جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

تحصیلی / انواع مسکن برای دانشجویان در کانادا
انواع مسکن برای دانشجویان در کانادا
زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

انواع مسکن برای دانشجویان در کانادا

سمیرا رسائی زاده 05 اردیبهشت 1403 زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

فهرست مطالب

مسکن برای دانشجویان بین المللی در کانادا یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از تازه واردانی است که برای تحصیل به اینجا می آیند. وقتی نوبت به شروع جستجوی شما می رسد، عوامل زیادی مانند نوع محل اقامت، محله مناسب، هزینه های اضافی و اینکه آیا هم اتاقی می خواهید یا نه را باید در نظر بگیرید. در این وبلاگ، ما همه چیزهایی را که دانشجویان بین المللی در مورد یافتن آپارتمان اجاره ای در کانادا باید بدانند، شامل هزینه های معمول، مکان جستجو و راهنمای گام به گام برای یافتن محل اقامت دانشجویی ایده آل خود را پوشش می دهیم. پس با آسان سفر همراه باشید. همینطور برای کسب اطلاع درباره تحصیل در کانادا می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

اجاره بها برای دانشجویان بین المللی در کانادا چقدر است؟

اگر در مورد هزینه مسکن دانشجویان بین المللی سوال دارید، این هزینه می تواند از استانی به استان دیگر متفاوت باشد و همچنین به شهری که در آن تحصیل می کنید، بستگی دارد. اما به طور معمول، دانشجویان باید از 500 تا 2000 دلار در ماه بودجه داشته باشند. به خاطر داشته باشید که در حالی که این قیمت به طور گسترده در نوسان است، قیمت گذاری تحت تأثیر عواملی مانند اینکه آیا مکان شما کاملاً مبله است یا خیر و اینکه آیا خدمات برقی در اجاره ماهانه شما گنجانده شده است یا نه، تأثیر می گذارد.

نحوه پیدا کردن لیست خانه های اجاره ای برای دانشجویان در کانادا

بهترین مکان‌ها برای یافتن پست‌هایی برای اجاره مسکن دانشجویی بین‌المللی عبارتند از:

مرکز دانشجویی یا بخش مسکن شما: این مراکز این یک منبع عالی هستند که اغلب یک پورتال برای یافتن مسکن های اجاره‌ای دانشجویان محلی به شمار می دهند و همچنین رویدادهای مختلف را می توانید در آن ها پیدا کنید.

لیست  خانه ها در Kijiji یا Craigslist: بسیاری از دانش آموزان در منطقه شما برای پیدا کردن هم اتاقی اطلاعات خانه خود را در وب سایت هایی مانند Kijiji یا Craigslist پست می کنند. حتی ممکن است خانه هایی با اجاره های کوتاه مدت یا اجاره همراه با پول پیش پیدا کنید. با این حال، مانند هر سایت آنلاین یا وب سایت اجاره ای نسبت به پرداخت اجاره پیش از بررسی کامل خودداری کنید، زیرا کلاه برداران در هر جایی در کمین شما هستند. در ادامه تعدادی از وب سایت های اجاره خانه را به شما معرفی می کنیم:

مقالات مرتبط

وب سایت Student.com: یک وب سایت مخصوص که برای مسکن دانشجویان بین المللی طراحی شده است. 

وب سایت roomster.com: این وب سایت برای پیدا کردن هم اتاقی مناسب است.

وب سایت Padmapper: در این سایت پارامترهای مختلفی در نظر گرفته شده است که بر مبنای آن ها می توانید خانه مورد نظر خود را پیدا کنید. این پارامترها شامل محدوده منطقه، اجاره، تعداد اتاق ها، مدت زمان اقامت و ناحیه مورد نظر می شود.

وب سایت zillow.com: این وب سایت هم همانند قبلی در آن می توانند براساس محدوده، اجاره و تعداد تخت مسکن مورد نظر خود را پیدا کنید.

وب سایت rentals.ca: در این وب سایت براساس نوع اجاره، تعداد تخت و همینطور محدوده می توانید خانه پیدا کنید.

وب سایت zumper.com: یک پلت فرم اجاره یکپارچه برای صاحبخانه ها و اجاره دهندگان خانه ها، آپارتمان ها و اتاق ها محسوب می شود.

وب سایت rentseeker.ca: بستری برای یافتن آپارتمان و بازاریابی املاک و مستغلات است.

گروه های اجاره ای محلی در فیس بوک: اغلب گروه های زیادی برای اجاره در شهر شما در فیس بوک وجود دارد. برای سرچ کردن در فیسبوک کافی است تا از کلمه اجاره دانشجویی به علاوه اسم دانشگاه خود استفاده کنید. برای مثال می توانید سرچ کنید: اجاره دانشجویی دانشگاه اتاوا

روزنامه: بخش لیست اجاره ها را در روزنامه محلی خود، چه به صورت آنلاین یا روی کاغذ، بررسی کنید.

نماینده املاک: نمایندگان املاک می توانند لیست هایی را که مطابق با معیارهای خاصی که شما به آنها ارائه می دهید، برای شما ارسال کنند، برای مثال شما می توانید بودجه خود را برای آن ها تعیین کنید و همچنین از مبله یا نبودن خانه مطلع شوید. به خاطر داشته باشید که برای استفاده از خدمات آنها نیازی به پرداخت پولی به آنها ندارید.

تابلوهای همسایگی: یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن مسکن بالقوه این است که در محله‌هایی که علاقه‌مند به زندگی در آن‌ها هستید قدم بزنید و ببینید آیا تابلوها یا پست‌هایی برای اجاره وجود دارد یا خیر. همچنین این یک راه عالی برای یافتن برخی از ارزان ترین اقامتگاه ها در شهر شما است.

مراحل یافتن مسکن برای دانشجویان در کانادا

نقل مکان به کانادا

بودجه خود را مشخص کنید

ابتدا باید درباره شهری که قرار است در آن تحصیل کنید، تحقیقات کلی انجام دهید. سپس باید هزینه زندگی را در نظر بگیرید. هزینه ها و درآمد شخصی خود را برآورد کنید و در صورت نیاز تنظیم کنید. این به شما کمک می کند تا بفهمید چقدر می توانید برای مسکن خرج کنید.

درباره محله ای که می خواهید در آن زندگی کنید تحقیق کنید

وقتی می خواهید محل اقامت خود را انتخاب کنید، می توانید در این باره از مراکز دانشجویی و همکلاسی های خود پرس و جو کنید. علاوه بر این می توانید هنگامی که بیرون هستید و از منطقه ای خوشتان می آید، آن را در لیست مناطق احتمالی برای پیدا کردن خانه قرار دهید. در اینجا عوامل دیگری وجود دارد که باید هنگام تحقیق در یک محله در نظر بگیرید:

 • امنیت محله چقدر است؟
 • آیا به حمل و نقل عمومی نزدیک است؟
 • آیا به امکاناتی مانند خواربار فروشی، داروخانه و غیره نزدیک است؟
 • مردم محله چگونه هستند؟
 • تصمیم بگیرید که چه نوع مسکنی می خواهید

اکثر دانشجویان در کانادا یا در محوطه دانشگاه یا خارج از دانشگاه زندگی می کنند. انواع مختلف مسکن در دانشگاه و خارج از دانشگاه در دسترس شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

انواع مسکن در محوطه دانشگاه در کانادا:

اقامتگاه های دانشجویی

این نوع مسکن توسط تمامی کالج ها و دانشگاه های کانادا ارائه می شود. در دسترس و ایمن است. همچنین راحتی و دسترسی به امکاناتی مانند کافه تریا، مرکز دانشجویی، باشگاه ورزشی و کتابخانه را ارائه می دهد.

خوابگاه یا کاندو: به طور معمول، این یک اتاق یک نفره یا دو نفره است که شما با دانشجوی دیگری به اشتراک می گذارید. خوابگاه ها معمولاً در یک ساختمان خوابگاه دانشجویی بزرگتر هستند که شامل یک اتاق نشیمن، آشپزخانه و منطقه خشکشویی در همان طبقه یا در یک مکان مرکزی در ساختمان می شوند. اغلب، یک فودکورت یا کافه تریا نیز به آن متصل است.

دو نفر دانشجو در کانادا

سبک سوئیت یا خانه های شهری: سوئیت ها مسکن هایی به سبک آپارتمان هستند که شامل 3 تا 4 اتاق خواب خصوصی و یک آشپزخانه و اتاق نشیمن مشترک می شوند که فقط توسط شما و هم اتاقی هایتان می توان از آن ها استفاده کرد. سوئیت‌ها را اغلب می‌توان در همان ساختمان خوابگاه‌های دانشجویی یافت یا می‌توان آن‌ها را در ساختمان خود با سوئیت‌های دیگر پیدا کرد.

هزینه اقامت های دانشجویی

هزینه های اقامت دانشجویی معمولا بین 625 تا 1833 دلار در ماه است.

لطفا توجه داشته باشید که هزینه ماهانه به کالج و دانشگاه شما، شامل برنامه غذایی، شهری که در آن تحصیل می کنید و غیره بستگی دارد. به عنوان مثال، خوابگاه دانشجویی در تورنتو به دلیل هزینه های زندگی، حتی در سطح پایین آن بسیار بالا است. در اینجا چند نمونه از هزینه های اقامت دانشجویی سالانه در هر ترم تحصیلی برای دانشگاه های کانادا آورده شده است:

 • دانشگاه تورنتو – 14648 تا 18172 دلار در هر ترم تحصیلی
 • دانشگاه مک گیل – 11، 184 تا 13،080 دلار در هر ترم تحصیلی
 • دانشگاه اتاوا – 8417 تا 22502 دلار در هر ترم تحصیلی
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا – 12000 تا 14500 دلار در هر ترم تحصیلی
 • دانشگاه کلگری – 4032 تا 14973 دلار در هر ترم تحصیلی

انواع مسکن خارج از دانشگاه در کانادا

آپارتمان های اجاره ای (1 نفر)

انتخاب تنها زندگی کردن به شما استقلال و حریم خصوصی می دهد که ممکن است، به عنوان یک دانش آموز در طلب آن باشید. با این حال، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. شما تنها مسئول کارهای خانه و پرداخت آب و برق و سایر هزینه های زندگی مانند مبلمان خواهید بود.

هزینه: 700 تا 2000 دلار در ماه

آپارتمان یا خانه مشترک

اگر به تازگی تحصیلات خود را به عنوان یک دانشجوی بین المللی آغاز کرده اید، ممکن است، بخواهید زندگی با دیگران را در نظر بگیرید. این به شما امکان دسترسی به یک سیستم پشتیبانی و افرادی را می دهد که می توانند به تحمل بار زندگی روزمره کمک کنند. به علاوه، می تواند به کاهش هزینه ها کمک کند.

هزینه: 500 تا 1000 دلار در ماه

شبکه اقامت در خانه کانادا

اقامت در خانه نوعی اقامتگاه است که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد در کنار خانواده میزبان اقامت کنند. اگر نیاز به تجربه زندگی در یک محیط خانوادگی را دارید، می توانید این گزینه را امتحان کنید.

 هزینه: 1200 تا 1450 دلار در ماه

انتخاب های خود را محدود کنید

هنگامی که در مورد نوع مسکنی که می خواهید تصمیم گرفتید، وقت آن است که به لیست ها یا اقامتگاه های موجود نگاه کنید و انتخاب های خود را محدود کنید. اگر می خواهید مسکن ارزان و ایمن پیدا کنید، از بخش مسکن دانشجویی یا مرکز دانشجویی و یا یک مشاور املاک استفاده کنید.

اگر شرایط دسترسی دارید، حتماً به صاحبخانه یا هرکسی که به شما کمک می‌کند، اطلاع دهید تا هنگام تعیین اینکه آیا اجاره مناسب است یا خیر، آن‌ها را در نظر بگیرند. در نهایت، از کلاهبرداران آگاه باشید. زمانی که به دنبال محل اقامت مناسب هستید، هیچ پولی را از قبل پرداخت نکنید و هیچ اطلاعات غیر ضروری را به اشتراک نگذارید!

از گزینه های مسکن خود بازدید کنید

 • قبل از هر گونه تعهدی، ملک مورد نظر خود را مشاهده کنید. زیرا گاهی ممکن است مالک عکس هایی در فضای مجازی منتشر کند که با عکس های واقعی تفاوت زیادی داشته باشند.
 • اگر در حین بازدید از یک ملک با مستاجرین فعلی برخورد کردید، از آنها بپرسید که چگونه زندگی در آنجا را دوست دارند. آنها معمولاً صریح و صادق خواهند بود.
 • به قلب خود اعتماد کنید اگر در مکانی احساس ناامنی می کند، فقط به این دلیل که قیمت مناسب است خود را قانع نکنید.
 • اگر تصمیم دارید با هم اتاقی‌های خود زندگی کنید، مطمئن شوید که یک مصاحبه وجود دارد تا بتوانید با افرادی که ممکن است با آنها زندگی کنید ملاقات کنید و بفهمید که آیا مناسب هستند یا خیر.

درباره هزینه های اضافی سوال کنید

بررسی کنید که آیا خدمات برقی، اینترنت، مبلمان، تعمیرات و سایر خدمات شما در اجاره شما گنجانده شده است یا خیر. برای مسکن در محوطه دانشگاه، ببینید آیا هزینه شما شامل برنامه غذایی می شود و آیا هزینه های اضافی دیگری نیز وجود دارد.

درباره حقوق خود تحقیق کنید

یکی از مهم ترین مراحل قبل از امضای اجاره نامه یا تعهد به خوابگاه دانشجویی، دانستن حقوق خود به عنوان مستاجر است. می توانید این اطلاعات را در وب سایت شهرداری شهر خود یا از طریق مسکن دانشجویی یا مرکز بین المللی منابع دانشجویی خود دریافت کنید. این به شما کمک می‌کند قبل از امضای قرارداد اجاره، اطلاعاتی را که آگاهی از آن ها ضروری است را متوجه بشوید.

جمع بندی

امیدواریم این وبلاگ اطلاعاتی را که برای یافتن نوع مناسب خوابگاه دانشجویی نیاز دارید در اختیار شما قرار داده باشد. به یاد داشته باشید، لازم نیست به تنهایی این کار را انجام دهید! منابع زیادی در اختیار شما هستند که می توانند از شما در جستجوی شما پشتیبانی کنند.

اگر سوالاتی در مورد زندگی به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا دارید کارشناسان ما می توانند  جلسات رایگان با مشاوران دانشجویی ارائه دهند تا دانش و پشتیبانی خود را در مورد همه چیز از سازگاری با زندگی در کانادا گرفته تا انتخاب دوره های مناسب در اختیار شما قرار دهند.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

معرفی فاند و بورسیه (اسکالرشیپ) دانشگاه های بین المللی تحصیلی

معرفی فاند و بورسیه (اسکالرشیپ) دانشگاه های بین المللی

دانشجویان بین المللی برای اینکه بتوانند از عهده مخارج تحصیلی...

تحصیلی | 23 اردیبهشت 1403

بررسی دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا و راه‌حل رفع مواجهه با تاخیر عمومی

بررسی دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا و راه‌حل رفع مواجهه با تاخیر

بر اساس آمار منتشر شده توسط اداره مهاجرت کانادا افرادی...

عمومی | 17 اردیبهشت 1403

اسکیل ورکر ساسکاچوان جاب آفر

اسکیل ورکر ساسکاچوان

یکی از استان های محبوب کانادا که از جمله پرجمعیت...

جاب آفر | 16 اردیبهشت 1403

دریافت وقت مشاوره