جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

شرایط ثبت شرکت در عمان 2023

عمان به عنوان یکی از کشورهای نزدیک ایران با داشتن شرایط اقتصادی مناسب می تواند مقصدی مناسب برای زندگی و کار باشد، به خصوص که شرکت ها از پرداخت مالیات در آن معاف هستند.

چرا عمان؟

عمان یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که می تواند برای ایرانیان مقصدی مناسب برای سرمایه گذاری در عمان به شمار رود. اما شاید برای شما سوال باشد که هزینه ثبت شرکت در عمان چقدر است؟ یا اینکه چه مدارکی برای ثبت شرکت در عمان نیاز است؟ به همین دلیل در این مطلب به طور کامل از شرایط ثبت شرکت در عمان صحبت می کنیم تا بتوانید با این روش آشنا شوید. همین طور برای مشاوره رایگان در زمینه ثبت شرکت در عمان می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

  • نوع خدمت: ثبت شرکت عمان
  • اعتبار اقامت: دو سال
  • نوع اقامت: سرمایه گذاری
  • محل انگشت نگاری: سفارت عمان
چرا عمان؟

هزینه ثبت شرکت در عمان

برای اینکه درک بهتری از هزینه ثبت شرکت در عمان را داشته باشید هزینه حداقل ثبت شرکت را در جدول زیر رویت نمایید:هزینه ثبت شرکت به ریال: 900 الی 6000 ریال عمانهزینه ثبت شرکت به دلار: 2340 الی 15600 دلار آمریکا

نام خدمت توضیحات قیمت
هزینه ثبت شرکت

به صورت تقریبی

قیمت از 1200 ریال به بالا
مزایای ثبت شرکت در عمان

زندگی در عمان

1

گرفتن اقامت عمان

2

مالکیت کامل شرکت خود بدون نیاز به شریک

3

تجارت در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس که آینده خوبی دارد

4

منتقل کردن سرمایه و سود به صورت رایگان

5

وارد کردن ماشین آلات و تجهیزات آن ها نیاز به پرداخت عوارض ندارد

6

معاف از مالیات

passport

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان

مدارک هویتی که شامل پاسپورت دارای اعتبار، کارت پایان خدمت، عکس و همین طور شناسنامه می شوند. مدارک مورد نیاز باید به صورت رسمی و ترجمه شده باشند.

  • گواهی سوءپیشینه
  • گواهی گردش مالی شرکت در 5 سال گذشته (اگر وجود دارد)
  • پروانه تجارت، گواهی تاسیس و اسناد شرکت
  • طرح تجاری (Business Plan)
  • تکمیل و ارائه فرم CR (Commercial Registration)
  • مدارک افتتاح حساب در بانک عمانی

انواع شرکت در عمان

شرکت های مختلفی در عمان وجود دارند که برای ثبت شرکت در این کشور باید یک آشنایی کلی با آن ها داشته باشید، به همین دلیل در ادامه شما را به انواع ثبت شرکت در عمان آشنا می کنیم:

شرکت با مسئولیت محدود (LLC) در عمان

برای راه اندازی این نوع شرکت در کشور عمان حداقل سرمایه مورد نیاز مبلغی حدود 300 ریال عمانی (حدود 780 دلار) لازم است. باید به این نکته هم اشاره کنیم که هیچ شرکت سهامی بدون تایید وزارت تجارت و صنعت عمان و صدور پروانه معتبر نمی تواند ثبت شود و اقدام به فعالیت کند. در شرکت با مسئولیت محدود برای ثبت شرکت، حداقل یک نفر و حداکثر 5 نفر نیاز است، مسئولیت شرکت توافقی بین افراد تقسیم شده و یک یا چند نفر به عنوان صاحبان امضا مد نظر گرفته می شوند.

شرکت سهامی عام در عمان

در این نوع شرکت ها می توان سرمایه را به وسیله سهام در بورس خرید و فروش یا معاوضه کرد. همچنین گرفتن پروانه و تایید وزارت تجارت و صنعت هم لازم است.

شرکت سهامی خاص در عمان

سهام این شرکت قابل دسترسی برای عموم مردم نیست. علاوه بر این نیاز به 3 سرمایه گذار دارید که یکی از آن ها باید شهروند عمان باشد و سی درصد از سهام هم به وی تعلق داشته باشد. سهام این شرکت قابل دسترس برای عموم مردم نیست. این مورد، شرکتی است که سهام مربوط به آن برای تجارت عمومی در دسترس نبوده و برای بهره برداری شرکت هایی با سهام خصوصی است. ثبت شرکت سهامی خاص کشور عمان به حداقل 3 سهامدار نیاز دارد.

شرکت مشارکت محدود در عمان

از دیگر شرکت هایی که در عمان فعالیت دارند، شرکت مشارکت محدود است که در این حالت شما نیازمند به 2 شریک خواهید بود و یکی از آن ها باید شهروند عمان باشد. فرد مورد نظر باید در زمینه بدهی یا سایر موارد شرکت مسئولیت داشته باشد. فرد دیگر مسئولیت محدودتری در زمینه این مسائل خواهد داشت.

آژانس بازرگانی در عمان

در روش اخذ نمایندگی یا آژانس تجاری در عمان، باید شرکتی برپا کرد که هدفش تبلیغ، توزیع محصول یا خدمات ارایه شده توسط یک شرکت خارجی در کشور عمان باشد. کاربرد اصلی این نوع شرکت ها صادرات کالا و ارایه خدمات به وسیله یک تاجر عمده خارجی به کشور عمان است.

منطقه ای تاریخی در عمان

شعبه شرکت خارجی

شعبه شرکت خارجی که به دنبال افتتاح موسسه در کشور عمان است، می تواند شعبه ای در عمان داشته باشد و فعالیت خودش را در این کشور آغاز کند. شعبه تشکیل شده موظف می باشد که از وزارت بازرگانی و صنعت عمان (MOCI) تاییدیه و مجوز فعالیت بگیرد. بر اساس این که شعبه هر شرکتی جدا و مستقل از شرکت مادرش نیست، پس شامل مسئولیت ها و تعهداتی می شود که به عهده گرفته است.

دفتر نمایندگی در عمان

دفاتر نمایندگی را فقط باید برای تحقیقات بازاری یا به منظور آگهی و اهداف تبلیغاتی تشکیل داد. اقدام به انجام هیچ گونه فعالیت بازرگانی یا شغلی در کشور عمان، تحت عنوان دفتر نمایندگی قانونی نیست.

ثبت شرکت درجه ممتاز در عمان (Excellent Grade)

شرکت های درجه ممتاز در این کشور در زمینه شغل هایی مانند تولید انبوه، پروژه های بزرگ، کارهای صنعتی و ... فعالیت می کنند. افرادی که شهروند عمان نیستند، نمی توانند کسب و کارهایی در زمینه های ارزی، بورس و صرافی داشته باشند.

برای ثبت این نوع شرکت باید حداقل 5 سرمایه گذار یا شریک داشته باشید.

مزیت های ثبت شرکت درجه ممتاز در عمان چیست؟

دولت در رابطه با استخدام نیرو حمایت بیشتری از این شرکت ها می کند و می توان راحت تر نیروی کار را جذب کرد.

با ثبت این شرکت می توان در پروژه های خرید و فروش ملک و کارهای ساختمانی و همین طور مناقصات شرکت کرد.

نیازی به وجود یک سرمایه گذار یا شریک از شهروندان عمان نیست و مالکیت شرکت به طور کامل در اختیار شما است.

نمایی از عمان

ثبت شرکت درجه یک در عمان (First Grade)

با ثبت این نوع شرکت شما می توانید زیرمجموعه های مختلفی داشته باشید که در زمینه های متفاوتی کار می کنند. برای گرفتن مجوز ثبت شرکت نیاز به سه سرمایه گذار خارجی دارید.

مزیت های ثبت شرکت مجوز درجه یک در عمان:

نیاز به تمکن مالی و گردش مالی ندارد

نیاز به وجود یک شرکت در ایران نیست

نیاز به سرمایه گذار عمانی نیست

محدودیت سنی برای سهامداران و شریکان وجود ندارد

جزئیات هزینه های ثبت شرکت در عمان

البته اگر می خواهید به طور دقیق از هزینه ها مطلع شوید، باید بگوییم که هزینه ثبت شرکت کاملا بستگی به تجارت شما و همین طور نوع مجوز دارد. هزینه ای که پیش از این ذکر کردیم، شامل هزینه وزارت تجارت و صنعت سلطنت عمان هم می شود.

ثبت شرکت با مجوز ممتاز در عمان هزینه بیشتری برای متقاضیان خواهد داشت. مجوزی که برای ثبت شرکت در این کشور به شما می دهند، دارای عدد پشتوانه مالی هم است. رقم این پشتوانه مالی را جدول زیر می توانید ببینید.

پشتوانه مجوز مالی ثبت شرکت در عمان
مجوز ممتاز250 هزار عمان
مجوز درجه یک100 – 249 هزار عمان
مجوز درجه دو55 – 99 هزار عمان
مجوز درجه سه25 – 49 هزار عمان
مجوز درجه چهار3 – 24 هزار عمان

بعد از اینکه هزینه های ثبت شرکت را پرداخت کردید، باید رسید آن ها را به همراه مدارک ارائه دهید. با این حال توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در عمان هم باید لحاظ شوند که شامل هزینه ویزا، اجاره خانه و ... می شوند.

هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان

آثار باستانی عمان

برای تاسیس شرکت در عمان 3 منطقه آزاد و 2 ناحیه ویژه در نظر گرفته شده است که مزیت های ثبت شرکت در این مناطق شامل معافیت از مالیات واردات، عدم نیاز به سرمایه گذار خارجی و ... می شوند.

جالب است که بدانید در کشور عمان چندین شهرک صنعتی به اسم های Rusayl، Al Muzanah و ... وجود دارند که اگر در این شهرک ها شرکت خود را ثبت کنید، هزینه های شما بسیار پایین می آید و همین طور نیازی به پرداخت مالیات نخواهید داشت. 

مراحل ثبت شرکت در کشور عمان

در ابتدا باید پرونده و مدارک لازم را آماده کنید. سپس باید مدارک خود را به اتاق صنعت و بازرگانی عمان و همین طور بخش وزارت تجارت و صنعت ارسال کنید تا در آن جا مورد بررسی و ثبت قرار گیرند. بعد از آن باید دفتر یا کارگاهی اجاره کنید یا آن را بخرید و سپس می توانید برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای همراه، نوع اقامت و صدور جاب آفر در عمان

بعد از ثبت شرکت در این کشور حتما تمایل به گرفتن اقامت را هم دارید در این حالت باید یک سری کارهای اداری طی شود و بعد از گرفتن مجوزهای لازم، کارت اقامت به شما داده می شود. در ادامه به بررسی دقیق نوع اقامت و همین طور مدت زمان آن برای فرد اصلی، خانواده متقاضی و نیروی کار می پردازیم:

متقاضی اصلی ثبت شرکت:

بعد از ثبت شرکت در عمان به متقاضی اصلی یک ویزای یک ساله ارائه می شود، سپس یک سال دیگر هم می تواند آن را تمدید نماید و سپس کشور عمان دو سال دیگر هم به متقاضی اقامت می دهد.

اعضای خانواده متقاضی اصلی:

هنگامی که مجوزهای لازم را کسب کردید، به همراهان فرد اصلی یعنی همسر و فرزندان او یک اقامت دو ساله داده می شود. در صورتی که مشکلی به وجود نیاید، می توان این اقامت را برای دو سال دیگر هم تمدید کرد. جالب است که بدانید اگر دختر شما چنانچه مجرد باشد، هیچ محدودیت سنی برای گرفتن ویزای همراه ندارد و برای فرزند پسر مجرد می توان تا 21 سالگی ویزای همراه عمان را گرفت.

صدور جاب آفر برای استخدام نیروی کار:

هنگامی که شرکت شما در عمان به ثبت رسید، در صورتی که مکان شرکت مورد تایید باشد و به صورت قانونی آن را اجاره یا خرید کرده باشید، در این صورت می توانید با ارسال جاب آفر نیروی خارجی استخدام کنید. ویزای عمان برای نیروی کار خارجی دو ساله است و می توان آن را به همین اندازه هم تمدید کرد.

مسجد در عمان

انواع اقامت و ویزاها در عمان:

ثبت شرکت در عمان و نوع اقامت
سرمایه گذار اصلیاقامت یک ساله، سپس تمدید به مدت دو سال
اعضای خانوادهویزای دو ساله و تمدید به مدت دو سال
نیروی کارویزای دو ساله و تمدید به مدت دو سال

مشاغل مختلف برای تاسیس شرکت در عمان

تعدادی از شغل ها هستند که شما نمی توانید در زمینه آن ها در عمان شرکت ثبت کنید. با این حال همچنان مشاغل زیادی هستند که امکان ثبت شرکت برای آن ها وجود دارد که لیست برخی از آن ها را در جدول زیر آورده ایم، همچنین این مشاغل بازار خوبی در جهان دارند.

فناوریتجارت عطرتعمیر و نگهداری تاسیسات
سفر و گردشگریاستفاه از برند تجاریشغل های در رابطه با رویداد

فناوری:

مطمئنا یکی از مهمترین مشاغلی که چشم انداز خوبی در این کشور دارد، در رابطه با مشاغل فناوری است. مخصوصا که دولت در نظر دارد تا سال 2040 زیر ساخت های قوی در این زمینه ایجاد کند. چنانچه شرکت شما هم در این زمینه کار می کند، می توانید از این فرصت استفاده کرده و برای ثبت شرکت در عمان اقدام کنید.

شغل های در رابطه با رویدادهای مختلف:

در کشور عمان مراسم های مختلف بین المللی یا مهمانی های گوناگونی برگزار می شود که می توانید مشاغلی در این حوزه راه اندازی کنید.

سفر و گردشگری:

از نظر گردشگری عمان در سطح خوبی قرار گرفته است و همچنین رقابت در این زمینه چندان بالا نیست. به همین دلیل اگر مهارت های بازاریابی دارید می توانید با ثبت شرکت در عمان باعث بهتر شدن صنعت گردشگری عمان بشوید و از کنار آن درآمد مناسبی کسب کنید. همچنین شما می توانید مهماندارانی از کشور عمان استخدام کنید یا اینکه از نیروهای خارجی استفاده کنید.

تجارت عطر:

سایر کشورهای عربی مانند عربستان و امارات بازارهای خوبی در زمینه فروش عطر دارند و عمان هم می تواند به این بازارها بپیوندد. به همین دلیل در صورتی که مهارت خاصی در این زمینه دارید، می توانید چشم انداز کاری خوبی با ثبت شرکت در عمان داشته باشید.

تعمیر و نگهداری تاسیسات:

بازار کار تعمیرات یکی از بازارهایی است که همواره می توان روی آن حساب کرد و متقاضیان زیادی هم دارد. در صورتی که در رابطه با تاسیسات در عمان ثبت شرکت انجام دهید، می توانید از مزایای آن در این زمینه مطمئن شوید.

مسجد و طلوع صبح

استفاده از برند تجاری:

این کشور در زمینه های مختلف مانند خودرو، آموزش، غذا و ... دارای امتیاز تجاری است. در صورتی که می خواهید یک شرکت ساده تاسیس کنید، می توانید، با ایجاد یک برند تجاری و گرفتن امتیاز آن کسب و کار خود را آغاز کنید.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

از مجوزها نیاز به شریک وجود دارد، اما به طور کلی نیازی به شریک تجاری نیست.

شخص اصلی و خانواده او می توانند به مدت دو سال اقامت عمان را کسب کنند.

هزینه تقریبا 150 هزار ریال عمان است.

خیر، این امر موجب گرفتن پاسپورت عمان نمی شود.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد شرایط ثبت شرکت در عمان 2023

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

شرایط ثبت شرکت در عمان 2023

عمان به عنوان یکی از کشورهای نزدیک ایران با داشتن شرایط اقتصادی مناسب می تواند مقصدی مناسب برای زندگی و کار باشد، به خصوص که شرکت ها از پرداخت مالیات در آن معاف هستند.

جهت دریافت مشاوره برای شرایط ثبت شرکت در عمان 2023 اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره