جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

جاب آفر / پرستاری در آلمان
پرستاری در آلمان
زمان تقریبی مطالعه: 13 دقیقه

پرستاری در آلمان

سمیرا رسائی زاده 17 بهمن 1402 زمان تقریبی مطالعه: 13 دقیقه

فهرست مطالب

آلمان که به دلیل سیستم مراقبت های بهداشتی پیشرفته و فرصت های کاری عالی مشهور است، به مقصدی جذاب برای پرستاران بین المللی تبدیل شده است. دنبال کردن حرفه پرستاری در آلمان می تواند تجربه ای مفید، رشد حرفه ای و فرصتی برای کمک به رفاه جمعیت آلمان ارائه دهد. در این راهنما، ما به دنیای پرستاری در آلمان وارد می شویم و الزامات، فرصت ها و مراحل مربوط به پرستار شدن در این کشور را بررسی خواهیم کرد. علاوه بر این اگر به دنبال جاب آفر کادر درمان در آلمان هستید به این مطلب مراجعه کنید.

نقش پرستاران در آلمان

دانشکده های پزشکی زیادی در آلمان وجود دارند، به همین دلیل سیستم بهداشتی این کشور همواره مورد توجه کشورهای زیادی قرار داشته است. آلمان بر مراقبت با کیفیت از بیماران و اقدامات پزشکی پیشرفته تاکید دارد. در نتیجه تقاضا برای پرستاران واجد شرایط در این کشور رو به افزایش است.

پرستار و مریض

پرستاران نقش مهمی در سیستم مراقبت های بهداشتی ایفا می کنند و مراقبت های عملی، تجویز دارو، کمک به درمان ها و حمایت از بیماران در طول پروسه درمان بر عهده آن است. آنها از نزدیک با پزشکان، درمانگران و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی کار می کنند تا مراقبت جامع و دلسوزانه را به بیمار ارائه دهند.

وظایف پرستار در آلمان

اگر به عنوان پرستار سالمند مشغول به کار می شوید، وظایف متنوع تری نسبت به پرستار عادی در انتظار شما است. برای مثال این پرستاران به بیماران در تغذیه و بهداشت شخصی کمک می کنند، فشار خون آن ها را اندازه گیری کرده، داروهای مورد نیاز آن ها را تجویز می کنند و همینطور مسئولیت تعویض بانداژ را هم برعهده دارند. علاوه بر این باید گفت که در حین اوقات فراغت سالمندان هم باید از آن ها حمایت کنند.

پرستاران مراقبت های بهداشتی در بیمارستان ها یا درمانگاه ها کار می کنند. آنها وضعیت بیماران خود را کنترل می کنند، در طول معاینه به پزشکان کمک می کنند و عملیات مورد نیاز را آماده می کنند. آنها همچنین روند بیماری یا وضعیت پزشکی بیمار را ثبت می کنند.

مقالات مرتبط

آیا آلمان پرستاران را استخدام می کند؟

همانطور که می دانید جمعیت این کشور رو به پیری می رود و این موضوع به دلیل شرایط مناسب کشور و امید به زندگی است که موجب شده است طول عمر در میان مردم افزایش یابد. این قضیه باعث شده است تا نیاز آلمان به پرستاران به میزان زیادی افزایش یابد و آلمان در رقابت شدید با سایر کشورهای اروپایی در جذب پرستاران از کشورهای دیگر قرار دارد و برای اینکار شرایط مناسب با حقوق و امکانات کافی هم برای آن ها در نظر گرفته است.

حقوق پرستاری در آلمان

حرفه پرستاری، شغلی با فرصت ها، چالش ها و مزایای فوق العاده است. این شغل مسئولیت زیادی در رابطه با نجات جان انسان ها دارد. پرستاران می توانند در بخش های مختلفی از سازمان های بهداشتی مشغول به کار شوند و متوسط حقوق پرستار در آلمان 33654 یورو  در سال است.

پرستاران نقش مهمی در نظام سلامت دارند. امنیت شغلی یکی از مزیت های اصلی این شغل است، زیرا این حرفه از اهمیت زیادی برخوردار است. حقوق پرستار در آلمان با توجه به عوامل مختلفی مانند منطقه، تجربه، ساعات کاری و مدارک تعیین می شود.

محدوده حقوق، حداقل دستمزد و حقوق اولیه

حقوق بین 64000 تا 70000 یورو ناخالص در سال حقوق خوبی در آلمان محسوب می شود. به این معنی که یک فرد مجرد می تواند، در هر ماه بعد از کثر مالیات حقوقی به اندازه 3.300 الی 3600 یورو در ماه درآمد داشته باشد. البته دستمزدها با توجه به شهری که در آن زندگی می کنید، متفاوت خواهد بود. به طور کلی می توان گفت که متوسط حقوق ماهی 2770 یورو است که با توجه به سابقه کار، میزان تخصص و … این حقوق می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

حقوق پرستار در آلمان بر اساس منطقه

حقوق پرستاری

حقوق معمولا بر طبق شهری یا ایالتی که در آن مشغول به کار هستید، مشخص می شود. در این میان باید شرایط آن شهر را هم در نظر گرفت. برای مثال اگر تعداد سالمندان در یک منطقه بیشتر باشد، حقوق هم افزایش می یابد. در ادامه در جدول زیر می توانید میزان درآمد پرستاران را برمبنای چندین شهر مهم آلمان ببینید.

شهرمیانگین حقوق
برلین37800 یورو
فرانکفورت36700 یورو
هامبورگ38060 یورو
اشتوتگارد38000 یورو
برمن37800 یورو
دورتموند33520 یورو
دوسلدوف36.020 یورو
اسن37.620 یورو

حقوق پرستار در آلمان با توجه به سابقه کار

مشخص است که سابقه کاری، نقش مهمی در نرخ دستمزد شما دارد. کسانی که سابقه کاری کمتری داشته باشند، به همان نسبت حقوق کمتری هم دریافت می کنند. در این خصوص باید گفت که اگر سابقه کار فرد از یک سال کمتر باشد، می توان سالیانه انتظار حقوقی به اندازه 30257 یورو در سال را داشته باشد.

با بالا رفتن سابقه کار در محدوده یک تا چهار سال، حقوق می تواند به اندازه 32748 یورو افزایش یابد و کسانی که سابقه کاری بیشتر از این دارند، می توانند تا 35.375 یورو در سال دریافت کنند. هزینه های زندگی در این کشور بالا نیست و فرد می تواند با این حقوق زندگی راحتی در این کشور داشته باشد. مشاغل پرستاری به دلیل سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی به تدریج در حال افزایش هستند و آلمان یک سیستم مراقبت بهداشتی قوی دارد.

تفاوت حقوق پرستار در آلمان بر اساس تحصیلات

همانطور که پیش تر هم به این موضوع اشاره کردیم، مدرک تحصیلی در میزان حقوق این رشته تاثیر دارد. برای مثال اگر فردی با کارشناسی، جاب آفر دریافت کند، باید انتظار حقوقی به اندازه 1760 یورو را در ماه داشته باشد، اما این حقوق برای کارشناسی ارشد به میزان 3400 یورو خواهد بود.

مقایسه حقوق پرستار ثبت شده بر اساس جنسیت

با اینکه وظایف پرستاری بین مردان و زنان یکسان است، اما همواره دیده شده است که تفاوت هایی در حقوق آن ها وجود دارد که این قضیه در آلمان هم دیده می شود، اما این بار به طور برعکس! در بعضی از شهرها حقوق زنان حتی از مردان هم بیشتر است. برای مثال یک مرد می تواند درآمدی به اندازه 3290 یورو داشته باشد، در حالی که یک پرستار زن در همان شغل حقوقی به اندازه 36940 یورو دریافت می کند.

نرخ مالیات برای پرستار در آلمان

در سال 2023 میزان مالیات برای یک فرد مجرد در حدود 14 الی 45 درصد در نظر گرفته شده است. افراد مجرد برای درآمد بالای 277825 یورو، 5.5 درصد مالیات همبستگی و 8 تا 9 درصد مالیات کلیسا، مالیات بر درآمدی 45 درصدی پرداخت می کنند که روی حقوق آن ها اعمال می شود.

نسبت حقوق Netto و Brutto می تواند به عنوان نسبت بین حقوق ناخالص و مالیاتی که باید بپردازید، توصیف کرد. Brutto نشان دهنده حقوق کلی است که یک پرستار دریافت می کند، در حالی که Netto مبلغی است که بعد از کسر مالیات برای شما باقی می ماند.

دلایلی که آلمان برای پرستاران یک مقصد عالی به شمار می رود

پرستاری در آلمان به شما این فرصت را می دهد که یک زبان جدید یاد بگیرید و در یک سیستم مراقبت بهداشتی در سطح جهانی کار کنید. تا سال 2030، 200000 جای خالی پرستاران در آلمان وجود داشت. درآمد سالانه یک پرستار در آلمان حدود 33000 یورو است که حدود 2800 یورو ناخالص در ماه برای وی باقی می ماند.

تقاضای بالا و محل کار تضمینی

در حال حاضر پرستاران زیادی در آلمان در حال بازنشستگی هستند و به دلیل اینکه نرخ تولد در این کشور پایین است، نیاز به نیروی کار افزایش یافته است و جای خالی زیادی برای مشاغل پرستاری در آلمان وجود دارد.

علیرغم سیستم مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی، بیمارستان ها و خانه های سالمندان به دلیل کمبود شدید پرستار در این زمینه، آماده خدمت رسانی به آنها نیستند. بنابراین، آلمان برای پر کردن این شکاف شروع به استخدام پرستاران بین‌المللی دارای گواهی از کشورهای دیگر کرده است. با چنین تقاضای بالایی برای پرستاران، کاریابی در آلمان بسیار ساده تر است و گزینه های زیادی برای انتخاب خواهید داشت. پرستاران می توانند در بیمارستان، کلینیک، مراکز توانبخشی و … مشغول به کار شوند.

تعادل زندگی و کار

آلمان از نظر تعادل بین کار و زندگی جزو 10 کشور برتر جهان به شمار می رود. به عنوان یک پرستار در آلمان، می توانید شیفت کاری خود را بر اساس اولویت خود ترتیب دهید. به طور کلی 3 شیفت کاری برای انتخاب وجود دارد، از 6 صبح تا 2:30 بعد از ظهر، از ساعت 13:30 تا 22 و از 8:30 بعد از ظهر تا 6 صبح. برخی از بیمارستان ها یا مراقبت های خانگی نیز انعطاف پذیری 6 شیفت شب و به دنبال آن 6 روز مرخصی را فراهم می کنند. این سیستم به شما امکان می دهد تا زمان کافی برای سایر فعالیت های شخصی داشته باشید.

کمک هزینه و مزایای اجتماعی جذاب

حقوق همیشه مهمترین عاملی است که رضایت شغلی را ایجاد می کند. در یک نظرسنجی که در مورد رضایت شغلی پرستاران انجام شد، 80٪ از پاسخ دهندگان حقوق را به عنوان ملاحظات اصلی خود در هنگام جستجوی شغل عنوان کرده اند. مخصوصا مهاجران که در نظر دارند زندگی جدیدی را در کشور دیگری شروع کنند، باید به این مورد توجه ویژه ای داشته باشند.

آلمان یکی از کشورهایی است که در آن درآمد پرستاران بالا است و مبلغی که برای حقوق فرد در نظر گرفته می شود، براساس سابقه کاری، تحصیلات، شهر و … در نظر گرفته می شود. با این حال همانطور که می دانید میزان زیادی از درآمد را دولت به عنوان مالیات از فرد دریافت می کند، اما این مالیات به عنوان خدماتی هستند که تحت عنوان بیمه بیکاری، بیمه حوادث، بازنشستگی و … برای هر فرد در کشور ارائه می گردد.

اکنون، ممکن است از این واقعیت که تنها 60 درصد از درآمد ناخالص خود را دریافت می کنید، شوکه شوید، اما این دلیلی است که آلمان می تواند خدمات مراقبت های بهداشتی رایگان را برای همه افراد این کشور ارائه دهد. این کمک را نه تنها برای سلامتی خود بلکه برای بیکاری و بازنشستگی می توانید در نظر بگیرید.

ارتقاء شغلی

در آلمان، فرصت های پیشرفت شغلی برای پرستاران فراوان است. اکثر پرستاران قبل از اینکه به ارتقای شغلی به سمت مدیریتی پیدا کنند، باید چندین سال در یک واحد خاص کار کنند و این امکان را هم دارید که با آموزش پرستاران در مدارس حرفه ای، حرفه خود را به طور کامل به دانشگاه تغییر دهید.

آلمان به عنوان کشوری که برای تحصیل اهمیت زیادی قائل است، فرصت های زیادی را برای ادامه تحصیل در اختیار شما قرار می دهد. بیش از 200 تخصص پرستاری وجود دارد که می توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید و کسب این تخصص ها قطعاً شغل شما را از نظر تقاضا و حقوق افزایش می دهد. اکثر این دوره ها به صورت پاره وقت برگزار می شوند، بنابراین می توانید در حین تحصیل به کار خود ادامه دهید و اگر خوش شانس باشید، شرکت شما ممکن است نوعی حمایت مالی برای دوره های تخصصی شما ارائه دهد.

فرهنگ بین المللی

بهترین بخش اقامت در یک کشور خارجی، قرار گرفتن در معرض فرهنگ آن است. آلمان در بین 5 کشور برتر برای مهاجرت قرار دارد. آلمان در قلب اروپا قرار دارد، به همین دلیل مقاصد برتر فراوانی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید، بیشتر آن‌ها فقط با چند ساعت رانندگی یا یک پرواز ارزان قیمت در دسترس هستند. جدا از موقعیت متمرکز و استراتژیک آن، زندگی و کار با آلمانی ها نیز می تواند کاملاً متفاوت باشد.

نحوه پیدا کردن جاب آفر پرستاری در آلمان

معمولا برای رشته پرستاری بهتر است تا سه سال سابقه کار در این زمینه داشته باشید و سپس می توانید مراحل مختلفی را برای پیدا کردن کارفرما طی کنید که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت:

 • جمع آوری مدارک مورد نیاز
 • ترجمه مدارک به آلمانی
 • اخذ تاییدیه مدارک ترجمه شده از سفارت آلمان
 • ارسال مدارک به مراکز درمانی و درخواست مصاحبه
 • مصاحبه با کارفرمای آلمانی و دریافت پیشنهاد کاری
 • تایید آژانس کار فدرال
 • درخواست ویزا
 • دریافت ویزا
 • رزرو پرواز و اقامت

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای پرستاری در آلمان

برای شروع فرآیند خود، باید تمام مدارک مورد نیاز را طبق چک لیست سفارت جمع آوری کنید:

 • مدارک شناسایی (گذرنامه یا شناسنامه شخصی)
 • مدرک دیپلم و لیسانس و ریزنمرات
 • رزومه و انگیزه نامه
 • سابقه کار
 • شواهدی از مدرسه یا مرکز آموزشی در مورد مدت زمان آموزش
 • شواهد دروس نظری و عملی با آن ساعت در هر موضوع دانشگاهی
 • اثبات آموزش عملی (کارآموزی بالینی) در بخش ها بر حسب ساعت
 • در صورت تغییر نام، لگال شناسنامه و سند ازدواج
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه

این اسناد می تواند در سفارت هر کشوری متفاوت باشد، به همین دلیل نیاز است تا به صورت دقیق چک لیست سفارت را بررسی کنید.

تحصیل در رشته پرستاری در آلمان

پرستاری در آلمان

با این حال چنانچه به تازگی از مدرسه فارغ التحصیل شده اید یا اینکه حس می کنید به رشته پرستاری علاقمند دارید می توانید در دوره های اوسبیلدونگ تحصیل کنید تا آموزش های لازم را ببینید.

آموزش به عنوان پرستار در مدارس سازماندهی می شود و دانش آموزان بعداً به بیمارستان ها و بخش های مختلف فرستاده می شوند و در آنجا تجربیات عملی را کسب می کنند. در طول آموزش سه ساله، فرد باید 2100 ساعت آموزش تئوری و 2500 ساعت آموزش عملی ببیند و نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که دانش آموزان می توانند در حین دوره حقوق هم دریافت کنند.

این آموزش کاملاً سازماندهی شده و ساختار یافته است و نه تنها شامل دوره هایی در زمینه بهداشت و مراقبت های پرستاری است، بلکه شامل علوم پزشکی، مبانی علمی و توسعه پرستاری هم می شود و در کنار این ها آموزش هایی درباره علوم انسانی و اجتماعی هم خواهید داشت.

پروسه آموزشی معمولا شش هفته طول می کشد و مخصوصا در سال های اولیه دانش آموزان باید بخش تئوری را هم یاد بگیرند. بنابراین پس از گذراندن دوره های حرفه ای، پرستار عمومی می شوند و می توانند در تمام زمینه های مراقبت های پزشکی فعالیت کنند.

مزایای حضور در آموزش های اوسبیلدونگ در آلمان عبارتند از:

استقلال مالی: افراد مجبور نیستند برای هزینه های زندگی یا تحصیل خود به والدین خود وابسته باشند. آنها به اندازه ای درآمد دارند که بتوانند از خودشان حمایت کنند.

فرصت های شغلی: پس از پایان آموزش به سرعت می توانند وارد باز کار شوند.

آموزش عملی و نظری: آموزش شامل بخش های عملی و نظری می شود تا پرستاران آینده درک بهتری نسبت به نقش خود داشته باشند و به رشد حرفه ای آن ها کمک می کند.

مدرک معتبر: مدرک اوسبیلدونگ پرستاری آلمان در تمام کشورها قابل قبول است و در صورت معادلسازی می توانید با آن حتی در آمریکا و کانادا هم مشغول به کار شوید.

 عدم محدودیت سنی: شما می توانید در هر سنی در آلمان پرستار شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اوسبیلدونگ آلمان می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

الزامات اوسبیلدونگ پرستاری

 • سطح زبان آلمانی B2
 • مدرک دیپلم
 • حداقل سن 17 سال

برای پیدا کردن اوسبیلدونگ پرستاری کافی است تا به وب سایت های بیمارستان ها یا سایت هایی که مخصوص اوسبیلدونگ هستند، مراجعه کنید و و مدارک خود را برای کارفرماها ارسال کنید. چنانچه مدارک شما مورد قبول واقع شود از شما یک مصاحبه به عمل می آید که در صورت قبولی برای شما قرارداد می فرستند.

مراکزی که به عنوان پرستار در آلمان می توان در آن ها مشغول به کار شد:

بیمارستان ها و کلینیک ها

به طور کلی مراکز اصلی که می توان از آن ها کار پیدا کرد، بیمارستان ها و کلینیک ها هستند. در این مراکز فرصت های زیادی برای تمام افراد کادر درمان وجود دارد. همینطور با کار در این مراکز می توان به تجربیات ارزشمندی دست یافت.

خانه های سالمندان

با افزایش سن جمعیت، تقاضا برای پرستاران ماهر در خانه های سالمندان در حال افزایش است.

مراکز توانبخشی

مراکز توانبخشی در آلمان

مراکز توانبخشی نقش حیاتی در کمک به بهبودی بیماران از جراحات، جراحی ها یا بیماری ها دارند. پرستاران شاغل در مراکز توانبخشی به فیزیوتراپیست ها کمک می کنند، داروها را تجویز می کنند و مراقبت های شخصی را برای کمک به بیماران برای بازیابی سلامتی انجام می دهند.

مراقبت های بهداشتی در خانه

خدمات مراقبت های بهداشتی خانگی در آلمان به طور فزاینده ای رو به افزایش است. پرستاران شاغل در این بخش به بیماران در خانه های خود کمک می کنند و آن ها را حمایت می نمایند. این قضیه باعث می شود تا بیماران در حالی که در محیط آشنایی هستند مراقبت های بهداشتی را دریافت کنند.

پژوهش و دانشگاه

برای پرستاران علاقه مند به تحقیق و دانشگاه، آلمان فرصت هایی برای کار در دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و سازمان های مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. پرستاران می‌توانند به پیشرفت در عمل پرستاری کمک کنند، در مطالعات تحقیقاتی شرکت کنند و نسل‌های آینده پرستاران را آموزش دهند.

آسایشگاه

مراقبت آسایشگاهی برای راحتی و حمایت بیمارانی که مبتلا به بیماری های خاص هستند و همینطور خانواده آن ها تمرکز دارد. پرستاران شاغل در این زمینه مراقبت های تخصصی، مدیریت درد و حمایت عاطفی را برای تضمین بالاترین کیفیت زندگی برای بیماران در مراحل پایانی زندگی ارائه می دهند.

بهداشت حرفه ای

پرستاران بهداشت حرفه ای نقش حیاتی در ارتقای رفاه کارکنان در صنایع مختلف دارند. آنها محیط های محل کار را ارزیابی می کنند، آموزش های بهداشتی ارائه می دهند و به پیشگیری از آسیب ها و بیماری های ناشی از کار کمک می کنند. پرستاران شاغل در بهداشت حرفه ای می توانند در محیط های شرکتی یا سازمان های صنعتی استخدام شوند.

سلامت روان

با افزایش آگاهی در مورد مسائل بهداشت روان، تقاضا برای پرستاران بهداشت روان در آلمان در حال افزایش است. پرستاران در این زمینه حمایت، مشاوره و درمان های مختلفی را برای افرادی که چالش‌های سلامت روان را تجربه می‌کنند، ارائه می دهند. آنها در بیمارستان های روانپزشکی، کلینیک های سرپایی و مراکز بهداشت روانی جامعه کار می کنند.

بهداشت عمومی

پرستاران بهداشت عمومی بر ارتقا و بهبود سلامت جوامع تمرکز دارند. آنها روی اقدامات پیشگیرانه، آموزش بهداشت، نظارت بر بیماری ها و کمپین های ایمن سازی کار می کنند. این افراد در آلمان با مقامات بهداشتی محلی، سازمان‌های غیرانتفاعی و سازمان‌های دولتی برای رسیدگی به مسائل بهداشت عمومی همکاری دارند.

پزشکی از راه دور و سلامت دیجیتال

ادغام فناوری در مراقبت های بهداشتی فرصت های جدیدی را برای پرستاران ایجاد کرده است. پلتفرم‌های پزشکی از راه دور و سلامت دیجیتال، خدمات مراقبت‌های بهداشتی از راه دور را ارائه می‌دهند و به پرستاران اجازه می‌دهند تا مشاوره، نظارت بر بیماران و مراقبت از طریق پلت‌فرم‌های دیجیتال را ارائه دهند. این رشته به سرعت در حال رشد و تکامل است و چشم اندازهای هیجان انگیزی را برای پرستاران در آلمان فراهم می کند.

جمع بندی

پرستاری در آلمان فرصت‌های فراوانی را برای پرستاران بین‌المللی فراهم می‌کند که به دنبال شغلی با ارزش و رضایت‌بخش هستند. سیستم مراقبت های بهداشتی پیشرفته این کشور، تاکید بر مراقبت از بیمار و بخش های مختلف اشتغال، آن را به مقصدی جذاب تبدیل کرده است. پرستاران مشتاق می توانند با درک الزامات، کاوش در بخش های مختلف و آماده شدن برای اقدامات لازم، یک سفر پرستاری موفق را در آلمان آغاز کنند.

به یاد داشته باشید، فرآیند پرستاری در آلمان شامل کسب مدارک تحصیلی، نشان دادن مهارت زبان، به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی، اخذ ویزا و مجوز کار و انجام شرایط اضافی تعیین شده توسط کارفرمایان است. بسیار مهم است که پیش از هرگونه اقدامی با افراد با تجربه و کارشناسانی که در این زمینه اطلاعات کافی دارند مشورت کنید. با فداکاری، پشتکار و اشتیاق به پرستاری، پرستاران بین المللی می توانند به چشم انداز مراقبت های بهداشتی در آلمان کمک کنند و در عین حال تجربه ارزشمند و رشد شخصی را به دست آورند.

بیمارستان ها، کلینیک ها، خانه های سالمندان و ...

مدرک b2

17 سال

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره