جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

 آوسبیلدونگ در آلمان

آوسبیلدونگ در آلمان فرصتی ایده آل برای کسانی است که هیچ گونه سابقه کاری یا مدرک دانشگاهی ندارند.

چرا آلمان

نیاز آلمان به نیروهای متخصص بسیار زیاد است، حال با گذراندن دوره های آوسبیلدونگ می توانید مهارت لازم برای پیدا کردن یک شغل مناسب را در آلمان بدون نیاز به مدرک خاصی به دست آورید و بعد از آن اقامت دائم خود را دریافت کنید.

هزینه های ویزای اوسبیلدونگ

برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ هزینه های مختلفی در نظر گرفته شده است که به صورت زیر هستند:

نام خدمت توضیحات قیمت
درخواست ویزا

هزینه

105 یورو
لگال مدارک

هزینه

هر پک 38 یورو
مزایای دوره آوسبیلدونگ در آلمان

تحصیل در آلمان

1

دریافت حقوق طی دوره

2

یادگیری مهارت خاص به صورت عملی

3

دریافت گواهینامه معتبر

4

عدم نیاز به مدرک دانشگاه

5

عدم نیاز به سابقه کاری

6

دریافت اقامت دائم آلمان و بعد از مدتی پاسپورت آلمان

passport

مدارک لازم برای دوره آوسبیلدونگ آلمان

از آن جا که آماده کردن این مدرک می تواند گیج کننده باشد و هر گونه نقصی باعث ریجکتی می شود، در نتیجه بهتر است تا حتما با شرکت مهاجرتی مشورت کنید تا آن ها این مدارک را برای شما آماده کنند و مراحل مورد نیاز را انجام دهند.

  • قرارداد شرکت
  • ثبت نام مدرسه
  • پیش تاییدیه
  • تمکن مالی در صورت نیاز
  • بیمه درمانی
  • هزینه ویزا
  • عکس بیومتریک
  • پر کردن فرم درخواست ویزا

شاید عده زیادی رویای زندگی در آلمان را داشته باشند، اما نه مهارت کافی برای گرفتن جاب آفر دارند نه تمکن مالی لازم برای تحصیل در آلمان یا ثبت شرکت در آن. اما هنوز برای ناامید شدن زود است! یکی از بهترین روش های مهاجرت به آلمان برای این دسته از افراد ویزای آوسبیلدونگ آلمان است. برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری درباره این ویزا به دست آورید، با آسان سفر همراه باشید.

آوسبیلدونگ آلمان، بهترین روش مهاجرتی

عده ای در حال انجام آوسبیلدونگ

همانطور که گفتیم در میان روش های دیگر آوسبیلدونگ ساده ترین حالتی است که با آن می توان به آلمان رفت و نیازی به هیچ گونه سابقه کار یا مدرک دانشگاه ندارید. اما اوسبیلدونگ چیست؟ در ادامه این موضوع را به طور کامل شرح خواهیم داد.

آوسبیلدونگ چیست؟

در آلمان همانند ایران دوره های آموزشی فنی و حرفه ای برگزار می شوند که معمولا مدت زمان این دوره ها از دو تا سه سال است. در این دوره ها شما هم در مدرسه تحصیل می کنید و هم در شرکت مشغول یادگیری عملی خواهید شد. معمولا حقوقی که در طی دوره به شما تعلق می گیرد از 620 الی 1200 یورو است. مدرک آوسبیلدونگ در تمام کشورهای اروپایی معتبر است و در کانادا و آمریکا هم قابل معادل سازی است.

شرایط ویزای آوسبیلدونگ

شرایط آوسبیلدونگ
بهترین سن18 الی 30 سال
سطح زبانB2 آلمانی
تمکن مالی934 یورو در ماه*
حداقل مدرکدیپلم
قرارداد شرکتدریافت قرارداد از یک شرکت آلمانی

*توجه داشته باشید که تمکن مالی در صورتی نیاز است که حقوق ماهیانه شما از این رقم کمتر باشد.

شرایط سنی آوسبیلدونگ آلمان

حداقل سن متقاضای برای شرکت در این دوره ها 18 سال است و برای حداکثر سن می توان گفت که تا 30 سال می تواند برای سفارت قابل قبول باشد و سن های بالاتر احتمال ریجکتی وجود دارد.

تمکن مالی برای آوسبیلدونگ المان

بعضی از رشته های آوسبیلدونگ در آلمان حقوق در طی دوره دریافت می کنند در این حالت شخص باید تمکن مالی داشته باشد، بنابرین بهتر است تا رشته هایی را انتخاب کنید که نیاز به تمکن مالی ندارند. طبق اعلام سفارت حقوق آوسبیلدونگ اگر در طی دوره از 934 یورو کمتر باشد، نیاز به ارائه تمکن مالی دارید. اگر هر سوالی در این خصوص دارید می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مدرک زبان آسبیلدونگ آلمان

سطح زبان مورد نیاز برای آوسبیلدونگ آلمان B2 است تا بتوانید به خوبی درس ها را در مدرسه متوجه شوید. سفارت آلمان در ایران مدرک موسسه هایی مانند Goethe، ÖSD، TestDaf و Telc را قبول دارد. سه آزمون اول در ایران برگزار می شوند اما برای آزمون تلک می توانید به کشور ترکیه بروید. توجه داشته باشید که برخی از کارفرماها ممکن است که مدرک B1 را از شما قبول کنند، اما با این حال باز هم نیاز دارید تا در آلمان مدرک B2 خود را بگیرید.

مدرک تحصیلی برای آوسبیلدونگ

مدرک لازم برای رشته آوسبیلدونگ دیپلم است. البته داشتن مدرک لیسانس برای کسانی که برای رشته های مرتبط اقدام می کنند، می تواند شانس شما را افزایش دهد.

انواع آوسبیلدونگ آلمان

به طور کلی، سه نوع اصلی Ausbildung در آلمان وجود دارد:

آوسبیلدونگ دوگانه

مدرسه محور

مطالعات دوگانه

تفاوت های این سه آوسبیلدونگ به صورت زیر هستند:

انواع آوسبیلدون آلمانویژگی ها
آوسبیلدونگ دوگانه یا Dualآموزش در شرکت و تحصیل در مدرسه با دریافت حقوق
آوسبیلدونگ مدرسه محور یا schulischeتمرکز آموزش در مدرسه است
آوسبیلدونگ مطالعات دوگانه یا Duales Studiumتحصیل در دانشگاه و آموزش در شرکت و دریافت مدرک لیسانس

آوسبیلدونگ دوگانه  (duale)

پرستاری

همانطور که گفتیم در این دوره ها شما تعدادی از روزهای هفته را در مدرسه مشغول تحصیل خواهید بود و روزهای دیگر باید در شرکت کار کنید، به همین دلیل است که در طی اکثر این دوره ها به شما حقوق تعلق می گیرد. کار در شرکت باعث می شود تا شما به صورت عملی آموزش های لازم را ببینید و بعد از اتمام تحصیلات بتوانید به سادگی کار پیدا کنید. برخی از رشته های آوسبیلدونگ شامل موارد زیر می شوند:

پرستاریرادیولوژی
فیزوتراپیبینایی سنجی
شنوایی سنجیکارمند بانک
دستیار پزشکدستیار دندانپزشک
جوشکارینجاری
ITآرایشگر
خیاطداروخانه
عکاسدستیار وکیل

آوسبیلدونگ مدرسه محور  (schulische)

در این حالت شما در یک مدرسه مشغول به تحصیل می شوید. در طی دوره های مدرسه محور بیشتر آموزش های تئوری به شما داده می شود که معمولا زمان آن ها از یک تا سه سال است. در این دوره ها معمولا حقوقی به شما تعلق نمی گیرد و دریافت آن تقریبا از ایران امکان پذیر نیست.

آوسبیلدونگ مطالعات دوگانه  (Duales Studium)

مطالعات دوگانه در بین انواع آوسبیلدونگ آلمان محبوبیت بیشتری دارد. زیرا در این روش شما لیسانس هم دریافت می کنید. با این حال پذیرش در این رشته ها از ایران بسیار سخت است و به دلیل اینکه سطح آموزش در دانشگاه بالا است اکثرا نیاز به C1 آلمانی دارید. طول این دوره ها معمولا 4 سال است.

در جدول زیر یک مقایسه کلی بین انواع آوسبیلدونگ آلمان انجام شده است:

پارامترهای مختلفدوگانهمدرسه محورمطالعات دوگانه
نحوه تحصیلتئوری و عملی در مدرسه و شرکتآموزش در مدرسهآموزش در دانشگاه و شرکت
مدت زمان دوره2 الی 3.5 سال1 الی 3 سال3 الی 4 سال
دریافت حقوق طی دورهاکثر مواردگاهیبله
مدرکدیپلمدیپلمدیپلم

طول دوره آوسبیلدونگ در آلمان

در بیشتر موارد آوسبیلدونگ های دوگانه سه سال طول می کشند. همینطور اگر نمرات دانش آموز خوب باشد با هماهنگی مدرسه می توان طول دوره را کمتر کرد.

لیست دوره های آوسبیلدونگ در آلمان

به طور کلی 330 دوره آوسبیلدونگ در آلمان برگزار می شود که برای دیدن لیست رشته های آوسبیلدونگ به صورت کامل می توانید به این لینک مراجعه کنید:

https://www.ausbildung.de/berufe/themen/

هزینه های آوسبیلدونگ در آلمان

در طی دوره آوسبیلدونگ نیازی به پرداخت شهریه نیست و به شما حقوق هم داده می شود. البته گاهی اوقات ممکن است کافرما هزینه بلیط حمل و نقل را به شما بدهد یا اینکه اتاق هم در اختیار شما قرار دهد. مخصوصا در رشته های درمانی امکان دادن خوابگاه به شما وجود دارد. امکانات مختلفی که در اختیار شما قرار می گیرد بستگی به کافرما و شرکتی دارد که در آن پذیرش گرفته اید.

حقوق دوره آوسبیلدونگ

حقوق دوره آوسبیلدونگ بستگی به رشته ای دارد که در آن مشغول به تحصیل می شوید. برخی از پردرآمدترین رشته های اوسبیلدونگ، رشته های پرستاری و IT هستند. میزان حقوق هر سال برای دانش آموز بیشتر می شود و در سال آخر بیشترین حقوق را دریافت می کنند.

هزینه آوسبیلدونگ آلمان

بسیاری از شما کنجکاو هستید تا درباره هزینه ویزای آوسبیلدونگ اطلاعاتی کسب کنید، در این خصوص باید گفت که این هزینه ها با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است، اما به طور کلی هزینه هایی که معمولا همه باید پرداخت کنند به صورت زیر است:

هزینه آزاد سازی مدارک دانشگاه برای کسانی که در دانشگاه دولتی درس خوانده اند.

هزینه ترجمه مدارک

هزینه لگال کردن مدارک در ویزامتریک

هزینه کپی برابر اصل مدارک در ویزامتریک

هزینه اخذ ویزا

هزینه کلاس زبان

هزینه وکیل

میزان حقوق پس از پایان دوره Ausbildung

حقوق بعد از دوره آوسبیلدونگ از 2500 یورو شروع می شود که برای اینکه متوجه شوید، حقوق شما دقیقا چقدر است، می توانید به سایت زیر مراجعه کنید.

https://www.gehalt.de/

در این وب سایت رنج حقوق از کمترین تا بیشترین حالت نشان داده شده است. مشخص است که هرچه تجربه شما بالاتر برود، حقوق شما هم افزایش می یابد. همین طور اگر شما تصمیم بگیرید که بعد از پایان دوره آسبیلدونگ در دوره های اضافی به اسم وایتابیلدونگ شرکت کنید، می توانید انتظار حقوق بالاتری را داشته باشید.

مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ

آوسبیلدونگ خیاطی

اخذ ویزای آوسبیلدونگ تقریبا از یک هفته تا شش هفته زمان می برد و تقریبا می توان گفت که دلیلی برای ریجکت شما وجود ندارد، مگر اینکه مدرک زبان نداشته باشید یا مدارک شما ناقص باشد. همین طور برای صدور این ویزا سفارت نیاز به پیش تاییدیه دارد که برای دریافت این مدرک باید کارفرمای شما از اداره کار آلمان درخواست دهد.

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ

به عنوان یک شهروند خارجی باید مراحل متعددی را برای اخذ ویزای آسبیلدونگ طی کنید که در ادامه این مراحل را به شما شرح می دهیم.

انتخاب رشته مورد نظر در سایت هایی مانند ausbildung.de یا سایت های دیگر

اخذ مدرک زبان از یکی از موسسات معتبر

آماده سازی تمکن مالی در صورت نیاز

آماده کردن رزومه و ترجمه مدارک تحصیلی (در رزومه اطلاعاتی مانند مشخصات شخصی، تحصیلی، سن و مدارک خود را عنوان می کنید.)

شرکت در دوره های مختلف آموزشی برای پربار کردن رزومه در صورت نیاز

لگال کردن مدارک (در این مرحله شما باید از قبل یک وقت ملاقات با ویزامتریک در وب سایت آن اخذ کنید و سپس در روز ملاقات مدارک اصلی و کپی آن به همراه کپی پاسپورت و اصل آن را با خود داشته باشید. در حال حاضر هزینه هر پک برای لگال 38 یورو است و برای کپی برابر اصل 36 یورو دریافت می کنند)

انگیزه نامه (انگیزه نامه ای که تهیه می کنید اهمیت زیادی دارد بنابرین باید با دقت زیادی نوشته شود)

در صورتی که کارفرما درخواست کند، باید مدرک دیپلم یا لیسانس خود را معادلسازی کنید. برای دیپلم باید به اداره زنات درخواست دهید که هر ایالت روند مختلفی دارد و برای لیسانس باید برای گرفتن زاب اقدام کنید.

ارسال درخواست در سایت های آوسبیلدونگ

دریافت وقت مصاحبه از سمت کافرما

دریافت اجازه کار و پیش تاییدیه

کار پس از دوره آوسبیلدونگ آلمان

چند نفر با کامپیوتر در حال کار کردن

هنگامی که تحصیلات شما تمام می شود با در دست داشتن یک مدرک معتبر می توانید در هر جایی مشغول به کار شوید و سپس بعد از زمان کمی یعنی تقریبا دو الی سه سال می توانید اقامت دائم خود را دریافت نمایید. مدرک آوسبیلدونگ اعتبار کافی برای همه شرکت ها را دارد و از مدارک محبوب در آلمان به شمار می رود.

دریافت پاسپورت با ویزای کارآموزی آلمان

بعد از دریافت اقامت دائم خود و بعد از چند سال کار و پرداخت مالیات چنانچه سطح زبان شما مناسب باشد، قادر به گرفتن تابعیت این کشور خواهید بود و می توانید پاسپورت آن را دریافت کنید.

بهترین آوسبیلدونگ‌های آلمان

آوسبیلدونگ کامپیوتر

تعدادی از رشته های آوسبیلدونگ هستند که متقاضی بیشتری نسبت به سایر رشته ها دارند و حقوق برخی از آن ها هم در طی دوره بیشتر است که این رشته ها شامل موارد زیر می شوند:

آوسبیلدونگ آی تی آلمان

آوسبیلدونگ هتلداری آلمان

آوسبیلدونگ مکانیک خودرو آلمان

آوسبیلدونگ پرستاری آلمان

آوسبیلدونگ آشپزی آلمان

رشته آوسبیلدونگحقوق برای سال اول
پرستاری1190-1231 یورو
متخصص IT1154-981 یورو
منشی دفتر620-1050 یورو
نانوا860-1133 یورو
امدادگر اورژانس945-1040 یورو
دستیار پزشک920 یورو
نجار620 یورو
نگهدارنده حیوانات730-850 یورو

توجه داشته باشید که حقوق هایی که در این جدول ذکر شده است برای سال اول هستند و برای سال های بعدی رنج حقوق بیشتر می شود. همین طور میزان حقوق شما به ایالت و شرکتی که در آن قرارداد گرفته اید، هم بستگی دارد. در شهرهای بزرگ هزینه های زندگی بیشتر است به همین دلیل ممکن است حقوق شما هم افزایش یابد.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

درصورتی که حقوق ماهیانه شما کمتر از 934 یورو نباشد، نیازی به تمکن مالی نیست.

مدرک زبان B2

معمولا از 1 هفته تا 6 هفته طول می کشد.

دیپلم

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد  آوسبیلدونگ در آلمان

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

 آوسبیلدونگ در آلمان

آوسبیلدونگ در آلمان فرصتی ایده آل برای کسانی است که هیچ گونه سابقه کاری یا مدرک دانشگاهی ندارند.

جهت دریافت مشاوره برای  آوسبیلدونگ در آلمان اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره