جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

تحصیل در هلند

منابع آبی این کشور تقریبا بیست درصد از آن را شامل می شوند. این منبع آبی غنی باعث شده تا طبیعت این کشور بسیار چشم نواز باشد.

چرا هلند

تمام افرادی که در هلند مشغول به تحصیل هستند، می توانند بعد از فارغ التحصیلی نسبت به پیدا کردن شغل اقدام کنند. به این صورت آن ها قادر خواهند بود تا مدت زمان حضور خود را در هلند افزایش داده و نسبت به اقامت دائم آن اقدام کنند. تقریبا در این کشور 160 سازمان آموزشی قرار دارد که تعداد زیادی از آن ها توسط وزارت علوم ایران هم مورد تایید هستند.

  • نوع خدمت: اخذ ویزای تحصیلی
  • اعتبار ویزا: 1 ساله
  • نوع ویزا: ویزای مولتی
  • محل انگشت نگاری: کارگزاری VFS
چرا هلند

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی هلند

میزان تمکن مالی عبارت است از هزینه های زندگی برای یک سال در این کشور به همراه هزینه دانشگاه که به صورت زیر است:

نام خدمت توضیحات قیمت
میزان تمکن مالی

برای هر ماه

957.87 یورو
میزان تمکن مالی

برای هر سال

11.496 یورو
هزینه ویزای تحصیلی هلند

بر طبق سال 2023

317 یورو

مزایای تحصیل در هلند

1

بیشتر رشته ها در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

2

دانشگاه های هلند بعد از اخذ پذیرش معمولا کار ساپورت ویزا را انجام می دهند.

3

سطح آموزش در هلند عالی است.

4

هزینه های تحصیلی در کشور هلند مناسب است.

5

گرفتن اقامت دائم بعد از گذشت 5 سال کار در هلند

6

امکان گرفتن ویزای همراه در حین تحصیل در هلند

passport

مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های هلند

برای پذیرش از دانشگاه های هلند به مدارک زیر نیاز دارید:

  • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • آیلتس 7 برای لیسانس و 6.5 برای ارشد و دکترا
  • انگیزه نامه
  • رزومه تحصیلی
  • مقالات معتبر برای دکترا
  • توصیه نامه برای دکترا

یکی از کشورهای مورد علاقه برای تحصیل دانشجویان بین المللی کشور زیبای هلند است. این کشور اروپایی در نزدیکی کشورهای آلمان و بلژیک قرار دارد. در این مطلب قصد داریم تا تمام موارد ویزای تحصیلی هلند را بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید. در ادامه به سوالاتی از قبیل زیر پاسخ داده می شود:

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی هلند چیست؟

شرایط سنی ویزای تحصیلی هلند چیست؟

هزینه مهاجرت تحصیلی به هلند چقدر است؟

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی هلند به چه میزان است؟

بورسیه تحصیلی در هلند به چه صورت است؟

ویزای همراه هلند به چه صورت است؟

معرفی کشور هلند

نمایی از هلند

منابع آبی این کشور تقریبا بیست درصد از آن را شامل می شوند. این منبع آبی غنی باعث شده تا طبیعت این کشور بسیار چشم نواز باشد. کشور هلند از لحاظ صنعت و هنر هم در میان سایر کشورها جایگاه بالایی دارد. یکی از شهرهای هلند به اسم روتردام یکی از بزرگ ترین بندرهای اروپا است.

از نظر اقتصادی هم این کشور هر ساله رشد زیادی در زمینه تولید ناخالص دارد و بخش فولاد، دارو و غذای آن از جایگاه مناسبی در دنیا برخوردار است. در این میان کشور هلند با داشتن اینترنت پرسرعت محیط مناسبی را برای شهروندان خود فراهم کرده است.

شرایط تحصیل در هلند

از بهترین روش هایی که توسط آن به سادگی می توان به این کشور مهاجرت کرد با استفاده از تحصیل است. همین طور در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان هزینه تحصیلی در هلند پایین تر است. برای دانشجویان خارج از اروپا با توجه به دانشگاهی که برای آن اقدام می کنند، هزینه تحصیلی در هلند تقریبا برابر با 10 الی 12 هزار یورو برای مقطع ارشد و 14 تا 15 هزار یورو در مقطع کارشناسی خواهد بود دانشجویان می توانند در دانشگاه های معتبر این کشور تحصیل کرده و از بورسیه های تحصیلی هم بهره مند شوند. در ادامه به بررسی شرایط تحصیلی در مقاطع مختلف هلند خواهیم پرداخت.

شرایط تحصیل در مدارس هلند

تحصیل در مدارس هلند

مدارس هلند از سطح ابتدایی تا دبیرستان هستند. دوره ابتدایی شش ساله است و بعد از آن دوره دبیرستان پنج سال خواهد بود و اگر وارد دوره فنی حرفه ای شوید دوره تحصیلی چهار ساله است. سپس یک دوره یک ساله هم برای آمادگی جهت ورود به دانشگاه وجود دارد. برای تحصیل در مدارس هلند دانش زبان هلندی لازم است.

البته تعدادی از مدارس هلند هم به زبان انگلیسی تدریس می کنند، اما آن ها به صورت خصوصی هستند و باید سالانه از 16 هزار یورو تا 18 هزار یورو هزینه کرد. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که حضور سرپرست در کنار دانش آموز ضروری است. در مدارس کشور هلند همه افراد از لحاظ ثروت، جنسیت، و ... در یک سطح ارزشی قرار دارند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی هلند

تحصیل کارشناسی در هلند

دوره کارشناسی در کشور هلند 4 ساله است و برای ثبت نام در دانشگاه ها می توان دو بار در سال اقدام کرد. در این کشور تقریبا 17 دانشگاه در مقطع کارشناسی وجود دارد. برای تحصیل در این مقطع باید نمره آیلتس متقاضی 6 باشد و چنانچه سن فرد از 22 کمتر باشد با آیلتس 5 و نیم هم می توانند اقدام کنند. در این میان باید توجه داشت که معدل نباید از 13 کمتر باشد. توجه داشته باشید که دانشجویان در طی دوره کارشناسی قادرند تا 16 ساعت در هفته کار کنند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند تقریبا یک سال تا یک سال و نیم به طول می انجامد. برای گرفتن پذیرش تحصیلی در این دوره باید مدرک لیسانس و دیپلم به همراه آیلتس 6 و نیم ارائه دهید. معدل متقاضی هم نباید از 13 کمتر باشد و داشتن انگیزه نامه هم ضروری است. دانشجو همانند دوره کارشناسی می تواند 16 ساعت در هفته کار کند.

اگر متقاضی مدرک کارشناسی داشته باشد یا اینکه قصد تحصیل دوباره در مقطع کارشناسی ارشد را دارد، می تواند با شرکت در دوره های یک ساله فنی حرفه ای راه را برای پیدا کردن کار در هلند هموار سازد. این دوره ها به اسم تاپ آپ معروف هستند. یکی از نکات ویژه درباره تحصیل در هلند این است که شما می توانید با گذراندن یک ترم در دانشگاه هلند به دانشگاه های اتریش درخواست انتقال دهید.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا هلند

تحصیل در مقطع دکترا هلند

برای تحصیل در این مقطع باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید. برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا باید مدارک مورد نیاز را به چندین دانشگاه ارسال کنید. در این روند اگر شخص بتواند استاد راهنما پیدا کند قادر خواهد بود تا در این کشور تحصیل کند. دوره دکترا در هلند تقریبا 4 سال است و مدرک زبان مورد نیاز برای آن آیلتس 6 و نیم است و باید مدارک تحصیلی مقاطع گذشته را به همراه ریزنمرات ترجمه شده ارائه دهید.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا حرفه‌ای مهندسی (PDEng)

این دوره که مخصوص رشته های مهندسی است در سه دانشگاه آیندهوون، دانشگاه آمستردام و Technische Universiteit Delf ارائه می شود. تحصیل در این دانشگاه ها رایگان است و همین طور در حین تحصیل حقوقی به اندازه 2500 یورو در هر ماه به دانشجویان ارائه می شود.

بهترین دانشگاههای هلند

یکی از بهترین کشورها برای آموزش کشور هلند است و علت آن سیستم آموزشی با کیفیت و قدمت بالای آن در امر آموزش است که بعضی از موسسه های آموزشی آن در قرن 16 ام ساخته شده اند، در ادامه معروف ترین دانشگاه های هلند برای تحصیل را به شما معرفی می کنیم.

دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه مورد نظر از بهترین دانشگاه ها در سطح جهانی و همین طور در کشور هلند است که تقریبا 32 هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. بهترین رشته هایی که در آن تدریس می شوند هنر و علوم اجتماعی است. در این دانشگاه همین طور بخش های تحقیقاتی مهمی وجود دارد و کتابخانه آن به تنهایی چهار میلیون کتاب دارد.

دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اورتخت هلند

این دانشگاه هم در قرن 16 میلادی تاسیس شده و از قدیمی ترین دانشگاه های آن است. جالب است که بدانید دانشجویان این دانشگاه تا به حال موفق شده اند تا 12 جایزه نوبل را از آن خود کنند.

دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام

این دانشگاه دولتی شامل 7 دانشکده است که بیشتر بر رشته هایی مانند سلامت و فرهنگ تمرکز کرده اند. سال تاسیس دانشگاه در قرن 19 است و عده زیادی از افراد مشهور دنیا در آن تحصیل کرده و موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند.

دانشگاه واخنینگن هلند

دانشگاه واخنینگن هلند

دانشگاه مورد نظر از بهترین دانشگاه ها در زمینه علوم زیستی است. تحصیل در این دانشگاه به دو زبان هلندی و انگلیسی قابل انجام است و بعضی از رشته های آن فقط در زبان انگلیسی ارائه می شوند. دوره های کارشناسی ارشد در این دانشگاه دو ساله است.

بهترین رشته های تحصیلی در هلند

در دانشگاه های هلند رشته های مختلفی تدریس می شوند که از جمله بهترین رشته ها که درآمد بالایی دارند شامل رشته هایی مانند علوم کشاورزی، مراقبت های بهداشتی، دندانپزشکی و فناوری اطلاعات می شوند.

دندانپزشکی یکی از رشته هایی است که درآمد بالایی دارد و متخصص این رشته با چندین سال تجربه می تواند سالیانه تا 113 هزار یورو کسب کند که البته این حقوق برای افراد تازه کار در حدود بیست هزار یورو خواهد بود. یکی از دیگر بهترین رشته های هلند فناوری اطلاعات است که کشور هلند در این زمینه کمبود نیروی کار دارد. حقوق یک متخصص ماهانه تقریبا 3 هزار یورو خواهد بود.

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در هلن

یکی از ویژگی های بسیار عالی درباره تحصیل در این کشور تدریس دروس دانشگاهی با زبان انگلیسی است. برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی در هلند تحصیل کنید، باید حداقل آیلتس 6 و برای مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 6 و نیم و برای مقطع دکترا هم آیلتس 6 و نیم ارائه دهید. البته این امکان وجود دارد که دانشگا های مختلف شرایط متفاوتی داشته باشند که باید برای اطلاع از آن به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید. معمولا یکی از مدارک زبان در آزمون های تافل، PTE و آیلتس در این کشور قابل قبول است.

شرایط سنی تحصیل در هلند

خبر خوش درباره دانشگاه های هلند این است که در آن محدودیت سنی خاصی در نظر گرفته نشده است. برای کارشناسی معمولا افراد می توانند تا سن 29 سالگی اقدام کنند و برای کارشناسی ارشد هم حتی سن های بالاتر از 40 می توانند اقدام کنند. این مورد باعث شده تا دانشجویان بین المللی علاقه زیادی برای تحصیل در هلند داشته باشند.

شرایط بورسیه تحصیلی در هلند

بورسیه های تحصیلی هلند به افرادی تعلق می گیرد که شرایط خاصی داشته باشند. در مقطع دکترا با داشتن معدل خوب و نمره زبان بالا می توان بورسیه تحصیلی را دریافت کرد. دانشگاه آمستردام و دانشگاه لیدن دو مورد از دانشگاه هایی هستند که بورسیه تحصیلی ارائه می دهند.

مدت زمان تحصیل برای مقاطع مختلف در هلند (کارشناسی-ارشد-دکتری)

تحصیل در هلند

تحصیل در دوره کارشناسی هلند معمولا به صورت 4 ساله است. کارشناسی ارشد معمولا بین یک الی دو سال طول می کشد و برای دکترا دوره تحصیلی چهار ساله است.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی در هلند

از زمان ارسال درخواست برای ویزای تحصیلی هلند تا زمانی که ویزا برای شما صادر می شود، می تواند از چند هفته تا حداکثر سه ماه طول بکشد که این موضوع قابل پیش بینی نیست و به سفارت بستگی دارد.

هزینه های تحصیل در هلند

شهریه دانشگاه های هلند با توجه دانشگاه و خصوصی یا دولتی بودن آن متفاوت است. به طور معمول برای هر مقطع تحصیلی هزینه های تحصیلی به این صورت خواهند بود:

هزینه تحصیلی در مدارس هلند

مدارسی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند، هزینه بیشتری در کشور هلند دارند که به طور میانگین هزینه شهریه از 6500 یورو تا 15 هزار یورو خواهد بود.

هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی هلند

هزینه های تحصیلی در این دوره از 8 هزار تا 10 هزار یورو خواهد بود. البته بعضی از رشته ها مانند پزشکی هزینه بیشتری دارند که ممکن است تا 19 هزار یورو در سال هم باشند.

هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد هلند

ویزای تحصیلی در هلند

به طور میانگین هزینه تحصیلی در این مقطع از 9 تا 12 هزار یورو است.

هزینه تحصیلی در مقطع دکترا هلند

هزینه تحصیل در این دوره تقریبا از 4 هزار یورو شروع می شود که اگر موفق به دریافت بورسیه شوید، این شهریه به میزان زیادی کاهش می یابد.

هزینه های زندگی در هلند

اطلاع کافی از هزینه های زندگی در کشور هلند شما را آگاه می کند که به چه میزان تمکن مالی برای زندگی در حین تحصیل در این کشور نیاز خواهید داشت. این هزینه ها شامل غذا، حمل و نقل، خانه و لباس و ... می شوند. به طور میانگین هزینه زندگی برای دانشجویان در کشور هلند ماهیانه 1600 یورو است که شامل اجاره مسکن هم می شود. بعضی از استان های هلند مانند لیمبورگ هزینه های بسیار پایین تری دارند.

شرایط کار در حین تحصیل در هلند

برای کار در حین تحصیل در این کشور اخذ مجوز از کارفرما و همین طور بیمه ضروری است بعد از دریافت این پیش نیازها شخص می تواند 16 ساعت در هر هفته کار کند که در سه ماه از سال یعنی ماه های ژوئن، جولای و آگوست اجاره کار به صورت تمام وقت را خواهد داشت.

موقعیت کار پس از تحصیل در هلند

تقریبا بیشتر دانشجویان بعد از تحصیل در این کشور وارد بازار کار آن می شوند. برخی از دانشگاه ها هم اطلاعاتی درباره فرصت های شغلی بعد از اتمام تحصیل در اختیار دانشجویان قرار می دهند. با پایان رسیدن دوره تحصیلی به فرد اجازه حضور یکساله در این کشور داده می شود. برای اینکه بتوانید در این کشور کار کنید، باید مجوز کاری داشته باشید و در این راستا باید ویزای تحصیلی را به کاری تغییر دهید.

اشخاصی که در مقطع کارشناسی و ارشد در هلند تحصیل کرده باشند احتیاجی به گرفتن اجازه کار ندارند اما بعضی از اوقات کسانی که در دوره ارشد تحصیل کرده اند هم باید اجازه کار کسب کنند. کسانی که در دوره دکترا شرکت کرده اند نیاز به دریافت مجوز کاری دارند.

شرایط خوابگاه های دانشجویی در هلند

خوابگاه در هلند

برای اطلاع دقیق از وضعیت خوابگاه های هلند می توانید به سایت های دانشگاه مراجعه کنید. این خوابگاه ها معمولا کیفیت متفاوتی دارند، اما در همه آن ها می توان به صورت مشترک از سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حمام استفاده کرد.

- خانه های دانشجویی

این خانه ها برای زندگی سه تا شش نفر در نظر گرفته شده اند. معمولا این خانه ها به صورت شخصی اداره می شوند و باید از سرویس بهداشتی و آشپزخانه به صورت اشتراکی استفاده کنید.

- آپارتمان دانشجویی

در این آپارتمان ها تقریبا 8 تا 12 دانشجو زندگی می کنند. به همین دلیل هزینه کرایه خانه بسیار کم خواهد بود. اما از آشپزخانه و حمام باید به صورت مشترک استفاده کنید.

- هتل های دانشجویی

تعدادی هتل برای اقامت دانشجویان در کشور هلند وجود دارند که دانشجویان می توانند در حین تحصیل در آمستردام در این هتل ها ساکن شوند.

ویزای همراه و اجازه کار همراه در هلند

متقاضیان تحصیل در کشور هلند که متاهل هستند، می توانند بعد از ورود به این کشور و دریافت اقامت یک ساله برای پیوستن همسر و همین طور فرزندانی که سن آن ها کمتر از 18 سال کمتر است اقدام کنند. برای بالا بردن شانس پذیرش ویزای همراه بهتر است تا بتواند تا حدودی به زبان انگلیسی صحبت کند و همین طور داشتن تمکن مالی برای ویزای همراه ضروری است.

شخص همراه بعد از ورود به کشور می تواند با گرفتن اجازه کار در هلند مشغول به کار شود و برای ویزای همراه مدارک هویتی، مدارک ازدواج، داشتن اقامتگاه و تمکن مالی نیاز است.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی هلند

تحصیل در هلند

هنگامی که متقاضی موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه هلند شد می تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کند که مراحل آن شامل زیر می شود:

گرفتن وقت سفارت هلند در ایران

در سفارت از شما اثر انگشت و عکس بیومتریک گرفته می شود.

پرداخت هزینه ویزا

ارائه مدارک لازم در چک لیست سفارت

گواهی تمکن مالی برای یکسال

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند

- نامه پذیرش دانشگاه

- مدارک هویتی

- ارائه مدرک زبان

- تمکن مالی برای یکسال

- انگیزه نامه

اخذ تابعیت پس از تحصیل در هلند

افراد خارجی بعد از پنج سال زندگی و کار در این کشور می توانند نسبت به گرفتن اقامت دائم این کشور اقدام کنند. اگر شخص چهار سال در این کشور تحصیل کرده باشد دو سال از آن به عنوان اقامت وی در نظر گرفته می شود و سه سال دیگر می تواند برای گرفتن اقامت دائم درخواست دهد.

دریافت پذیرش تحصیلی از هلند از طریق آسان سفر

در صورتی که متقاضی تحصیل در کشور هلند هستید، می توانید برای اطلاع کامل از شرایط و نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور با ما تماس بگیرید تا با بررسی دقیق شرایط شما بتوانید با آسان ترین روش ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایید.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

بله، دانشجویان می توانند در هر هفته 16 ساعت کار کنند.

بله، این اجازه به دانشجویان داده شده تا بتوانند یک سال در این کشور به دنبال کار باشند و بعد از پیدا کردن کار می توان ویزای خود را به کاری تغییر دهند.

محدودیت سنی خاصی برای دانشگاه های هلند در نظر گرفته نشده است.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد تحصیل در هلند

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

تحصیل در هلند

منابع آبی این کشور تقریبا بیست درصد از آن را شامل می شوند. این منبع آبی غنی باعث شده تا طبیعت این کشور بسیار چشم نواز باشد.

جهت دریافت مشاوره برای تحصیل در هلند اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره