جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / بیمه مسافرتی کانادا چیست؟
بیمه مسافرتی کانادا چیست؟
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

بیمه مسافرتی کانادا چیست؟

سمیرا رسائی زاده 11 اردیبهشت 1403 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

در هنگام سفر به هر نقطه ای از دنیا اولین موردی که باید به آن توجه کنیم بیمه مسافرتی است. مخصوصا اگر قصد رفتن به خارج از کشور را دارید، این بیمه نقش مهم تری را برای شما ایفا می کند. بیمه مسافرتی کانادا تنها برای حوادثی که ممکن است، برای شما پیش بیاید، نیست بلکه شامل خسارت به لوازم و مدارک شما هم می شود. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا درباره اهمیت بیمه مسافرتی کانادا و انواع آن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم پس با آسان سفر همراه باشید.

بیمه مسافرتی کانادا چیست؟

این بیمه تضمین می کند که در صورت پیش آمدن هرگونه خسارت مالی مبلغی را به شما پرداخت کند. با اخذ این بیمه می توانید با خیال راحت به این کشور سفر کنید، مخصوصا اگر قصد شما دریافت ویزای توریستی کانادا است، گرفتن این بیمه ضروری است.

انواع بیمه مسافرتی کانادا

بیمه مسافرتی کانادا

سطح پوشش هر بیمه متفاوت است و در نتیجه مبلغی که برای حق بیمه پرداخت می کنید، هم یکسان نیست. هر چه مبلغ بیشتری پرداخت کنید بیمه موارد بیشتری را پوشش می دهد اما به طور کلی انواع بیمه مسافرتی کانادا شامل مواد زیر می شود:

خدمات پزشکی: این بیمه برای مواردی است که ممکن است حوادث ناگهانی برای شما ایجاد شود. البته این خدمات شامل مواردی مانند زیبایی یا آزمایشات معمولی نمی شود. با این حال اگر پول بیشتری پرداخت کنید، این موارد هم تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

لغو سفر: چنانچه سفر شما لغو شود یا اینکه ویزای شما صادر نشود، می توان از این بیمه استفاده کرد.

مقالات مرتبط

تاخیر سفر: این مورد هم در مواردی که به خاطر آب و هوا پرواز به تاخیر می افتد یا عوامل دیگری باعث بروز مشکلاتی در سفر به کانادا می شود، می توان استفاده کرد.

وقفه در سفر: اگر مشکلی برای خانواده شما در کشور مبدا ایجاد شود یا به خاطر مشکلات دیگر مجبور به بازگشت شوید، این بیمه قابل استفاده است.

خسارت و سرقت اموال: در صورتی که آسیبی به وسایل شما وارد شود یا اینکه در طول سفر آن ها را گم کنید یا کسی از شما به سرقت ببرد، بیمه می تواند هرگونه خسارتی را در این زمینه به شما پرداخت کند.

پس همانطور که دیدید بیمه مسافرتی انواع مختلفی دارد که باید در هنگام خرید آن به این موارد دقت کنید.

تفاوت بیمه مسافرتی با بیمه درمانی

کاملا مشخص است که این بیمه ها تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. بیمه درمانی همان طور که اسم آن مشخص است برای موارد درمانی استفاده می شود. اما در بیمه مسافرتی موارد مختلفی ارائه می شود که یکی از آن ها برای موارد پزشکی هم است. همینطور در صورت سفر به کانادا مخصوص بیمه درمانی هم باید شامل بیمه شما باشد.

مدارک لازم برای خرید بیمه مسافرتی کانادا

برای خرید این بیمه باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • اسکن پاسپورت
 • اطلاعات تماس
 • اطلاعات مربوط به سفر

هزینه بیمه مسافرتی کانادا

مشخصا هزینه بیمه تحت تاثیر پارامترهای مختلفی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • مدت سفر
 • سن شخص
 • هزینه سفر
 • کشور مقصد
 • نوع بیمه

  اما می توان گفت که میزان مبلغ این بیمه تا پنج الی شش درصد از هزینه های سفر خواهد بود.

اهمیت خرید بیمه مسافرتی کانادا

بیمه مسافرتی کانادا

با اینکه خرید بیمه برای سفر ضروری نیست. اما می توان گفت که حوادث ناگهانی همواره در کمین مسافران هستند و ممکن است در طول سفر به شما خسارتی وارد شود که بدون بیمه جبران ناپذیر باشد. پس منطقی است تا بیمه مسافرتی را تهیه کنید تا بتوانید سفر خوشی را همراه با خانواده خود داشته باشید.

نحوه تهیه بیمه مسافرتی کانادا

برای تهیه این بیمه می توانید به سازمان های زیر مراجعه کنید:

 • شرکت بیمه
 • آژانس مسافرتی
 • شرکت های مربوط به کارت اعتباری
 • بانک
 • کارگزاری بیمه

 معمولا بیمه هایی مانند آسیا، پارسیان، سامان، کوثر، البرز و …. در ایران مسئول بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی هستند.

آیا بیمه مسافرتی را باید از ایران تهیه کنیم یا در کانادا؟

برای اینکه بتوانید نتیجه بهتری بگیرید، باید پیش از سفر این بیمه را تهیه نمایید. البته می توان در طول سفر و یا موقع رسیدن به کانادا هم این بیمه را تهیه کرد.

بهترین بیمه مسافرتی کانادا کدام است؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال باید دو مورد را مد نظر قرار دهید.

 • مقایسه بیمه های مختلف
 • بررسی شرایط خود

 در ابتدا فرد باید شرایطی خود و همینطور خانواده را در نظر بگیرد و ببیند که کدام بیمه با چه سطح پوششی می تواند برای آن ها مناسب تر باشد. اما اگر به طور کلی بخواهیم در نظر بگیریم، بیمه ای که شامل همه خدمات درمانی و خسارت به وسایل و همینطور سایر موارد می شود، از همه آن ها بهتر است.

اما اگر برای شما دشوار است که بیمه کامل را خریداری کنید، می توانید تنها مواردی که درجه اهمیت بیشتری را دارند انتخاب کنید. برای مثال اگر سفر شما ممکن است خطرناک باشد و مشکل جسمی برای شما ایجاد کند حتما بیمه ای را برگزینید که شامل موارد پزشکی باشد. همچنین کسانی که به راحتی وسایل خود را گم می کنند، بهتر است بیمه مربوط به خسارت وسایل را انتخاب کنند.

درباره زمان بیمه، نوعی را انتخاب کنید که شامل تمام مدت سفر شما باشد. یعنی اگر سفر شما سه ماهه است، بیمه سه ماهه را انتخاب کنید. اگر اعتبار بیمه پیش از سفر شما تمام شود، ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد نماید.  علاوه بر این مقایسه خدمات بیمه های مختلف هم مشخصا ضروری است تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. در ادامه به توضیحاتی در این باره خواهیم پرداخت:

سقف پوشش: این واژه به این معنی است که بیمه حداکثر تا چه مبلغی را پوشش می دهد. توجه داشته باشید که بالا بودن این مبلغ تنها نشانه بهتر بودن آن نیست، بلکه باید سقف پرداخت بیمه را با توجه به هزینه ای که شما قرار است برای آن پرداخت کنید، در نظر بگیرید.

فرانشیز: این مورد هرچه کمتر باشد، برای مسافر بهتر است.

نحوه گرفتن خسارت: گاهی اوقات این امکان وجود دارد که بیمه ادعا کند خدمات زیادی به شما ارائه می دهد، اما در هنگام مشکل هیچ کاری برای شما انجام ندهد، به همین دلیل در انتخاب بیمه گذار باید دقت کنید و پیش از عقد قرارداد تمام تعهداتی که بیمه گذار ذکر کرده است، را به درستی بررسی کنید.

تحقیق درباره بیمه ها: در هنگام انتخاب بیمه باید به ادعاهای شرکت بیمه و تبلیغات آن ها بسنده نکنید، بلکه باید ببینید مشتریان قبلی چه نظری درباره کارکرد آن ها داشته اند و در صورت رضایت می توانید، بیمه را انتخاب نمایید.

موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا

 • هزینه های درمانی
 • خسارت هایی که به خاطر تاخیر یا لغو سفر ایجاده شده
 • خسارت های مبنی بر آسیب، سرقت یا گم شدن وسایل

بیمه مسافرتی کانادا شامل چه مواردی نمی شود؟

 • کارهای غیرقانونی
 • بیماری هایی که مسافر از قبل داشته است
 • هزینه های ناشی از فعالیت های پر خطر
 • لغو سفر بدون دلیل مناسب
 • خسارت ناشی از مواردی مانند مصرف الکل یا مواد مخدر
 • هزینه های مربوط به حوادث طبیعی
 • هزینه های مربوط به زایمان در طول سفر
 • هزینه های غیر اورژانسی مانند سرما خوردگی

البته مشخص است که این نوع فعالیت ها شامل پوشش های بیمه نمی شود. با این حال تعدادی از شرکت های بیمه ممکن است، در قبال پرداخت بیشتر، برخی از این هزینه ها را هم پوشش دهند. اگرچه بهتر است، پیش از خرید این موارد را با بیمه گذار بررسی کنید.

نحوه دریافت هزینه مشکلات ایجاد شده از بیمه مسافرتی کانادا

حوادثی مختلفی ممکن است، در حین سفر برای شما ایجاد شود و هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که آیا سفر شما ایمن خواهد بود یا نه. پس در صورتی که مشکلی برای شما ایجاد شد، باید حتما گزارش دقیقی از پزشک دریافت کرده تا بتوانید هزینه را از بیمه دریافت کنید. علاوه بر این ارائه فاکتور هزینه های بیمارستان هم ضروری است. همینطور برای اینکه هزینه را دریافت کنید، باید ابتدا به کشور بازگردید، سپس با مدارک لازم به بیمه مراجعه کنید.

علاوه بر این بهتر است تا یک کپی از مدارک اصلی برای خود داشته باشید همینطور بعد از اینکه حادثه ای برای شما پیش آمد تا مدت مشخصی وقت دارید تا مدارک را به شرکت بیمه ارائه دهید. پس حتما این مورد را هم در حین عقد قرارداد در نظر داشته باشید.

بیمه مسافرتی را از چه زمانی می توان استفاده کرد؟

بیمه مسافرتی کانادا در حین خروج از کشور

هنگامی که شما از کشور خارج می شوید، این بیمه برای شما فعال می شود.

در صورتی که ویزای شخص ریجکت شود، وضعیت بیمه چگونه می شود؟

در این حالت باید نامه ریجکت را به بیمه ارائه دهید. بعد از اینکه بیمه اسناد شما را بررسی کرد، هزینه ای که پیش تر پرداخت کرده اید، را به شما باز می گرداند. البته ممکن است در هنگام عقد قرارداد بیمه گذار برای این نوع خدمت پول بیشتری از شما بگیرد.

آیا می توان از بیمه مسافرتی در حین سفر استفاده کرد؟

بله، از زمانی که مهر خروج روی گذرنامه شما زده می شود، می توانید از این بیمه استفاده نمایید.

آیا بیمه مسافرتی شامل بیماری که از قبل داشته ام هم می شود؟

کسانی که بیماری هایی مانند دیابت یا بیماری های قدیمی دارند، نمی توانند از بیمه برای درمان آن استفاده نمایند. البته ممکن است برخی از شرکت ها قبول کنند که با پرداخت بیشتر، مبلغی از هزینه های درمانی شما که مربوط به این بیماری ها می شود را پوشش دهند. با این حال بهتر است تا در هنگام خرید بیمه به این مورد توجه کنید و آن را با بیمه گذار مطرح نمایید.

مزایای داشتن بیمه مسافرتی کانادا

 • خسارت های ناشی از گم، سرقت یا خراب شدن اموال شما پرداخت می شود.
 • در صورت لغو، تاخیر یا بازگشت به کشور می توانید، درخواست جبران خسارت از بیمه کنید.
 • در صورت به وجود آمدن مشکلات جسمی بیمه به شما کمک می کند.

پس به طور کلی می توان گفت که بیمه راهی مطمئن برای افزایش اطمینان شما در حین سفر خواهد بود. این حس آرامش باعث می شود تا از سفر خود بیشتر لذت ببرید.

سقف تعهدات بیمه مسافرتی کانادا

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، میزان سقف تعهد بیمه بستگی به مبلغی دارد که قرار است، پرداخت کنید. پیش از این که بیمه را خریداری کنید باید به نوع خدماتی و سقف پرداخت آن توجه کنید تا بعدا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

جمع بندی

تهیه بیمه مسافرتی کانادا

خرید بیمه مسافرتی یکی از مهمترین بخش های سفر به خارج از کشور است. زیرا در هر صورتی که هر مشکلی در کشور بیگانه برای شما ایجاد شود، اطمینان خاطر دارید که بیمه خسارت آن را پرداخت می کند. اگر هر گونه سوالی درباره انواع بیمه و خدمات آن دارید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

بله، خرید بیمه باعث می شود که با اطمینان بیشتری سفر کنید.

پزشکی، خسارت، لغو سفر و ....

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

معرفی خوشمزه ترین غذاهای مونترال راهنمای سفر

معرفی خوشمزه ترین غذاهای مونترال

آیا نمی دانید در اولین بازدید خود از شهر جهانی...

راهنمای سفر | 24 اردیبهشت 1403

معرفی فاند و بورسیه (اسکالرشیپ) دانشگاه های بین المللی تحصیلی

معرفی فاند و بورسیه (اسکالرشیپ) دانشگاه های بین المللی

دانشجویان بین المللی برای اینکه بتوانند از عهده مخارج تحصیلی...

تحصیلی | 23 اردیبهشت 1403

بررسی دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا و راه‌حل رفع مواجهه با تاخیر عمومی

بررسی دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا و راه‌حل رفع مواجهه با تاخیر

بر اساس آمار منتشر شده توسط اداره مهاجرت کانادا افرادی...

عمومی | 17 اردیبهشت 1403

دریافت وقت مشاوره