جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / کافی شاپ های مونترال
کافی شاپ های مونترال
زمان تقریبی مطالعه: 12 دقیقه

کافی شاپ های مونترال

سمیرا رسائی زاده 27 خرداد 1402 زمان تقریبی مطالعه: 12 دقیقه

فهرست مطالب

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی که در جریان است، باعث می شود که شما را به فکر یک فنجان قهوه بی اندازد و به همین دلیل احتمالا دوست دارید تا از بهترین کافی شاپ های مونترال باخبر شوید. قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب مردم کانادا است و در نتیجه کافه ها هم اهمیت زیادی به کیفیت قهوه می دهند و از این منظر با یکدیگر رقابت دارند. البته کافه فقط محلی برای نوشیدن قهوه نیست، بلکه می توانید همراه با دوستان خود به آن جا مراجعه کنید یا اینکه به جای درس خواندن در خانه به کافه ای در نزدیکی محل زندگی خود مراجعه و در آن جا بنشیند و در حین خوردن قهوه کارهای خود را انجام دهید.

کافه های شهر مونترال دارای امکاناتی مانند وای فای هم هستند و می توانید کارهای پژوهشی یا قرارهای کاری خود را در آن جا برگزار کنید. در ادامه شما را با تعدادی از بهترین کافه های مونترال آشنا می کنیم. همچنین چنانچه علاقه دارید تا اطلاعات بیشتری درباره ویزای توریستی کانادا به دست آورید به این مقاله مراجعه کنید.

کافه هوش (Hoche Café)

کافه هوش

محیط این کافه برای درس خواندن بسیار مناسب است، زیرا بسیار آرام و دلنشین است. شما می توانید برای صرف ناهار یا حتی صبحانه پیش از رفتن به سرکار به این کافه سری بزنید. قهوه های اصل مانند قهوه هایی که در روستری شیکاگو سرو می شوند، در این کافه به مشتریان ارائه می شوند.

کافه پاکبو (Paquebot)

کافه پاکبو

از دیگر کافه های مونترال می توان به این کافه اشاره کرد. البته باید گفت که در ابتدا کافه ای به اسم پلوم به جای این کافه وجود داشته و بعدا پاکبو جای آن را گرفته است و سپس چندین شعبه دیگر از آن در بخش های مختلف شهر افتتاح شده است. در این کافه هم می توانید از وای فای آن هم استفاده کنید، پس برای درس خواندن محلی مناسب خواهد بود. همین طور از آن جا که میزهای آن بزرگ هستند، می توانید کتاب های درسی با لپ تاپ خود را راحت روی میز قرار دهید و کار کنید. در فصل گرم سال یعنی تابستان پیشخوان را به رو به خیابان برمی گردانند.

کافه باریستلو اند کو (Baristello & Co)

Baristello & Co

این کافه ایتالیایی در سال 2017 و توسط فردی که در کافه سن سیمیون کار می کرده افتتاح شده است. خیابانی که این کافه در آن قرار گرفته است، بسیار زیبا است و به اسم محله Villeray شناخته می شود و شما می توانید ساندویچ های خوش طعمی را هم در آن سفارش دهید.

مقالات مرتبط

کافه سوکوپ (Soucoupe Café)

قهوه های این کافی شاپ مونترال بسیار لذیذ هستند و علت آن این است که دانه های قهوه از سنت هنری خریداری می شوند. اما این محل تنها مختص نوشیدن قهوه نیست، بلکه امکان سفارش دادن نان و کیک هم وجود دارد. همچنین این دسرها در محل خود کافه پخته می شوند. دسر خوشمزه دیگری که در این مکان سرو می شود، پودینگ نان شکلاتی است. نوشیدنی های دیگر کافه هم شامل ماچا لاته می شوند.

کافه برولوار (Le Brûloir)

کافه برولوار

برای رفتن به این کافه می توانید، به محله Ahuntsic بروید. در این کافه می توانید قهوه های ترکیبی خوشمزه ای سفارش دهید، همچنین امکان خوردن خوراکی های دیگری مانند ساندویچ، کیک و مینی غذا هم در منوی آن وجود دارند.

کافه پرکو (Café Perko)

کافه پرکو

در این کافه می توانید نوشیدن قهوه های مختلف از جمله کیتل را تجربه کنید. دانه های این کافه به صورت محلی تهیه می شوند و در منوی آن شیرینی هم به چشم می خورد. در این مکان یک اتاق کنفرانس هم وجود دارد، بنابرین برای کار کردن مناسب است.

کافه شل ادیتور (Chez l’Éditeur) از کافی شاپ های مونترال

کافه شل ادیتور

بیشتر افرادی که به این کافه مراجعه می کنند، از قشر علاقمندان به قهوه و نویسنده ها هستند و علت این امر وجود کتاب هایی است که در آن به فروش می رسند. جالب است که بدانید دستور پخت یکی از غذاهای این کافه آنچنان مشهور است که در کتاب های آشپزی هم به ثبت رسیده است. یک شعبه دیگر از این کافه هم در محله ای به اسم GriffinTown است.

اوی مه نون (Oui Mais Non)

اوی مه نون

این کافه شاپ مونترال دارای خوراکی های بسیار لذیذی است. در این کافه می توانید طعم خوش قهوه های سبک را بچشید. در بخش محله The Village هم یکی دیگر از شعبه های این کافه ساخته شده است.

کافه ویتو آزویی (Vito Azzue)

کافه ویتو آزویی

این کافه قدمت دیرینه ای دارد و در واقع می توان گفت که یک تجارت خانوادگی است. زیرا سایر اعضای خانواده موسس این کافه هم در کار قهوه بوده اند. این فرد پانزده سال در زمینه سرو قهوه فعالیت داشته است و اسم این کافه برگرفته از نام خود وی است. آدرس این مکان در محله ویلری است.

کافه لارو اند فیلز (Larue & Fils)

کافه لارو اند فیلز

این کافه در واقع مجموعه ای از سه شعبه است که دارای یک کامیون قهوه هم می شود که در سطح شهر می گردد و قهوه به مشتریان ارائه می دهد. بقیه شعبات این کافه در سنت زوتیک و Jarry E افتتاح شده اند.

کافه اور (Café Orr)

کافه اور

جذابیت این کافه در این است که در آن امکان دیدن فیلم وجود دارد. شما می توانید بعضی از فیلم های سینمایی مانند وینتج را در حین نوشیدن یک قهوه خوشمزه تماشا کنید.

کافه پیستا از کافی شاپ های مونترال

دانه های قهوه این کافه را از شهرهایی مانند پایلوت و مونترال تهیه می کنند، به همین دلیل کیفیت قهوه بالا است. از آن جا که کافه در نزدیکی مترو است، به راحتی می توان به آن دسترسی داشت.

کافه سن سیمیون (San Simeon)

کافه سن سیمیون

این کافی شاپ با اینکه بزرگ نیست، اما محلی برای اجتماعات به شمار می رود و قدمت زیادی هم که دارد و اگر بخواهیم به طور دقیق به آن اشاره کنیم، باید گفت که در سال 1979 و در منطقه لیتل ایتالی بنا شده است.

کافه اسکینا

این کافه در یکی از بخش های محبوب این شهر یعنی محله پلاتو ساخته شده است. بیشتر کسانی که مایل به کافه گردی هستند به این ناحیه مراجعه می کنند، زیرا در آن کافه های زیادی وجود دارد. با این حال هرچه به سمت غرب این محله بروید، از تعداد کافه ها کاسته می شود. البته باید گفت که دانه های قهوه های این کافه در همین مکان آماده نمی شوند، بلکه آن ها را از یک روستری از تورنتو تهیه می کنند.

کافه اودسا (Café Odessa) از کافی شاپ های مونترال

کافه اودسا

از دیگر کافی شاپ های مونترال می توان به این کافی شاپ اشاره کرد. اداره این کافه توسط سه نفر به اسامی کیرا فورت، لوگل و آرسنالت صورت می گیرد. دانه های این کافه هم از تورنتو خریداری می شوند.

کافه موستاش (Moustache Café)

کافه موستاش

با اینکه خود کافه به خاطر قهوه های لذیذی که سرو می کند، بسیار شهرت دارد اما دلیل دیگری که عده زیادی به این کافه مراجعه می کنند، این است که صاحب کافه دارای یک سگ پشمالو است که در داخل این کافه گشت می زند.

دیسپچ کافه (Dispatch Coffee)

دیسپچ کافی

این کافه ابتدا به صورت یک دکه بود که بعدا دچار تغییرات زیادی شد و هم اکنون شامل چندین شعبه می شود. در حال حاضر افراد زیادی برای نوشیدن قهوه به این مکان مراجعه می کنند. موسسان این کافه دو نفر به اسامی لسارد و دورکاک هستند. این کافه در کنار سرو قهوه کار برشته کردن دانه های قهوه را هم انجام می دهد. یکی دیگر از شعبه های این کافه به صورت محلی اداره می شود.

کافه فالکو (Café Falco) از کافی شاپ های مونترال

کافه فالکو

در این کافه خوراکی های خوشمزه ای سرو می شد که یکی از آن ها خوراکی های مخصوص کشور ژاپن است. دکور این کافه هم سبک چشمگیری دارد و آن را در نظر گردشگران جالب کرده است. برای رفتن به این کافه باید به بخش صنعتی شهر بروید.

کافه لی باتربلوم (Le Butterblume)

آدرس این کافه در محله مایل اند واقع شده است. طراحی زیبای این کافه باعث شده تا هنگام نوشیدن قهوه در آن اوقات خوشی را تجربه کنید. صاحب این کافه دانه های برشته قهوه را از شهر تورنتو تهیه می کند. جالب است که بدانید غذاهایی که در منوی این کافه هستند، الهام گرفته از غذاهای آلمانی می باشند. سرآشپز این کافه هم پیش از این در Bouillon Bilk مشغول به کار بوده است.

کافه نوبل (Noble) از کافی شاپ های مونترال

کافه نوبل

کافه نوبل از دیگر کافه شاپ های مونترال است. در این محل علاوه بر نوشیدنی خوراکی های دیگری هم مانند نان و کیک به مهمانان ارائه می شوند. قهوه این کافه در انواع اسپرسو و کلد برو تهیه می شوند. همچین شما می توانید نوشیدنی های مانند چای کومباچا را هم سفارش دهید.

کافه المپیکو (Café Olimpico)

تاسیس این کافه در سال 1970 صورت گرفته است و بعد از فوت موسس آن کار اداره آن توسط دو دختر او انجام می شود. عده زیادی این کافه را بهترین کافی شاپ مونترال به حساب می آورند. شعبه دیگر این کافه در بخش قدیمی شهر است.

کافه لاریس (Larrys)

کافه لاریس

این کافه هم در بخش مایل اند واقع شده و به خاطر اینکه در آن غذا هم سرو می شود، پس از آن به عنوان رستوران هم استفاده می کنند. صاحب این کافه فردی به اسم Keaton Ritchie است که قبلا در کافه ای دیگر مشغول به کار بوده است.

کافه اسفوف (Sfouf) از کافی شاپ های مونترال

کافه اسفوف

این کافه فضای بزرگی دارد و عده زیادی همزمان می توانند از آن استفاده کنند. سنت هنری مکانی است که دانه های قهوه در آن تامین می شود. همچین یک مغازه به اسم Trip de Bouffe در نزدیکی این مکان است که در آن غذاهای لبنانی طبخ می شود.

کافه گامبا

دانه های این کافه از چندین منطقه به اسم های دتور، کانتر کالچر، سنت هنری و … تهیه می شوند.

کافه رپلیکا (Café Replika)

کافه رپلیکا

در این کافه اسپرسوهای مختلف یا قهوه ترک سرو می شوند و می توانید در آن اسنک هم صرف کنید.

کافه نو (Neve)

کافه نو

این کافه شاپ که در شهر مونترال واقع شده است، قهوه های معروفی سرو می کند و دو نفر به اسم های لوک و گابریل اداره آن را بر عهده دارند. دانه های قهوه از روستری هایی مانند کات کافی تامین می شوند. این کافه یک شعبه دیگر هم دارد که در بخش مایل اند ساخته شده است.

کافه کافه پورکوآ پا (Pourquoi Pas)

کافه پورکوآ پا

برای تامین دانه های این کافه از یک روستری به اسم پایلوت در تورنتو استفاده می کنند. این کافه مخصوصا برای گیاه خواران مکانی ایده آل است، زیرا می توانند در آن شیرنارگیل سفارش دهند.

کافه اوسمو (Café Osmo)

کافه اوسمو

صاحب این کافه برای تامین دانه های قهوه به نووا اسکوتیا می رود. علاوه بر قهوه می توانید در این کافه شیرینی، ساندویچ و سالاد هم سفارش دهید. از نکات جالب درباره این کافه این است که مدیران ساختمان تاریخیNotman House همواره علاقه به تاسیس یک کافه در این مکان داشته اند که بالاخره آرزوی خود را محقق کردند. اگر در فصل های گرم تر سال به این کافه مراجعه کنید، برای نشستن در بخش تراس باید هزینه بیشتری بپردازید.

کافه پیکولو (Pikolo)

کافه پیکولو

در این کافی شاپ مونترال انواع قهوه های مختلف وجود دارد، به گونه ای که شما می توانید نوع سرد، لاته یا پور اور را امتحان کنید. یکی از روستری هایی که این کافه دانه های قهوه را از آن تامین می کند، فیل اند است. برای رفتن به این کافه باید به محله McGill Ghetto بروید.

کافه فینکا (La Finca)

از کافه های با کیفیت دیگری که در شهر مونترال وجود دارد، می توان به این کافه اشاره داشت و دانه های قهوه آن از روستری ملوپالتا تهیه می گردد. همچنین در صورتی که گرسنه هستید، می توانید پنیر گریل شده یا ساندویچ سفارش دهید.

کافه مای لیتل کاپ (My Little Cup)

کافه مای لیتل کاپ

اداره این کافه را دو برادر به عهده دارند و در واقع یکی از کافه هایی است که از کافه بروکسل منشعب شده است. در کشور بلژیک کافه اصلی به همین نام وجود دارد که موسس این محل در مونترال از آن الهام گرفته است. در سال 2016 بود که در نزدیکی مترو مک گیل این مکان افتتاح شد و از آن زمان مشغول به کار است.

کافه تامی (Tommy)

ساختمان این کافه دارای سقف های مرتفع و گچ بری های چشمگیر است. در واقع این کافه قدیمی در سال 1874 ساخته شده و مکان آن در نزدیکی یک کلیسا است. دو شعبه از این کافه فعالیت می کنند و در آن ها قهوه های سنتی سرو می شود.

کافه هامبل لاین (Humble Lion)

کافه هامبل لاین

دانشجویانی که به دانشگاه مک گیل کانادا می روند، هر از چند گاهی به این کافه مراجعه می کنند، زیرا این مکان در محوطه آن ساخته شده است. دانه های این قهوه را از شهر شیکاگو تهیه می کنند. یک شعبه دیگر از این کافه هم تقریبا در اطراف دانشگاه وجود دارد.

کرو کالکتیو اند کافه (Crew) از کافه های مونترال

از دیگر کافی شاپ های مونترال می توان به این کافه مکان اشاره کرد. کافه مورد نظر دارای ساختمان بسیار زیبایی است که پیش از این یک مکان اداری برای بانک بوده است. شما می توانید در کنار سفارش قهوه خوراکی های دیگر را هم امتحان کنید.

کافه تونل (Tunnel)

این کافی شاپ مونترال را می توان جزو کافه های موج سومی به شمار آورد. شاید برای شما سوال باشد که قهوه موج سوم چیست؟ در موج سوم انقلابی در زمینه مصرف قهوه های با کیفیت صورت گرفته تا بتوان از آن لذت بیشتری برد. برای رفتن به این کافه باید به آدرس ایتون سنتر بروید.

کافه لیوز (Café Leaves)

همانند اسم کافه می توانید، در این مکان گیاهان متنوعی را پیدا کنید که در قالب نوشیدنی به شما ارائه می شوند. برای مثال زنجبیل یاقوتی، چغندر تند و … از جمله آن ها محسوب می شوند. اما اگر دلتان می تواند یک نوشیدنی معمولی را بنوشید، می توانید سراغ ماچا لاته بروید.

کافه اسپرسو بار پیجن (Pigeon Espresso Bar)

اسپرسو بار پیجن

تاریخ افتتاح این کافه به سال 2016 باز می گردد. این کافه برای جذب مشتری ها روش نوینی را در پی گرفته است و آن به این صورت است که آن ها ادعا دارند که قهوه آن ها مزه خیلی بدی دارد! در این کافه قهوه به صورت دَم سرد تهیه می شود. از آن جا که این مکان به دانشگاه کُنکوردیا نزدیک است، داشنجویان زیادی اوقات خود را در آن می گذرانند.

کافه میریاد (Myriade)

کافه میریاد

این کافی شاپ مونترال در سال 2008 افتتاح شده است. با وجود اینکه صاحب این مکان هم اکنون آن را فروخته است، اما دارای دو شعبه دیگر هم است که یکی از آن ها در کلاب موناکو و دیگری در پلاتو است.

کافه سپتمبر سرف (Café September Surf)

کافه سپتمبر سرف

در سپتامبر یکی از سال ها تغییرات آب و هوایی موجب شد تا طوفان های زیادی در این منطقه رخ دهد و بعد از آن تفریح موج سواری بیش از پیش هیجان گرفت. مسئولین این کافه هم برنامه هایی درباره درست کردن تخته های موج سواری دارند که عده ای از مدیران این مکان به اسم های مری الیزابت لاجوا، آیزاک برمن و … آن را اداره می کنند. منوی این کافه شامل کیک، تست، گرانولا و انواع ساندویچ می شود. مسئول بخش سرو قهوه پیش از این در کافه میریاد فعالیت می کرده است. یک شعبه دیگر از این مکان هم در Pointe-St-Charles واقع شده است.

کافه بلوم (Café Bloom)

کافه بلوم

این کافه محلی برای صرف ناهار است و در کنار آن می توانید از نوشیدن قهوه هم بهره مند شوید. مسئولین این کافه برای تهیه دانه های قهوه سری به کلگری می زنند. در صورتی که علاقه دارید، از یک غذای مناسب برخوردار شوید، می توانید، فرنچ تست های این مکان را امتحان کنید.

کافه لیلی اند اویل (Lili & Oil)

کافه لیلی اند اویل

کافه قدمت زیادی دارد و سال های زیادی است که در گوشه ای از مونترال جا خوش کرده است. با این حال همچنان قهوه های این مکان بسیار با کیفیت هستند.

کافه سنت هنری (Café Saint Henri)

کافه سنت هنری

این کافی شاپ مونترال مکانی ویژه است که می توانید در آن تست قهوه را هم انجام دهید. ژان فرانسوا لدوک اداره کافه را برعهده دارد. چندین شعبه از این کافه تاسیس شده که در مکان های دیگر شهر مانند جری پارک، لاتین کوارتر و … هستند.

کافه استاندارد (The standard)

کافه استاندارد

اگر موج چهارم قهوه ای وجود داشته باشد، بدون شک این کافه در این زمره قرار می گیرد و دلیل آن این است که قهوه های سینگل اوریجین در این کافه جایگاهی ندارند و این مکان خود را به این قهوه ها محدود نکرده است. برای پیدا کردن شعبه دیگری از این مکان می توانید سری به فرماونت یا سنت ویاتور بزنید.

کافه ملک (Melk cafe) از کافی شاپ های مونترال

کافه ملک

این کافی شاپ مونترال در دهکده ای به اسم Monkland واقع شده است. قهوه هایی که در این کافه سرو می شوند، کیفیت بسیار بالایی دارند و می توانید در کنار نان و کیک آن ها را بنوشید. شعبه های مختلف این کافه در بخش های مختلف شهر قرار دارند و یکی از آن ها در خیابان استنلی است.

کافه کامپانلی (Tony Campanelli)

یک زن و شوهر ایتالیایی در کنار هم مسئولیت اداره این کافه را بر عهده دارند. اما منوی کافه فقط شامل قهوه نیست، بلکه در آن ساندویچ هم سرو می شود. مکان این کافه در خیابان سنت هنری است.

کافه دو مرکانتی (de’ Mercanti) از کافی شاپ های مونترال

در این کافه اسپرسو به همراه کانولی سرو می شود. آدرس این کافه در محله نوتردام دو گراس است.

کلاب سوشال پی اس (Club Social P.S)

کلاب سوشال پی اس

برای پیدا کردن این مکان می توانید به خیابان سنت هنری بروید. یک پیتزافروشی هم در آن نزدیکی قرار دارد. در این کلاب قهوه های لذیذی هم سرو می شوند و همچنین در آن غذاهای متنوعی مانند پیتزا هم وجود دارد.

کافه استیشن دبلیو (Station W)

کافه استیشن دبلیو

با اینکه این کافی شاپ مونترال در زمره قهوه های موج سوم نیست، اما در آن نوشیدنی های با کیفیتی سرو می شوند. دانه های قهوه این مکان از روستری هایی مانند کیتل خریداری می شوند. همین طور باریستاهای آن هم بسیار حرفه ای هستند. Rosemont از دیگر شعبه های این کافه است.

اسپرسو بار یو اند کو (Yo & Co Espresso Bar)

این کافی شاپ در خیابان ویل امار واقع شده است و یکی از کافه های موج سوم است. صاحب کافه از دوملو پالتو دانه های قهوه را تهیه می کند و کیک های آن هم محصول آروما هستند.

کافه استیشن دبلیو، کافه ملک، کافه بلوم، کافه اسپرسو بار پیجن و ...

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره