جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

ثبت شرکت در دبی

یکی از آسان ترین روش ها برای به دست آوردن اقامت ایرانیان در این کشور ثبت شرکت است. در این حالت متقاضی می تواند با شرکت های مختلف جهانی، تجارت کند و در بازارهای محلی دبی هم فعالیت داشته باشد.

چرا دبی؟

نرخ مالیات صفر و سطح زندگی بالا می تواند هرکسی را برای زندگی در دبی وسوسه کند. همین طور می توان در آن حساب بانکی باز کرد و امکان انجام تجارت جهانی با سایر کشورها هم وجود دارد. در صورتی که علاقه به ثبت شرکت در دبی دارید، در این مقاله کلیه اطلاعات لازم، شرایط و مدارک در اختیار شما قرار می گیرد.

 • نوع خدمت: ثبت شرکت به صورت حضوری
 • اعتبار اقامت: 2 ساله
 • محل انگشت نگاری: امارات
چرا دبی؟

هزینه های ثبت شرکت در دبی و امارات

برای اینکه از هزینه ثبت شرکت در دبی به صورت دقیق باخبر شوید می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید ولی به صورت تقریبی این میزان به شرح زیر است:

نام خدمت توضیحات قیمت
هزینه ثبت شرکت در دبی

به صورت تقریبی

حداقل 19 هزار درهم
مزایای ثبت شرکت در دبی و امارات

مزیت ثبت شرکت در دبی

1

امکان تجارت آزاد در بازار محلی وجود دارد.

2

با ثبت شرکت LLC می توانید کسب و کار خود را در بازارهای دبی و امارات گسترش دهید و تجارت خوبی داشته باشید.

3

برای شروع یک شرکت LLC می توان فعالیت های تجاری مختلفی را از DED انتخاب کرد.

4

شرایط حمایت از خانواده در این نوع اقامت وجود دارد.

5

اعتبار متقاضی در بانک ها برای بازکردن حساب بانکی بیشتر می شود.

6

واردن کالا بدون عوارض

passport

مدارک لازم جهت اقامت دبی با ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در دبی مدارک خاصی مورد نیاز است که باید آن ها را پیش از درخواست آماده کنیم تا هیچ نقصی در مدرک ما مشاهده نشود. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی شامل موارد زیر می شوند:

 • تدوین یک طرح تجاری مناسب
 • پرکردن فرم درخواست برای رزرو نام
 • تایید مجوز اولیه
 • کپی گواهی ثبت مجوز تجارت
 • اسناد شرکتی سهامدار
 • گزارش های مالی حسابرسی بخش تجاری
 • گزارش های مصوبه هیئت مدیره شرکت
 • کپی از پاسپورت مدیران یا سهامداران شرکت
 • نمونه امضای سهامداران شرکت یا مدیران
 • نام شرکت که حداقل باید سه مورد پیشنهاد شود
 • صفحه مهر ورود یا ویزا
 • فرم کد شناسایی ثبت RIC
 • دریافت NOC از اسپانسر محلی
 • ارائه جزئیات تجارتی که باید توسط شرکت انجام شود
 • کپی پاسپورت
 • ارائه عکس پاسپورتی

با ثبت شرکت در دبی می توان اقامت 2 ساله در این کشور را به دست آورید. از آنجا که ایرانیان شرایط خاصی دارند پس باید حتما پیش از ثبت شرکت در این کشور با یک کارشناس حقوقی مشورت کنند، زیرا در صورتی که یک بار درخواست شما توسط دبی رد شود، دیگر نمی توانید درخواستی به این کشور بفرستید.

شرایط ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

بعد از اینکه قوانین تجارت در این کشور تغییر کرد، دیگر نیازی به کفیل برای ثبت شرکت در این کشور نیست و فرد می تواند به تنهایی اینکار را انجام دهد.

با این حال متقاضی نمی تواند در بخش های نظامی یا بانکی به طور کامل حق مالکیت داشته باشد. برای ثبت شرکت در دبی باید یک سری از مجوزهای خاص را کسب کنید. در مرحله اول وزارت توسعه اقتصادی باید مجوزی را به شما اعطا کند. بعد از آن باید یک اسم تجاری مناسب برای شرکت خود انتخاب نمایید و همچنین یک حساب بانکی هم باز کنید.

انواع مجوز ها برای ثبت شرکت در دبی

مجوز تجاری

برای شروع یک کار تجاری داشتن این مجوز ضروری است.

مجوز صنعتی

برای تولید یا شروع فعالیت صنعتی باید این مجوز را داشته باشید.

مجوز حرفه

افرادی که قصد فعالیت در امور صنعتگری، خدماتی و تخصصی را دارند، باید این مجوز را دریافت کنند.

ثبت شرکت در دبی و انواع آن

برای ثبت شرکت در این کشور می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که در ادامه آن ها را شرح می دهیم:

شرکت با مسئولیت محدود:

شما می توانید بعد از ثبت شرکت در این کشور تجارت با شرکت های داخل یا خارج از امارات داشته باشید. در نظر داشته باشید سهامداران شرکت شما هم باید دست کم دو نفر یا حداکثر 50 نفر باشند

تصویری از امارات

شرکت مشاوره تخصصی حقوقی و مدنی:

اگر شرکتی که قصد ثبت کردن آن را دارید، در زمینه مشاوره حسابداری، مالی، بین المللی و ... فعالیت دارد، می توانید مالکیت آن را به طور کامل در اختیار بگیرید. با این حال داشتن مدارکی مانند مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط با آن ضروری است. اما اگر این مدارک را نداشته باشید، شرکت تجاری فرض می شود و نمی توانید مالکیت آن را به طور کامل از آن خود بکنید.

از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که یک نماینده محلی در بخش اداره توسعه اقتصادی با حقوق و قرارداد رسمی استخدام نمایید. به این صورت می توانید از طریق این فرد با دولت ارتباط داشته باشید.

ثبت شرکت از طریق اخذ نمایندگی شرکت های بزرگ خارجی

در صورتی که شما یک شرکت در خارج از دبی دارید می توانید نمایندگی رسمی آن را در این کشور ثبت کنید. و در این حالت هم اقامت به فرد داده می شود. اما باید توجه داشته باشید که برای اثبات شرکت خود باید مدارک زیادی را ارائه دهید. برای مثال سود شرکت و گردش مالی آن یکی از این مدارک هستند.

ثبت شرکت جنرال تریدینگ در دبی

با استفاده از این مجوز امکان انجام کسب و کارهایی به شما داده می شود. اگر این مجوز را نداشته باشید به مجازات های سنگینی دچار خواهید شد. این مجوز باعث افزایش اعتبار شما در بازار می شود. با استفاده از این جواز می توان کالاهای غیرمرتبط را وارد یا صادر کرد و این کالاها می توانند انواع مختلفی داشته باشند و تنها امکان تجارت کالاهایی مانند تنباکو و روغن وجود ندارد. همچنین اگر اجناس شما استانداردهای بهداشتی و ایمنی را رعایت نکرده باشند، امکان صادر یا وارد کردن آن ها وجود ندارد.

در نتیجه می توانید همه کالاهایی که در زمینه لوازم الکترونیکی، پوشاک و لوازم خانگی هستند را خرید و فروش کنید. مراحل دریافت مجوز و ثبت شرکت جنرال تریدینگ در دبی به صورت زیر هستند:

ثبت شرکت: برای اینکه کسب و کار خود را شروع کنید باید اول آن را به ثبت برسانید. در این حالت بعد از انتخاب نوع فعالیت تجاری، اسم آن را هم به ثبت می رسانید که برای اسم گذاری باید قوانین این کشور را رعایت کنید. سپس باید فرم تایید اولیه را به مسئولین مربوطه بفرستید که در این صورت در عرض 2 ساعت مجوز شما صادر می شود.

خدمات کانال الکترونیکی و مجوز ورود: متقاضی ثبت شرکت در دبی باید در این کانال ثبت نام نماید. در این صورت نیازی به کارهای اداری ندارید و روند کاری شما سریعتر می شود. بعد از این می توانید برای گرفتن مجوز ورود درخواست دهید و یک ویزای موقتی به اندازه 60 روز به شما تعلق می گیرد.

تغییر وضعیت بعد از دریافت مجوز ورود: بعدا از اینکه به دبی رفتید، امکان عوض کردن وضعیت وجود دارد. البته با توجه به اینکه ملیت شما چیست برای داخل یا خارج شدن از امارت می توانید آن را دوباره فعال کنید.

ثبت شناسه دبی: برای درخواست این کارت ابتدا یک آزمایش پزشکی از شما گرفته می شود که شامل آزمایش خون می شود. بعد از آن قادر به دریافت کارت شناسایی خود هستید. این کارت برای باز کردن حساب بانکی و قراردادهای تلفنی ضروری است.

ثبت شرکت مجازی در دبی

خوشبختانه ثبت شرکت در دبی با تغییر قوانین راحت تر شده است. به این صورت متقاضی لازم نیست تا حتما در این کشور اقامت داشته باشد، بلکه می تواند به راحتی کسب و کار خود را در دبی آغاز کند. با استفاده از مجوز مجازی می توان از خارج از دبی به صورت دیجیتالی یک تجارت را شروع کنید. کسب و کارهایی مانند فناوری و خدمات می توانند در این زمینه فعالیت کنند. شرایط به دست آوردن این مجوز عدم سکونت در این کشور هست و همچنین توجه داشته باشید که باید مالیات هم پرداخت کنید. مراحل ثبت شرکت مجازی را در ادامه به شما توضیح می دهیم:

آثار تاریخی امارات

ثبت شرکت:

در مرحله اول شما باید فرمی را به صورت آنلاین پر کنید که در آن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، اطلاعات پاسپورت، شماره تماس، تاریخ تولد و همچنین سایر تجربه های حضور شما در دبی ذکر شده باشد. وارد کردن نام پروانه تجاری و کسب و کاری که مالک قصد انجام دادن آن را دارد، هم ضروری است.

آپلود اسناد:

سپس باید مدارکی مانند پاسپورت دارای اعتبار، مدرک اقامت مالیاتی ( درصورتی که کشور شما مورد تایید نیست) عکس با پشت زمینه سفید و مدرک آدرس که می تواند شامل قبض آب و یا برق شود را در سامانه آپلود کنید.

پیگیری وضعیت درخواست مجوز شرکت مجازی:

سپس هنگامی که مدارک خود را ارسال کردید، دولت احراز هویت شما را بررسی می کند که ممکن است چهار هفته طول بکشد. سپس نتیجه این بررسی با یک ایمیل به شما فرستاده می شود.

تایید مدارک شناسایی در VFS GLOBAL:

هنگامی که ایمیل تاییدیه را دریافت کردید برای تایید گذرنامه باید به صورت حضوری به VFS Global بروید که البته باید از قبل وقت رزرو کرده باشید که برای اینکار باید یک ایمیل به آدرس VFS بفرستید. هزینه بررسی 75 یورو است که به همراه هزینه مالیات باید پرداخت گردد.

هزینه مجوز ثبت شرکت مجازی:

در این مرحله هنگامی که مدارک شناسایی شما مورد تایید سازمان قرار گرفت، باید هزینه مجوز شرکت مجازی را پرداخت کنید.

هزینه مجوز کسب و کار مجازی دبی به چندین بخش تقسیم می شود که عبارتند از: 200 درهم برای رزرو نام تجاری، 680 درهم در سال برای مجوز مجازی و 300 درهم برای شناسایی و اعتبار سنجی.

کسب و کارهایی که می توانید درباره آن ها شرکت مجازی راه اندازی کنید شامل بخش های تولید، رویدادهای بهداشتی، تجارت عمده، مدیریت، کشاورزی، خدمات لیزینگ، سرگرمی، بهداشتی و .... می شوند.

کشتی در اسکله امارات

هزینه ثبت شرکت در دبی

هزینه ثبت شرکت در دبی از ۱۱۷۰۰ درهم تا ۱۰ میلیون درهم بسته به نوع شرکت متفاوت است. ارزان ‌ترین نوع شرکت، ثبت شرکت در منطقه آزاد است که ۱۱۷۰۰ درهم هزینه دارد. در جدول زیر جزئیات هزینه ثبت شرکت در دبی آمده است:

جزییاتمجوز تجاریمجوز حرفه ای
تأییدیه اولیه120 درهم120 درهم
تأیید نام شرکت620 درهم620 درهم
هزینه‌های تاشیل  230 درهم230 درهم
هزینه ثبت‌اسناد1500 درهم900 درهم
هزینه لایسنس10 هزار درهم۵۶۰۰ درهم
۲٫۵ درصد از هزینه اجاره محل برای مجوز تجاری هزینه نام خارجی شرکت۵۰۰ درهم (سالانه)۲۰۰۰ درهم (سالانه)

مراحل ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی دارای مراحل مختلفی است که پیش از شروع باید اطلاعات کاملی از آن ها داشته باشید. زیرا گاهی اوقات نیاز به داشتن مجوزهای خاصی است که بدون آن ها نمی توان کسب و کار را شروع کرد. البته باید توجه داشته باشید که مسیر ثبت شرکت در دبی تقریبا برای همه شرکت ها یکسان است اما در حالتی که کسب و کار شما از نوع مشاوره تخصصی و مدنی باشد باید مدارک دیگری هم ارائه دهیم که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم:

مراحل ثبت شرکت LLC در دبی:

گرفتن فرم تائیدیه حقوقی

فرم تاییدیه تجارت

مشخص کردن نوع فعالیت تجاری

رزرو نام تجاری

گرفتن تائیدیه از وزارت توسعه اقتصادی دبی

گرفتن توافق نامه از موسسات دولتی و همچنین تفاهم نامه

گواهی اجاره نامه دفتر شرکت

باز کردن حساب بانکی رسمی حقوقی

باز کردن حساب بانکی حقیقی به اسم فرد متقاضی

مدارک لازم برای ثبت شرکت در دبی برای فریلنسرها

رزومه کاری

پر کردن فرم درخواست برای ثبت نام

نامه مرجع بانک

RIC اصلی (کد درآمد داخلی)

هنگامی که تاییدات اولیه را گرفتید باید هزینه ثبت نام و مجوز را پرداخت کنید که البته این مبلغ بستگی به نوع کسب و کار و مجوز شما بستگی دارد و باید این مدارک را ارائه دهید:

پر کردن فرم درخواست ثبت شرکت

اطلاعات درباره سرمایه سهام

سپس باید این مدارک را در حالت گواهی و محضری ارائه دهید:

مصوبه هیئت مدیره برای مشخص کردن مدیر یا مدیرها

تفاهم نامه انجمن

اساسنامه (AOA)

وکالتنامه ای که به مدیر یا مدیران شرکت داده شده است

عکس های مدیر یا مدیران در اندازه پاسپورت

تصویری از امارات

میزان مالیات ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

سیستم مالیاتی دبی یک از بهترین سیستم های مالیاتی است که اعمال مالیات فقط در چند حالت محدود اعمال می شود و آن ها شامل موارد زیر هستند:

شرکت های نفت و گاز و بانکی ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد هستند

پرداخت مالیات ناشی از درآمد اجاره املاک در دبی

پرداخت مالیات توریستی

در سال 2018 مالیات بر ارزش افزوده در این ناحیه اعمال شد.

در این کشور هیچ مالیات بر درآمد شخصی از افراد گرفته نمی شود و علاوه بر این مالیاتی هم روی سرمایه شما اعمال نمی شود. نوع مالیاتی که در این جا از شما گرفته می شود، از نوع مالیات شرکتی است که در ادامه به شرح آن می پردازیم که در صورتی که شرکت شما دارای یکی از حالت های زیر باشد، اقامت مالیاتی برای او راحت تر خواهد بود:

سهام شرکت به یکی از ساکنان کشور دبی تعلق داشته باشد.

بیشتر درآمدی که از شرکت به دست می آید، ناشی از فعالیت آن در دبی باشد.

وجود دفتر شرکت در دبی

البته اگر شرکت در زمینه نفت و گاز باشد، این شرایط شامل حال آن نمی شود. همچنین بانک های خارجی که در دبی شعبه دارند، باید مالیات پرداخت کنند.

در سال 1969 قانونی در این کشور وضع شد که تنها شرکت هایی که در زمینه سیستم بانکی، نفت و گاز یا پتروشیمی فعالیت دارند، ملزم به پرداخت مالیات هستند. میزان مالیات برای این شرکت ها پنجاه درصد است. اما بانک های خارجی باید بین 15 الی 20 درصد مالیات پرداخت کنند. شرکت هایی که در بخش های آزاد تجاری هستند، مشمول پنجاه درصد مالیات هستند و نیازی به پرداخت عوارض گمرک ندارند.

با اینکه مالیاتی بر درآمد شما اعمال نمی شود، اما باید مالیات هایی که ناشی از سود سهام است را در نظر داشته باشید.. شرکت هایی که در دبی هستند، باید مالکیت ملک را به شهرداری بدهند.

کسانی که کارفرما هستند، هم باید 12 و نیم درصد برای صندوق بازنشستگی شاغلان بپردازند و مالیات پنج درصدی برای همان صندوق پرداخت گردد. خدماتی که در هتل و رستوران ها ارائه می شو،د مالیاتی به اندازه ده الی پانزده برای سکونت در هتل و پنج تا ده درصد برای رستوران است.

معایب ثبت شرکت در دبی

هزینه های بالا

کوتاه بودن مدت اقامت در دبی

نیاز به تمدید مجوز کار

ثبت شرکت در دبی و استانداردهای سرمایه گذاری

از آن جا که قرار است تا شما مبلغ زیادی را در جهت سرمایه گذاری در این کشور و ثبت شرکت آماده کنید، پس باید اطمینان داشته باشید که ارزش این همه سرمایه را دارد و به سود مناسبی دست خواهید یافت. در نتیجه نکته ای که باید مد نظر قرار دارد، انتظار سوددهی در این کشور است که در این راستا باید به موارد زیر توجه کرد:

نرخ مصادره اموال کشور دبی

در کشورهای مختلف نرخ مصادره اموال مورد مهمی است که باید آن را در نظر گرفت. در این حالت با توجه به این نرخ متوجه می شوید که چقدر این احتمال وجود دارد که دولت کشور مقصد اموال شما را مصادره کند. البته برای روی دادن چنین رخدادی دلایل قابل قبولی مانند نپرداختن مالیات در طی سالیان زیاد یا اعمال مجرمانه مانند پولشویی وجود دارند. در این حالت دولت می تواند کلیه اموال شخص را مصادره کند. شاخص این عدد بین یک تا هفت است که در سال 2019 نرخ این عدد در دبی روی دو بوده است.

تصویری از فواره امارات

نرخ کنترل فساد در دبی

شاخص دیگری که باید به آن توجه داشت نرخ کنترل فساد است تا بتوان امنیت ثبت شرکت در این کشور را تخمین زد. برای مثال اگر در سیستم یک کشور رشوه به راحتی گرفته شود و یا حتی برای انجام کارهای شما درخواست مبالغ زیادی کنند، نشان از ضعف سیستم دارد.

ثبت شرکت در دبی و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

نرخ مالیات بر درآمد

بعد از اینکه در این کشور به درآمد دست یافتید زمان محاسبه مالیات می رسد. معمولا می توان با استفاده از سیاستی که شرکت پیش گرفته است، می شود رقم آن را به صورت تقریبی محاسبه کرد، ولی به دلیل اینکه شما قصد دارید تا سرمایه خود را به کشور دیگری منتقل کنید، باید با کمک یک مشاور اقتصادی رقم دقیقی برای آن در نظر بگیرید.

برای اینکه بتوان رقم دقیقی را به دست آورد، باید به سوابق اقتصادی شرکت و نرخ مالیات در دبی توجه کرد. از آن جا که نرخ مالیات در این کشور صفر است، پس شخص می تواند بدون اینکه موفقیتی در کسب و کار خود داشته باشد از پرداخت مالیات معاف گردد.

نرخ تولید ناخالصی

در این میان باید به نرخ تولید ناخاص داخلی هم توجه کرد که خوشبختانه در این کشور همواره در حال صعود بوده است.

نرخ بیکاری در دبی

نرخ بیکاری هم نشان دهنده وضعیت اقتصادی در این کشور است. آمارها نشان می دهند نرخ بیکاری در این کشور معمولا روند ثابتی نداشته است، اما همواره پایین بوده است. در سال 2021 این نرخ سه درصد بوده است.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

بله، با ثبت شرکت به شهروندان ایرانی اقامت دوساله ارائه می شود.

26 الی 51 هزار درهم است.

خیر

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد ثبت شرکت در دبی

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

ثبت شرکت در دبی

یکی از آسان ترین روش ها برای به دست آوردن اقامت ایرانیان در این کشور ثبت شرکت است. در این حالت متقاضی می تواند با شرکت های مختلف جهانی، تجارت کند و در بازارهای محلی دبی هم فعالیت داشته باشد.

جهت دریافت مشاوره برای ثبت شرکت در دبی اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره