جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

ویزای توریستی روسیه

کشور روسیه از دیرباز رابطه تنگاتنگی با کشور ما داشته است به گونه ای که اکثرا ایرانیان علاقه دارند تا به این کشور سفر کرده و آثار تاریخی آن مانند میدان سرخ، کلیسای جامع کازان و ... را تماشا کنند.

چرا روسیه؟

تورهای زیادی برای دیدن کشور روسیه برگزار می شود که هدف آن ها آشنایی و بازدید از جذابیت های این کشور است. مخصوصا که مسکو پایتخت این کشور است و جاذبه های بسیار زیادی دارد. عامل دیگری که می تواند انگیزه لازم برای سفر به این کشور را ایجاد کند این است که شما می توانید به آسانی ویزای توریستی روسیه را دریافت کنید. همین طور هیچ مصاحبه ای هم از شما گرفته نمی شود و کافی است تا مدارک خود را به یک آژانس مسافرتی تحویل دهید تا آن ها ویزای روسیه را برای شما اخذ کنند.

 • نوع خدمت: اخذ ویزای توریستی
 • اعتبار ویزا: بستگی به نوع ویزا دارد.
 • نوع ویزا: یکبار ورود - دوبار ورود - چندبار ورود
 • محل انگشت نگاری: شرکت اینتر‌لینک
چرا روسیه؟

هزینه اخذ ویزای روسیه

دفعاتی که شما به این کشور سفر می کنید و همین طور نوع ویزا مشخص کننده هزینه ویزا خواهد بود. علاوه بر این، بسته به این که چه خدمات اضافی به شما ارائه می شود باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنید. برای ایرانیان هزینه ویزاهای توریستی، بشر دوستانه، کاری، تجاری و ... همه یکسان و به صورت زیر است و باید این هزینه ها را به صورت دلار به سفارت پرداخت کنید:

نام خدمت توضیحات قیمت
ویزای یکبار ورود

هزینه

80 دلار
ویزای دوبار ورود

هزینه

128 دلار
چند بار ورود

هزینه

240 دلار
مزایای سفر به روسیه

بازدید از روسیه

1

بازدید از کاخ ها و موزه های جذاب

2

امتحان کردن غذاهای لذیذ روسی

3

خرید سوغاتی های زیبا

4

هزینه پایین سفر به روسیه

5

گرفتن آسان ویزا

6

عدم نیاز به مصاحبه برای ویزا

passport

مدارک لازم برای ویزای روسیه

بر مبنای اینکه هدف شما اخذ کدام ویزای روسیه است، باید مدارک متفاوتی آماده کنید اما به طور کلی ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار شش ماه که دو صفحه از مهر آن خالی باشد.
 • دعوت نامه از شرکت مسافرتی در ایران یا روسیه
 • بلیط رفت و برگشت
 • کپی صفحات پاسپورت
 • فرم درخواست ویزا به صورت امضا شده
 • بیمه مسافرتی با سقف 30 هزار دلار
 • 2 قطعه عکس به ابعاد 3.5 در 4.5 که پس زمینه سفید باشد.
 • واچر هتل
 • نامه پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی
 • قراداد کاری برای ویزای کاری

اطلاعات ویزای روسیه

اطلاعات کلی درباره ویزای توریستی روسیه شامل موارد زیر می شوند:

وقت سفارتدارد
حداقل تمکن مالیندارد
هزینه اخذ ویزا160 دلار
مدت اعتبار ویزا1 ماه تا یکسال
شرایط گرفتن ویزاپاسپورت – واچر هتل – دعوت نامه رسمی – بلیط برگشت
گرفتن وقت سفارتآنلاین و حضوری
ویزای فوریدارد
روزهای کاری سفارتیکشنبه تا پنجشنبه
مدت زمان صدور3 الی 20 روز
محل درخواست ویزاکارگزاری اینترلینک

ویزای تورسیتی فوری و عادی روسیه

جاذبه های روسیه

ویزای این کشور می تواند به دو صورت فوری و عادی ارائه شود که بستگی به نحوه درخواست شما دارد. اگر درخواست ویزای توریستی فوری را داشته باشید مشخص است که باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنید. معمولا بیشتر افراد درخواست ویزای عادی می کنند، مگر اینکه فرد نیاز داشته باشد، بنابه دلایلی به سرعت در این کشور حاضر شود. درخواست های فوری ویزا در سه روز صادر می شوند و برای نوع عادی باید 4 تا 20 روز صبر کنید.

نحوه اخذ ویزای روسیه

در گام اول متقاضی باید فرم درخواست ویزا را پر کند که این فرم به صورت آنلاین در دسترس است. سپس باید مدارک لازم را آپلود کنید و از فرم درخواست پرینت گرفته و آن را امضا نمایید. سپس یک وقت ملاقات گرفته و آن را به همراه فرم به سفارت ارائه دهید. معمولا بعد از 4 تا 20 روز نتیجه از طریق ایمیل به شما اعلام می شود.

درخواست ویزای توریستی روسیه با پست

امکان ارسال مدارک ویزا به صورت پست هم امکان پذیر است، سپس ویزای شما هم همراه با پست می تواند به شما تحویل داده شود.

شرایط اخذ ویزای روسیه

شرایط خاصی برای گرفتن ویزای توریستی روسیه برای ایرانیان وجود ندارد و تنها نیاز است تا مدارکی که سفارت اعلام کرده است، را آماده کنید. توجه داشته باشید که پاسپورت شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و یک آژانس مسافرتی از ایران یا روسیه برای برای شما دعوت نامه فرستاده باشد.

میدان سن پترزبورگ

مرکز رسمی ویزای روسیه در ایران

شرکت اینتر‌لینک مسئول بررسی درخواست های ایرانیانی است که قصد سفر به روسیه را دارند. در این محل مدارک متقاضیان تحویل داده می شود و علاوه بر این خدمات دیگری مانند بیمه مسافرتی، گرفتن وقت سفارت، پر کردن فرم ویزا و ... را به افراد ارائه می دهد، به این ترتیب دیگر نیازی نیست تا فرد به سفارت روسیه مراجعه کند.

رزرو وقت سفارت روسیه

برای رزرو وقت سفارت می توانید از طریق کارگزاری آن اقدام کنید، یا اینکه از خود سفارت وقت بگیرید. هنگامی که نوبت قرار ملاقات شما می‌رسد، باید با همه مدارک مورد نیاز به سفارت یا کارگزاری مراجعه کنید و نیازی به مصاحبه نیست. همین طور سفارت روسیه برخلاف باقی سفارت‌ها انگشت نگاری انجام نمی دهد و اطلاعات هویتی شما ثبت نمی شود. در صورتی که دعوت نامه ای از کشور روسیه دارید ،می توانید به جای کارگزاری به خوده سفارت مراجعه کنید و به این صورت هزینه های دریافت ویزا کمتر می شود.

انواع ویزای روسیه

انواع ویزاهای روسیه شامل موارد زیر می شوند:

ویزای تحصیلی

در این حالت متقاضی باید از یک دانشگاه نامه پذیرش بگیرد، این ویزا می تواند به صورت سینگل یا مولتی ارائه شود و فرد اجازه دارد تا 920 روز در روسیه اقامت داشته باشد. ویزای تحصیلی روسیه را می توان تمدید کرد.

ویزای تجاری

کسانی که یک دعوت نامه رسمی از طرف یک شرکت کاری، همایش، نمایشگاه و ... دارند می توانند ویزای تجاری دریافت کنند.

ویزای شخصی

این ویزا مربوط به کسانی که است که قصد دیدار از آشنایان خود در روسیه را دارند یا اینکه به خاطر مقاصد پزشکی یا شرکت در مراسم دفن اقوام می خواهند به روسیه سفر کنند.

ویزای ترانزیت

نمایی از روسیه

اگر در حین سفر به کشور دیگری از روسیه عبور می کنید، باید ویزای ترانزیت را تهیه کنید. در این حالت باید مشخص باشد که سفر شما به صورت زمینی یا هوایی است. زیرا چنانچه سفر شما زمینی باشد، ویزای ده روزه به شما داده می شود، اما اگر با هواپیما سفر کنید، اجازه سه روزه به شما داده می شود. البته اگر توقف شما از 24 ساعت کمتر باشد.

ویزای بشر دوستانه

این نوع ویزا برای محکم کردن روابط فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، خیرخواهانه و ... ارائه می شود و همین طور کسانی که اهداف بشردوستانه دارند، می توانند از این ویزا استفاده کنند. اعتبار این ویزا به مدت 5 سال است.

ویزای کاری

کسانی که از یک شرکت روسیه ای دعوت نامه می گیرند، ابتدا ویزای سه ماهه به آن ها داده می شود و اگر فرد، شخص ماهری باشد، ویزایی به اندازه مدت زمان قرارداد وی صادر می شود.

ویزای الکترونیکی

نمایی از طبیعت روسیه

با استفاده از این ویزا می توان به مدت هشت روز در سه بخش لنینگراد، کالینینگراد و سن پترزبورگ اقامت کرد. بعد از گرفتن ویزای الکترونیکی یک ماه فرصت دارید تا به روسیه سفر کنید. البته توجه داشته باشید که باید فقط در بخش هایی که به شما اجازه داده شده است رفت و آمد کنید.

اعتبار ویزای روسیه

با توجه به اینکه ویزای شما از چه نوعی است، مدت اعتبار آن هم متفاوت خواهد بود، اما برای ویزای توریستی روسیه زمانی به اندازه یک ماه در نظر گرفته شده است که به صورت سینگل یا دوبار ورود ارائه می شود و سه ماه فرصت دارید تا از آن استفاده کنید. به طور کلی کسانی که ویزای روسیه را دریافت می کنند فقط می توانند در هر 180 روز به مدت سه ماه در این کشور حضور یابند.

نوع ویزااعتبار ویزا
ترانزیت3 روز سفر هوایی / 10 روز سفر زمینی
توریستی30 روز
بشر دوستانه90 روز الی 5 سال
تجاری90 روز
تحصیلی920 روز
کاری90 روز
الکترونیکی80 روز
شخصی90 روز

تمدید ویزای روسیه

شهر سنپترزبورگ

امکان تمدید بعضی از ویزاهای روسیه در این کشور وجود ندارد و کسانی که بعد از اتمام ویزا خاک این کشور را ترک نکنند، دچار تخلف می شوند. توجه داشته باشید که تمدید ویزای کاری، تحصیلی و بشردوستانه در خود روسیه ممکن است، اما نمی توانید توریستی یا تجاری را در روسیه تمدید کنید.

ریجکت ویزای روسیه

به طور کلی احتمال ریجکتی ویزای روسیه بسیار پایین است و این حالت تنها در صورتی اتفاق می افتد که فرد مدارکی که سفارت مشخص کرده است، را ناقص تحویل دهد یا اینکه قبلا در خاک این کشور مرتکب جرمی شده باشد.

ویزای روسیه برای افغان‌ها

اگر فردی از کشور افغانستان در ایران زندگی کند، باید برای گرفتن ویزای روسیه اقامت این کشور را داشته باشد. همچنین افرادی که اقامت موقت دارند، هم می توانند، برای ویزای بشر دوستانه درخواست دهند.

سفارت روسیه در تهران

بهتر است که اطلاع داشته باشید، سفارت روسیه فقط در تهران نیست بلکه در اصفهان و رشت هم وجود دارد. روزهای فعالیت سفارت از یکشنبه تا پنجشنبه است و از ساعت 8 صبح تا ساعت 16 بعدازظهر باز است.

آدرس سفارت روسیه

آدرس سفارت روسیه در تهران: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 39

آدرس کنسولگری رشت: رشت، پل عراق، خیابان پاسداران، پلاک 82

آدرس کنسولگری اصفهان: اصفهان، خیابان چهارباغ پایین، کوچه مسجد سرخی، پلاک 11

آدرس کارگزاری روسیه در تهران: تهران، خیابان الهیه، ساختمان نماد الهیه، واحد 209، مرکز ویزای روسیه

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

این فرم به صورت آنلاین قابل دسترس است.

خیر، این ویزا نیاز به انگشت نگاری ندارد.

خیر، ویزای روسیه هیچ تمکن مالی نیاز ندارد.

داشتن دعوت نامه از شرکت مسافرتی ایرانی یا روسیه ای کافی است.

بله، شما می توانید درخواست ویزای خود را به همراه مدارک به کارگزاری پست کنید.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد ویزای توریستی روسیه

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
s
sediqi
23 دی 1402

من میخوام سفر به کشوری روسیه داشته باشم

سمیرا رسائی
14 بهمن 1402

لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم در اختیارتون قرار بدن.

ویزای توریستی روسیه

کشور روسیه از دیرباز رابطه تنگاتنگی با کشور ما داشته است به گونه ای که اکثرا ایرانیان علاقه دارند تا به این کشور سفر کرده و آثار تاریخی آن مانند میدان سرخ، کلیسای جامع کازان و ... را تماشا کنند.

جهت دریافت مشاوره برای ویزای توریستی روسیه اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره