جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در آمریکا

مطمئنا تحصیل در آمریکا یکی از بزرگ ترین انتخاب هایی است که باعث پیشرفت و ساخت آینده ای بهتر برای علاقمندان به زندگی در این کشور می شود.

چرا آمریکا

در حال حاضر میلیون ها دانشجوی بین المللی در این کشور مشغول به تحصیل هستید که این موضوع خود نشان دهنده کیفیت بالای سیستم آموزشی در این کشور است. چنانچه شما هم تمایل به تحصیل در دانشگاه های آمریکا را دارید، در این مطلب به طور کامل راهنمای تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در آمریکا و همینطور نحوه اپلای کردن برای دانشگاه های آمریکا و بورسیه تحصیلی آن را شرح می دهیم.

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

یکی از مراحل اخذ ویزای آمریکا پرداخت هزینه هایی است که در این پروسه طی می کنید. برای مثال هنگامی که SEVIS درخواست شما را قبول کند، برای اخذ گواهی آن باید هزینه ای را پرداخت کنید. بعد از آن هم باید هزینه مربوط به دریافت ویزای آمریکا را براساس نوع آن پرداخت کنید. هزینه درخواست ویزا در صورت ریجکتی استرداد نخواهد شد.

نام خدمت توضیحات قیمت
ویزای تحصیلی F-1 آمریکا

به دلار

185
هزینه SEVIS برای ویزای F-1

به دلار

350
ویزای تحصیلی J-1 آمریکا

به دلار

185
هزینه SEVIS برای ویزای J-1

به دلار

220
ویزای تحصیلی M-1 آمریکا

به دلار

185
هزینه SEVIS برای ویزای M-1

به دلار

350

مزایای تحصیل در آمریکا

1

بزرگ ترین کشور پیشرفته دنیا

2

سیستم آموزشی با کیفیت

3

دانشگاه های معتبر

4

اساتید برجسته

5

در دسترس بودن موقعیت های تحقیقاتی متنوع

6

بورسیه تحصیلی

passport

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا

 • ریزنمرات
 • پاسپورت
 • رزومه
 • مدرک زبان
 • سوابق تحصیلی
 • نمره آزمون ACT و SAT برای مقطع کارشناسی در صورت نیاز
 • نمره آزمون GRE و GMAT برای مقطع کارشناسی ارشد در صورت نیاز
 • انگیزه نامه
 • رسید هزینه ها
 • عکس

تحصیل در آمریکا

دلایل مختلفی برای تحصیل در آمریکا وجود دارد که مهمترین آن ها تمایل به زندگی بعد از فارغ التحصیلی است. البته محیط آموزشی بی نظیر و استادان باتجربه هر دانشجوی طالب علمی را وسوسه می کند تا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام نماید. در کنار این ها تنوع فرهنگی و وجود موسسات آموزشی مختلف باعث می شود تا شما انتخاب های بسیار زیادی داشته باشید.

مزایای کلی تحصیل در آمریکا

برتری علمی

مهم‌ترین عاملی که دانشجویان تصمیم می‌گیرند، در آمریکا تحصیل کنند، این واقعیت است که این کشور میزبان دانشگاه‌های برتر است و کیفیت آموزش خود را در طول این سال‌ها حفظ کرده است. هفت دانشگاه آمریکایی نیز در فهرست 10 دانشگاه برتر رتبه بندی آموزش عالی تایمز قرار گرفته اند. درس ها و شیوه های مداوم آنها دلیل کسب رتبه برتر آنها در سطح جهانی است.

برنامه های متنوع

در دانشگاه های این کشور می توانید رشته های مختلفی را تحصیل کنید و از این لحاظ محدودیتی برای شما وجود ندارد. برای مثال اگر علاقه داشته باشید تا در رشته ای مانند تجارت تحصیل کنید، برنامه های زیادی در این زمینه وجود دارند.

پیشرفت در فناوری

رتبه آمریکا از نظر تکنولوژی در میان سایر کشورها 4 است. علاوه بر این در دانشگاه های این کشور فناوری های به خصوصی استفاده می شود که باعث شده جزو مجهزترین مراکز علمی دنیا محسوب شوند. همینطور وجود امکانات، آزمایشگاه های پیشرفته و منابع مختلف به دانشجویان کمک می کنند که به آسانی پروژه های تحقیقاتی خود را انجام دهند

محیطی مناسب برای دانشجویان بین المللی

دانشجو در آمریکا

موسسات ایالات متحده حمایت های مختلفی را ارائه می دهند تا دانشجویان بین المللی خارج از کشور احساس کنند که در خانه هستند. دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها در ایالات متحده با اجرای برنامه‌های آموزشی و جهت‌گیری مختلف که آنها را با محیط جدید سازگار می‌کند، از دانشجویان حمایت علمی می‌کنند. همچنین دانشجویان می توانند برای راهنمایی به دفتر خدمات دانشگاه خود مراجعه کنند.

فرهنگ های متنوع

از آن جا که این کشور مقصد مهاجران بسیاری است، در نتیجه دانشجویان می توانند، در زمان تحصیل با سایر فرهنگ ها تعامل داشته باشند و تجارب مختلفی را کسب کنند. علاوه بر این وجود جشنواره های مختلف هم باعث می شود تا افراد بتوانند با غذاها و سنت های سایر کشورها آشنا شوند.

فرصت های شغلی

تحصیل در یکی از قدرت مندترین کشورهای دنیا باعث می شود تا شما فرصت های زیادی برای پیدا کردن یک شغل مناسب با درآمد عالی به دست آورید. همینطور در دانشگاه ها هم کارگاه های مختلفی برگزار می شود که فرد در کنار آن ها می تواند درک بهتری از آینده شغلی خود داشته باشد. علاوه بر این دانشجویان می توانند با افرادی که در رشته خود هستند، ارتباط برقرار کنند تا بتوانند به این صورت با داشتن یک شبکه قوی، در آینده برای پیدا کردن شغل با مشکل مواجه نشوند.

انعطاف در انتخاب موضوعات

گستردگی رشته های تحصیلی باعث می شود تا فرد بتواند با توجه به علاقه در دانشگاه های آمریکا تحصیل کند.

زندگی پردیس

در کنار کلاس های درس و پروژه های تحقیقاتی فرصت های زیادی وجود دارد که می توانید در کنار آن ها از باشگاه ها و کلوب های دانشگاه در کنار سایر دانشجویان لذت ببرید.

کسب درآمد در حین تحصیل در آمریکا

اگر با ویزای F1 به این کشور مهاجرت کنید، اجازه دارید تا 20 ساعت در طول هفته کار کنید و به این صورت اگر بورسیه نداشته باشید، میزان زیادی از هزینه های شما ساپورت خواهد شد.

کمک مالی

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، بورسیه های تحصیلی آمریکا به گونه ای است که به طور کامل می توانید از پس شهریه آن ها بربیایید. بورسیه در این کشور توسط سازمان های دولتی و خصوصی ارائه می شوند.

سیستم نمره دهی آمریکا

سیستم نمره دهی در مراکز آموزشی آمریکا متفاوت است که به آن GPA می گویند:

درصدنمره
90 – 100A
80 – 89B
70- 79C
65- 69D
0-64F

تحصیل کارشناسی در آمریکا

تحصیل در آمریکا

مدرک لیسانس رایج ترین مدرک کارشناسی است که توسط دانشگاه ها و کالج ها در آمریکا اعطا می شود. به طور معمول، دوره لیسانس 4 الی 5 سال طول می کشد و شامل 120 تا 130 ساعت می شود. شما در طول تحصیل می توانید آموزش جامعی دریافت کنید و مهارت‌های تفکر انتقادی را توسعه دهید که می‌تواند، در هر شغلی که تصمیم به دنبال کردن آن دارید، به کار رود. لازم به ذکر است که اگر شما نمره زبان مورد نیاز را نداشته باشید، می توانید پذیرش بگیرید، اما باید پیش از شروع دوره اصلی یک دوره زبان بگذرانید.

دانشجویان در این مقطع تحصیلی اجازه دارند تا بیست ساعت در هفته کار کنند و چنانچه رشته شما در زمینه مهندسی یا ریاضیات باشد، می توانید، بعد از تمام تحصیلات در آمریکا تا سه سال در این کشور اقامت کنید.

مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی در آمریکا

 • نمره آزمون های SAT یا ACT
 • نمره آزمون زبان در تافل یا آیلتس
 • پرداخت هزینه درخواست پذیرش
 • ترجمه مدرک تحصیلی و ریزنمرات
 • انگیزه نامه

ممکن است مدارک دیگری هم نیاز باشد که باید این موارد را در سایت دانشگاه چک کنید.

آزمون SAT چیست؟

این آزمون که مخفف Scholastic Assessment Test است، معیاری برای سنجش متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا به شمار می رود. در این آزمون مهارت شما در زمینه انگلیسی و ریاضی محک می خورد. در بخش انگلیسی باید مهارت های نوشتن و خواندن را ارزیابی کنید. نمره کل این آزمون 1600 است که سوالات به صورت 4 گزینه ای هستند. ایرانیان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای همسایه سفر کنند.

شرایط تحصیل کارشناسی در آمریکا

شرایط پذیرش تحصیلی کارشناسی در آمریکا برای رشته های مختلف یکسان نیست، با این حال می توان به طور کلی به این موارد اشاره داشت:

حداقل معدل دیپلم بالاتر از 12.5

نمره SAT یا ACT در صورت نیاز

تعدادی از دانشگاه های آمریکا این نمره را از شما درخواست می کنند. در واقع این آزمون میزان مهارت های شما در زمینه تحلیل های منطقی را محک می زند و باید توانایی خود را در زمینه ریاضی، علوم پایه و ... نشان دهید.

آزمون های زبان IELTS، TOFFEL و PTE

نمره زبان براساس نمره ای که در مهارت های خواندن، صحبت کردن، نوشتن و گوش دادن آزمون می دهید، مشخص می شود. حداقل نمره زبانی که برای تحصیل در آمریکا نیاز دارید، به صورت زیر است:

تافل61
آیلتس6
PTR60
دولینگو95

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

مدت زمان تحصیل در این مقطع 2 سال است و می توان در رشته های مختلفی تحصیل کرد، با این حال کارشناسی ارشد به دو صورت رشته های پژوهشی و فنی ارائه می شوند که در ادامه به بیان هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

رشته های پژوهشی:

گذراندن واحدهای تحصیلی و شرکت در سیمنارها بخشی از برنامه این رشته ها هستند. سپس دانشجو باید یک پایان نامه نگارش کند و در حضور اساتید از آن دفاع نماید.

رشته های فنی:

تمرکز روی این رشته ها بیشتر روی درس ها و مهارت ها است و همانند رشته های پژوهشی برنامه درسی شما ترکیبی از واحدهای درسی و سمینارها خواهد بود. سپس در پایان ترم دانشجو باید یک پروژه تحقیقاتی را آماده کند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آمریکا

برای اینکه بتوانید در این مقطع پذیرش شوید، باید شرایط خاصی داشته باشید که از جمله آن ها می توان به معدل مورد نیاز و نمره زبان اشاره کرد. در ادامه به توضیح بیشتر در این باره خواهیم پرداخت.

 • حداقل معدل 14
 • نمره تافل بین 78 الی 100 یا نمره زبان آزمون های دیگر
 • نمره GRE بین 300 الی 310 برای برخی از رشته ها

 مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

 • ترجمه مدارک و ریزنمرات مقاطع پیشین
 • توصیه نامه از اساتید
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • نمره تافل یا آیلتس
 • نمره GRE
 • داشتن مقالات بین المللی
 • ارزیابی مدرک تحصیلی

زمان اپلای در دانشگاه ها برای تحصیل در آمریکا

ترم پاییز: سپتامبر – دسامبر

ترم بهار: ژانویه – آپریل

ترم تابستان: می – جولای

بهترین دانشگاه های آمریکا کدامند؟

برای سنجش بهترین دانشگاه ها از معیار QS استفاده می کنند. طبق این معیار 5 مورد از بهترین دانشگاه های آمریکا را به شما معرفی می کنیم که جزو برترین دانشگاه های دنیا هم به شمار می روند:

موسسه فناوری ماساچوست:

رشته های دانشگاهی این موسسه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند. در این دانشگاه چهار دانشکده در زمینه علوم انسانی، مدیریت، مهندسی، هنر و ... تدریس می کنند.

دانشگاه هاروراد:

این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است و رتبه علمی آن 4

است. عده زیادی از دانشجویان رویای تحصیل در این دانشگاه را دارند.

موسسه فناوری کالیفرنیا:

افرادی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، در طول سال های طولانی موفق به دریافت جوایز نوبل زیادی شده اند و یکی از موسسات علم و فناوری معروف جهان محسوب می شود.

دانشگاه شیکاگو:

موسسه آموزشی مورد نظر در رتبه 5 جهانی قرار دارد و یکی از دانشگاه های قوی در زمینه تحقیقات به شمار می رود.

پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس در آمریکا

تحصیل در آمریکا

نحوه اپلای در دانشگاه های آمریکا به صورت زیر است:

هر دانشگاه دارای نحوه پذیرش متفاوتی است که باید به سایت دانشگاه مراجعه کرده و از مدارک لازم برای آن مطلع شوید و به صورت آنلاین درخواست خود را بفرستید. در این حالت متقاضی باید اطلاعات شخصی و مدارک تحصیلی خود را ارائه دهد. در مرحله بعدی فرد باید هزینه درخواست پذیرش تحصیلی را پرداخت کند. این هزینه معمولا بین 50 الی 150 دلار است. البته لازم به ذکر است که نیاز نیست، برای فرستادن درخواست به همه دانشگاه ها این هزینه را پرداخت کنید، زیرا معمولا دانشگاه ها سیستم پذیرش یکسانی دارند.

با توجه به اینکه در چه دوره ای قصد تحصیل دارید، باید مدارک لازم را تهیه کنید. این مدارک می تواند شامل نمره زبان، مقاله و گواهی های تحصیلی باشد. گاهی اوقات ممکن است که دانشگاه از شما مصاحبه بخواهد که معمولا این موضوع برای دانشگاه های معتبر صدق می کند.

هزینه های تحصیلی در آمریکا

تحصیل در آمریکا چه در دوران دانشجویی و چه بعد از آن می تواند، مزایای زیادی را داشته باشد، اما ارزان نیست و اگر دانشجوی بین المللی هستید، باید بتوانید نحوه پرداخت هزینه ها را برای دریافت ویزا به سفارت نشان دهید. انواع مختلفی از موسسات آموزش عالی آمریکا وجود دارند، اگرچه همه آنها خدمات آموزشی با کیفیتی را ارائه می دهند، اما نرخ هزینه ها باعث تفاوت این نوع خدمات می شود.

بسیاری از دانشگاه ها، از جمله برخی از معتبرترین آنها، موسسات خصوصی هستند و درآمد این دانشگاه ها با توجه به شهریه دانشجویان حاصل می شود. گران‌ترین مؤسسات، که معمولاً معتبرترین آن ها به شمار می روند، مانند هاروارد یا استنفورد، می‌توانند حدود 60000 دلار در سال هزینه داشته باشند و دریافت یک مدرک چهار ساله، همراه با هزینه‌های زندگی، بسیار پرهزینه است.

مؤسسات دولتی که بودجه عمومی دریافت می کنند، به طور قابل توجهی ارزان تر هستند. برای ساکنان غیر ایالتی این مبلغ معمولا بین 20000 تا 25000 دلار در سال است. با این حال، دانشجویان از همان ایالت ، معمولاً حدود 10000 دلار در سال، پرداخت می کنند.

اگرچه همه دانشگاه ها همواره اعلام می کنند که هزینه های آن ها و آنچه دانشجویان می پردازند، بسیار متفاوت است با این حال باید توجه داشته باشید که آیا تحصیل در این دانشگاه ها به صرفه است یا خیر.

هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور می تواند از 10 هزار دلار تا 60 هزار دلار در سال باشد. با این حال هزینه ها بستگی به دانشگاهی دارد که قرار است در آن تحصیل کنید و این مقدار می تواند مابین 25 هزار الی 40 هزار دلار هم در نظر گرفته شود.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد به طور متوسط 30 هزار دلار در سال است که برخی از دوره ها ارزان تر خواهند بود. با این حال هزینه های جانبی هم در موقع ثبت نام وجود دارد که باید آن ها را هم در نظر داشت.

موسسات ارزشیابی مدارک تحصیلی در آمریکا

چندین موسسه آموزشی در آمریکا برای ارزیابی مدارک تحصیلی در نظر گرفته شده است که معروف ترین آن ها به اسم World Education Services شناخته می شود. برای اینکه درخواست خود را به این موسسه بفرستید، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • به سایت موسسه بروید و کشور آمریکا را انتخاب کنید. سپس باید یک اکانت بسازید و اطلاعات شخصی خود را در آن وارد کنید.
 • در این موسسه دو نوع ارزیابی برای مدرک تحصیلی در دسترس است که یکی از آن ها براساس درس و دیگری برای مدرک است.
 • سپس باید هزینه را پرداخت کرده و اپلیکیشن را سابیمت کنید. بعد از این یک کد در اختیار شما قرار می گیرد که باید آن را ذخیره کنید.

نحوه ارسال مدارک برای موسسه WES

در مرحله بعدی هنگامی که اپلیکیشن آنلاین را سابیمت کردید، باید مدارک را آپلود کنید. یک فایل در این سایت وجود دارد که بخشی از آن را متقاضی و بخش دیگر را باید مسئول آموزشی پر کند.

سپس باید ترجمه مدرک تحصیلی و ریزنمرات به همراه فرم را در داخل یک پاکت گذاشته و روی در پاکت هم مهر دانشگاه باشد. این پاکت باید به آدرس دانشگاه فرستاده شود و نام و نام خانوادگی خود را حتما روی آن ذکر کنید. سپس باید به مسئول دانشگاه اطلاع دهید که این پاکت را به موسسه ارسال کند.

بورسیه تحصیلی در آمریکا با مدرک دیپلم

برای تحصیل کارشناسی در آمریکا باید مدرک دیپلم را ارائه بدهید و در صورتی که واجد شرایط باشید، می توانید از بورسیه های تحصیلی استفاده کنید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی در آمریکا چندان بالا نیست. سه نوع بورسیه تحصیلی وجود دارند:

شهریه (Tuition Waiver)

جایزه (Award)

بر مبنای شایستگی (merit-based)

دریافت این بورسیه ها بستگی به شرایط تحصیلی متقاضی دارد. توجه داشته باشید که رقابت برای گرفتن این بورسیه ها بسیار بالا است و مقدار آن معمولا بین هزار تا پنج هزار دلار خواهد بود.

بورسیه کارشناسی ارشد آمریکا

همان طور که دیدید، هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا بسیار بالا است و بسیاری از دانشجویان تمایل دارند تا بورسیه تحصیلی دریافت کنند. با این حال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به دکترا سخت تر است، زیرا بورسیه های زیادی ارائه نمی شوند. برای گرفتن این بورسیه باید دید که بودجه دانشگاه و استادی که زیر نظر او خواهید بود، به چه اندازه است.

همینطور داشتن شرایط تحصیلی مناسب مانند معدل خوب و نمره زبان عالی هم ضروری است. علاوه بر این نمره GRE هم باید بالاتر از 310 باشد و متقاضی باید مقالات بین المللی داشته باشد. بورسیه های این مقطع در 2 نوع دسته بندی می شود که برخی به وسیله استاد راهنما و برخی دیگر توسط دانشگاه ارائه می شوند که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

بورسیه های دانشگاهی

برخی از دانشگاه ها هستند که در صورتی که شما شرایط تحصیلی خوبی داشته باشید، به طور خودکار به شما بورسیه تحصیلی می دهند که یکی از این موسسات دانشگاه ایالتی آیووا است که می تواند تا ده هزار دلار هم به شما کمک هزینه تحصیلی بدهد.

بورسیه های استاد راهنما

اگر رشته شما پژوهش محور باشد و زیر نظر یک استاد راهنما تحصیل کنید، در صورتی که رشته شما با تحقیقات استاد یکسان باشد، می توانید کمک هزینه دریافت کنید. این بورسیه تحت عنوان دستیار پژوهشی یا آموزشی به شما تعلق می گیرد. در واقع متقاضی در کنار کمک به استاد خود در امور آموزشی می تواند، کمک هزینه تحصیلی دریافت کند.

بهترین دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس

دانشگاه هاروارد آمریکا
اسم دانشگاهرتبه علمی در کشور
دانشگاه هاروارد1
دانشگاه استنفورد2
دانشگاه فناوری ماساچوست3
دانشگاه کالیفرنیا، برکلی4
دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس5

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

نام دانشگاهرتبه در کشور
دانشگاه استنفورد1
دانشگاه هاروارد2
موسسه فناوری کالیفرنیا3
موسسه فناوری ماساچوست4
دانشگاه کالیفرنیا، برکلی5

ویزای تحصیلی آمریکا

به عنوان یک ایرانی برای اینکه بتوانید در این کشور تحصیل کنید، باید ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت نمایید، به طور کلی سه نوع ویزای دانشجویی آمریکا وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای F-1 آمریکا

تمکن مالی که برای دریافت این ویزا ارائه می دهید، می تواند از طرف خانواده یا فرد دیگری باشد. علاوه بر این دانشجو می تواند، در مدت تحصیل خود بیست ساعت در هفته هم کار کند، اما این کار باید در محیط دانشگاه باشد. با این حال اگر فرد نتواند از عهده مخارج خود بربیاید، به او اجازه داده می شود که در بیرون از دانشگاه هم کار کند. البته فرد باید تنها در این کارها مشغول به کار شود:

 • آموزشی عملی درسی (CPT)
 • آموزش عملی اختیاری (OPT)
 • STEM OPT

ویزای j-1 آمریکا

این ویزا شامل برنامه های تبادل در زمینه های تحصیلی یا کاری می شود. البته موسسه آموزشی که برای آن اقدام می کنید، باید مورد تایید اداره آموزش این کشور باشد. همینطور از لحاظ مالی باید یک حامی شما را تامین کند. در صورتی که فرد دچار مشکلات مالی باشد، این احتمال وجود دارد که به وی اجازه کار پاره وقت در بیرون دانشگاه داده شود و به این صورت دانشجو اجازه کار به مدت 18 ماه را خواهد داشت که این زمان برای دانشجو دکتری بیشتر است.

ویزای M-1 آمریکا

این برنامه هم مخصوص کسانی است که تمایل دارند، در یک برنامه دانشجویی به عنوان کارآموز شرکت کنند. در این حالت می توانید، تمکن مالی را از طرف خانواده یا افراد دیگر تامین کنید. هنگامی که تحصیلات شما به پایان رسید، می توانید آموزش عملی را شروع کنید که این کار باید در حیطه تحصیلات شما باشد و موسسه آموزشی آن را تایید کرده باشد. همینطور لازم به ذکر است که باید مجوز EAD را دریافت کنید که توسط آن تنها می توان تا شش ماه کار کرد. انواع فرم مورد نیاز برای دریافت ویزاها شامل موارد زیر می شومد:

ویزای F-1 آمریکاI-20
ویزای M-1 آمریکاI-20
ویزای J-1 آمریکاDS-2019

در این فرم ها معمولا اطلاعاتی شخصی، تاریخ تولید، مهارت زبان انگلیسی، منبع تمکن مالی، تاریخ شروع دوره، شماره شناسه SEVIS ذکر می شود. اگر در نامه درخواست خود ذکر کرده باشید که تمکن مالی مورد نیاز را دارید، برخی از دانشگاه ها ممکن است این فرم را برای شما ارسال کنند، اما در برخی دیگر تا منبع مالی مشخص نشود، فرم را برای شما ارسال نخواهند کرد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی F-1 آمریکا

 • عکس
 • تکمیل فرم I-20
 • پاسپورت
 • رسید پرداخت هزینه
 • فرم I-134
 • مدرک تحصیلی
 • ریزنمرات
 • نمرات آزمون های زبان
 • اثبات تمکن مالی

مدارک ویزای تحصیلی J-1 آمریکا

 • پاسپورت با حداقل اعتبار شش ماهه
 • عکس
 • پر کردن فرم DS-160
 • رسید هزینه پرداخت
 • تکمیل فرم DS-2019
 • بیمه درمانی

مدارک لازم برای ویزای M-1 آمریکا

 • پاسپورت
 • عکس
 • رسید پرداخت هزینه
 • فرم DS-160
 • فرم اصلی و کپی آن
 • مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات
 • تمکن مالی

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

هزینه ها بسیار متفاوت و از حدود 20000 دلار تا 60000 دلار در سال تخمین زده می شود. با این حال، بورسیه های زیادی وجود دارند و به این صورت می توانید بیشتر هزینه های خود را تامین کنید.

برای تحصیل در آمریکا باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. IELT تنها یکی از آزمون های معتبر برای تحصیل در این کشور است و می توانید در آزمون های دیگری مانند تافل ثبت نام کنید. اگر قبلاً چندین سال به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید، دیگر نیازی به اثبات توانایی زبان خود ندارید.

بسته به این که در چه نوع دوره ای قرار است شرکت کنید باید شرایط خاصی داشته باشید و هر دانشگاهی مدارک متفاوتی از شما می خواهد، اما مدرک تحصیلی معتبر، معدل خوب و نمره زبان از ضروریات تحصیل در آمریکا هستند.

برای تحصیل در کارشناسی باید در تافل حداقل نمره 61 و در آیلتس باید 6 الی 6.5 داشته باشید.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در آمریکا

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در آمریکا

مطمئنا تحصیل در آمریکا یکی از بزرگ ترین انتخاب هایی است که باعث پیشرفت و ساخت آینده ای بهتر برای علاقمندان به زندگی در این کشور می شود.

جهت دریافت مشاوره برای تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در آمریکا اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره