جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ تابعیت آمریکا از طریق دکتری – پسی دکترا

بسیاری از برنامه های دکتری همراه با بورسیه تحصیلی هستند که کار را برای دانشجویان بین المللی آسان تر می کند.

چرا آمریکا

دکتری و پسی دکترا در آمریکا نه تنها به شما کمک می کند تا در رشته خود حرفه ای شوید، بلکه بر رشد کلی شما به صورت شخصی نیز تأثیرگذار است. در واقع یادگیری شانه به شانه در کنار بهترین ذهن هایی که در دانشگاه های این کشور تدریس می کنند، یک امتیاز محسوب می شود. از مهندسی، علوم کامپیوتر، علوم کاربردی، بیوتکنولوژی، داروسازی و پزشکی گرفته تا مدیریت، می توانید برنامه مورد نظر خود را در آمریکا انتخاب کنید. اگر شما هم می خواهید، اطلاعات جامعی درباره تحصیل دکترا و پست دکترا در این کشور به همراه نحوه اپلای و بورسیه های تحصیلی داشته باشید، پس با آسان سفر همراه باشید.

هزینه های تحصیل در مقطع دکتری و پسی دکترا در آمریکا

هزینه های تحصیل در آمریکا به صورت زیر است:

نام خدمت توضیحات قیمت
هزینه تحصیل در مقطع دکتری آمریکا

میانگین

28 الی 60 هزار دلار
هزینه تحصیل در مقطع پسی دکترا آمریکا

متوسط دستمزد دریافتی

53 هزار دلار در سال

مزایای تحصیل دکتری و پسی دکترا در آمریکا

1

فرصت های تحصیلی ویژه

2

اخذ اقامت دائم

3

دریافت مدرک تحصیلی معتبر

4

تحصیل در دانشگاه های برتر

5

درآمد بالا بعد از فارغ التحصیلی

6

مدارک تحصیل دکتری و پسی دکترا در آمریکا

passport

مدارک دکترا، کارشناسی ارشد، لیسانس و دیپلم با توجه به مقطع تحصیلی

 • توصیه نامه
 • رزومه
 • مدرک زبان
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده

شرایط تحصیل در مقطع دکتری

نحوه تحصیل در مقطع دکتری آمریکا با سایر کشورها تفاوت دارد، در این کشور شما باید در کنار شرکت در برنامه های آموزشی بر روی پروژه های تحقیقاتی هم کار کنید. کسانی که مایل به تحصیل در این مقطع هستند، باید شرایط مختلفی را داشته باشند که از جمله آن ها می توان به اخذ مدرک در آزمون های GRE و GMAT اشاره کرد و باید بتوانند نمره قبولی دانشگاه را اخذ کنند. مشخص است که هرچه دانشگاه رنک علمی بالاتری داشته باشد، باید نمره بالاتری به دست آورید.

برای گرفتن پذیرش در دکترا، داشتن مدرک زبان الزامی است و فرد باید دانش زبانی بسیار خوبی مخصوصا در فعالیت های تحقیقاتی یا تدریس داشته باشد. تحصیل در این مقطع شامل 3 تا 4 ترم می شود و دانشجویان ملزم به گذراندن چندین امتحان و نوشتن پایان نامه هستند. نگارش پایان نامه تقریبا 1 سال یا بیشتر به طول می انجامد و سپس دانشجو باید از پایان نامه خود در حضور تعدادی از اساتید دفاع کند.

شرایط تحصیل در دوره پسی دکتری در آمریکا

تحصیل در آمریکا

در دوره پسا دکترا آمریکا به افرادی که پیش از این مدرک دکتری خود را گرفته اند، فرصتی می دهد تا تحصیلات و آموزش حرفه ای خود را گسترش دهند. فرصت انجام مطالعات پسا دکتری در محیط وسیع تحقیق، بورسیه تحصیلی و تلاش خلاقانه که در دانشگاه های مختلف این کشور وجود دارد، می تواند به طور قابل توجهی تخصص فرد را گسترش دهد و به یافتن یک شغل مناسب در آینده کمک کند.

بسیاری از رشته ها به تجربه افرادی که فوق دکترا دارند، برای موقعیت های شغلی هیئت علمی نیازمند هستند. گستردگی جامعه دانشگاهی، موسسات و مراکز، فناوری‌ها و امکانات پیشرفته موجود، محیطی غنی را برای آموزش پسا دکتری فراهم می‌کند. علاوه بر به دست آوردن مزایای فردی، محققان فوق دکترا کمک های مهمی به پژوهش های تحقیقاتی و علمی دانشگاه می کنند. دانشجویان این مقطع تحت نظارت یکی از اعضای هیئت علمی یا محقق ارشد که به آن مربی نیز می گویند، به تحقیق و آموزش تمام وقت علمی مشغولند و آن ها در جلسات آزمایشگاهی شرکت می کنند و دست نوشته هایی را در مورد یافته های خود برای انتشار آماده می کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا

برای اینکه بتوانید با موفقیت برای دکترا درخواست دهید، باید مدارک مخصوصی را آماده کنید. قانون کلی این است که وب سایت دانشگاه را برای شرایط خاص برنامه مورد علاقه خود بررسی کنید، اما به طور کلی باید این مراحل طی شود:

ریز نمرات دانشگاه

ارسال ریزنمرات تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد ضرورت دارد. البته این مدارک را باید توسط دفتر اسناد رسمی رسمی کنید و مهرهای لازم را دریافت نمایید.

پیشنهاد پژوهش

اکثر دانشگاه ها از دانشجویان می خواهند که یک پروپوزال تحقیقاتی را به عنوان بخشی از برنامه دکتری خود ارائه دهد، مگر اینکه برای یک پروژه تحقیقاتی از پیش تعریف شده در علوم، فناوری، مهندسی، ریاضیات یا پزشکی درخواست دهید، در غیر این صورت نیازی به این مورد نیست. یک پروپوزال تحقیقاتی شامل جزئیات در مورد موضوعی است که قصد دارید در طول برنامه خود تحقیق کنید. پروپوزال تحقیق شما بسته به کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید، اهمیت متفاوتی خواهد داشت.

رزومه

درباره رزومه نکاتی وجود دارد که برای گرفتن یک نتیجه بهتر باید آن ها رعایت کنید. روش کلی این است که تحصیلات خود را در بالای رزومه قرار دهید، پس از آن تجربه کاری و سپس تحقیقات آکادمیک قرار می گیرد. استاندارد رزومه در آمریکا و رشته ای که می خواهید در آن تحصیل کنید، را بررسی کنید. به عنوان مثال، رزومه ایالات متحده ممکن است با استانداردهای کشور اصلی شما متفاوت باشد، این باعث می شود شما بالاتر از سایر داوطلبانی باشید که آن ها را قبول نکرده اند.

انگیزه نامه

برای ایجاد انگیزه نامه موثر برای درخواست دکتری خود، بسیار مهم است که در مورد دانشگاه و دانشکده مورد علاقه خود تحقیق کنید. در واقع افرادی که مسئول پذیرش دانشگاه هستند، تمایل دارند بدانند که آیا شما می دانید که دانشگاه درباره چه چیزی است؟ آیا با پروژه هایی که در جریان است آشنایی دارید و ...

توصیه نامه ها

برخی از دانشگاه‌ها و برنامه‌ها از شما می‌خواهند که توصیه‌نامه‌ها و مراجع علمی را از افرادی که در گذشته زیر نظر آنها تحصیل کرده‌اید، یا با آنها همکاری داشته‌اید، ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که افرادی که قرار است، برای شما توصیه نامه بنویسند، یک نامه قوی ارائه دهند و در آن توضیح دهند که چرا شما انتخاب مناسبی برای این کار هستید.

اثبات مهارت زبان

شما باید ثابت کنید که می توانید به زبانی که می خواهید، در آن تحصیل کنید صحبت کنید و بنویسید. این معمولاً به معنای شرکت در آزمون مهارت زبان است که شما باید در یکی از آزمون های تافل یا آیلتس شرکت کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دوره فوق دکتری در آمریکا

افرادی که قصد دارند، در مقطع پسی دکترا آمریکا تحصیل کنند، باید مدارک مختلفی را ارائه دهند که شامل موارد زیر می شوند:

 • پروپوزال تحقیقاتی
 • توصیه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • نتیجه آزمون GRE یا GMAT
 • مدرک زبان انگلیسی
 • ریز نمرات
 • پاسپورت

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های برتر آمریکا در مقطع دکتری

بورسیه های زیادی در دانشگاه های آمریکا برای برنامه دکترا ارائه می شود، اما به طور کلی هزینه های دانشگاه های برتر این کشور بر طبق این سایت به صورت زیر است:

دانشگاههزینه تحصیل
موسسه تکنولوژی ماساچوست80,390 دلار
دانشگاه استنفورد58.700 – 62500 دلار
دانشگاه هاروارد54.000 دلار
موسسه فناوری کالیفرنیا60.800 دلار
دانشگاه پنسیلوانیا41.500 دلار
دانشگاه ییل48.300 دلار
دانشگاه کلمبیا53.500 – 68.500 دلار

بورسیه‌ های دکتری آمریکا

تحصیل در آمریکا

ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که بخواهید در آمریکا در مقطع دکترا تحصیل کنید، اما به دلیل محدودیت های مالی امکان انجام این کار را نداشته باشید. در این خصوص باید گفت که شما می توانید با کمک بورسیه های تحصیلی ارائه شده در مقطع دکتری آمریکا ثبت نام کنید. ما در زیر بهترین بورسیه های تحصیلی دکترا در آمریکا را فهرست کرده ایم.

برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت (Fulbright)

مبلغ: 35000 دلار

ارائه دهنده: کمیسیون فولبرایت دو ملیتی - سفارتخانه های ایالات متحده

هزینه های تحت پوشش: شهریه، سفر رفت و برگشت، هزینه های زندگی و ...

بورسیه های بین المللی AAUW

مبلغ: 20000 دلار

ارائه دهنده: انجمن آمریکایی زنان دانشگاه

هزینه های تحت پوشش: شهریه کامل

این بورسیه تحصیلی یکی از قدیمی ترین، بزرگترین و رقابتی ترین بورسیه های تحصیلی دکترا در ایالات متحده است. این بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی به زنان از سراسر جهان ارائه می شود. هدف این بورسیه افزایش سهم زنان در زمینه تحقیق و توسعه است

کمک هزینه تحصیلی کمپبل برای تحقیقات

مبلغ: 54000 دلار

ارائه دهنده: دانشکده تحقیقات پیشرفته

هزینه های تحت پوشش: کمک هزینه تحصیلی، معافیت از شهریه، هزینه های ثبت نام

طول دوره کمک هزینه تحصیلی کمپبل بین 6 ماه تا 9 ماه است. این بورسیه به دانشمندان زن اعطا می شود که در تحقیقات جهانی در کشورهای در حال توسعه کار می کنند.

در ادامه تعدادی از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های معروف را به شما معرفی می کنیم:

دانشگاهمقطع
دانشگاه استنفوردکارشناسی، ارشد و دکترا
برنامه نایت هنسیکارشناسی، ارشد و دکترا
دانشگاه هاواییارشد و دکترا
دانشگاه بوستونکارشناسی، ارشد و دکترا

هزینه های دوره پست دکتری در آمریکا

این دوره در واقع به عنوان یک شغل در تمام موسسات آموزشی و پژوهشی در نظر گرفته می شود. در این مقطع امکان گرفتن بورسیه تحصیلی، فاند یا فلوشیپ برای دانشجویان فراهم شده است. متوسط حقوق پسا دکتری در آمریکا 68690 دلار در سال یا 33.02 دلار در ساعت است. درآمد افراد تازه کار از 57,853 دلار در سال شروع می شود در حالی که اکثر اشخاص با تجربه تا 91,950 دلار در سال درآمد دارند.

بورسیه‌ های دوره پسی دکترا در آمریکا

موسسهمیزان بورسیه
انجمن زنان آمریکایی دانشگاه (AAUW)30 هزار دلار
انجمن تومور مغزی آمریکا (ABTA)100 هزار دلار
جایزه فلوشیپ بنیاد تحقیقات سرطاناز سال اول تا چهارم 52 الی 60 هزار دلار
زنان فارغ التحصیل در علوم10 هزار دلار
موسسه پزشکی هوارد هیوزسال اول 70 هزار دلار
بنیاد تحقیقات علوم زندگی (LSRF)62 هزار دلار برای سه سال
‌فلوشیپ‌های علمی اشمیت100 هزار دلار

دریافت ویزا برای تحصیل دکتری در آمریکا

تحصیل در آمریکا

مشخصا شما برای تحصیل در این کشور نیازمند دریافت ویزا هستید. ویزای تحصیلی آمریکا از نوع تایپ F است. ممکن است برای دریافت ویزا نیازمند مصاحبه باشید که به شما اطلاع داده می شود.

دریافت ویزا و اقامت برای دوره پسی دکترا در آمریکا

نوع ویزای مقطع پست دکتری آمریکا تایپ J1 است. برای اینکه بتوانید بعد از اتمام این دوره در این کشور اقامت کنید، نیازمند مدارک مختلفی خواهید بود. اولین کاری که شما باید بکنید این است که ویزای خود را به نوع کاری تغییر دهید تا بتوانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

 معادل سازی مدارک برای تحصیل دکتری در آمریکا

برای معادسازی باید مدارک خود را به موسسه world education service ارسال نمایید. این موسسه وظیفه دارد تا مشخص کند، مدرک تحصیلی شما معادل چه مدرکی در آمریکا است. توجه داشته باشید که مدرک شما باید به زبان انگلیسی باشد و همینطور مهر تایید از مراکزی مانند آموزش و پرورش روی آن ها خورده باشد.

چرا در مقطع دکترا در آمریکا تحصیل کنیم؟

مهمترین دلایل تحصیل در این کشور شامل برتری دانشگاه ها، اعتبار بالای مدارک دانشگاهی، انتخاب برنامه های انعطاف پذیر دانشگاهی و طیف متنوعی از دوره های ارائه شده در دانشگاه ها است، با این حال در ادامه به بیان ویژگی های تحصیل در این دوره خواهیم پرداخت:

طول دوره دکتری آمریکا

انعطاف پذیری برنامه های دکترا در آمریکا باعث می شود تا عده زیادی تمایل به تحصیل در این کشور داشته باشند. مدت دوره دکتری شما در این کشور ممکن است از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت باشد. حداکثر شماره سال هایی که دانشجوی دکتری به صورت پاره وقت می گذراند، ده سال است. در موارد دیگر، ثبت نام تمام وقت در برنامه های دکترا در ایالات متحده آمریکا حداقل به 4 سال نیاز دارد. بسیاری از برنامه های دکتری هم به صورت آنلاین در دسترس هستند. شما همچنین می توانید گزینه برنامه های دکترا یک ساله در آمریکا را دریافت کنید.

دانشگاه های درجه یک

آمریکا خانه دانشگاه های برجسته ای مانند هاروارد و استنفورد است. افراد شایسته می توانند، از بسیاری از دانشگاه های برتر این کشور نامه پذیرش همراه با بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

تنوع پردیس های آموزشی

آمریکا پیشگام جهانی سازی در زمینه پذیرش دانشجویان بین المللی بوده است. این کشور خانه تقریباً 9،50،000 دانشجوی بین المللی است. تعداد بسیار زیادی از دانشجویانی این کشور را به عنوان مقصد خود برای تحصیلات عالی انتخاب می کنند که نشان می دهد تا چه اندازه تنوع موسسات آموزشی در این کشور وجود دارد.

در دسترس بودن بورسیه تحصیلی دکترا در آمریکا

سیستم آموزشی این کشور پاسخگوی نیازهای هر دانشجویی است که قصد تحصیل در آمریکا را دارد. بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان دکترا در دانشگاه های آمریکا وجود دارد. بورسیه ها به شما امکان می دهد تا یک برنامه دکترا با بودجه کامل را در این کشور بگذرانید. نهادهایی مانند دولت ایالات متحده، دانشگاه ها و سازمان های خصوصی مختلفی وجود دارند که بورسیه های تحصیلی را به دانشجویانی با شایستگی و نیاز مالی ارائه می کنند.

فعالیت های فرهنگی در کنار تحصیل در مقطع دکتری

دانشگاه های آمریکا معمولا دارای باشگاه ها و سازمان های مختلفی دارند که شما به عنوان یک دانشجو این فرصت را خواهید داشت که در کنار تحصیلات آکادمیک خود به فعالیت های مختلف اجتماعی، فرهنگی و تفریحی بپردازید.

بهترین دانشگاه ها برای برنامه های دکتری در آمریکا

دانشگاه هاروارد

شهریه: 78000 دلار

نرخ پذیرش: 4%

رتبه: چهارم QS

رتبه در آمریکا: 2

دروس برتر: هنر و علوم انسانی، تجارت و مدیریت، مهندسی و فناوری، علوم زیستی و پزشکی، علوم اجتماعی و مدیریت

زمان اپلای: پاییز یا بهار

فارغ التحصیلان مشهور: بیل گیتس

دانشگاه هاروارد معروف ترین دانشگاه این کشور است و سالانه نزدیک به 22947 دانشجو ثبت نام می کند که آن را به یکی از سخت ترین دانشگاه ها برای گرفتن پذیرش تبدیل کرده است. این دانشگاه میزبان طیف وسیعی از برنامه های دکترا در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی در سال 2024، از جمله زیست شناسی شیمیایی، مهندسی، ایمنی شناسی و علوم اعصاب است. این دانشگاه همینطور یکی از بزرگ ترین کتابخانه های دنیا را هم دارد.

دانشگاه استنفورد

میانگین هزینه ها: 80000 دلار

نرخ پذیرش: 16%

رتبه: 5 ام QS

رتبه در آمریکا: 3

نیازمندی ها:

GPA4
SAT1465
ACT31.5
IELTS6.5
GRE162
TOEFL90

دروس برتر: هنر و علوم انسانی، تجارت و مدیریت، مهندسی و فناوری، علوم زیستی و پزشکی، علوم اجتماعی و مدیریت

زمان اپلای: پاییز

فارغ التحصیلان مشهور: ایلان ماسک

این دانشگاه که در دره سیلیکون واقع شده است، یکی از دانشگاه های معتبر در این کشور محسوب می شود. مساحت این دانشگاه هشت هزار متر مربع است و در آن بیش از 16 هزار دانشجو تحصیل می کنند.

دانشگاه شیکاگو

میانگین هزینه ها: 78000 دلار

نرخ پذیرش: 6.5٪

رتبه: 11 ام QS

رتبه در آمریکا: 12

دروس برتر: هنر و علوم انسانی، تجارت و مدیریت، مهندسی و فناوری، علوم زیستی و پزشکی، علوم اجتماعی و مدیریت

زمان پذیرش: تمام فصول

فارغ التحصیلان مشهور: سوزان سونتاگ

دانشگاه شیکاگو شما را با دنیایی آشنا می کند که تحول آفرین، موثر و همیشه در حال حرکت است. این پردیس خانه بیش از 17000 دانش آموز است و از تنوع منحصر به فردی برخوردار است.

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

هزینه های زندگی یکی از عواملی است که در هنگام مهاجرت باید آن را در نظر گرفت. به عنوان یک دانشجو باید از هزینه های زندگی در این کشور به طور کامل مطلع شوید. هزینه زندگی برای یک سال در آمریکا می تواند تا 25 هزار دلار باشد که مشخصا بیشتر این هزینه برای اجاره مسکن خواهد بود و باقی هزینه ها بیشتر بستگی به سبک زندگی شما دارد.

معمولا دانشجویان برای تامین هزینه ها کارهای پاره وقت انجام می دهند یا اینکه با اخذ بورسیه تحصیلی هزینه های خود را پوشش می دهند. با این حال در ادامه به برخی از هزینه های زندگی در آمریکا اشاره خواهیم داشت.

نوعهزینه ماهیانه
مسکن500 – 2000 دلار
خورد و خوراک200 – 400 دلار
خدمات رفاهی100 – 300 دلار
حمل و نقل45 – 50 دلار
بیمه100 – 200 دلار
کتاب و لوازم التحریر50 – 100 دلار

کار در آمریکا برای دانشجویان دکتری

تحصیل در آمریکا

دانشجویانی که تازه در مقطع دکترا تحصیل می کنند تا یک سال اجازه ندارند تا بیرون از محوطه دانشگاه کار کنند و برای کار نیاز به مجوز F-1 CPT دارند. سپس بعد از یکسال به آن ها اجازه داده می شود تا بیست ساعت بیرون از دانشگاه مشغول به کار شوند.

کسانی که از مقطع دکتری فارغ تحصیل می شوند مهارت های لازم برای کار در آمریکا را خواهند داشت و می توانند به سرعت مشغول به کار شوند. البته بعد از اتمام ویزای دانشجویی شما تنها دو ماه فرصت دارید تا با پیدا کردن کار ویزای خود را به نوع کاری تغییر دهید.

حداقل حقوق ماهانهمیانگین حقوق ماهانهحداکثر حقوق ماهانه
2000 دلار7.900 دلار35 هزار دلار

اقامت دائم پس از تحصیل مقطع دکتری در آمریکا

مشخصا هدف شما این است که بعد از تحصیل، اقامت آمریکا را دریافت کنید. روش های مختلفی برای گرفتن اقامت این کشور بعد فارغ التحصیلی وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:

 • اخذ گرین کارت
 • ویزای H-1B
 • ویزای EB-1
 • روش OPT

روش opt:

اگر دانشجو ویزای f1 را داشته باشد، می توانند از طریق این روش اقدام کند و به او اقامت یکساله داده می شود. اما اگر رشته وی در زمینه ریاضی، تکنولوژی و ... باشد، می تواند تا دو سال هم اقامت دریافت کند.

ویزای H-1B:

اگر فارغ التحصیل موفق شود، یک جاب آفر دریافت کند، می تواند این ویزا را اخذ نماید.

ویزای EB-1:

کسانی که مهارت های خاصی در زمینه تخصصی خود دارند یا به عنوان یک پژوهشگر یا استاد دانشگاه شناخته می شوند، می توانند این ویزا را دریافت کنند.

گرین کارت:

برای اخذ گرین کارت راه های مختلفی مثل جاب آفر، حمایت کارفرما، لاتاری و ... وجود دارد.

اقامت آمریکا پس از پایان پست دکترا

بعد از اینکه تحصیلات خود را در زمینه پست دکترا به پایان رساندید، می توانید با ویزای f-1 دو ماه در این کشور زندگی کنید. در این مدت فرصت دارید تا یک شغل پیدا کرده و ویزای خود را به نوع H-B1 تغییر دهید و در نهایت گرین کارت را دریافت کنید. افراد خانواده هم می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند، فقط فرزندان باید زیر 21 سال باشند.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

بله، در حین این دوره می تواند حقوق بسیار خوبی دریافت کند.

بله، این امکان فراهم شده است تا بعد از فارغ التحصیلی ویزای کاری دریافت کنید.

این دوره 2 تا سه سال طول می کشد.

بله، داشتن مدرک زبان ضروری است.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد اخذ تابعیت آمریکا از طریق دکتری – پسی دکترا

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

اخذ تابعیت آمریکا از طریق دکتری – پسی دکترا

بسیاری از برنامه های دکتری همراه با بورسیه تحصیلی هستند که کار را برای دانشجویان بین المللی آسان تر می کند.

جهت دریافت مشاوره برای اخذ تابعیت آمریکا از طریق دکتری – پسی دکترا اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره