جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

جاب آفر / بهترین مشاغل برای تازه واردان در کانادا
بهترین مشاغل برای تازه واردان در کانادا
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

بهترین مشاغل برای تازه واردان در کانادا

سمیرا رسائی زاده 10 اردیبهشت 1403 زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

فهرست مطالب

در هنگام ورود به کانادا همه ما به آینده ای پر از امید چشم داریم. فرصت برای رفتن به مدرسه، شروع کار و یافتن یک شغل رضایت بخش بسیار هیجان انگیز است. در عین حال، اقامت در یک کشور جدید و احتمالاً یک زبان جدید می تواند دشوار باشد. با ابزار، دانش و پشتیبانی مناسب، تازه واردان می توانند پایه و اساس آینده ای موفق را در کانادا بسازند. در اینجا چند قدم مهم برای آماده شدن برای ورود موفق به نیروی کار کانادا آمده است. به همین دلیل برای اینکه از بهترین مشاغل برای تازه واردان در کانادا برای تازه واردین با خبر شوید با آسان سفر همراه باشید.

پیش از اینکه درباره بهترین شغل ها برای تازه واردین به کانادا برای شما توضیح دهیم، در ابتدا باید درباره عواملی که باعث می شود شما بتوانید یک شغل خوب پیدا کنید را بررسی خواهیم کرد.

کسب تجربه کاری کانادایی

هرکسی که به نیروی کار می پیوندد، باید از جایی شروع کند. کارفرمایان در کانادا به دنبال کاندیداهای شغلی می گردند که تحصیلات و مجموعه مهارت آنها در محل کار ارزشمند باشد. اما جوانان برای به دست آوردن تجربه نیازی به صبر برای اتمام مدرسه ندارند. در عوض، آنها می توانند از طریق برخی از گزینه های زیر، تجربه کاری ملموس به دست آورند:

دوره‌های کوآپ: کوآپ ها به دانش آموزان امکان می دهند، همزمان در یک زمینه کاری خاص مطالعه کنند و تجربه کسب کنند. این دوره ها توسط کارفرما و مدرسه با هم نظارت و ارزیابی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرصت های کوآپ، با مرکز شغلی مدرسه خود تماس بگیرید.

Job Fairs: مطمئن نیستید کجا به دنبال کار بگردید؟ نمایشگاه کار جایی است که کارفرمایان اطلاعات شرکت یا صنعت خود را به کارمندان بالقوه ارائه می دهند. می‌توانید با جستجوی آنلاین یا با مراجعه به دبیرستان یا کتابخانه محلی خود، رویدادهای نمایشگاه کار را در نزدیکی خود پیدا کنید. Jobs Canada Fair همچنین نمایشگاه های کار در سراسر کشور را به عنوان یک منبع مفید فهرست می کند.

مقالات مرتبط

مهارت های زبان انگلیسی را بهبود بخشید

توانایی برقراری ارتباط خوب به زبان انگلیسی برای موفقیت شما در بازار کار کانادا مهم است. اکثر موسسات تحصیلات تکمیلی در صورتی که زبان انگلیسی زبان اول آنها نباشد، برنامه های آموزشی انگلیسی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. کلاس‌های زبان نیز وجود دارد که توسط دولت کانادا تأمین می‌شود. یکی دیگر از راه‌های تقویت مهارت‌های انگلیسی می‌تواند مشارکت در سازمان‌هایی که هدف آن ها ارتقای زبان تازه واردین است، مانند یک باشگاه محلی  Toastmasters Internationalکه می‌تواند به تازه واردان کمک کند تا علاوه بر توانایی‌های زبانی، مهارت‌های گفتاری عمومی و رهبری را نیز ایجاد کنند.

یک رزومه تهیه کنید

آماده درخواست کار هستید؟ رزومه سندی است که داستان مفصلی در مورد تحصیلات، مهارت ها و تجربه کاری شما بیان می کند. کارفرمایان بالقوه از رزومه شما برای ارزیابی واجد شرایط بودن شما برای کار استفاده خواهند کرد. به طور معمول، یک کارفرما قبل از ملاقات حضوری، رزومه شما را بررسی می کند، بنابراین بسیار مهم است که رزومه شما به خوبی نوشته شده باشد و منعکس کننده نقاط قوت و استعدادهای شما به عنوان یک کارمند بالقوه باشد. دولت کانادا نکاتی را در مورد چگونگی ایجاد یک رزومه خوب ارائه می دهد.

پروفایل LinkedIn خود را ایجاد یا به روز کنید

لینکدین مکانی عالی برای کاوش در زمانی است که می خواهید برای کار درخواست دهید. نمایه لینکدین خود را به عنوان پسوند رزومه خود در نظر بگیرید. شما می خواهید که به روز باشید، تجربیات شما و آنچه در آینده به دنبال آن هستید، را در حین ساختن حرفه خود منعکس کند. با کسب تجربیات کاری و داوطلبانه، مشخصات خود را تطبیق دهید. نمایه شما باید با شما در حال رشد باشد. همچنین مطمئن شوید که فاقد هرگونه غلط املایی و دستوری باشد. شما می خواهید پروفایل شما تا حد امکان حرفه ای به نظر برسد.

شبکه سازی

می‌خواهید شغلتان در پنج سال و بعد از آن چگونه باشد؟ یک راه عالی برای یادگیری بیشتر در مورد مسیرهای شغلی مختلف، استفاده از شبکه است. هنگامی که در حال ساختن شبکه خود هستید، با مخاطبین خود شروع کنید، با دوستان، خانواده و اساتید خود صحبت کنید تا در مورد شرایط شغلی در کانادا، ظاهر یک نامزد شغلی موفق و مکان های خوب برای یافتن کار تمام وقت را بدانید. اما خود را به حلقه آشنایان خود محدود نکنید.

شبکه سازی بخش مهم و بسیار رایج فرهنگ کاری کانادا است. از نمایه لینکدین خود برای شروع ارتباط با افرادی که شغل آنها را تحسین می کنید، برای راه اندازی ارتباطات مجازی استفاده کنید. اگرچه در ابتدا کمی ترسناک به نظر می‌رسد، اما با تمرین آسان‌تر می‌شود و می‌توانید تماس‌ها و مربیان آتی خوبی پیدا کنید تا در شروع کارتان به شما کمک کنند.

بخش مشاغل و کارآموزی مرکز دانشجویی را بررسی کنید تا مشاوره شغلی در مورد کارآموزی ایده‌آل، قرار دادن تعاونی، کاریابی و شبکه‌سازی دریافت کنید. همچنین به رویدادهای مجازی مرتبط با حوزه خود نگاه کنید، جایی که می توانید ارتباطات بیشتری ایجاد کنید و پس از رویداد آن را پیگیری کنید.

بهترین مشاغل برای تازه واردان در کانادا چیست؟

مهندس ساختمان در کانادا

شغل هایی که می تواند برای تازه واردان به کانادا مناسب باشد، شامل موارد زیر می شود:

دستیار کارهای ساختمانی: دسته TEER5

راننده کامیون: دسته TEER3

صندوقدار: دسته TEER5

پرستار خانگی: TEER4

برق کار: دسته TEER2

مهندس عمران: دسته TEER1

پرستار: دسته TEER1

طراح وب سایت و برنامه نویس: دسته TEER1

همینطور که متوجه شدید هر شغلی دارای کد ویژه خود است. در واقع این کدها نشان می دهند که مشاغلی که شما انتخاب کرده اند، جزو سیستم طبقه بندی ملی مشاغل کانادا هستند. همینطور تنها در صورتی می توانید ویزای کاری کانادا یا ویزای اکسپرس انتری کانادا را دریافت کنید که مشاغل جزو کدهایی باشند که دولت این کشور مشخص کرده است.

همینطور برخی از شغل ها هم هستند که جزو کدهای دسته ناک کانادا نیستند اما برای تازه واردین مناسب هستند، این شغل ها شامل موارد زیر می شوند:

  • فروشنده
  • نیروی کار رستوران یا کافی شاپ
  • کار در فروشگاه
  • متصدی پذیرش
  • گارسون

نحوه پیدا کردن کار برای ایرانیان تازه وارد

در بدو ورود به کانادا راه هایی زیادی برای پیدا کردن کار وجود دارد. اگر به زبان انگلیسی تسلط ندارید. در ابتدا می توانید در رستوران یا مغازه های فارسی زبان مشغول به کار شوید تا بتوانید در گذر زمان یک شغل بهتر پیدا کنید. همینطور بعد از شرکت در کلاس های زبان و درست کردن رزومه خود می توانید در سایت های کاریابی ثبت نام کنید یا پروفایل خود را در لینکدین قرار دهید.

دولت کانادا هم برای افرادی که زبان خوبی ندارند کلاس های زبان رایگان ارائه می کند، شما می توانید بعدازظهرها در این کلاس ها شرکت کنید تا بتوانید با بهتر کردن زبان خود مسیر خود را برای پیدا کردن یک شغل خود در رشته تخصصی خود بهبود بخشید. با این حال اگر در کانادا تحصیل کرده اید و مشکل زبان ندارید می توانید با گرفتن قرارداد ویزای کاری کانادا را دریافت کنید. علاوه بر این وب سایت دیگری هم برای پیدا کردن کار به اسم Indeed وجود دارد که می توانید در آن پروفایل ساخته و رزومه خود را بفرستید. مراحل ساخت اکانت در این سایت به صورت زیر است:

در ابتدا به سایت Indeed بروید و در بخش جستجو آن کلمه ای که مد نظر قرار دارید، یعنی عنوان شغلی خود را به همراه اسم شهر سرچ کنید. در این حالت لیستی از مشاغل برای شما به نمایش در می آید و می توانید توضیحات شغل ها را مطالعه کنید. برخی از شغل هایی که می توان با زبان فارسی هم با آن ها کار کرد شامل موارد زیر می شوند:

  • اپراتور
  • حسابدار
  • مهندس شیمی
  • مترجم
  • دستیار

نکات مهم برای پیدا کردن کار در کانادا برای تازه واردین

کسانی که به صورت تحصیلی به کانادا مهاجرت می کنند یا اینکه به عنوان پیوست به این کشور وارد شده اند، بدون شک به دنبال شغلی هستند تا بتوانید بخشی از هزینه های زندگی را پوشش دهند، در این صورت اولین کار، درست کردن یک رزومه مناسب است. همینطور تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی هم می توانید راهگشای شما باشد. همینطور برای کسب اطلاع درباره تحصیل در کانادا کلیک کنید.

سایت‌های جست‌وجوی کار برای تازه واردین به کانادا

تعدادی از سایت ها که می توانید در آن ها شغل پیدا کنید، شامل مواد زیر می شوند:

Workopolis

Talent.com

Glassdoor

LinkedIn

Indeed Canada

Monster Canada

newcomersjobscanada.ca

Job Bank Canada

Jobboom

Eluta

CanadaJobs

میزان درآمد تازه واردان در کانادا

پیدا کردن کار در کانادا

مشخصا میزان درآمد به میزان ساعت کاری، رشته و سابقه کار بستگی دارد، با این حال این میزان برای افراد زیر به صورت زیر است:

شغلدرآمد
نیروی کار ساده2.925 دلار
فروشنده2.835 دلار
پرستار خانگی6.809 دلار
طراح سایت5000 دلار
کار در کافی شاپ2.762
دستیار کار اداری4320 دلار
مهندس شیمی6000 دلار

طراح سایت، مشاغل تکنولوژی، دستیار، مترجم، راننده کامیون، پرستار و ...

مشاغل مربوط به کادر درمان و کامپیوتری

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

اسکیل ورکر ساسکاچوان جاب آفر

اسکیل ورکر ساسکاچوان

یکی از استان های محبوب کانادا که از جمله پرجمعیت...

جاب آفر | 16 اردیبهشت 1403

نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا استارتاپ ویزا کانادا

نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا

برای اینکه بتوانید از عهده راه اندازی استارتاپ در کانادا...

استارتاپ ویزا کانادا | 12 اردیبهشت 1403

بیمه مسافرتی کانادا چیست؟ راهنمای سفر

بیمه مسافرتی کانادا چیست؟

در هنگام سفر به هر نقطه ای از دنیا اولین...

راهنمای سفر | 11 اردیبهشت 1403

دریافت وقت مشاوره