مارس 5, 2022

هزینه زندگی در دبی

هزینه زندگی در دبی برای ایرانیان با توجه بر عوامل مختلفی مانند سبک زندگی، عادات غذایی، نوع مسکن و محله‌ای که برای زندگی در دبی انتخاب می‌کنید متغیر است. اما بهتر است از همین ابتدا به شما بگوییم که به طور کلی هزینه زندگی در امارات متحده عربی برای ایرانیان با توجه به ارزش پایین ریال ایران در مقایسه با درهم امارات و زندگی لوکس اماراتی‌ها، بالا است. اگر قصد مهاجرت به دبی و گرفتن اقامت امارات را دارد بهتر است در این مطلب همراه آسان سفر باشید تا از هزینه های زندگی در دبی مطلع شوید.

در این مطلب آسان سفر میانگین حقوق کارگر ساده در دبی، میزان درآمد افراد با توجه به مدرک تحصیلی، قیمت خانه در دبی به پول ایران، هزینه حمل و نقل عمومی در دبی، هزینه خورد و خوراک در دبی، و مسائلی ازاین قبیل را برای شما گردآوری کرده است. در ادامه با آسان سفر همراه باشید تا از میانگین هزینه زندگی در امارات مطلع شوید.

زندگی در دبی

میانگین هزینه زندگی در امارات

میانگین هزینه زندگی در امارات با در نظر گرفتن لایف استایل، نوع خانه، منطقه و تعداد اعضای خانواده متفاوت است. به طور مثال افرادی که در بخش‌های قدیمی‌تر دبی زندگی می‌کنند، از انتخاب‌های مقرون به صرفه‌تری در مورد هزينه زندگی در دبی مانند قیمت خرید خانه در دبی، اجاره خانه در دبی، هزینه خرید از سوپرمارکت‌ها و هزینه صرف غذا در رستوران های دبی برخوردار هستند. در مقایسه افرادی که در منطقه بیزینس دبی، جاده شیخ زاید و مناطق ساحلی دبی زندگی می‌کنند، با توجه به اینکه زندگی لوکس‌تری هم دارند، هزینه بیشتری باید صرف کنند. درکل هر چقدر زندگی لوکس‌تری داشته باشید، میانگین هزینه زندگی در امارات برایتان افزایش پیدا می‌کند.

هزینه زندگی در امارات

هزينه مسکن در دبی

یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار در هزینه مسکن در دبی، نوع خانه، متراژ و منطقه‌ای است که برای سکونت انتخاب می‌کنید. هزینه مسکن در دبی و امارات متحده عربی در کل بسیار بالا است و علت اصلی این گرانی کمبود زمین برای ساخت و ساز و تقاضای بالای اخذ اقامت در دبی از طریق سرمایه گذاری دبی و خرید ملک در دبی است. هزینه اجاره خانه در دبی به طور میانگین شامل موارد زير است:

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر دبی بین 3500 تا 7500 درهم
اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر دبی حدود 23000 تا 5000 درهم
قیمت اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر دبی به طور تقریبی 7000 تا 15000 درهم
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر دبی بین 5000 تا 11000 درهم

اقامت در دبی از طریق خرید ملک در دبی

قیمت مواد غذایی در دبی و هزينه خورد و خوراک در دبی

قیمت مواد غذایی در دبی و هزينه خورد و خوراک در دبی بستگی به عادات غذایی افراد دارد. فروشگاه‌های مواد غذایی در دبی فراوان هستند و از آنجایی که اماراتی‌ها جزو مردم ثروتمند دنیا بشمار می‌روند هزینه بالایی هم صرف خورد و خوراک می‌کنند. با این وجود شما می‌توانید در امارات از سوپرمارکت‌های مختلف، فر وشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌های متعدد مواد غذایی را با توجه بر بودجه‌ای که دارید تهیه کنید.

به طور مثال برخی از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های لوکس امارات که مواد غذایی را از اروپا و آمريکا وارد می‌کنند قیمت بالاتری دارند و مشتریان هدفی که دارند افراد ثروتمند اماراتی با سطح درآمد بالا است. آسان سفر فهرستی از میانگین قیمت مواد غذایی در دبی و هزینه خورد و خوراک در دبی را برایتان گردآوری کرده که در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید:

شیر معمولی یک لیتری5.89 درهم
یک قرص نان سفید تازه 500 گرمی4.52 درهم
برنج سفید یک کیلوگرم6.89 درهم
تخم مرغ معمولی 12 عددی9.52 درهم
پنیر محلی یک کیلوگرم33.81 درهم
فیله مرغ یک کیلوگرم23.33 درهم
گوشت گاو یک کیلوگرم39.46 درهم
سیب یک کیلوگرم8.11 درهم
موز یک کیلوگرم6.09 درهم
پرتقال یک کیلوگرم5.99 درهم
گوجه فرنگی یک کیلوگرم4.90 درهم
سیب زمینی یک کیلوگرم3.63 درهم
پیاز یک کیلوگرم3.04 درهم
کاهو یک عدد6.43 درهم
آب بطری 1.5 لیتری2.02 درهم
سیگار 20 بسته مارلبرو22.00 درهم

هزينه حمل و نقل در دبی

هزینه حمل و نقل در دبی و هزینه سوخت در دبی در صورتی که درآمد شما حاصل از کار در این کشور باشد ارزان است؛ اما برای گردشکران ایرانی که به دبی به سفر می‌کنند هزینه حمل و نقل در دبی با توجه به بالاتر بودن ارزش درهم اماراتی در مقایسه با ریال ایران، بالا است. به طور کلی حمل ونقل در دبی بسیار راحت و بی دردسر است. از آنجایی که قیمت بنزین در امارات ارزان است و مهم‌تر از همه اینکه لوکس‌ترین خودروهای دنیا را می‌توانید با قیمت ارزان در دبی خریداری کنید، اغلب افرادی که در امارات متحده عربی زندگی می‌کنند دارای خودروی شخصی هستند.  همچنین، برای حمل و نقل عمومی در دبی می‌توانید می‌توانید از مترو، تراموا، اتوبوس و تاکسی‌هایی که از طريق اپلیکیشن‌های حمل و نقل عمومی در دبی همانند کریم (Careem) و اوبر (Uber) در دسترس هستند استفاده کنید.

هزینه حمل و نقل عمومی در دبی و قیمت سوخت در دبی به ترتیب زیر است:

بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 5.00 درهم
کارت ماهانه حمل و نقل قیمت معمولی 300.00 درهم
ورودی تاکسی تعرفه عادی 12.00 درهم
تعرفه عادی تاکسی به ازای یک کیلومتر 2.48 درهم
قیمت کرایه تاکسی در دبی به ازای هر یک ساعت انتظار 30.00 درهم
قیمت هر 1 لیتر بنزین در دبی 2.46 درهم

هزینه زندگی در دبی

قیمت آب و برق، مکالمه با تلفن همراه و اینترنت در دبی

هزينه آب و برق در دبی، هزینه مکالمه با تلفن همراه در دبی، و هزینه اینترنت در دبی در مقایسه با سایر کشورها بالاتر است؛ ولی در صورت اخذ اقامت دبی و پیدا کردن کار در دبی با توجه بر حقوق و دستمزد پرداختی برای پرداخت این هزینه‌ها دچار مشکل نخواهید شد. اما اگر بهتر است بدانید که اگر می‌خواهید با درآمد ریال ایرانی در دبی زندگی کنید نمی‌توانید هزینه زندگی در امارات متحده عربی را بپردازید.

میانگین هزینه آب و برق در دبی به ترتیب زیر است:

هزینه پایه برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله برای آپارتمان 85 متری بین 500 تا 1200 درهم امارات
تعرفه داخلی هر دقیقه مکالمه تلفن همراه (پیش پرداخت) 0.30 درهم تا 0.77 درهم
اینترنت 60 مگابایت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، ADSL/ کابل بین 250 درهم تا 450 درهم

هزینه درمان در دبی

هزينه درمان در دبی با توجه بر نوع بیمه متفاوت است. بيمه درمانی در امارات متحده عربی اجباری است و شرکت‌ها باید پس از صدور ویزای کار، کارکنان خود را تحت پوشش بيمه درمانی قرار دهند. حامیان مالی ملزم به دريافت پوشش بيمه برای افراد تحت تکفل خود هستند. بيشتر شرکت‌های دبی موظف هستند کارمند، همسر و فرزندانش را تحت پوشش بيمه سلامت قرار دهند. در غیر اینصورت باید خودتان را بیمه کنید و می‌توانید از بيمه‌های درمانی دبی که نرخ آن از حداقل ١٠٠٠ درهم شروع می‌شود استفاده کنید.

زندگی در دبی

 قیمت غذا در رستوران های دبی؛ بخشی از هزينه زندگی در دبی

هزينه صرف غذا در رستوران های دبی با توجه بر نوع رستوران و نوع غذا متفاوت است. رستوران های دبی شامل طیف گسترده‌ای از فست فودها و کافه‌های ارزان قیمت تا رستوران‌های لوکس و گران قیمت هستند. صرف غذا در کافه و رستوران های دبی تنها بخشی از هزينه زندگی در دبی را شامل می‌شود. قیمت غذا در دبی در رستوران های لوکس بین المللی دبی و رستوران های لوکس عربی نسبت به فود کورت‌های دبی و رستوران‌های کوچک بسیار بالاتر است.

غذای معمولی برای یک نفر در رستوران های ارزان دبی 35.00 درهم
هزینه غذا در دبی در رستوران میان رده برای 2 نفر (3 وعده) 250.00 درهم
مک میل در مک دونالد دبی 28.00 درهم
کاپوچینو معمولی 18.80 درهم
کوکاکولا یا پپسی (بطری 0.33 لیتری) 3.91 درهم
آب (بطری 0.33 لیتری) 1.78 درهم

هزینه رستوران در دبی

هزينه تحصیل در دبی

هزينه تحصیل در دبی برای دانشجویان بین المللی در مقایسه با کشورهای دیگر و حتی آمریکا و انگلیس بسیار بالا است. شما حتی برای اپلای در دانشگاه های دبی هم باید هزینه‌ای را به عنوان اپلیکیشن فی بپردازید، در غیراینصورت مدارک شما بررسی نخواهد شد. هزینه تحصیل در امارات  در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حداقل 40 هزار دلار آمریکا، هزینه تحصیل در دبی در مقطع کارشناسی ارشد حداقل 25 هزار دلار آمریکا و هزینه دانشگاه در دبی برای مقطع دکتری حداقل 30 هزار دلار است. البته در نظر داشته باشید که این مبالغ با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی که انتخاب می‌کنید متغیر است.

بهترین دانشگاه های امارات برای تحصیل عبارتند از:

 1. دانشگاه امارات متحده عربی
 2. شارجه امریکن یونیورسیتی
 3. دانشگاه خلیفه
 4. دانشگاه شارجه
 5. دانشگاه زاید
 6. دبی آمریکن یونیورسیتی
 7. دانشگاه نیویورک ابوظبی
 8. کالج های عالی فناوری در امارات
 9. دانشگاه ابوظبی
 10. دانشگاه آمریکایی راس الخیمه
 11. دانشگاه عجمان
 12. دبی بریتیش یونیورسیتی
 13. دانشگاه العین امارات

هزینه تحصیل در دبی

متاسفانه حتی تحصیل کودکان در مدارس این کشور رایگان نیست؛ ولی با وجود برنامه‌های آموزشی مختلف در امارات متحده عربی، می‌توانید مدارسی با شهريه مقرون به صرفه برای فرزندان خود پيدا کنید.

هزينه تحصیل در مهد کودک‌ها و مدارس دبی به شرح زير است:

هزینه پیش دبستانی در دبی یا هزینه مهدکودک در دبی ماهانه بین 1000 درهم تا 4000 درهم امارات
شهریه سالانه مدرسه ابتدایی بین المللی برای یک کودک حدود 25000 تا 75000 درهم امارات

قیمت تفریحات دبی

جاذبه های گردشگری دبی تنوع بالایی دارند و به همین دلیل نیاز افراد با گروه سنی و سلایق مختلف را برطرف می‌کند. قیمت تفریحات دبی با توجه بر نوع تفریح و سرگرمی متفاوت است. البته بهتر است بدانید که تفریحات رایگان در دبی هم تنوع زیادی دارند. برای تفریح در دبی می‌توانید از دیدن بسیاری از دیدنی های گردشگری رایگان دبی مانند پارک‌های دبی، فواره‌های موزیکال، سواحل دبی، مراکز خريد دبی و مناطق تاريخی دبی لذت ببرید.

برخی از هزینه های تفریح در دبی به طور تقریبی به ترتیب زیر هستند:

 • قیمت بلیط سینما در دبی به ازای هر نفر ٤٥ درهم.
 • هزینه جت اسکی در دبی بین 300 تا 900 درهم است.
 • هزینه سافاری در دبی با توجه بر نوع خدمات و زمان آن به طور متوسط 150 درهم امارات تمام می‌شود.
 • ورودی پارک آبی دبی که یکی از پرطرفدارترین تفریحات دبی بشمار می‌رود حدود 300 درهم است.
 • ورودی برج خلیفه دبی برای بزرگسالان 400 درهم هزینه دارد.
 • شهریه ماهیانه باشگاه بدنسازی در دبی برای هر بزرگسال با توجه به نوع باشگاه از ١٢٥ تا ٥٠٠ درهم در ماه متغیر است.

سافاری در دبی

میزان درآمد در دبی

میزان درآمد در دبی با توجه بر تخصص و تحصیلاتی که دارید متغیر است. فردی که در دبی کار می‌کند به طور معمول حدود ٢١٥٠٠ درهم در ماه درآمد دارد. حقوق و دستمزد ماهانه در دبی شامل حق مسکن، کمک هزينه حمل و نقل و سایر مزایا است.

 • محدوده حقوق و دستمزد در دبی

حقوق و دستمزد در دبی از ٤٨١٠ درهم در ماه (حداقل حقوق) تا ٩٩٠٠٠ درهم در ماه (حداکثر متوسط حقوق، حداکثر واقعی بالاتر است) متغیر است.

 • حقوق متوسط در دبی

متوسط حقوق در دبی ۲۱۵۰۰ درهم در ماه است. به این معنی که نیمی از جمعیت این شهر کمتر از این عدد درآمد دارند؛ در حالیکه درآمد نیمی دیگر بيش از این مبلغ است. ۲۵ درصد از جمعیت امارات کمتر از ۱۱۸۰۰ درهم درآمد دارند؛ در مقایسه ۷۵ درصد دیگر افرادی که در امارات شاغل هستند بيش از ۱۱۸۰۰ درهم درآمد دارند. همچنین ۷۵ درصد از جمعیت کمتر از ۶۰۳۰۰ درهم درآمد دارند، در حالیکه ۲۵ درصد بيش از ۶۰۳۰۰ درهم درآمد دارند.

حقوق و دستمزد در دبی با توجه بر سطح تحصیلات

بدون شک سطح تحصیلات تاثیر بسزایی بر میزان حقوق و دستمزد در دبی دارد. افرادی که از تحصیلات عالی برخوردارند در مقایسه با افرادی تحصیلات ندارند حقوق بيشتری دریافت می‌کنند و همین مسئله می تواند نقش مهمی در تامین هزينه زندگی در امارات متحده عربی داشته باشد. اما سوالی که ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید این است که مدرک تحصیلی تا چه حد می‌تواند به افزایش درآمد در دبی اضافه کند؟ به همین دلیل آسان سفر به بررسی حقوق و دستمزد افراد در سطوح مختلف پرداخته و یافته‌ها به ترتیب زیر هستند:

 1. حقوق و دستمزد کارگران در دبی که دارای مدرک دیپلم هستند به طور متوسط ۱۷ درصد بيشتر از کارگرانی است که مدرک تحصیلی زیر دیپلم دارند.
 2. در مقایسه، کارمندانی که دارای مدرک کارشناسی هستند، ۲۴ درصد بيشتر از کسانی که دیپلم دارند، درآمد دارند.
 3. افراد حرفه‎ای با مدرک کارشناسی ارشد، ۲۹ درصد بيشتر از افراد دارای مدرک کارشناسی حقوق می گیرند.
 4. در نهایت، دارندگان مدرک دکترا به طور متوسط ۲۳ درصد بيشتر از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد دارند.

هزینه زندگی در امارات

سخن آخر درباره میانگین هزینه زندگی در امارات

میانگین هزینه زندگی در امارات در شهرهای مختلف متفاوت است. اگر از خود می‌پرسید که آیا هزینه زندگی در امارات گران است باید بدانید که پاسخ این سوال مثبت است. هزینه زندگی در ابوظبی و دبی در رتبه بندی جهانی در فهرست گرانترین شهرهای دنیا برای مهاجران قرار دارد. بهتر است بدانید که اگر قصد مهاجرت به دبی و کار در دبی را دارید باید حداقل نیمی از حقوق خود را صرف هزینه اجاره خانه در امارات کنید. گرانترین شهرهای امارات به ترتیب دبی، و بعد ابوظبی با فاصله کم از دبی و در نهایت عجمان است. میانگین هزینه زندگی در ابوظبی به طور میانگین برای یک نفر حدود 8500 درهم امارات، و هزینه زندگی در دبی برای یک نفر حدود 9500 درهم است.

با وجود اینکه دبی هرگز رتبه برتر را در فهرست ارزا نترين مقاصد جهان برای زندگی کسب نخواهد کرد، هزينه اقامت دبی با توجه بر کیفیت بالای زندگی برای افرادی که قصد اخذ اقامت دبی را دارد می‎تواند کاملا مناسب باشد. درست است که هزينه اجاره خانه در دبی به دلیل جمعیت زياد مهاجران و کمبود زمین که در این شهر نسبتا گران است؛ اما اگر قصد گرفتن اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری در دبی و یا خريد ملک در دبی را داريد توصیه می‌کنی که حتما با خیال راحت این کار را انجام دهید. برای اخذ اقامت در دبی می‌توانید با کارشناسان ما در آسان سفر تماس بگیرید و به طور کاملا رایگان مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*