جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

کار در کانادا (مهاجرت کاری به کانادا)

برای اینکه بتوانید در کانادا مشغول به کار شوید، نیاز به مجوز کاری دارید و برنامه های مهاجرتی مختلفی برای اخذ ویزای کاری کانادا در نظر گرفته شده است.

چرا کانادا؟

فرصت های شغلی زیادی در این کشور در انتظار مهاجران است و اکثرا افراد حتی در شغل هایی مانند خیاطی هم قادر به پیدا کردن کار هستند. علاوه بر این بعضی از برنامه های مهاجرت کاری به کانادا باعث می شود تا همان ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. همچنین وجود منابع معدنی بسیار باعث شده تا این کشور از نظر اقتصادی در شرایط مناسبی قرار داشته باشد.

 • نوع خدمت: اخذ ویزای کاری
 • اعتبار ویزا: از 1 سال تا 4 سال
 • نوع ویزا: مولتی
 • محل انگشت انگاری: دفاتر VAC
چرا کانادا؟

هزینه ویزای کاری کانادا

هزینه هایی که در پروسه مهاجرت کاری به وجود می آید، شامل موارد مختلفی می شود که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نام خدمت توضیحات قیمت
ورک پرمیت

هزینه

155 دلار کانادا
اکسپرس اینتری

هزینه

550 دلار برای شخص اصلی
ویزای خوداشتغالی

هزینه

2140 دلار کانادا
هزینه بیومتریک

هزینه

85 دلار کانادا
مزایای کار در کانادا

زندگی در کانادا

1

افزایش سالانه حقوق کارگران

2

درآمد بالای نیروهای متخصص

3

میزان سابقه کار پایین

4

عدم وجود محدودیت سنی

5

اخذ اقامت دائم در زمان کوتاه

6

سیستم بهداشتی رایگان بعد از کسب اقامت

passport

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در کانادا

بعد از مشخص شدن نوع ویزا و اینکه در کدام برنامه کاری این کشور شرکت می کنید، باید این مدارک را آماده کنید:

 • پاسپورت معتبر با اعتبار بالای 6 ماه
 • 2 قطعه عکس
 • گواهی نامه های آموزشی
 • مدرک سابقه کاری
 • مدرک منابع مالی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پرداخت هزینه ویزا

چرا مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

احتمالا خیلی از شما همواره رویای زندگی در کانادا را داشته اید اما همیشه مشکلات مالی مانع از آن می شده است که حتی به زندگی در این کشور فکر کنید! در این جا است که ما می توانیم یک روش ساده و کم هزینه که همان دریافت ویزای کاری کانادا است را به شما معرفی کنیم!

در ویزای کاری کانادا شما نیازی به تمکن مالی چندانی ندارید و خبر خوب درباره این ویزا این است که بسیاری از مشاغل مانند مهندسین، پرستاران، داروسازان، آشپزها، رانندگان و حتی کارگران می توانند برای این ویزا درخواست دهند. نکته جالب درباره این ویزا روش های مختلفی است که برای آن در نظر گرفته شده است. برای مثال کسانی که سطح زبان خوبی دارند می توانند وارد سیستم اکسپرس انتری کانادا بشوند و در بدو ورود به این کشور اقامت دائم کانادا را دریافت کنند! اما اگر زبان شما خوب نیست به شما یک اقامت موقت داده می شود که بعد از دو سال می توانید آن را به دائم تبدیل کنید.

ویزای کاری کانادا (Canada Job Offer) چیست؟

هنگامی که قصد کار در این کشور را دارید، باید از یک کارفرما یک موقعیت دریافت کنید. این موقعیت به عنوان جاب آفر شناخته می شود. در نامه شغلی شما باید شرح وظایف، حقوق، مشخصات کارفرما و ... درج شده باشد. اما برای اینکه بتوانید ویزای کاری را دریافت کنید باید موقعیت کاری شما شرایط زیر را داشته باشد:

 • حداقل زمان آن یکسال باشد.
 • نباید به صورت فصلی باشد.
 • پیشنهاد شغلی به صورت تمام وقت باشد.

مراحل اخذ جاب آفر کانادا

برای دریافت جاب آفر کانادا مراحل مختلفی را باید طی کنید که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

رزومه یا cover letter

اولین و بدون شک مهمترین مرحله تهیه یک رزومه مناسب است. یک رزومه خوب یا ضعیف می تواند در گرفتن مصاحبه شما تاثیرگذار باشد. اما لحنی که در رزومه به کار می برید، باید کاملا رسمی باشد و هیچ گونه مشکل نگارشی یا غلط املایی نداشته باشد. همینطور در این نامه باید تمام اطلاعات تماس مانند کشور، شماره تلفن و آدرس شبکه های اجتماعی را ذکر کنید. بخش های دیگر رزومه شامل اطلاعات تحصیلی و شغلی شما می شوند.
در کاور لتر شما سعی می کنید تا توانایی ها و تجارت کاری خود را به کارفرما نشان دهید تا کارفرما شما را به عنوان یکی از گزینه های استخدامی در نظر بگیرد. Cover Letter یک سند مکتوب است که معمولاً همراه با درخواست شغلی ارسال می شود که مشخصات و علاقه متقاضی به موقعیت را مشخص می کند.

ساخت پروفایل

بدون شک یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی که فرد متقاضی باید رزومه خود را در آن قرار دهد، لینکدین است. لینکدین یکی از بزرگ ترین وب سایت های کاریابی دنیا در سرتاسر دنیا است که به وسیله آن میلیون ها کارجو و کارفرما از طریق آن به یکدیگر وصل می شوند. پس بهتر است تا در این وب سایت یک پروفایل حرفه ای درست کنید و تمام مهارت های خود به همراه تجارب کاری را ذکر نمایید. یکی دیگر از کارهایی که می توان انجام داد، این است که با سایر افرادی که در رشته شما کار می کنند، ارتباط بگیرید تا بتوانید شانس دریافت مصاحبه کاری را افزایش دهید.

پیدا کردن کارفرما

بعد از درست کردن پروفایل و آماده شدن رزومه، حال نوبت به پیدا کردن کارفرما می رسد. در این مرحله شما می توانید به وب سایت های کاریابی مراجعه کنید. با این حال این مرحله از سخت ترین بخش های پیدا کردن جاب آفر کانادا است و گاهی اوقات ممکن است رزومه های زیادی ارسال کنید و هیچ نتیجه مطلوبی نگیرید، پس بهتر است تا برای این مرحله افراد متخصص کار را به دست بگیرند که شرکت مهاجرتی آسان سفر با سال ها تجربه در امر مهاجرت و داشتن ارتباط با شرکت های بین المللی می تواند، به راحتی با کارفرمایان ارتباط بگیرد و یک موقعیت شغلی مناسب برای شما فراهم کند.

مصاحبه با کارفرما

هنگامی که موفق به دریافت مصاحبه شدید، مرحله بعدی آمادگی برای مصاحبه است. در مصاحبه شما باید بتوانید با نشان دادن مهارت های خود کارفرما را مجاب کنید تا یک قرارداد کاری برای شما ارسال کند. توجه داشته باشید که در هنگام مصاحبه باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • مدارکی که در رابطه با شغل خود دارید، را بیان کنید.
 • اطلاع کامل نسبت به وظایف شغلی داشته باشید.
 • نباید اطلاعاتی متضاد با آن چه در رزومه ذکر کرده اید، ارائه دهید.
 • مهارت های خود را ذکر کنید.

دریافت تاییدیه LMIA

این تاییدیه توسط کافرما گرفته می شود تا شخص خارجی بتواند در کانادا به راحتی کار کند.

دریافت ورک پرمیت

بعد از اخذ جاب آفر باید برای گرفتن مجوز کار اقدام کنید. مجوز کار در دو نوع ورک پرمیت باز یا بسته ارائه می شود.  

آپلود مدارک

در این مرحله باید مدرکی شناسایی، تحصیلی، سوابق کاری و … را سابمیت کنید. توجه داشته باشید که هیچ گونه نقص مدرکی نباید در این مرحله وجود داشته باشد.

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

 • تحصیلات دانشگاهی
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • سوابق کاری
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • ارائه مدارک تای در ایران
 • ارائه گواهی سلامت
 • داشتن جاب آفر از شرکت کانادایی
 • ارائه تمکن مالی کافی

اگر به دنبال تحصیل در کانادا یا ویزای توریستی کانادا هستید، می توانید به مقالات مورد نظر مراجعه کنید.

کار در کانادا برای ایرانیان

اولین راه مهاجرت به کانادا که بسیاری آن را در پیش می گیرند، استفاده از مسیر تحصیل در کانادا است، سپس نوبت به مهاجرت کاری به کانادا می رسد. هر سال تعداد مهاجرانی ایرانی به کانادا افزایش می یابد، به طوری که سیستم امتیازبندی جدید کانادا باعث شده تا بتوان آسان تر فرصت های شغلی را در کانادا را پیدا کرد.

دختری با پرچم کانادا

انواع روش های مهاجرت کاری به کانادا

گروه سنی سالخورده در کشور کانادا رو به افزایش است و این به دلیل این است که سطح زندگی در این کشور بالاتر رفته است، اما این امر باعث بروز مشکلاتی مانند کمبود نیروی کار جوان شده، پس کشور کانادا برنامه هایی برای جذب نیروی کاری در نظر گرفته است.

روش های کار در کانادااقامتنوع ویزامدرک زبانمدرک تحصیلی
اکسپرس اینتریدائمویزای کاریآیلتس 6دیپلم
برنامه IMP کانادادائمویزای کاری موقتآیلتس 6لیسانس
مهاجرت استانیدائمویزای کارآیلتس 6دیپلم
برنامه های آتلانتیکدائمویزای کاریمدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی CLB5 یا CLB4دیپلم
کارگر خارجی موقتموقتویزای کار موقتبستگی به کافرما دارددیپلم
جاب آفرموقتویزای کاری موقتبستگی به کارفرما داردلیسانس

در ادامه به توضیح بیشتر هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

کار در کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرتی استان کبک

استان کبک برنامه مهاجرتی متفاوتی نسبت به سایر استان ها دارد. با این حال به دلیل اینکه تعداد زیادی مهاجر به این استان وارد شده اند، در حال حاضر این برنامه ها تا سال 2024 متوقف شده است.

کار در کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری

در این سیستم در ابتدا به شما بر اساس پارامتر های مختلف امتیاز می دهند که اگر بتوانید از صد امتیاز 67 امتیاز کسب کنید، وارد مرحله بعدی می شوید و در این میان کافرماها شروع به انتخاب نیروی مورد نظر می کنند و هرکس که توسط آن ها انتخاب شود، دعوت نامه دریافت خواهد کرد. البته این پروسه ممکن است از 6 ماه الی یک سال زمان ببرد.

انواع برنامه اکسپرس اینتریمدرک تحصیلیمدرک زبان
تجربه کانادایی (CEC)نامشخصآیلتس 5.5 الی 6 یا CLB5 الی CLB7
اسکیلد ورکر فدرال (FSW)دیپلمآیلتس 6 یا CLB7
اسکیلد ترید فدرال (FST)نامشخصآیلتس 5.5

کارگر ماهر فدرال (FSW)

نمایی از برج های کانادا

در این برنامه هم مثل برنامه قبلی باید امتیازهای لازم در سطح تحصیلات، سن، تجربه کاری و ... را دریافت کنید. در پایان کسانی که بیشترین امتیاز را اخذ کرده باشند، می توانند اقامت کانادا را بگیرند. هزینه این ویزا 1365 دلار است و می توان در هر یک از شهرهای کانادا اقامت کرد و حداقل امتیاز مورد نیاز آن 67 است.

تجارت ماهر فدرال (FST)

این برنامه مخصوص افرادی است که به واسطه مهارت های خود می توانند، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و جزوی از برنامه اکسپرس انتری است و براساس پارامترهای مختلفی امتیازبندی می شود. در ادامه شرایط لازم برای این برنامه را ذکر خواهیم کرد.

سابقه کار مرتبط

برای این برنامه نیاز به دو سال سابقه کار تمام وقت دارید. البته اگر در پنج سال پیش به صورت نیمه وقت مشغول به کار بوده اید، باز هم می توانید اقدام نمایید. علاوه بر این باید مهارت های لازم برای انجام وظایف ذکر شده در شغل را هم داشته باشید.

دریاف جاب‌آفر یا گواهی تایید صلاحیت

 • دریافت پیشنهاد شغلی 1 ساله در یک شغل تمام وقت
 • در غیر این صورت باید گواهی تایید صلاحیت از طرف کانادا دریافت کنند.

اما شاید برای شما سوال باشد که گواهی تایید صلاحیت چیست؟

این گواهی نشان می دهد که فرد متقاضی مهارت لازم برای کار در این موقعیت شغلی را دارد. برای دریافت این گواهی باید آزمون هایی را بگذرانید و همینطور شرایط لازمی که استان مورد نظر تعیین کرده است، را دارا باشید. البته باید خاطرنشان کرد که هر استانی در این کشور دارای قوانین خاص خود است و در نتیجه مراحل گرفتن گواهی صلاحیت هم متفاوت خواهد بود. البته همه این موارد در صورتی است که شما نتوانید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی دریافت کنید وگرنه نیازی به این گواهی نیست.

دانش زبان

در برنامه اکسپرس انتری نمره زبان اهمیت خاصی دارد که باید در یکی از آزمون های مورد قبول این کشور شرکت کنید و از اعتبار مدرک زبان هم نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد. برای زبان انگلیسی نمره حداقل CLB7 و برای زبان فرانسه حداقل نمره NCLC7 نیاز نیست.

مدرک تحصیلی

برای این برنامه نیازی به مدرک تحصیلی نیست. با این حال داشتن آن باعث افزایش امتیاز شما می شود.

در صورتی که فرد در کانادا تحصیل کرده باشد، شامل امتیاز می شود. همینطور اگر در خارج از این کشور فارغ التحصیل شده باشید، با ارزیابی مدرک خود می توانید امتیاز دریافت کنید.

اثبات تمکن مالی

در این برنامه فرد باید بتواند هزینه های لازم برای خود و خانواده خود را تامین کند که برای یک فرد مجرد حداقل مبلغ 13.757 دلار نیاز است. مشخص است که با افزایش نفرات این مبلغ هم افزایش می یابد. اما در صورتی که از یک کافرما جاب آفر دریافت کنید، نیازی به ارائه تمکن مالی ندارید.

تجربه کانادایی (CEC)

افرادی که تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه های این کشور گذرانده اند و یک سال سابقه کار دارند، می توانند اقامت دائم کانادا را بگیرند.

سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری

مرحله اول:

نوعحداکثرامتیاز
تحصیلاتدکتری25
زبانآیلتس 828
سن18 الی 35 سال12
سابقه کاریبیش از 6 سال15
انطباق پذیریفرد یا همسر او15

مرحله دوم:

600 امتیاز600 امتیاز بیشتر
سنجاب آفر
سابقه کارتحصیل در کانادا
تحصیلاتاقوام درجه در کانادا
شرایط همسرتسلط به فرانسه
سطح زبان

کار در کانادا با برنامه نامزد های استانی

در این برنامه استانی هم باید امتیاز کسب کنید که شرایط آن با بقیه برنامه ها متفاوت است و به آن PNP هم می گویند. علاوه بر این باید در نظر بگیرید که هدف از مهاجرت کدام استان است، سپس برنامه های مهاجرتی همان استان را بررسی کنید. لیست مشاغل مورد نیاز هر استان متفاوت است و امتیاز شما براساس تحصیلات، تجربه کاری و ... بررسی می شود. این برنامه در استان های مختلفی به اجرا در می آید که در ادامه برخی از محبوب ترین آن ها را به شما معرفی می کنیم.

جاب‌آفر مناطق کم‌جمعیت کانادا (RNIP)

این برنامه مخصوصا نواحی کم جمعیت این کشور است و ویژگی آن این است که با استفاده از آن اقامت دائم را از بدو ورود دریافت می کنید و امکان کار در شغل های مختلف وجود دارد. نمره زبان مورد نیاز این برنامه CLB4 یا CLB4.5 است و باید حداقل یکسال سابقه کار داشته باشید. حداقل مدرک تحصیلی دیپلم است و نیاز به گرفتن تاییدیه LMIA نیست.

برنامه جاب‌آفر استان انتاریو (Ontario PNP)

در این برنامه فرد باید تخصص لازم را داشته باشد و می تواند از دو روش برای مهاجرت به کانادا استفاده نماید. پس در صورتی که شما مهارت و تخصص های لازم را داشته باشید با داشتن سابقه کار و کسب جاب آفر قادر به گرفتن اقامت دائم خواهید بود. مسیرهای مختلفی که برای این روش در نظر گرفته شده است به صورت زیر است:

نیروی کار خارجی

در این روش افراد خارجی می توانند، در صورت داشتن تخصص، دانش زبان و سابقه کاری در این استان مشغول به کار شوند. البته برای اینکه درخواست شما مورد قبول وارد شود، باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • شغلی که برای آن اقدام می کنید، در لیست ناک باشد.
 • حقوق شغل با دستمزد پایه استان مطابقت داشته باشد.
 • وضعیت قانونی فرد پیش از درخواست اقامت دائم مشخص شود.
 • فرد باید حداقل دو سال تجربه کاری مرتبط داشته باشد و آن را در قالب گواهی های کاری ارائه دهد.
 • شرح وظایف سابقه کاری با شغلی که قرار است در کانادا انجام دهد مطابقت داشته باشد.
 • فرد باید مدرک مرتبط با شغل پیشنهادی داشته باشد.

روش In Demand skills Stream

این استان به شغل های مخصوصی مانند کشاورزی یا شغل های صنعتی نیاز دارد، در صورت تمایل می توانید با دریافت شغل در یکی از این حوزه ها اقامت دائم و سپس تابعیت کانادا را دریافت کنید. البته این روش هم شرایط مخصوص به خود را دارد که شامل موارد زیر می شوند:

 • حداقل نه ماه سابق کاری تمام وقت در شغل مرتبط
 • مجوز ورک پرمیت
 • مدرک زبان انگلیسی CLB
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم

کار در کانادا با برنامه حوزه آتلانتیک

استان هایی که در این حوزه قرار دارند، شامل جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا می شوند. کار کردن در این مناطق به کارگران اجازه می دهد که بتوانند اقامت دائم را برای خود و همین طور همسر و فرزندان زیر 21 سال دریافت کنند. برای فرد اصلی تمکن مالی مورد نیاز تقریبا 3.439 دلار کانادا است. اگر بتوانید وارد این برنامه شوید، تقریبا یک سال طول می کشد تا کارهای شما به سرانجام برسد. برنامه های کاری حوزه آتلانتیک شامل موارد زیر می شوند:

نوع برنامهسابقه کاریمدرک زباننیاز به جاب آفرمدرک تحصیلی
نیروی کار ماهریکسالCLB4دارددیپلم
فارغ‌التحصیلان نیمه ماهرمشخص نیستCLB5داردلیسانس
نیمه ماهر آتلانتیک1560 ساعتCLB4دارددیپلم

نیروی کار ماهر

کسی که به عنوان نیروی ماهر شناخته می شود، حداقل باید 1 سال سابقه کار داشته باشد و در شغل هایی فنی یا مدیریتی مشغول به کار بوده باشد. با استفاده از این روش فرصت های شغلی بیشتری در اختیار افراد قرار می گیرد و نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند و می توانند با دیپلم اقدام کنند. اما کسانی که لیسانس مرتبط با تجربه کاری دارند، شانس بیشتری برای ویزا شدن خواهند داشت.

نیروی کار نیمه ماهر

نیروی کار نیمه ماهر کسانی هستند که دست کم 1560 ساعت در چند سال اخیر مشغول به کار بوده اند. برای این ویزای کار هم باید دیپلم داشته باشید و لیسانس یک مزیت حساب می شود.

فارغ‌التحصیل نیمه ماهر

کسانی که در بخش آتلانتیک تحصیل کرده اند، جزو این دست افراد به شمار می روند. علاوه بر این فرد باید 16 ماه در این منطقه زندگی کرده باشد.

کار در کانادا از طریق برنامه IMP

مردی با قهوه ای در دست

در این برنامه شرکت های کانادایی برای استخدام نیروی خارجی نیاز به دادن اولیت به نیروی کار داخلی ندارند و می توانند بدون مشکل فردی خارجی را استخدام کنند که این برنامه شامل موارد زیر می شود:

 • برنامه های تبادل جوانان
 • اجازه کار بعد از اتمام تحصیلات
 • قراردادهای تجارت آزاد
 • ویزای انتقال درون شرکتی
 • مجوز کار بعد از مهاجرت
 • شرایط منافع اجتماعی یا فرهنگی این کشور

بهترین سایت‌های کاریابی کانادا

ca.indeed.com

roberthalf.ca

jobbank.gc.ca

Eluta.ca

jobillico.com

jobboom.com

talentegg.ca

Linkedin

indeed.com

Dice.com

پارک تورنتو

مدارک لازم برای دریافت کار کانادا

بعد از مشخص شدن نوع ویزا و اینکه در کدام برنامه کاری این کشور شرکت می کنید، باید این مدارک را آماده کنید:

 • پاسپورت معتبر با اعتبار بالای 6 ماه
 • 2 قطعه عکس
 • گواهی نامه های آموزشی
 • مدرک سابقه کاری
 • مدرک منابع مالی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پرداخت هزینه ویزا

میزان درآمد شاغلان در کانادا

موسساتی در کانادا هستند که میزان درآمد نیروهای کاری را در این کشور مشخص می کنند. هر استان در کانادا درآمد مشخصی دارد و به طور معمول میزان ساعت کاری هشت ساعت است و ماهانه فرد مبلغی به اندازه 2.683 دلار دریافت می کند که این حقوق مربوط به ایالت یوکن است. متقاضیان می توانند برای شغل های جنرال در کانادا هم درخواست ویزای کاری کنند.

حداقل حقوق در استان های مختلف کانادا

استانحداقل حقوق ساعتی به دلار کانادا
یوکن16.77$
ایالت آلبرتا15$
ایالت بریتیش کلمبیا16.75$
کبک15.25$
ایالت نوااسکوشیا15$
ایالت مانیتوبا15.30$
نوناووت16$
ایالت آنتاریو16.55$

حداقل درآمد در کانادا برای برخی از مشاغل

تجربه کاری، عنوان شغلی و تحصیلی عواملی هستند ک باعث می شوند درآمد شما در این کشور مشخص شود:

پزشکان در کانادا
رشتهدرآمد
پزشک180 هزار دلار کانادا
پرستار69 هزار دلار کانادا
مهندسی77 هزار دلار کانادا
مدیر بازرگانی71.502 هزار دلار کانادا
وکیل80.856 هزار دلار کانادا

مشاغل موردنیاز کانادا

 • جوشکار
 • مهندس برق
 • حسابدار
 • مهندس کامپیوتر
 • توسه دهنده وب
 • پرستاری
 • پزشک

مشاغل پر درآمد کانادا

 • روانپزشک
 • وکیل
 • پزشک
 • داروسازی
 • مهندس داده

نرخ بیکاری در کانادا

نرخ بیکاری در کانادا به طور کلی پایین است، اما بعد از همه گیری کرونا میزان آن افزایش یافته است. در حال حاضر نرخ بیکاری پایین و تقریبا پنج درصد است.

مقدار مالیات بر درآمد کانادا

در هنگام کار در این کشور مجبور به پرداخت مالیات هستید. مالیات فدرالی و استانی در این کشور متفاوت است و برای فدرال معمولا باید 15 الی 33 درصد مالیات پرداخت کنید و برای هر استان مالیاتی به اندازه 4 الی 25 درصد باید پرداخت کرد. با بالا رفتن میزان درآمد مالیات فرد هم زیاد می شود، این کار باعث می شود که فاصله طبقاتی در این کشور زیاد نشود. استان کبک بالاترین درصد میزان مالیات را دارد. البته در این ایالت با توجه به مالیاتی که دریافت می کنید، خدماتی هم به شما داده می شود.

نرخ مالیات بر درآمد فدرال

درآمدنرخ مالیات
53 هزار دلار کانادا15 درصد
53 الی 106 هزار دلار کانادا20.5 درصد
106 الی 165 هزار دلار کانادا26 درصد
بالاتر از 235 هزار دلار کانادا33 درصد

میزان مالیات بر درآمد استانی در کانادا

استاننرخ مالیات
جزیره پرنس ادوارد9.8 الی 16.7 درصد
انتاریو5.05 الی 13.6 درصد
نوااسکوشیا8.79 الی 21 درصد
آلبرتا10 الی 15 درصد
نوناووت4 الی 11.5 درصد
نیوفاندلند8.7 الی 21.8 درصد
ساسکاچوان10.5 الی 14.5 درصد

بهترین استان ها برای مهاجرت کاری به کانادا

انتاریو:

یکی از بهترین استان های کانادا برای کار در این کشور انتاریو است. این استان اقتصاد بسیار خوبی دارد و 37 درصد تولید ناخالص این کشور مربوط به این منطقه است. بسیاری از متخصصین فناوری در این منطقه مشغول به کار هستند.

بریتیش کلمبیا:

در این استان صنایع متنوعی مانند جنگلداری، معدن، کشاورزی، گردشگری و ... در جریان است.

کبک:

افرادی که در این استان مشغول به کارند، باید دانش زبان فرانسوی داشته باشند. در این استان مشاغلی مانند کامپیوتر، برق، بهداشت، بیمه و ... وجود دارند و افرادی که در این زمینه تخصص دارند می توانند در این استان کار کنند.

دختری در حال صحبت با گوشی موبایل

آلبرتا:

کلگری از شهرهای مشهور این استان است و صنعت نفت و گاز این بخش بسیار پیشرفته است. بقیه مشاغل این استان شامل جنگلداری، مالی، تولیدی و ... می شوند. در این استان نرخ مالیات کمتر و هزینه زندگی پایین تر است.

دریافت اقامت کاری کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورها برای دریافت اقامت دائم در مدت زمان اندک است و برای اینکار تنها نیاز است تا دوره ای به اندازه سه الی پنج سال در این کشور زندگی کرده باشید. با برخی از ویزاهای کاری کانادا هم می توان برای همسر و فرزندان زیر 21 سال اقامت دائم این کشور را گرفت.

حداقل مدرک تحصیلی برای کار در کانادا

با مدرک لیسانس به بالا می توان شانس بهتری در سیستم امتیاز بندی کانادا داشت، اما کسانی که دیپلم هم دارند، می توانند مهاجرت کاری به کانادا داشته باشند. برای برخی از مشاغل کانادا تنها کافی است تا  مدرک فنی و حرفه ای یا دیپلم داشته باشید.

حداقل سابقه کار برای ویزای کاری کنادا

مشخص است که هرچه تجربه کاری بالاتر برود، امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد، با این حال حداقل میزان تجربه کاری که نیاز دارید، یک سال است.

حداقل امتیاز ویزای کار

همان طور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، برای موفقیت در سیستم امتیاز بندی باید 67 امتیاز از 100 امتیاز به دست آورید تا بتوانید به مراحل بعدی وارد شوید.

شرایط سنی مهاجرت به کانادا

حداقل سن برای دریافت ویزای کاری 18 سال است و حداکثر سنی برای اینکار در نظر گرفته نشده است. در برنامه خود اشتغالی هم رده سنی در نظر گرفته نشده است، اما کسانی که سنی مابین 21 تا 49 سال دارند، امتیاز بیشتری دریافت می کنند.

مدرک زبان برای اخذ جاب آفر کانادا

هنگامی که برای گرفتن جاب آفر اقدام می کنید، از شما مدرک زبانی درخواست نمی شود، با این حال دانش زبانی شما باید در حدی باشد که بتوانید مصاحبه را انجام دهید و کارفرما هم باید مطمئن شود که شما می توانید از پس کار کردن در شرکت او بر بیایید. با این حال اگر قصد شما شرکت در برنامه اکسپرس اینتری را دارید، حتما باید مدرک زبان داشته باشید که مدرک زبان لازم برای روش اکسپرس انتری به صورت زیر است:

آزمونانگلیسی: آیلتس و CELPIP فرانسوی: TEF و TCF
حداقل نمره برای برنامۀ اسکیل ورکرانگلیسی: CLB7 فرانسوی: NCLC7
حداقل نمره برای برنامۀ اسکیل تریدانگلیسی: CLB4 یا CLB5 فرانسوی: NCLC5 یا NCLC4

همانطور که پیش تر هم به این موضوع اشاره کردیم، نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. با این حال شما در هنگام مصاحبه با کافرما باید مهارت های زبانی خود را نشان دهید، به همین دلیل بهتر است تا یک مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی دریافت کنید. همینطور این امکان وجود دارد که به دلیل سخت گیری های سفارت عدم وجود مدرک زبان باعث ریجکتی درخواست شما بشود. به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم که یک نمره 6.5 در آیلتس کسب کنید.

قوانینی که کارفرما برای صدور جاب آفر باید رعایت کند

 • برای اینکه کافرما بتواند شما را استخدام کند، باید در ابتدا ثابت کند که نتوانسته هیچ شهروند کانادایی برای این شغل پیدا کند. پس آگهی این شغل باید به مدت یک ماه در سایت ها یا روزنامه ها مانده باشد.
 • اگر بعد از این مدت کارفرما نتوانست فردی را از داخل کشور پیدا کند، سپس باید مجوز LMIA را برای متقاضی خارجی دریافت کند. توجه داشته باشید که برای گرفتن این مجوز کارفرما تنها سه ماه زمان دارد.
 • حقوقی که کارفرما برای نیروی خارجی در نظر می گیرد، نباید کمتر از میزان حقوقی باشد که توسط اداره کار تعیین شده است.

نحوه پیدا کردن جاب آفر کانادا

برای اینکه بتوانید راحت تر جاب آفر پیدا کنید، چندین روش وجود دارد که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

جستجوی آنلاین

سایت ها و پلتفرم های زیادی وجود دارند که از میان آن ها می توان به لینکدین یا Indeed اشاره داشت. ویژگی این وب سایت ها این است که شما می توانید آگهی ها را با توجه به کشور، زمینه کاری و پارامترهای دیگری فیلتر کنید.

شبکه سازی

یکی از مراحل مهم در زمینه پیدا کردن شغل آشنایی با افراد متخصص یا سازمان هایی است که در زمینه کاری شما فعال می کنند، از این طریق این احتمال وجود دارد که آن ها شما را به یک شرکت معتبر معرفی کنند. همچنین در صورتی که دوستی در کانادا دارید، این شخص هم می تواند به شما در زمینه پیدا کردن کار کمک کند.

بانک های مشاغل دولتی

در کانادا بخشی به اسم job bank وجود دارد که افراد جویای کار می توانند از این پلتفرم کار پیدا کنند و استفاده از آن هم رایگان است.   

آژانس های کاریابی

مورد دیگری که با استفاده از آن می توان در این کشور کار پیدا کرد، استفاده از آژانس های کاریابی است. وظیفه این سازمان ها این است که میان کارفرما و همینطور فرد متقاضی ارتباط برقرار کنند.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

اکسپرس اینتری

خیر، با این ویزا مجوز کاری به شما داده نمی شود.

برنامه نویسی، مهندس مکانیک، مدیریت و ...

باید حداقل یک سال سابقه کار داشته باشید.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد کار در کانادا (مهاجرت کاری به کانادا)

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

کار در کانادا (مهاجرت کاری به کانادا)

برای اینکه بتوانید در کانادا مشغول به کار شوید، نیاز به مجوز کاری دارید و برنامه های مهاجرتی مختلفی برای اخذ ویزای کاری کانادا در نظر گرفته شده است.

جهت دریافت مشاوره برای کار در کانادا (مهاجرت کاری به کانادا) اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره