جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

تحصیل در مجارستان

این کشور در حوزه شینگن قرار دارد و به دلیل دانشگاه های معتبر و هزینه زندگی پایین مقصدی محبوب برای دانشجویان است.

چرا مجارستان؟

سیستم آموزشی این منطقه با استفاده از جدیدترین روش های آموزشی دنیا شکل گرفته است است. تحصیل در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از نکات جالب درباره مجارستان این است که در این کشور از شما استعدادیابی شده و در جهت همان استعداد می توانید تحصیل کنید.دانشگاه های این کشور امکانات خوبی در اختیار دانشجویان قرار می دهند و متقاضیان قادرند تا با هزینه پایین تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی در این دانشگاه ها تحصیل کنند. رنکینگ دانشگاه های این کشور بالا است و دانشجویان بعضی از دانشگاه های آن مانند دانشگاه فنی بوداپست، دانشگاه پچ و ... توانسته اند، چند جایزه نوبل را از آن خود کنند.

 • نوع خدمت: اخذ ویزای تحصیلی
 • اعتبار ویزا: 1 ساله
 • نوع ویزا: ویزای مولتی
 • محل انگشت نگاری: کارگزاری vfs
چرا مجارستان؟

هزینه های ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه های ویزای تحصیلی مجارستان شامل هزینه های زندگی، تمکن مالی، شهریه و ... می شوند که به صورت زیر هستند:

نام خدمت توضیحات قیمت
تمکن مالی

هزینه

10.000 یورو
هزینه زندگی

خورد و خوراک و ...

700 یورو
شهریه

برای هر ترم

700 یورو
مزایای تحصیل در مجارستان

ویژگی تحصیل در مجارستان

1

معتبر بودن مدرک دانشگاه های مجارستان

2

امکان کار بعد از به پایان رسیدن تحصیلات در مجارستان

3

امکان ادامه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا و کانادا

4

بین المللی بودن دانشگاه های مجارستان

5

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های مجارستان

6

وزارت علوم بهداشت ایران مدارک مجارستان را قبول دارد

passport

مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های مجارستان

مدارکی که برای پذیرش در این کشور نیاز دارید شامل موارد زیر می شوند:

 • اصل مدرک تحصیلی و ترجمه آن
 • اصل و ترجمه ریزنمرات
 • اصل و ترجمه مدارک شناسایی
 • کپی پاسپورت
 • نمره زبان در صورت نیاز
 • مقالات علمی برای دکترا
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه برای دکترا

معرفی مجارستان

دریافت ویزای تحصیلی یکی از آسان ترین روش ها برای مهاجرت به سایر کشورها است. کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است و به دلیل هزینه های پایین تحصیلی برای دانشجویان بسیار مناسب است. در این مقاله مشاوران آسان سفر تلاش کرده اند تا همه اطلاعات لازم درباره نحوه پذیرش ویزای تحصیلی مجارستان، ویزای همراه مجارستان، محدودیت سنی ویزای تحصیلی مجارستان و سایر عوامل مهم در این مسیر را در اختیار شما قرار دهند.

شرایط تحصیل در مجارستان

امکان پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان در دانشگاه های مجارستان وجود دارد که این موضوع این کشور را به مقصدی جذاب برای تحصیل تبدیل کرده است. همین طور با تحصیل در این کشور به راحتی می توان برای ادامه تحصیل به سایر کشورهای جهان اقدام کرد یا در سایر کشورها مشغول به کار شد. در ادامه شما را با شرایط تحصیل در مجارستان آشنا خواهیم کرد.

شرایط تحصیل در مقطع دبستان مجارستان

تحصیل در دبستان هلند

دوره دبستان در این کشور از سن 7 تا 14 سالگی است که البته این دوره سطح بندی شده و شامل هشت سطح می شود. ویزای همراه فقط تحت شرایط مخصوصی به والدین دانش آموز داده می شود و می توان تقریبا گفت که ویزای همراه برای دانش آموز وجود ندارد. دانش آموزان برای تحصیل در مدارس ابتدایی باید دارای یک قیم باشند یا اینکه در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنند.

شرایط تحصیل در مقطع دبیرستان مجارستان

دبیرستان در مجارستان از سن 16 تا 18 سالگی است. در این حالت نیز فرد می تواند والدین خود را به عنوان ویزای همراه با خود ببرد، اما این حالت فقط در حالت ویژه و با موافقت اداره مهاجرت این کشور امکان پذیر است. برای تحصیل در مقطع دبیرستان می توانید، در مدارس بین المللی که زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی را تدریس می کنند ثبت نام کنید.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان

تحصیل در کارشناسی هلند

مدت زمان تحصیلی در مقطع کارشناسی مجارستان تقریبا سه تا چهار سال است. برای تحصیل در این دوره نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. متقاضیان می توانند در مقطع کارشناسی در مجارستان با زبان های آلمانی یا انگلیسی تحصیل کنند. یکی از رشته های برتر در مجارستان پزشکی است که هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در این رشته راهی مجارستان می شوند.

مدارک دانشگاه های مجارستان معتبر هستند و می توانید با گرفتن مدرک پزشکی در سایر کشورها مشغول به کار شوید. در طی تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجویان می توانند در هر هفته بیست ساعت کار کنند و اجاره کار تمام وقت در طی ایام تعطیل برای آن ها میسر است.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجارستان

تحصیل در ارشد هلند

طول دوره تحصیل در مجارستان تقریبا یک تا دو سال و برای تحصیل در آن نیازمند مدرک لیسانس مرتبط هستید. برای تحصیل در این دوره هم نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و امکان تحصیل با زبان آلمانی و انگلیسی وجود دارد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد اجاره دارند تا بیست ساعت در هفته کار کنند و همانند دوره لیسانس می توانند در زمان تعطیلات به صورت فول تایم کار کنند.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا مجارستان

دوره دکترا در مجارستان معمولا سه تا پنج سال است و برای تحصیل در آن باید مدارک کارشناسی و ارشد مرتبط داشته باشید. در حالتی که شما برای بورسیه درخواست ندهید، می توانید بدون مدرک زبان از دانشگاه پذیرش گرفته و زبان را در حین تحصیل در مجارستان آموزش ببینید. اما اگر مایل به گرفتن بورسیه هستید باید معدل بالا، نمره زبان بالا، مقالات بین المللی و ... داشته باشید. در مقطع دکترا در مجارستان اجازه کار به دانشجویان داده شده و آن ها می توانند در هفته بیست ساعت کار کنند و همین طور امکان درخواست برای ویزای همراه هم امکان پذیر است.

بهترین دانشگاههای مجارستان

کشور مجارستان از دیرباز محلی برای آموزش و تحقیق بوده است و دانشگاه های آن هم دروس مختلف را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. در ادامه با دانشگاه های معروف این کشور که سطح علمی خوبی دارند، آشنا خواهید شد.

دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه مورد نظر در قرن 16 میلادی تاسیس شده و یک دانشکده پزشکی هم در آن وجود دارد. در این دانشگاه تحصیل به زبان انگلیسی هم صورت می گیرد و تقریبا هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان

این دانشگاه در شهری به همین اسم ساخته شده و قدمت آن به سال 1912 باز می گردد. در دانشگاه رشته هایی مانند جراحی، شیمی بالینی، روانپزشکی و ... تدریس می شوند.

دانشگاه پچ

دانشگاه پچ هلند

در سال 1367 میلادی این دانشگاه در بخش جنوبی کشور مجارستان ساخته شد و یکی از دانشگاه های بسیار قدیمی آن است. در این دانشگاه کارهای تحقیقاتی و آموزشی صورت می گیرد.

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست BME

دانشگاه فناوری بوداپست

یکی از دانشگاه های بسیار مشهور مجارستان، دانشگاه مورد نظر است که در آن رشته های مختلف با زبان های فرانسوی، انگلیسی، روسی و آلمانی تدریس می شوند. دانشگاه در شهر بوداپست قرار دارد.

بهترین رشته های تحصیلی در مجارستان

رشته های مشهور مجارستان شامل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی، معماری، کامپیوتر، برق، مدیریت بازرگانی و ... می شوند. شهریه تحصیل در این رشته ها با توجه به دانشگاه متفاوت خواهد بود.

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در مجارستان

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. به طور کلی در مقاطع مختلف تحصیلی سطح زبان مورد نیاز به صورت زیر خواهد بود:

سطح زبان برای دوره کارشناسی آیلتس 5 تا 6 است و سطح زبان برای دوره کارشناسی ارشد آیلتس 5.5 تا 6.5 است. در صورتی که تدریس در دانشگاه به زبان آلمانی باشد، باید مدرک مورد نیاز برای آن را ارائه دهید.

در صورتی که بخواهید بدون مدرک زبان در مجارستان تحصیل کنید، در مقطع ارشد از متقاضی یک آزمون آنلاین گرفته می شود. در مقطع دکترا هم یک مصاحبه از طرف دانشگاه برگزار می شود. برای موفقیت در این آزمون حداقل باید زبان شما در حد آیلتس 6 و نیم باشد.

شرایط سنی تحصیل در مجارستان

خوشبختانه شرایط سنی ویژه ای برای تحصیل در مجارستان در نظر گرفته نشده است. اما ممکن است قوانین بعدها دچار تغییر شوند، پس هر چه سریعتر اقدام کنید، برای شما بهتر خواهد بود. با این حال اگر به دنبال بورسیه تحصیلی هستید، سن زیاد و گپ تحصیلی بالا می تواند مانع از شانس شما برای گرفتن بورسیه شود. معمولا بورسیه تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد برای سن 25 تا 30 سال و در مقطع دکترا برای سن 30 تا 35 سال است. البته این شرایط می تواند برای هر دانشگاهی متفاوت باشد که باید این مورد به طور کامل بررسی شود.

شرایط بورسیه تحصیلی در مجارستان

نقشه هلند

جالب است که بدانید در ایران توسط وزارت علوم به دانشجویان بورسیه تحصیلی مجارستان داده می شود. در واقع با هماهنگی های انجام شده بین ایران و مجارستان افرادی که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی و دکترا در مجارستان را دارند، می توانند این بورسیه را از وزارت علوم با شرایط خاصی دریافت کنند. بورسیه های دولتی مجارستان شامل موارد زیر می شوند:

بورسیه تحصیلی (stipendium hungaricum) مجارستان

کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر ماه 130 الی 150 یورو خواهد بود. در دوره دکترا هم تقریبا 400 یورو به دانشجویان تعلق می گیرد. همین طور برای هزینه اقامت هم 120 یورو به عنوان کمک هزینه به دانشجو داده می شود. شانس گرفتن بورسیه در مقطع دکترا نسبت به سایر مقاطع تحصیلی بسیار بیشتر است.

بورسیه تحصیلی اراسموس مجارستان

این کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان و ورزشکاران تعلق می گیرد و توسط آن می توان به مقدار زیادی هزینه های زندگی را تامین کرد.

بورسیه تحصیلی فائو در مجارستان

این کمک هزینه تحصیلی مخصوص کشورهایی آسیایی و آفریقایی است و توسط آن می توان هزینه های زندگی و تحصیلی را پوشش داد. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بیمه درمانی هم به همراه این بورسیه به متقاضیان اعطا می شود.

مدت زمان تحصیل برای مقاطع مختلف مجارستان (کارشناسی- ارشد-دکتری)

معمولا طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان 3 تا 4 سال خواهد بود و برای دوره کارشناسی ارشد زمانی به اندازه یک الی دو سال در نظر گرفته شده است. مدت تحصیل در دوره دکترا مجارستان هم معمولا 3 الی 5 سال است.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی در مجارستان

تحصیل در مجارستان

بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه و آماده کردن مدارک مورد نیاز سفارت و درخواست ویزای تحصیلی مجارستان به طور معمول یک ماه زمان برای صدور ویزا لازم است، اما گاهی ممکن است بیشتر هم طول بکشد. پس هرچه زودتر درخواست کنید، زمان کافی برای رسیدن به ترم تحصیلی را دارید.

هزینه های تحصیل در مجارستان

معمولا هزینه تحصیلی در هر ترم برابر با 600 یورو است که دانشجویانی که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند، باید هزینه بیشتری به اندازه 3 تا 4 هزار یورو پرداخت کنند و برای رشته های مهندسی هم هزینه ای به اندازه 16 الی 25 هزار یورو باید در نظر گرفت.

هزینه های زندگی در مجارستان

در هنگام مهاجرت یکی از مهمترین مسائلی که شخص با آن رو به رو است هزینه های زندگی در کشور مقصد است. هزینه اجاره خانه در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر است. برای اطلاع از هزینه اجاره خانه باید متراژ و شهر را در نظر گرفت. معمولا اجاره یک آپارتمان یک خوابه ماهی 400 یورو خواهد بود. یک دانشجو مجرد می تواند با ماهی 700 یورو هزینه های خود در این کشور را پوشش دهد.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان

برای تحصیل در کشور مجارستان باید گردش مالی 3 ماهه و تمکن مالی به اندازه 10 هزار یورو را به سفارت ارائه دهید. همچنین این پول باید از سه ماه قبل در حساب شما وجود داشته باشد. برای نشان دادن گواهی مالی باید پرینت حساب خود را به سفارت ارائه دهید.

شرایط کار در حین تحصیل در مجارستان

دختر در حال فکر کردن

دانشجویان در حین تحصیل در مجارستان می توانند هفته ای 20 ساعت کار کنند. معمولا درآمدی که از شغل پاره وقت بدست می آورید بین 300 الی 700 یورو خواهد بود.

موقعیت کار پس از تحصیل در مجارستان

بعد از فارغ التحصیلی افراد می توانند از طریف سایت های کاریابی به دنبال کار باشند تا ویزای تحصیلی را به کاری تغییر دهند. بعد از پایان تحصیلات فرد اجازه دارد تا 9 ماه در این کشور به دنبال کار باشد.

در این میان عضویت در سازمان های دانشجویی موجب می شود که آن ها اطمینان حاصل کنند، حقوق شما کمتر از میزان قانونی نباشد. چنانچه سن شما کمتر از 25 باشد، نیازی به پرداخت مالیات ندارید.

شرایط خوابگاه های دانشجویی در مجارستان

خوابگاه های دانشجویی که توسط خود دانشگاه ارائه می شوند، هزینه بسیار کمی دارند. برای مثال با توجه به امکانات این خوابگاه ها هزینه از 84 یورو شروع می شود. با اسکان در این خوابگاه ها می توانید با دانشجویان خارجی و همین طور کشور مجارستان بهتر آشنا شوید. از آن جا که خوابگاه های دانشجویی به دلیل قیمت پایین سریعا پر می شوند، به همین دلیل بهتر است تا سریعا برای آن ها درخواست بفرستید. این خوابگاه ها معمولا امکاناتی مانند اتاق مطالعه، سالن ورزش، اتاق های دو الی سه تخته و اتاق رختشویی دارند. آشپزخانه، توالت و حمام هم به صورت مشترک استفاده می شود.

ویزای همراه و اجازه کار همراه در مجارستان

کتابخانه

کلیه افرادی که در کشور مجارستان در حال تحصیل هستند، می توانند برای محلق شدن سایر اعضای خود دعوت نامه بفرستند. همین طور دانشجویان می توانند در همان ماه اول درخواست ویزا برای همسر و فرزندان زیر 18 سال بکنند. برای اینکار شما باید مدارک هویتی جهت اثبات رابطه خانوادگی و همین طور تمکن مالی کافی را ارائه دهید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان، ابتدا متقاضی باید رشته و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن دارد را انتخاب کند، و سپس مدارک و شرایط لازم را در وب سایت دانشگاه را بررسی نماید. برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان باید این مراحل را طی کرد:

پر کردن یک فرم برای درخواست ویزای تحصیلی مجارستان

ارسال مدارک در سایت سفارت

ارائه تمکن مالی در خصوص هزینه های تحصیلی و زندگی

مرحله بعدی مصاحبه در سفارت است که معمولا 4 تا شش هفته زمان می برد و صدور ویزای تحصیلی هم بین یک الی 4 هفته طول می کشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

مدارک تحصیلی مقاطع پیشین به همراه ریزنمرات ترجمه شده

انگیزه نامه

مدرک زبان در صورت لزوم

رسید پرداخت شهریه

عکس پاسپورتی

مدارک شناسایی

تمکن مالی برای هزینه های زندگی در مجارستان

رسید هزینه سفارت به مبلغ 110 یورو

اخذ تابعیت پس از تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

بعد از اتمام تحصیلات در مجارستان می توانید با پیدا کردن کار ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. برای کار در مجارستان باید اجازه کار از اداره کار دریافت شود. کلیه افرادی که به مدت 8 سال در این کشور زندگی و کار کنند و مالیات خود را پرداخت نمایند، می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

دریافت پذیرش تحصیلی از مجارستان از طریق آسان سفر

برای مشاوره در خصوص ویزای تحصیلی مجارستان و بررسی شرایط و قوانین آن می توانید با کارشناسان ما در آسان سفر تماس بگیرید. کارشناسان شما را در تمام مسیر گرفتن ویزای تحصیلی یاری خواهند کرد.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید شهریه پرداخت کنید، مگر اینکه موفق به گرفتن بورسیه تحصیلی شوید.

برای گرفتن ویزای تحصیلی از سفارت بهتر است تا یک مدرک زبان داشته باشید.

بعد از پایان تحصیلات در صورت پیدا کردن کار فرد می تواند ویزای خود را به کاری تغییر دهد.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد تحصیل در مجارستان

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

تحصیل در مجارستان

این کشور در حوزه شینگن قرار دارد و به دلیل دانشگاه های معتبر و هزینه زندگی پایین مقصدی محبوب برای دانشجویان است.

جهت دریافت مشاوره برای تحصیل در مجارستان اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره