جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا آرزوی سفر آزادانه به هر نقطه ای از جهان را برآورده می کند و می توانید در مدت زمان کمی آن را دریافت کنید.

چرا دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به دومینیکا است. گرفتن پاسپورت دومینیکا راه شما را برای مهاجرت به کشورهای دیگر هموار می‌کند. طبیعت بکر و زیبای کشور جزیره‌ای دومینیکا، آب و هوای تمیز، معافیت مالیاتی، هزینه پایین، و امکان سفر به 131 کشور دنیا بدون ویزا تنها برخی از مزیت های اخذ پاسپورت دومینیکا بشمار می‌روند.

 • نوع خدمت: درخواست آنلاین
 • اعتبار پاسپورت: 10 ساله
 • محل انگشت نگاری: داخل ایران
چرا دومینیکا

قیمت پاسپورت دومینیکا

هزینه پاسپورت دومینیکا با توجه به شیوه‌ای که برای گرفتن اقامت اقدام می‌کنید و تعداد همراهانتان متفاوت است و برای اطلاع از هزینه ها باید به صورت تلفنی استعلام بگیرید.

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

دریافت پاسپورت دومینیکا

1

سفر به 131 کشور بدون ویزا

2

سفر به حوزه شنگن بدون ویزا

3

دریافت پاسپورت بدون نیاز به حضور در کشور دومینیکا

4

انتقال پاسپورت به صورت موروثی

5

گرفتن پاسپورت دومینیکا برای همسر و فرزندان زیر 30 سال

6

امکان دریافت ویزای مالتی 10 ساله برای آمریکا، استرالیا، انگلیس و کانادا

passport

مدارک مورد نیاز دریافت پاسپورت دومینیکا

مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت دومینیکا شامل موارد زیر می شوند:

 • کپی و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی پاسپورت دومینیکا و همراهان
 • 8 قطعه عکس برای متقاضی اصلی و تمام اعضای خانواده با ابعاد 6.5 * 4.5
 • گزارش پلیس از کشور محل تولد با اثر انگشت برای متقاضیان بالای 16 سال
 • آزمایش عمومی خون، ادرار و آزمایش HIV برای متقاضیان بالای 12 سال
 • گواهی اشتغال به کار یا مدرکی برای اثبات داشتن کسب و کار شخصی
 • اشتغال به تحصیل در مدرسه و یا دانشگاه برای افراد بین 16 تا 18 سال
 • گواهی پلیس (عدم سوءپیشینه) از هر کشوری که در 2 سال گذشته بیش از 6 ماه در آن اقامت داشته اید.
 • ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی متقاضی پاسپورت دومینیکا
 • آخرین مالیات بر درآمد متقاضی اصلی پاسپورت
 • کپی گذرنامه متقاضی پاسپورت و همراهان
 • رزومه و سوابق کاری سرپرست خانواده
 • پرینت 13 ماهه حساب بانکی متقاضی
 • سند ازدواج و یا طلاق متقاضی
 • فرم انگشت نگاری
 • اسکن پاسپورت
 • کارت واکسن
مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب

زبان رسمی دومینیکا و زبان های رایج دومینیکا

زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است، اما زبان‌های رایج دومینیکا، کریول دومینیکایی (Dominican Creole) و فرانسوی هستند. طبیعت دومینیکا به قدری زیبا و بکر است که به آن نام جزیره طبیعت کارائیب را داده‌اند. جالب است بدانید که دریاچه جوشان که دومین چشمه آب گرم دنیا است در دومینیکا قرار دارد. به گفته زمین شناسان جزیره دومینیکا جوان‌ترین جزیره آنیل کوچک بشمار می‌رود و علت اصلی فعال بودن آتشفشان آن به خاطر سن کم جزیره است. 

موقعیت جغرافیایی جزیره دومینیکا، این کشور را به مقصدی ایده‌آل برای سپری کردن تعطیلاتی فراموش نشدنی تبدیل کرده است و در جزایر کارائیب در بخش آمریکای مرکزی واقع شده است. سواحل زیبا، جنگل‌های بارانی، چشمه‎‌های آب گرم، آبشارها، دریاچه‌های آب شیرین و مناطق غواصی تنها تعداد کمی از جاذبه‌های گردشگری این کشور جزیره‌ای هستند.

نگاهی به برنامه شهروندی دومینیکا

همان طور که گفتیم یکی از روش های محبوب برای به دست آوردن پاسپورت این کشور سرمایه گذاری است. در این روش که از 29 سال پیش به تصویب رسیده است، به متقاضی و خانواده او پاسپورت دوم که به صورت غیرقابل فسخ است اعطاء می شود.

همچنین این پاسپورت برای کسانی که بودجه چندانی ندارند، بسیار ایده آل است. زیرا تنها با صد هزار دلار می توانند به آن دست یابند. البته باید به شرایطی که دولت برای آن در نظر گرفته است، توجه داشت.

برای مثال برخی از این شرایط به این صورت است که سن افراد بالاتر از 18 سال باشد و همچنین پیشینه کیفری و بیماری خاصی نداشته باشند.

تصویری از دومینیکا

دریافت اقامت دومینیکا

روش های به دست آوردن پاسپورت دومینیکا به صورت زیر است:

 • کمک بلاعوض به دولت کشور دومنیکا
 • کمک بلاعوض همراه با سرمایه گذاری به دولت دومنیکا
 • سرمایه گذاری در دومنیکا

در این روش ها هیچ گونه مدرک زبانی نیاز نیست و فرد می تواند با پاسپورت این کشور به 131 کشور دنیا به آسانی سفر کند.

مزایای کلی پاسپورت دومینیکا

مزایای پاسپورت دومینیکا تنها به اقامت در کشوری با طبیعت زیبا و هزینه پایین ختم نمی‌شود.

اعتبار پاسپورت دومینیکا در سال 2024 در رتبه 35 در دنیا قرار گرفته و این در حالی است که اعتبار پاسپورت ایران در رتبه 85 قرار گرفته و با پاسپورت ایران می توانید به معدود کشورهایی سفر کنید. جالب است بدانید که برای گرفتن اقامت دومینیکا نیازی به گرفتن مدرک زبان انگلیسی ندارید.

تسهیل مهاجرت به آمریکا، انگلیس، کانادا و کشورهای دیگر از دیگر مزیت های گرفتن اقامت دومینیکا است. همانطور که می‌دانید به خاطر برخی از مسائل، ایرانیان برای مهاجرت با مشکلات متعددی مواجه هستند. یکی از این مشکلات عدم وجود سفارت برخی از کشورها مثل آمریکا، انگلیس و یا کانادا در ایران است. 

اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان همانند سکوی پرتابی برای مهاجرت به امریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا و کشورهای حوزه شنگن بشمار می‌رود. بهتر است بدانید که جزیره دومینیکا عضو قلمروهای مشترک المنافع یا همسود (Commonwealth Realms) است و با داشتن پاسپورت این کشور کارائیبی می‌توانید به کشورهای عضو مشترک المنافع بدون ویزا سفر کنید.

پاسپورت دوم

مزایای پاسپورت دوم این است که فرد نیازی به لغو کردن تابعیت اول خود ندارد و می تواند این پاسپورت را در کنار پاسپورت اول خود داشته باشد. این موضوع باعث می شود که امتیازات زیادی نصیب متقاضی گردد و پاسپورت دومینیکا هم این ویژگی را دارد.

گرفتن تابعیت مادام العمر دومینیکا بدون شرط حضور

تصویری از دومینیکا

بعد از گرفتن این پاسپورت نیازی به تمدید آن نیست و تابعیت این کشور را به دست می آورید و علاوه بر این نیازی نیست که شما در این جزیره حاضر باشید و بدون آن هم گرفتن این پاسپورت امکان‌پذیر است. این موضوع برای کسانی که علاقه ای به ترک ایران ندارند، ولی می خواهند به راحتی به کشورهای دیگر سفر کنند، بسیار مناسب خواهد بود.

راه اندازی تجارت های مختلف، بدون پرداخت مالیات در دومینیکا

از آن جا که بانکداری کشور دومینیکا بسیار پیشرفته است، در نتیجه شما قادر خواهید بود تا در فعالیت های اقتصادی زیادی شرکت کنید، اما نیازی به پرداخت مالیات نخواهید داشت.

سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا

استرالیا کشوری است که ایرانیان زیادی خواستار مهاجرت به آن هستند. اما شاید شرایط لازم برای اینکار در اختیار شما نباشد، در حالتی که قصد اصلی شما مهاجرت به استرالیا است می توانید شرایط مختلف را بررسی کرده تا دریابید که آیا گرفتن پاسپورت دومینیکا تاثیری در مهاجرت شما به استرالیا دارد یا خیر؟

برای اینکه از این مسئله بهتر باخبر شوید، می توانید این قضیه را با وکیل های مجرب آسان سفر در میان بگذارید.

سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

با اینکه توسط این پاسپورت نمی توان بدون ویزا به آمریکا سفر کرد، اما با این حال شانس مهاجرت شما به این کشور را افزایش خواهد داد. همان طور که مطلع هستید، اخذ ویزای آمریکا به راحتی برای ایرانیان میسر نیست، در نتیجه داشتن یک پاسپورت دوم می تواند در روند این پروسه بسیار کمک کننده باشد.

شرکت مهاجرتی آسان سفر همواره می کوشد تا بهترین روش برای مهاجرت شما را در نظر گرفته تا با بودجه ای مناسب در کمترین زمان به هدف خود دست یابید و گرفتن پاسپورت کشور دومینیکا هم‌زمان زیادی لازم ندارد!

شرایط تابعیت اعضای خانواده در برنامه خرید پاسپورت دومینیکا

روش های مهاجرتی زیادی وجود دارند که در آن ها می توان پاسپورت یک کشور را دریافت کرد، اما بعضی از آن ها برای ایرانیان در دسترس نیستند یا اینکه در ابتدا اقامت موقت به فرد داده می شود و سپس باید هر چند سال آن را تمدید کند، اما درباره پاسپورت دومینیکا امکان گرفتن مستقیم پاسپورت در همان اول کار وجود دارد و علاوه بر این می توان این پاسپورت را بدون اینکه نیاز به حضور در این کشور داشته باشید، تمدید نمایید که تعدادی از ویژگی های این پاسپورت شامل موارد زیر می شوند:

 • گرفتن پاسپورت برای همسر
 • گرفتن پاسپورت برای فرزندان تا زیر 30 سال
 • گرفتن پاسپورت برای پدر و مادر

پاسپورت دومینیکا و دلایل انتخاب آن

تصویری زیبا از دومینیکا

مهمترین عامل ثبات یک کشور شرایط اقتصادی آن است که برای اینکه متوجه بشوید، یک کشور در چه شرایط اقتصادی به سر می برد، باید میزان تولید ناخالص آن را بررسی کنید. تولید این کشور در سال های پیشین در حدود 0.47 بیلیون دلار بوده که کارشناسان احتمال می دهند این رقم به نیم بیلیون دلار هم برسد.همین طور پیشبینی می شود که این رقم باز هم افزایش یابد و امسال احتمالا به 0.54 بیلیون دلار برسد. جالب است که بدانید نرخ مالیات هم تغییری نداشته و از سال های پیش به اندازه 15 درصد بوده است. از آن جا که ایرانیان دارای حساب بین المللی نیستند، در نتیجه داشتن یک حساب برای تاجران بسیار مهم است. اما در صورتی که پاسپورت دومینیکا در اختیار شما باشد، می توانید به راحتی یک حساب بانکی بین المللی باز کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید. مورد دیگری که باید به آن توجه داشت تحصیل فرزندان است که والدین زیادی، نگران آن هستند. با استفاده از پاسپورت این کشور می توان به راحتی فرزندان را به کشورهایی مانند انگلیس، کانادا یا اروپا برای ادامه تحصیل فرستاد.

روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا

با توجه به شرایطی که دارید، روش های اخذ پاسپورت متفاوت است و شما تنها با گرفتن  ویزای دومینیکا  و دارا بودن شرایط سفر به این کشور نمی‌توانید اقامت دومینیکا را بگیرید. راه‌های گرفتن شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا، خرید ملک در دومینیکا، ازدواج، تحصیل در دومینیکا و یا پیدا کردن کار در دومینیکا فراهم است. اغلب ایرانیان برای گرفتن شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام می‌کنند.

برنامه‌های دولت دومینیکا برای اعطای شهروندی به افراد خارجی

دولت دومینیکا برنامه‌های مختلفی برای دادن تابعیت به افراد خارجی از طریق سرمایه گذاری ارائه کرده است. بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض دولت دومنیکا یا سرمایه گذاری در این کشور هستند. معمولا درخواست گرفتن پاسپورت توسط نماینده قانونی دولت دومینیکا بررسی می‌شود.

همچنین، تقاضای شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری توسط نمایندگان رسمی اداره واحد سرمایه گذاری (Citizenship by Investment Unit) انجام می‌شود. اگر به دنبال گرفتن  اقامت دومینیکا  هستید می‌توانید با مشاوران تخصصی اخذ اقامت دومینیکا در آسان سفر  تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

روش سرمایه گذاری باعث پیشرفت های اقتصادی زیادی در این کشور می شود، به همین دلیل دولت این کشور تمایل دارد که افراد خارجی روش سرمایه گذاری را برای گرفتن پاسپورت این کشور انتخاب کنند. توجه داشته باشید که در کنار هزینه اصلی که برای گرفتن پاسپورت دومینیکا وجود دارد، هزینه های جانبی را هم باید مد نظر قرار داد. این هزینه ها شامل صدور پاسپورت، صدور شناسنامه و بررسی پرونده می شوند. 

خانواده شما هر چند نفر هم که باشند، برای گرفتن پاسپورت این کشور باید فرد اصلی به عنوان متقاضی درخواست دهد، سپس بقیه افراد به عنوان پیوست او محسوب می شوند. برای مثال معمولا پدر، فرد اصلی است و همسر و فرزندان به عنوان پیوست در نظر گرفته می شوند.

پرداخت بدون بازگشت به صندوق اقتصادی همراه با سرمایه گذاری برای دریافت پاسپورت دومنیکا

شما می توانید با پرداخت مبلغ حداقل 128.500 هزار دلار امریکا به وسیله پرداخت بلاعوض به صندوق اقتصادی در سرمایه گذاری شریک شوید.

پرداخت بدون بازگشت به صندوق اقتصادی

این صندوق که به اسم EDF معروف است، شامل طرح های خصوصی و دولتی می شوند و برنامه های آموزشی، گردشگری، بهداشتی و … را شامل می گردند. در این حالت هزینه ای که شخص پرداخت کرده، به وی برگشت داده نمی شود. برای گرفتن پاسپورت این کشور بدون در نظر گرفتن اینکه فرد خانواده ای دارد یا نه فرد اصلی باید صد هزار دلار آمریکا به دولت کمک کند. در صورتی که فرد همراه هم داشته باشد این مبلغ بیشتر خواهد شد.

روش سرمایه‌گذاری در طرح های مورد تایید دولت برای گرفتن پاسپورت دومینیکا

از دیگر روش های گرفتن این پاسپورت شرکت در پروژه های عمرانی است، البته این پروژه ها باید توسط دولت تایید شده باشند و معمولا شامل سرمایه گذاری در هتل، ویلا یا اسپا می شوند. در این حالت باید دست کم 200 هزار دلار داشته باشید و همین طور به مدت پنج سال نمی توان سرمایه گذاری جدیدی کرد تا بتوان شهروندی کشور را دریافت کرد.

تعریف افراد وابسته در برنامه سرمایه‌ گذاری دومینیکا

با این که پیش از این در این مطلب ذکر کردیم که چه کسانی می توانند به عنوان همراه با شخص اصلی پاسپورت دریافت کنند، اما شاید مایل باشید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید. به طور کلی در پاسپورت دومینیکا افراد زیر می توانند به عنوان همراه در نظر گرفته شوند:

 • همسر متقاضی اصلی
 • فرزندان اصلی، فرزندان زیر 30 سال فرد اصلی
 • پدر و مادر فرد اصلی یا همسر او

تابعیتی که شما با پاسپورت دومینیکا می گیرید، به نسل های بعدی شما هم منتقل می شود. همین طور اگر فردی را به سرپرستی بگیرید، در صورت پرداخت هزینه می توانید پاسپورت این کشور را برای او هم دریافت کنید.

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

برای گرفتن پاسپورت طبیعتا باید پروسه‌های اداری را طی کنید و مدارک مورد نیاز درخواست شهروندی دومینیکا را بر اساس نیاز اداره مهاجرت تهیه و ارائه دهید. به همین دلیل آسان سفر در این بخش از مطلب فهرستی از مراحل دریافت اقامت دومینیکا را برایتان تهیه کرده تا پیش‌زمینه ای درباره این پروسه داشته باشید و دچار سر در گمی نشوید. 

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا به ترتیب زیر است:

 • مشاوره با کارشناسان اخذ پاسپورت دومینیکا در آسان سفر
 • آماده سازی مدارک و عقد قرارداد با شرکت
 • تکمیل فرم‌های درخواست اقامت دومینیکا و دریافت فایل نامبر
 • ترجمه و ارسال مدارک به دفتر دومینیکا
 • بررسی سوابق امنیتی و صدور نامه تاییدیه توسط دولت دومینیکا
 • پرداخت مبالغ سرمایه گذاری به دولت دومینیکا
 • صدور گواهی شهروندی دومینیکا و پاسپورت

قوانین جدید اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا

در سال 2022 تعدادی از قوانین اخذ تابعیت این کشور دستخوش تغییراتی شد و شرایط اندکی سخت‌تر گشت. اما روش های سرمایه گذاری یا شرکت در پروژهای بدون بازگشت وجه همچنان ثابت مانده است. چنانچه قصد گرفتن پاسپورت کشور دومینیکا را دارید، بهتر است تا سریعا در این باره اقدام کنید.

تغییرات در قوانین افراد وابسته به متقاضی اصلی پاسپورت دومینیکا

 • پیش از این برای گرفتن پاسپورت این کشور می توانستید خواهر و برادر را هم به عنوان فرد پیوست معرفی کنید، اما در حال حاضر این امر ممکن نیست.
 • سن والدین شخص متقاضی باید حداقل 65 سال باشد که پیش از این، سن 55 در نظر گرفته شده بود.
 • فرزندانی که سن 18 تا 30 دارند، باید مدرکی مبنی بر تحصیل در یک موسسه معتبر را ارائه دهند.
 • سن دختر فرد اصلی چنانچه زیر 25 باشد و ازدواج نکرده باشد باید تحت حمایت فرد اصلی یا همسر او باشد و با آن ها زندگی کند.
 • فرزند 18 ساله یا کمتر چنانچه از لحاظ جسمی یا ذهنی مشکلی داشته باشد توسط فرد اصلی یا همسر او حمایت شود.
 • امکان پیوست پدر و مادر به عنوان همراهان فرد اصلی یا همسر او وجود دارد.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

یکی از سوالاتی که ممکن است برای علاقه‌مندان به گرفتن شهروندی دومینیکا پیش بیاید این است که با پاسپورت دومینیکا به کدام کشورها می‌توان بدون ویزا سفر کرد و  قدرت پاسپورت دومینیکا  چقدر است؟

آلمان، فرانسه، یونان، سوییس، هلند، دانمارک، اسپانیا، پرتغال، رومانی، صربستان، مالدیو، کره جنوبی، قبرس، دیبوجی، جمهوری دومنیکن، اکوادور، مصر، استونی،فیجی، فنلاند، گابون، گامبیا، گرانادا، گینه نو، گینه بیسائو، گویان، هایتی، هنگ کنگ، ایسلند، هند، ایران، ایرلند، جامائیکا ، اردن، کنیا، کوزوو، لسوتو، لیختن اشتاین، لیتوانی، ماداگاسکار، مالاوی، مالدیو، موریتانی، مولدوا، موناکو، مونته نگرو، موزامبیک، نپال، نیکاراگوئه، نیجریه، نروژ، فلسطین، پالائو، پاناما، پرو، نیوگینه، فیلیپین، رواندا، سنت لوسیا، سنت کیتس و نویس، ساموای، سنگال، سیشل، اسلواکی، اسلوونیا، سومالیا، سریلانکا و اکراین.

فهرست برخی دیگر از کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا:

ونزوئلا، اوگاندا، تووالو، ترکیه، زامبیا، ازبکستان، ترینیداد و توباگو، سوئیس، تانزانیا، توگو، سورینام، سریلانکا، سنت ویسنت، جمهوری سودان جنوبی، جمهوری سیرالئون، تیمور شرقی، آندورا، آنگولا، ارمنستان، آنتیگوا و باربودا، اتریش، باهاماس، باربادوس، بلاروس، بلیز، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، بوتسوانا، برزیل، بلغارستان، بوروندی، کامبوج، کیپ ورد، کلمبیا، کوموروس یا اتحاد قُمُر یا مجمع‌الجزایر قمر، کنگو، کاستاریکا، کرواسی، ساحل عاج، و کوبا برخی از کشورهایی هستند که با پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون گرفتن ویزا به آن‌ها سفر کنید. 

هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا در مقایسه با کشورهای دیگر پایین‌تر است اما در مجموع نمی‌توانیم نرخ ثابتی را برای هزینه‌ها مشخص کنیم؛ چون همانطور که می‌دانید سبک زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است. با توجه به هدف از مهاجرت به دومینیکا، تعداد افراد خانواده، سن، عادت‌های غذایی و در کل سبک زندگی افراد هزینه زندگی در دومینیکا متفاوت است. 

به طور مثال هزینه اجاره خانه در دومینیکا همانند ایران در هر منطقه‌ای فرق دارد. اگر می‌خواهید در پایتخت دومینیکا «روسو» زندگی کنید، بدون شک با توجه به محله‌ای که انتخاب می‌کنید، نوع خانه، امکانات و متراژ آن هزینه بالاتری در مقایسه با زندگی در شهرهای کوچک و یا حومه شهر باید بپردازید. اگر قصد گرفتن پاسپورت دومنیکا را دارید، بهتر است که از طریق سرمایه گذاری بلاعوض در دومنیکا اقدام کنید.

اعتبار پاسپورت دومینیکا چند ساله است ؟

برای افراد بالای 18 سال اعتبار این پاسپورت ده ساله است و برای کسانی که زیر 16 سال هستند، اعتبار پاسپورت 5 سال خواهد بود. البته در حال حاضر به جای پاسپورت های قدیمی باید از نوع بایومتریک آن استفاده کرد. در صورتی که قبل پاسپورت این کشور را گرفته اید و می خواهید آن ها را تمدید کنید یا اگر قصد عوض کردن آن با نوع بایومتریک را دارید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه

تصویری از دومینیکا

در مورد اینکه پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه باید بگوییم اول از همه به شرایط متقاضی، مبلغی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته و هدف او از مهاجرت بستگی دارد. اگر بخواهیم اعتبار پاسپورت دومینیکا و اعتبار پاسپورت ترکیه را مقایسه کنیم، بهتر است بدانید که با گرفتن شهروندی دومینیکا می‌توانید به 70 کشور بدون ویزا و 38 کشور با ویزای فرودگاهی یا همان ویزای بدو ورود سفر کنید. 

اما با گرفتن پاسپورت ترکیه امکان سفر به 59 کشور بدون ویزا و 45 کشور با ویزای بدو ورود فراهم است. اعتبار پاسپورت دومینیکا در سال 2022 در رتبه 30 و اعتبار پاسپورت ترکیه در رتبه 38 قرار گرفته است.

مهم‌ترین مزیت گرفتن شهروندی دومینیکا در مقایسه با پاسپورت ترکیه:

یکی از مهم‌ترین مزایای گرفتن شهروندی دومینیکا در مقایسه با پاسپورت ترکیه این است که متقاضی اصلی با گرفتن پاسپورت می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 30 سال خود و همچنین پدر و مادرش درخواست شهروندی دومینیکا بدهد؛ ولی با پاسپورت ترکیه متقاضی فقط می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 18سال درخواست شهروندی ترکیه بدهد. 

مهم‌تر از همه اینکه با گرفتن شهروندی دومینیکا شما از پرداخت مالیات معاف هستید؛ در مقایسه، با گرفتن پاسپورت ترکیه متقاضی باید هر 3 ماه اظهارنامه مالیاتی پر کند و به دولت ترکیه مالیات بپردازد. از خوبی‌های دیگر اخذ اقامت دومینیکا، ارزان بودن هزینه اخذ این پاسپورت و عدم نیاز به حضور فیزیکی در این کشور برای درخواست شهروندی است.

فرق دومینیکن و دومینیکا

دومینیکن و دومینیکا دو کشور کاملا متفاوت با موقعیت مکانی متفاوت هستند؛ پس حتما دقت کنید که این دو کشور را با یکدیگر اشتباه نگیرید. جمهوری دومینیکن (República Dominicana) دومین کشور بزرگ حوزه کارائیب است و زبان رسمی آن اسپانیایی است. 

پایتخت کشور جمهوری دومینیکن سانتو دومینگو (Santo Domingo) نام دارد و در مقایسه با دومینیکا پاسپورت ضعیف‌تری دارد. قدرت پاسپورت جمهوری دومینیکن در سال 2024 در رتبه 60 قرار گرفته و تنها به 83 کشور می‌توان بدون ویزا سفر کرد. در مقایسه دومینیکا (Dominica) کشوری جزیره‌ای است و پایتخت آن روسو (Roseau) نام دارد. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است و پاسپورت دومینیکا قدرتمندتر از پاسپورت جمهوری دومینیکن است.

اخذ پاسپورت دومینیکا با شرکت آسان سفر

شرکت آسان سفر برای گرفتن پاسپورت از روش Donation استفاده می کند. این روش کاملا ایمن است، زیرا شما مستقیما پول را به حساب دولت واریز می کنید و می توانید تابعیت مادام العمر را دریافت کنید. همچنین یک رسید Donation به شما داده می شود و انگشت نگاری داخل شرکت آسان سفر انجام می شود.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

مدت زمان گرفتن پاسپورت دومینیکا حدود 3 تا 4 ماه  طول می‌کشد.

خیر. متقاضیان اقامت دومینیکا نمی‌توانند درخواست خود را مستقیماً به CBIU دومینیکا ارسال کنند.

اعتبار پاسپورت دومینیکا برای بزرگسالان 10 سال و برای کودکان زیر ۱۶ سال 5 سال است.

رتبه پاسپورت دومینیکا در سال 2024 در دنیا 35 است.

روش‌های گرفتن شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا، خرید ملک در دومینیکا و یا کمک بلاعوض به دولت دومینیکا است.

بله. شما می‌توانید با خرید ملک در دومینیکا شهروندی دومینیکا بگیرید.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد پاسپورت دومینیکا

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
ف
فرزانه
16 اردیبهشت 1403

سلام تمکن مالی چقدر باید باشه گردش حساب چطور

سمیرا رسائی زاده
29 اردیبهشت 1403

سلام تمکن مالی بستگی به تعداد اعضای خانواده داره برای اینکه به طور دقیق شرایط شما بررسی بشه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

م
محمدرضا
26 تیر 1402

سلام امکانش هست تا برای همسر و فرزندان هم پاسپورت گرفت؟

سمیرا
26 تیر 1402

سلام بله، می تونید برای تمام اعضای خانواده پاسپورت بگیرید.

م
مهسا
22 تیر 1402

ببخشید پاسپورت دومنیکا شرایط خاصی مثل سن یا تحصیلات نیاز داره؟

سمیرا
22 تیر 1402

سلام. خیر فقط تمکن مالی نیازه

م ع
مهرداد عاطفی
22 تیر 1402

سلام خسته نباشید برای گرفتن پاسپورت حتما باید تو جزیره زندگی کنیم؟

سمیرا
22 تیر 1402

سلام. نه نیازی نیست. شما می توانید پاسپورت بگیرید و ضرورتی برای زندگی در این کشور نیست

پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا آرزوی سفر آزادانه به هر نقطه ای از جهان را برآورده می کند و می توانید در مدت زمان کمی آن را دریافت کنید.

جهت دریافت مشاوره برای پاسپورت دومینیکا اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره