنوان یک برنامه اقامت طولانی مدت توسط شیخ محمد بن راشد، نخست وزیر و حاکم دبی معرفی شد. پس از راه اندازی گلدن ویزا امارات، بیش از 400 سرمایه گذار، تاجر و برخی از اعضای خانواده آنها این ویزا را دریافت کرده اند.

بعد از آن بود که امارات متحده عربی تصمیم گرفت ویزای طلایی 5 یا 10 ساله را برای افراد حرفه ای که شامل مهندسان، هنرمندان، پزشکان و ... می شود صادر کند. در واقع انگیزه صدور این ویزا حفظ افراد بااستعداد و ذهن های بزرگ در کشور است.

با کمک این ویزا دیگر متقاضی نیازی به حامی از امارات ندارد و می تواند، به صورت مستقل در این کشور زندگی و کار یا در صورت تمایل تحصیل کند. همچنین این ویزا و شرایط مناسب زندگی در این کشور باعث شده تا سرمایه گذاران زیادی جذب این کشور شوند. نکته مهم درباره این ویزا این است که امکان تمدید آن هم فراهم شده است.

همینطور برای کسب اطلاع درباره کار در امارات می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

دلایل انتخاب امارات برای زندگی

امارات متحده عربی، واقع در امتداد خلیج فارس کشوری جوان و نفت خیز با تأثیرات فرهنگی متنوع است. شهرهای امارات، در درجه اول دبی، یکی از مدرنیته ترین شهرهای جهان است. آسمان خراش های عظیم خط افق این شهر را مشخص می کنند، خدمات عمومی آن درجه یک هستند و تجمل در زندگی روزمره گنجانده شده است. در واقع امارات یک سبک زندگی مجلل ارائه می دهد.

حتی خانه هایی که در امارات هستند، هم به صورت لاکچری ساخته می شوند. شما می توانید در آپارتمان، ویلا یا کاندو ساکن شوید. امارات متحده عربی بهترین متخصصین دنیا را در سطح جهان جذب می کند که این گروه از افراد شامل سرمایه گذاران، دانشگاهیان و نوآوران می شوند. برنامه ویزای طلایی نشان دهنده تعهد کشور به قدردانی از مهارت ها و استعدادهای استثنایی است.

چه کسانی می توانند گلدن ویزا امارات را دریافت کنند؟

طرح جدید امارات باعث شده تا افراد بیشتری بتوانند ویزای طلایی امارات را دریافت کنند که از این افراد می توان به موارد زیر اشاره داشت:

سرمایه گذاران

سرمایه گذاران املاک و مستغلات در صورت خرید ملکی به ارزش حداقل 2 میلیون درهم می توانند، این ویزا را دریافت کنند و از 24 ژانویه، حقوق صاحبان سهام دیگر مورد توجه قرار نمی گیرد. سرمایه گذاران املاک در صورتی که حداقل ارزش ملک آن ها دو میلیون درهم باشد، می توانند واجد شرایط دریافت ویزای طلائی امارات باشند. همینطور برای این درخواست ویزا هیچ شرط حداقل پیش پرداختی وجود ندارد.

کارآفرینان

اگر شما یکی از کارآفرینان خلاق هستید که می توانید، حداقل بودجه ای به اندازه پانصد هزار درهم فراهم کنید، توانایی این را خواهید داشت که گلدن ویزای امارات را دریافت نمایید. شما به عنوان فرد اصلی می توانید ویزای چند بار ورود به مدت 6 ماه دریافت کرده و دوباره آن را تمدید کنید. همینطور امکان گرفتن ویزای بلند مدت برای همسر و فرزندان هم وجود دارد.

استعدادهای برتر

کسانی که مهارت های فوق العاده ای در زمینه اختراع دارند یا اینکه در رشته هایی مانند هنر، تکنولوژی یا ورزش مهارت دارند، می توانند برای اخذ گلدن ویزا امارات اقدام کنند، لازم به ذکر است که این گونه افراد نیازی به مدرک تحصیلی یا سابقه کاری ندارند. پس اگر شما هم جزو افراد هنرمند هستید، می توانید، برای اطلاع از چگونگی دریافت ویزای طلایی امارات برای هنرمندان با ما تماس بگیرید.

دانشمندان

گروه بعدی افرادی که می توانند برای این ویزا اقدام کنند شامل پژوهشگران یا دانشمندانی می شوند که باید از شورای محققان این کشور توصیه نامه دریافت کنند. البته این دسته از متقاضیان باید مدرک دکترا یا حداقل فوق لیسانس در رشته های مهندسی، علوم طبیعی یا تکنولوژی داشته باشند.

حرفه ای ها

اگر تخصص و مدرک تحصیلی دارید، می توانید این ویزا را دریافت کنید. افراد متقاضی در این دسته هم می توانند در حوزه های پزشکی، آموزشی، مهندسی، تجارت و ... باشند. البته لازم به ذکر است که شما اول باید یک قرارداد کاری دریافت کنید و همینطور درجه بندی شغل شما در دسته اول یا دوم لیست وزارت کار امارات باشد. حداقل حقوق برای این گونه افراد هم باید ماهیانه سی هزار درهم باشد.

دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز

کسانی که در حال حاضر در دانشگاه و مدارس این کشور مشغول تحصیل هستند  و نمرات خوبی کسب کرده اند، می توانند ویزای نخبگان امارات را دریافت کنند. علاوه بر این اگر از 100 دانشگاه برتر دنیا فارغ التحصیل شده باشید، می توانید برای گرفتن این ویزا اقدام نمایید. شرایط مختلف برای این دسته افراد شامل معدل، نوع دانشگاه، عملکرد تحصیلی و سال تحصیلی می شود. دانش آموزانی که بتوانند با کسب نمره حداقل 95 درصد از مدرسه فارغ التحصیل شوند، می توانند همراه با خانواده این ویزا را دریافت کنند.

پیشگامان بشردوست

کسانی که عضو انجمن های خیریه بین المللی هستند یا در گروه هایی فعالیت می کنند که هدف آن ها منفعت عمومی است، واجد شرایط دریافت ویزای امارات هستند. همینطور افرادی که جایزه های بشردوستانه دریافت کرده اند جزو این گروه محسوب می شوند.

انواع گلدن ویزا امارات

ویزای طلایی 5 ساله امارات متحده عربی

ویزای طلایی 10 ساله امارات متحده عربی

چه کسانی می توانند ویزای طلایی 5 ساله امارات را دریافت کنند؟

متخصصان ماهر، فریلنسرها، سرمایه گذاران و کارآفرینان می توانند، برای این ویزا اقدام کنند که در این حالت آن ها می توانند همراه با خود، اعضای خانواده و سه مدیر هم به امارات ببرند.

چه کسانی که می توانند ویزای طلایی 10 ساله امارات را دریافت کنند؟

 • سرمایه گذاران و کارآفرینان
 • هنرمندان
 • ورزشکاران

در این میان باید به این موضوع هم اشاره کنیم که سرمایه گذاران و کارآفرینان می توانند افراد زیر را همراه خود ببرند:

 • اعضای خانواده
 • کارکنان پشتیبان داخلی
 • مدیر اجرایی
 • مشاور
 • شرکای تجاری با مشارکت 2 میلیون درهم

در هر دو نوع ویزا می توان در این کشور کار و زندگی کرد. علاوه بر این با ویزای ده ساله در صورتی که فرد اصلی فوت کند، بقیه اعضا می توانند تا زمان اعتبار ویزا در این کشور زندگی کنند.

به متقاضیان موفق ویزای طلایی خارج از کشور ابتدا یک ویزای شش ماهه داده می شود که با آن می توانند وارد کشور شوند و فرصت ها را بررسی کنند. در این مدت، آنها ملزم به تبدیل ویزای موقت خود به مجوز طولانی مدت هستند. هیچ محدودیت سنی یا ملیتی برای درخواست ویزای طلایی وجود ندارد.

شرایط اخذ ویزای طلایی امارات

گلدن ویزای امارات

اخذ ویزای طلایی ۵ ساله امارات از طریق سرمایه گذاری ملک

اعطای ویزا مشروط به شرایط زیر است:

 • متقاضی باید ملکی را برای سرمایه گذاری انتخاب کند که ارزشی به اندازه دو میلیون درهم دارد.
 • برای سرمایه گذاری می توانید از بانک های محلی وام بگیرید.
 • ملکی که در آن سرمایه گذاری کرده اید، باید حداقل دو سال به فروش نرسد.
 • این امکان وجود دارد که در چندین ملک که مبلغ آن ها از دو میلیون درهم کمتر باشد، سرمایه گذاری کنید.

اخذ ویزای طلایی ۵ ساله امارات برای کارآفرینان

اگر پروژه ای با بودجه ای به میزان حداقل 500 هزار درهم دارید، جزو این درسته از افراد قرار می گیرید. همینطور باید یک تاییدیه از مرکز رشد تجاری امارات دریافت کنید.

اخذ ویزای طلایی ۵ ساله امارات برای دانشجویان ممتاز

نخبگان دانشگاهی که در دانشگاه های معروف تحصیل می کنند و معدل خوبی دارند، می توانند این ویزا را دریافت کنند.

اخذ ویزای طلایی 10 ساله امارات از طریق سرمایه گذاری

 • سرمایه گذاری برای کسب این ویزا در حالت های زیر امکان پذیر است:
 • داشتن سپرده در یک صندوق سرمایه گذاری به مبلغ 2 میلیون درهم
 • راه اندازی یک شرکت با حداقل بودجه دو میلیون درهم
 • شراکت در یک سازمان با سهامی با ارزش کمتر از دو میلیون درهم
 • می توان در چند بخش مختلف سرمایه گذاری کرد، اما مجموع آن ها باید بیشتر از دو میلیون درهم باشد. همینطور سرمایه گذاری در بخش املاک باید حداقل شصت درصد از سهام شما را به خود اختصاص دهد.
 • برای اینکه بتوانید ویزا را دریافت کنید، نباید پولی که به عنوان سرمایه گذاری پرداخت می کنید، را به صورت وام دریافت کرده باشید، همینطور برای 3 سال باید این سرمایه گذاری را حفظ نمایید.

برای اینکه بتوانید امور مربوط به سرمایه گذاری را انجام دهید، امارات به شما ویزای 6 ماهه می دهد که وارد کشور شوید و سپس باید این موارد زیر را تهیه کنید:

 • تهیه مدارکی مانند صورت حساب های بانکی، گزارش مالی شرکت، اظهارنامه مالیاتی و جواز تجاری
 • ارائه نامه اداره فدرال همراه با لیست اعضای شرکت و پروانه تجاری کسب و کار
 • چنانچه در صندوق تجاری سرمایه گذاری کرده اید، باید یک اجاره نامه معتبر ارائه دهید.

اخذ ویزای طلایی ۱۰ ساله امارات برای کارآفرینان

 • کسانی که در حوزه علمی یا کارهای هنری مهارت دارند، مانند پژوهشگر، پزشک یا اشخاص خلاق می توانند برای این ویزا اقدام کنند. البته وزارت خانه امارات باید صلاحیت این افراد را تایید نماید.
 • اگر برنامه نویس هستید، می توانید به وسیله دفتر هوش مصنوعی این کشور تاییدیه لازم را دریافت کنید و سن شما اهمیتی ندارد. البته فرد باید مدرک تحصیلی در رشته های سخت افزار یا نرم افزار، مهندسی برق یا هوش مصنوعی داشته باشد.
 • برای دانش آموزان حداقل سن 17 سال در نظر گرفته شده است.
 • دانشجویان باید از یکی از مراکز آموزشی برتر دنیا فارغ التحصیل شده باشند و معدل آن ها از 18 بالاتر باشد.
 • افراد نخبه و کسانی که استعدادهای ویژه دارند، باید دارای مقاله، مدرک دکترا یا عضو شرکت های دانش بنیان باشند.
 • امارات کسانی را اولویت قرار می دهد که در زمینه شغل های مورد نیاز این کشور تخصص دارند.
 • گلدن ویزا امارات نیازی به تمدید سالیانه ندارد.
 • برای گرفتن این ویزا نیازی به حامی در امارات ندارید.
 • با اخذ این ویزا می توانید، به راحتی در این کشور کار و تحصیل کنید.
 • کسانی که کارآفرین هستند، باید یک شرکت تاسیس کرده باشند یا در یک کسب و کار شریک باشند و افراد کارآفرین هم باید هر سال درآمدی به اندازه یک میلیون درهم کسب کنند تا بتوانند ویزا دریافت کنند. راه دیگر این است که آن ها بتوانند از وزارت دارایی کشور تاییدیه ای برای شروع پروژه خود دریافت کنند که ارزش آن در حد هفت میلیون درهم باشد.
 • داشتن مقالات معتبر در حوزه پزشکی
 • تخصص در زمینه های مورد نیاز امارات
 • داشتن مدرک تحصیلی دکتری از یکی از دانشگاه های معروف دنیا
 • ده سال سابقه کار حرفه ای
 • تقدیرنامه در زمینه پزشکی
 • عضو سازمان های پزشکی بین المللی 

مزایای کلی ویزای طلایی امارات

در کنار اقامت بلند مدت می توانید، از مزایای دیگری هم برخوردار شوید که در ادامه توضیحاتی در این رابطه به شما ارائه خواهیم داد.

حق اقامت طولانی مدت

معمولا ویزای این کشور باید هر 2 یا 3 سال تمدید شود، ولی هنگامی که ویزای بلند مدت ده سال دریافت کنید، دیگر نیازی به تمدید ندارید.

کار یا اقامت با حمایت شخصی

دارندگان ویزای طلایی امارات می توانند، در مدت زمان ویزای خود در این کشور زندگی کنند و برای خود یا شرکت دیگری کار کنند و نیازی به حمایت یک حامی نخواهند داشت. برخلاف ویزای استاندارد اقامت، ویزای طلایی امارات به دارندگان این اجازه را می‌دهد که بدون کار در مدت طولانی در این کشور بمانند.

امکان حمایت از خانواده

متقاضی اصلی می تواند، همراه با خانواده و همینطور همسر و فرزندان در این کشور اقامت کند و سن فرزندان در این پروسه مطرح نیست. علاوه بر این همینطور که پیش تر به این موضوع اشاره کردیم، کسی که گلدن ویزا امارات را دارد، در صورتی که فوت کند، اعضای خانواده می توانند همچنان در امارات زندگی کنند. علاوه بر این برای این فرد و خانواده وی کمک های خانگی در نظر گرفته می شود و دولت هم از مشاغلی که که دارندگان این ویزا دارند، حمایت می کند.

عدم محدودیت در اقامت خارج از امارات

در اکثرا کشورها هنگامی که متقاضی ویزا می شود، مجبور است تا زمان مشخصی را در آن کشور زندگی کند و در صورت خروج ویزای وی باطل می شود، اما در امارات این امکان فراهم شده است که بدون ترس از دست دادن اقامت، مدت زیادی را در بیرون از این کشور زندگی کنید. همینطور این مورد درباره ویزای استاندارد امارات هم صدق می کند، به این صورت که اگر بیشتر از 6 ماه بیرون از امارات باشید، اقامت شما لغو می شود.

خدمات مراقبت های بهداشتی

بدون شک یکی از بهترین مزایای دریافت این ویزا این است که شما شامل بیمه های درمانی خواهید شد. هزینه این بیمه های درمانی کمتر از 2400 درهم است و می تواند تا 20 میلیون درهم را هم پوشش دهد. همچنین علاوه بر فرد اصلی، سایر اعضای خانواده هم می توانند از این طرح استفاده کنند و این طرح به طور سالیانه تمدید خواهد شد.

کارت امتیاز پلیس دبی اسعد

در بیانیه ای که در اواخر جولای 2023 منتشر شد، اعلام شد که دارندگان ویزای طلایی امارات از این پس واجد شرایط دریافت کارت امتیاز اسعد صادر شده توسط پلیس دبی خواهند بود.

اسعد کارت در سال 2017 توسط پلیس دبی تاسیس شد تا به دارندگان آن تخفیف در مغازه ها، آموزش، بهداشت، مسکن، رستوران ها، پارک های موضوعی، هتل ها و موارد دیگر را ارائه دهد. در امارات متحده عربی و ۹۲ کشور در سرتاسر جهان، تخفیف‌های انحصاری برای ۷۲۳۷ برند و کسب‌وکار وجود دارد.

این کارت به دارندگان و ساکنان ویزای طلایی امارات امتیازات ویژه شامل 40 درصد تخفیف در هزینه های مدرسه در مدرسه علوم خلاق آمریکا، 50 درصد تخفیف برای اقامت در Kempinski Palm Jumeirah، 70 درصد تخفیف در At The Top در برج خلیفه، تخفیف در پروازهای فلای دبی و ... را ارائه می دهد.

نحوه درخواست ویزای طلایی امارات

ویژگی های ویزای طلایی امارات

مراحل درخواست این ویزا به صورت زیر است:

1- ساخت حساب کاربری

در ابتدا باید در سایت یک حساب کاربری ایجاد کرده و سپس یک رمز عبور و ایمیل برای خود مشخص کنید. سپس یک کد تایید به ایمیل شما فرستاده می شود.

2- ثبت مشخصات شخصی

در این مرحله باید اطلاعات شخصی خود را به دقت وارد کنید و مدارک، سوابق و دوره هایی که گذرانده اید، را آپلود نمایید. همینطور شما باید یک ویدئو کوتاه از خود آپلود کنید و در آن درباره فعالیت ها و شغل هایی که تا به حال انجام داده اید، توضیح دهید.

3- درخواست ویزای گلدن امارات

در این هنگام بررسی اداره مهاجرت امارات شروع می شود که معمولا یک ماه زمان می برد. چنانچه درخواست شما قبول نشود، می توانید دوباره بعد از سه ماه درخواست دهید.

4- مراجعه به اداره هویت امارات و دریافت ویزا

اگر درخواست شما تایید شود، در مرحله بعد باید به اداره تابعیت امارات رفته و ممکن است یک ماه این پروسه به طول انجامد. سپس ایمیلی دریافت خواهید کرد که در آن راهنمایی های لازم به شما شده است. در ابتدا یک ویزای 6 ماهه دریافت می کنید که می توانید آن را به ویزای دائمی تغییر دهید.

جمع بندی

ویزای طلایی امارات فرصتی ویژه برای افراد متخصص و محققانی است که تمایل دارند در کشور امارات به صورت بلند مدت زندگی کنند. با این ویزا از خدمات بهداشتی و حمایت های دولت برخوردار خواهید بود. علاوه بر این می توانید همراه با همسر و فرزندان خود به این کشور مهاجرت کنید.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

پزشکان، هنرمندان، پژوهشگران، دانشجویان، کارآفرینان و ...

سرمایه گذاران دارای ویزای معتبر اقامت امارات، می توانند در این کشور زندگی و کار کنند و همچنین از اعضای خانواده حمایت کنند.

حداقل سرمایه گذاری 2 میلیون درهم برای ویزای اقامت 5 ساله مورد نیاز است و سرمایه مورد نیاز برای ویزای 10 ساله، 10 میلیون درهم است.

مدت زمان اعتبار این ویزا با توجه به نوع آن 5 یا ده سال است که می توانید آن را تمدید هم کرد.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد شرایط دریافت گلدن ویزا امارات

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

شرایط دریافت گلدن ویزا امارات

ویزای طلایی امارات مخصوص مهاجرانی است که به دنبال اقامت طولانی مدت در این کشور هستند تا بتوانند از مزایای مختلف زندگی در این کشور بهره مند شوند

جهت دریافت مشاوره برای شرایط دریافت گلدن ویزا امارات اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره