جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

شـرایط کار در هلند 2023

شهر هلند یکی از شهرهای پیشرفته اروپایی است که در آن شرکت‌های مختلف بین المللی وجود دارند. اقتصاد این کشور تقریبا روند ثابتی دارد.

چرا هلند؟

جمیعت زیادی از ساکنان هلند تحصیل کرده هستند و تقریبا 24 درصد آن را مهاجرین تشکیل می دهند. از آن جا که اکثریت مردم هلند به زبان انگلیسی تسلط دارند، به همین دلیل نیروی خارجی به راحتی می تواند در این کشور مشغول به کار شود. همین طور آب و هوای این منطقه برای یک زندگی دائمی بسیار مناسب است. در صورتی که هدف شما کار در هلند است، با آسان سفر همراه باشید تا تمام اطلاعات لازم درباره کار در هلند و ویزای کاری هلند را کسب کنید.

 • نوع خدمت: اخذ ویزای کاری هلند
 • اعتبار ویزا: یکساله
 • نوع ویزا: کاری
 • محل انگشت نگاری: کارگزاری VFS
چرا هلند؟

هزینه ویزای کاری هلند

هزینه ویزای کاری هلند برای فرد اصلی و اعضای خانواده به صورت زیر است:

نام خدمت توضیحات قیمت
فرد اصلی

هزینه ویزا به صورت تقریبی

300 یورو
همسر

هزینه ویزا به صورت تقریبی

210 یورو
فرزند

هزینه ویزا به صورت تقریبی

57 یورو
مزایای زندگی در هلند

کار در هلند

1

سطح رفاهی بالا

2

اجاره کار به همراه

3

آب و هوای خوب

4

نرخ پایین بیکاری

5

تحصیل رایگان در دانشگاه و مدرسه

6

ثبات اقتصادی

passport

مدارک لازم برای ویزای کاری هلند

برای گرفتن ویزای کاری هلند این مدارک را باید ارائه بدهید.

 • پاسپورت دارای اعتبار و کپی آن
 • شناسنامه
 • تکمن مالی که می تواند شامل سهام شرکت، حقوق یا سایر اموال شما باشد.
 • بیمه درمانی که بتواند هزینه های زندگی شما را پوشش دهد.
 • عدم سوءپیشینه
 • قرارداد کاری
 • فرم درخواست ویزا

شرایط عمومی کار در هلند

کشور هلند علاقمند به استخدام نیروهای ماهر است تا بتواند از تخصص آن ها استفاده کند. در این راستا افرادی که در خارج از اروپا زندگی می‌کنند، برای مشغول به کار شدن در این کشور باید یک قرارداد کاری از کارفرما دریافت کنند که البته باید پیش نیازهای آن مانند حداقل 3 سال سابقه کاری، مهارت زبان انگلیسی و مدرک تحصیلی مرتبط با کار را داشته باشید.

چنانچه فرد دارای شرایط لازم باشد، نیازی به گرفتن مجوز کار نیست و اجازه اقامت او در واقع همان اجازه کار در هلند است. توجه داشته باشید که کارفرما برای گرفتن نیروی کار خارجی ابتدا باید آگهی را در داخل هلند و سپس کل اروپا منتشر کند، در صورتی که هیچ متقاضی واجد شرایطی وجود نداشت حال می تواند از خارج اروپا کارمند استخدام کند.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشت، این است که قراردادی که متقاضی دریافت می کند، باید حداقل 4 ماهه باشد و درآمد آن برای یک فرد بالای 30 سال باید هر ماه 4.240 یورو و برای زیر 30 سال 3.108 یورو باشد.

قراداد کاری می تواند تا 5 سال اعتبار داشته باشد و بعد از آن ها هم می توانید آن را تمدید نمایید. در صورتی که شما قصد مهاجرت و کار در هلند به عنوان کارآفرین را دارید، باید شخصا برای گرفتن اجازه کار اقدام نمایید. مجوزی که در این حالت به وی داده می شود دارای اعتبار دو ساله است.

دانشجویانی که با ویزای تحصیلی به هلند رفته اند، قادر به کار در حین تحصیل هستند، فقط باید مجوز کار داشته باشند. همچنین هنگامی که فرد از دانشگاه فارغ التحصیل می شود، می تواند تا یکسال در این کشور مانده و به دنبال کار باشد و در این زمان یکساله می تواند بدون محدودیت کار کند.

چنانچه فردی در یک برنامه تحقیقاتی موسسه قبول شود، می تواند در برنامه دکترا شرکت کند و موسسه برای وی درخواست اقامت تحقیقاتی می کند. در این حالت نیازی به مجوز کار نیست و اقامت وی معمولا 5 سال است که باز هم می تواند تمدید شود.

شب در هلند

روش های اخذ ویزای کار هلند

برای کار در هلند در ابتدا فرد باید ویزای کاری این کشور را دریافت کند و برای این هدف، شرط اول پیدا کردن یک شغل و گرفتن قراردارد کاری است. کسانی که دارای مدرک تحصیلی مرتبط با شغل خود هستند و همین طور دانش مناسبی در زمینه زبان انگلیسی دارند، قادرند تا یک شغل مناسب در این کشور پیدا کنند.

انواع ویزای های کاری هلند

ویزای کوتاه مدت هلند

با این ویزا می توانید 3 ماه در هلند حضور داشته باشید و کار کنید. بعد از پایان این زمان می توان آن را تا مدت زمان 180 روز تمدید کرد. البته این نوع ویزا برای ایرانیان صادر نمی شود.

ویزای MVV هلند

این ویزای موقتی هم به مدت 3 ماه است و افرادی که قصد تحصیل، پیوست به خانواده کار یا زندگی مشترک با یک فرد را دارند، می توانند این ویزا را درخواست دهند. هنگامی که شخص ویزای مورد نظر را دریافت کرد، باید بعد از ورود به هلند کارت اقامت بگیرد.

ویزای GVVA هلند

در این حالت فرد باید یک قرارداد کاری از کارفرمای هلندی داشته باشد و همان طور که گفتیم کارفرما در صورتی می تواند یک کارمند خارجی استخدام کند که قادر به پیدا کردن کسی از داخل هلند یا اروپا نشود. ویزای مورد نظر قابلیت تمدید را دارد.

ویزای بازگشت

کسانی که اجازه کار به مدت 3 سال در هلند را دارند و در این زمان ممکن است به کشور خود بازگردند و ویزا منقضی شود، با گرفتن ویزای بازگشت می توانند، دوباره به هلند بازگردند.

کارت آبی اتحادیه اروپا

به این کارت که BLUE card می گویند، برای متقاضیان ویژه ای صادر می شود که در کار خود ماهر هستند. شرایط گرفتن بلوکارت اروپا به صورت زیر است:

حداقل قرارداد یکساله از کارفرما دریافت کند.

داشتن 3 سال سابقه کار، حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی که این مدرک ها باید به تایید سازمان Nuffic برسند.

درآمد ماهانه 4.968 یورو در ماه

با داشتن کارت آبی اروپا فرد می تواند به راحتی در این کشور مشغول به کار شود و نیازی به داشتن مجوز کاری نیست. همین طور بعد از مدت زمان 18 ماه می تواند به سایر کشورهای اروپایی رفته و در آن جا هم درخواست کارت بلوکارت بدهد. سابقه کاری که فرد در این مدت با کارت آبی کسب می کند منجر به اقامت دائم وی می شود.

در صورتی که شما در حال حاضر مجوز کار در هلند را دارید، در صورت داشتن شرایط ذکر شده، می توانید برای گرفتن بلوکارت اقدام کنید. توجه داشته باشید، فقط سازمان هایی که توسط IND تائید شده باشند، می توانند مهاجر ماهر استخدام کنند. در صورتی که می خواهید در این کشور مشغول به کار شوید داشتن شرایط زیر الزامی است:

مهارت کافی

مدرک تحصیلی (حداقل کارشناسی)

سابقه کار

تخصص در یک شغل

ویزای کار در هلند

طبیعت هلند

اجازه کاری که فرد از هلند دریافت می کند به اسم tewerkstellingsvergunning شناخته می شود. در صورتی که می خواهید، ویزای کاری دریافت کنید، باید قرارداد کاری با کارفرما ببندید. اگر بخواهید به شعبه هلندی این شرکت منتقل گردید، باید کارفرما یک اظهارنامه بدهد که در آن، نوع کار، مدت زمان انتقال و همین طور درآمد متقاضی مشخص باشد. شرایط دیگری که فرد باید داشته باشد شامل موارد زیر می شوند:

پاسپورت

بیمه خدماتی درمانی

سابقه حضور غیرقانونی در هلند نداشته باشد.

نرخ بیکاری در هلند

نرخ بیکاری در این کشور طبق آمار به دست آمده، پایین است، این قضیه مدیون پیشرفت های اقتصادی است که این کشور در سال های اخیر کسب کرده است. در سال 2019 نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین و در حد 3 درصد بوده است.

لیست مشاغل مورد نیاز هلند 2023

تعدادی از شغل ها در هلند هستند که محبوبیت بیشتری در این کشور دارند و درآمد آن ها هم بیشتر است. این مشاغل هم شامل بهداشت، صنایع، خدمات، مواد شیمیایی، کشاورزی، فناوری اطلاعات و ... می شوند. در ادامه تعدادی از مشاغل محبوب هلند را به شما معرفی می کنیم:

مدیریت عمومی

بهداشت

پزشکی

اجتماعی و تناسب اندام

بازاریابی و تبلیغات

پشتیبانی اداری و دبیرخانه

بانکداری

خدمات مالی و بیمه

حمل و نقل و تدارکات

فناوری اطلاعات

مخابرات

زمین، دریا، محیط زیست

دامپزشکی

طراحی و معماری

مالی و حسابرسی

رسانه ها و اطلاعات

تحقیق و توسعه

علوم و تحقیقات علمی

خدمات عمومی

مهندسی

مشاغل فنی

خرید و فروش

هنرهای دستی

اقامت، پذیرایی و گردشگری

آموزش و پرورش

منابع انسانی

خدمات امنیتی و حفاظتی

مهندسین

این کشور پیشرفته همانند آلمان تقاضای زیادی برای شغل های مهندسی دارد و رتبه آن در سطح جهانی دو است که یعنی بالاترین میزان تقاضا برای افراد متخصص در زمینه مهندسی را درخواست می کند. پس چنانچه مدرک تحصیلی در این زمینه دارید، از شانس بسیار بالایی برای پیدا کردن کار در این کشور برخوردار خواهید بود. مشاغلی که در زمینه مهندسی رودخانه یا کنترل سیلاب هستند، محبوبیت زیادی در این کشور دارند. همین طور در مبحث انرژی های تجدیدپذیر، کشاورزی گلخانه و ... مشاغل زیادی در هلند وجود دارد.

کشور هلند تمایل دارد که تا سال 2050 به سطح مناسبی از انرژی به وسیله منابع پایدار دست یابد. در همین خصوص دولت این کشور سرمایه گذاری های زیادی در زمینه کارهای نوآوری خصوصی یا دولتی انجام داده است.

آسیاب در هلند

متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات

هلند علاقمند است که اقتصاد خود را بر پایه صنایع پیشرفته استوار کند و کسانی که مهارت کافی در زمینه فناوری اطلاعت دارند آینده خوبی در این کشور خواهند داشت و هر ساله درخواست برای متخصصین فناوری افزایش می یابد. در صورتی که مهارت کاری و زبانی خوبی داشته باشید، می توانید به راحتی کار پیدا کنید.

مبتکران در صنایع نوآورانه

هلند همواره سرزمینی بوده که مردمان آن از نظر خلاقیت نظیر نداشته اند. برای مثال افرادی مثل ون گوگ متولد این کشور هستند. در حال حاضر هم طراحان مشهوری مانند ویکتور و رولف که در کار مد هستند یا فردی به اسم مارسل وندز که در کار طراحی فعالیت می کند، را می‌توان مثال زد.

فعالیت در صنایع نوآورانه سبب شده تا هلند درآمدی ناخالص به اندازه سه درصد از این مسیر کسب کند که بنظر می رسد تا در آینده این میزان در حدود 0.9 درصد بالاتر رود.

به همین دلیل کسانی که مایل به شروع کاری خلاقانه هستند، کشور هلند برای آن ها مناسب خواهد بود. همچنین آکادمی های طراحی هم در این کشور هستند که هر ساله پذیرای افراد با استعداد هستند. در واقع چندین سال پیش یکی از دانشگاه های هلند به اسم Radboud Nijmegen رشته صنایع نوآورانه را در مقطع فوق لیسانس راه اندازی کرد تا متقاضیان بتوانند تحصیلات خود را در این زمینه تکمیل کنند.

متخصصان مراقبت های بهداشتی

از آن جا که در سال های اخیر جمعیت این کشور رو به افزایش است. در نتیجه نیاز به کارمندان حوزه درمان بیشتر احساس می شود. مخصوصا وجود افرادی که دارای تحصیلات آکادمیک هستند، در بیمارستان ها و مراکز درمانی این کشور ضرورت بیشتری دارد. بنظر می رسد تا بیست سال آینده تعداد افراد سالمند این کشور دو برابر می شود که به خودی خود نیاز بالای افراد ماهر، برای کار در بخش بهداشت را نشان می دهد. در همین خصوص نیاز به افرادی در زمینه مراقبت از سالمند، سلامت روان، دندانپزشکی و ... است.

میزان حقوق برای کار در هلند

میانگین نرخ حقوق در هلند تقریبا 3.434 یورو است. برای اطلاع از حداقل حقوق در هلند می توانید به این سایت مراجعه کنید. برای مثال شغل های هنری به اندازه 1.300 یورو، داروخانه 3.300 یورو و دندانپزشکی 4 هزار یورو درآمد دارند. از نظر درآمد این کشور در اروپا در رتبه پنجم قرار دارد. معمولا میزان دستمزد بین کارفرما و شرکت به صورت توافقی خواهد بود. اما به طور کلی برای افرادی که سن بالاتر از 21 سال دارند، حداقل حقوق 1.653 یورو است.

ساعت کاری در هلند در بیشترین زمان 12 ساعت در روز و 60 ساعت در هفته است. علاوه بر این کارفرما باید همه ریسک های مورد نظر در محیط کاری را در نظر بگیرد و با یک موسسه خدمات بهداشتی هم قرارداد ببندد. حداقل درآمد نیروی های خارجی در هلند برابر با جدول زیر است:

سنحقوق
بالای 304,612 یورو
پایین 303,381 یورو
بعد از فارغ التحصیلی2,423 یورو
بلوکارت5,403 یورو
ساختمان ها در کنار رود

حقوق مشاغل پرآمد در هلند:

شغلدرآمد
پزشک126,131 یورو
خلبان110,676 یورو
وکیل104,56 یورو
مدیر شرکت86,112 یورو
اقتصاد دان78,041 یورو

کاریابی در هلند

برای اینکه بتوانید در هلند کاری را پیدا کنید دو راه پیش روی شما قرار دارد. در روش اول به هلند سفر کرده و به صورت حضوری در مصاحبه ها شرکت کنید. در روش دیگر می توانید به سایت های کاریابی مراجعه کرده و رزومه خود را به شرکت های مختلف بفرستید که در ادامه تعدادی از کاریابی های هلند را به شما معرفی می کنیم:

EURES

کمیسیون اروپا مسئولیت این شبکه را برعهده دارد و از آن می توان برای حرکت آزاد در EEA استفاده کرد. شما در این شبکه قادر به جستجوی کار و همین طور فرستادن رزومه خود هستید یا اینکه می توانید با کارشناسان آن در رابطه با مسائل اداری مشورت کنید.

UWV

وب سایت مورد نظر در زمینه خدمات اشتغال فعالیت دارد و شبکه ای گسترده از سایت های مختلف است. چنانچه به دنبال کار در هلند هستید، می توانید به یکی از سایت های این شبکه مراجعه کنید. در این وب سایت هم باید رزومه یا CV خود را ارسال کنید و همین طور فرم‌های مورد نیاز را پر کنید.

در صورتی که رزومه شما مورد توجه کارفرمایی قرار گیرد، شما را به مصاحبه دعوت می کند و ممکن است یک آزمون آنلاین بسته به شغلی که دارید از شما گرفته شود.

Expatica Jobs

در این وب سایت هم می توان شغل هایی را به زبان انگلیسی در حوزه تکنولوژی، صنایع و یا فروش پیدا کرد.

LinkedIn

برای کلیه رشته ها می توان به این وب سایت مراجعه کرد که در آن اگهی هایی از همه کشورهای دنیا قرار داده می شود.

Honeypo

این وب سایت مخصوص شغل هایی در زمینه فناوری اطلاعات است.

گل های لاله در هلند

بررسی ویزای همراه هلند

کسانی که موفق به گرفتن ویزای کاری هلند شوند، می توانند همسر و فرزند خود را به عنوان همراه با خود ببرند. شخص اصلی که ویزا دارد، باید درخواست ویزای اعضای خانواده را بدهد. برای پر کردن فرم درخواست باید به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنید. هزینه ویزای همسر تقریبا 171 یورو و هزینه ویزای کودک 57 یورو است. در صورتی که عضوی از خانواده فرد اقامت اروپا را داشته باشد گرفتن ویزا برای او آسان تر می‌شود.

وضعیت اقامت و تابعیت با کار در هلند

اگر شما اقامت دائم در هلند را داشته باشید، سازمان اداره مهاجرت این کشور اقدام به بررسی این مسئله می کند که آیا شما می توانید اقامت EC را دریافت کنید یا خیر. پس کسانی که اقامت دائم دارند، برای گرفتن این نوع اقامت هم می توانند درخواست دهند. مجوز اقامت به متقاضی اجازه می دهد تا در سایر کشورهای اروپایی هم اقامت کند. با این حال باید شرایط خاصی را رعایت کنید تا این مجوز شامل حال شما بشود که در ادامه این مجوزها را به شما معرفی می کنیم:

متقاضی باید 5 سال در هلند زندگی کرده باشد که البته شرایط خاصی وجود دارد که ممکن است این زمان کمتر شود. بعد از درخواست متقاضی سازمان IND این موضوع را بررسی می کند که آیا پنج سال گذشته است یا خیر. سپس اداره مهاجرت هم دست به کار شده و درباره درآمد شما تحقیق می کند، زیرا باید درآمد کافی داشته باشید و یکی از شرایط دیگر این است که با جامعه به خوبی ادغام شده باشید، یعنی شما باید بتوانید به هلندی صحبت کرده و موضوعات هلندی را درک کنید و بنویسید.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

تعدادی از مشاغلی که جامعه هلند نیاز بیشتری به آن ها دارد شامل مهندسین برق، مراقبت های بهداشتی، مهندسین فناوری اطلاعات و پزشکان می شوند.

معمولا یک فرد می تواند در هر ماه درآمدی به اندازه 3.434 یورو داشته باشد.

بله، کسانی که ویزای اقامت طولانی مدت هلند را دارند، می توانند اعضای خانواده که شامل همسر و فرزند می شود را با خود ببرند.

برای درخواست این ویزا باید مهارت انگلیسی خوب، تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار و مهارت های مخصوص داشته باشید.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد شـرایط کار در هلند 2023

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

شـرایط کار در هلند 2023

شهر هلند یکی از شهرهای پیشرفته اروپایی است که در آن شرکت‌های مختلف بین المللی وجود دارند. اقتصاد این کشور تقریبا روند ثابتی دارد.

جهت دریافت مشاوره برای شـرایط کار در هلند 2023 اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره