جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت دائم / هزینه زندگی در دبی
هزینه زندگی در دبی
زمان تقریبی مطالعه: 9 دقیقه

هزینه زندگی در دبی

admin 14 اسفند 1400 زمان تقریبی مطالعه: 9 دقیقه

فهرست مطالب

هزینه زندگی در دبی برای ایرانیان با توجه بر عوامل مختلفی مانند سبک زندگی، عادات غذایی، نوع مسکن و محله‌ای که برای زندگی در دبی انتخاب می‌کنید متغیر است. اما بهتر است از همین ابتدا به شما بگوییم که به طور کلی هزینه زندگی در امارات متحده عربی برای ایرانیان با توجه به ارزش پایین ریال ایران در مقایسه با درهم امارات و زندگی لوکس اماراتی‌ها، بالا است. اگر قصد مهاجرت به دبی و گرفتن اقامت امارات را دارد بهتر است در این مطلب همراه آسان سفر باشید تا از هزینه های زندگی در دبی مطلع شوید.

در این مطلب آسان سفر میانگین حقوق کارگر ساده در دبی، میزان درآمد افراد با توجه به مدرک تحصیلی، قیمت خانه در دبی به پول ایران، هزینه حمل و نقل عمومی در دبی، هزینه خورد و خوراک در دبی، و مسائلی ازاین قبیل را برای شما گردآوری کرده است. در ادامه با آسان سفر همراه باشید تا از میانگین هزینه زندگی در امارات مطلع شوید و همین طور برای کار در امارات می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

میانگین هزینه زندگی در امارات

میانگین هزینه زندگی در امارات با در نظر گرفتن لایف استایل، نوع خانه، منطقه و تعداد اعضای خانواده متفاوت است. به طور مثال افرادی که در بخش‌های قدیمی‌تر دبی زندگی می‌کنند، از انتخاب‌های مقرون به صرفه‌تری در مورد هزینه زندگی در دبی مانند قیمت خرید خانه در دبی، اجاره خانه در دبی، هزینه خرید از سوپرمارکت‌ها و هزینه صرف غذا در رستوران های دبی برخوردار هستند. در مقایسه افرادی که در منطقه بیزینس دبی، جاده شیخ زاید و مناطق ساحلی دبی زندگی می‌کنند، با توجه به اینکه زندگی لوکس‌تری هم دارند، هزینه بیشتری باید صرف کنند. درکل هر چقدر زندگی لوکس‌تری داشته باشید، میانگین هزینه زندگی در امارات برایتان افزایش پیدا می‌کند.

هزینه مسکن در دبی

آپارتمان در دبی

یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار در هزینه مسکن در دبی، نوع خانه، متراژ و منطقه‌ای است که برای سکونت انتخاب می‌کنید. هزینه مسکن در دبی و امارات متحده عربی در کل بسیار بالا است و علت اصلی این گرانی کمبود زمین برای ساخت و ساز و تقاضای بالای اخذ اقامت در دبی از طریق سرمایه گذاری دبی و خرید ملک در دبی است. هزینه اجاره خانه در دبی به طور میانگین شامل موارد زیر است:

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر دبی 1,970.63 دلار
اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر دبی 1,201.32 دلار
قیمت اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر دبی4,063.42 دلار
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر دبی 2,654.29 دلار

قیمت مواد غذایی در دبی و هزینه خورد و خوراک در دبی

قیمت مواد غذایی در دبی و هزینه خورد و خوراک در دبی بستگی به عادات غذایی افراد دارد. فروشگاه‌های مواد غذایی در دبی فراوان هستند و از آنجایی که اماراتی‌ها جزو مردم ثروتمند دنیا بشمار می‌روند هزینه بالایی هم صرف خورد و خوراک می‌کنند. با این وجود شما می‌توانید در امارات از سوپرمارکت‌های مختلف، فر وشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌های متعدد مواد غذایی را با توجه بر بودجه‌ای که دارید تهیه کنید.

مقالات مرتبط

به طور مثال برخی از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های لوکس امارات که مواد غذایی را از اروپا و آمریکا وارد می‌کنند قیمت بالاتری دارند و مشتریان هدفی که دارند افراد ثروتمند اماراتی با سطح درآمد بالا است. آسان سفر فهرستی از میانگین قیمت مواد غذایی در دبی و هزینه خورد و خوراک در دبی را برایتان گردآوری کرده که در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید:

شیر1.84 دلار
500 گرم نان سفید1.50 دلار
یک کیلو برنج سفید2.16 دلار
12 عدد تخم مرغ3.04 دلار
پنیر محلی11.58 دلار
یک کیلو فیله مرغ8.71 دلار
یک کیلو گوشت سفید10.78 دلار
یک کیلو سیب2.32 دلار
یک کیلو موز1.73 دلار
یک کیلو پرتقال1.86 دلار
یک کیلو گوجه1.47 دلار
یک کیلو سیب زمینی1.00 دلار
یک کیلو پیاز0.89 دلار
1.5 لیتر آب معدنی0.60 دلار
یک بسته سیگار5.99 دلار

هزینه حمل و نقل در دبی

اتوبوس

هزینه حمل و نقل در دبی و هزینه سوخت در دبی در صورتی که درآمد شما حاصل از کار در این کشور باشد ارزان است؛ اما برای گردشکران ایرانی که به دبی به سفر می‌کنند هزینه حمل و نقل در دبی با توجه به بالاتر بودن ارزش درهم اماراتی در مقایسه با ریال ایران، بالا است. به طور کلی حمل ونقل در دبی بسیار راحت و بی دردسر است. از آنجایی که قیمت بنزین در امارات ارزان است و مهم‌تر از همه اینکه لوکس‌ترین خودروهای دنیا را می‌توانید با قیمت ارزان در دبی خریداری کنید، اغلب افرادی که در امارات متحده عربی زندگی می‌کنند دارای خودروی شخصی هستند.  همچنین، برای حمل و نقل عمومی در دبی می‌توانید می‌توانید از مترو، تراموا، اتوبوس و تاکسی‌هایی که از طریق اپلیکیشن‌های حمل و نقل عمومی در دبی همانند کریم (Careem) و اوبر (Uber) در دسترس هستند استفاده کنید.

هزینه حمل و نقل عمومی در دبی و قیمت سوخت در دبی به ترتیب زیر است:

بلیط یک طرفه1.63 دلار
بلیط ماهیانه81.68 دلار
نرخ شروع کرایه تاکسی3.27 دلار
نرخ کرایه تاکسی به ازای هر کیلومتر0.82 دلار
کرایه تاکسی برای هر یک ساعت انتظار8017 دلار
یک لیتر گازوئیل0.84 دلار

قیمت آب و برق، مکالمه با تلفن همراه و اینترنت در دبی

هزینه آب و برق در دبی، هزینه مکالمه با تلفن همراه در دبی، و هزینه اینترنت در دبی در مقایسه با سایر کشورها بالاتر است؛ ولی در صورت اخذ اقامت دبی و پیدا کردن کار در دبی با توجه بر حقوق و دستمزد پرداختی برای پرداخت این هزینه‌ها دچار مشکل نخواهید شد. اما اگر بهتر است بدانید که اگر می‌خواهید با درآمد ریال ایرانی در دبی زندگی کنید نمی‌توانید هزینه زندگی در امارات متحده عربی را بپردازید.

هزینه اولیه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) آپارتمان 85 متری192.96 دلار
طرح ماهانه تلفن همراه با تماس و 10 گیگابایت + داده63.52 دلار
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ADSL)95.37 دلار

هزینه درمان در دبی

بیمارستان

هزینه درمان در دبی با توجه بر نوع بیمه متفاوت است. بیمه درمانی در امارات متحده عربی اجباری است و شرکت‌ها باید پس از صدور ویزای کار، کارکنان خود را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهند. حامیان مالی ملزم به دریافت پوشش بیمه برای افراد تحت تکفل خود هستند. بیشتر شرکت‌های دبی موظف هستند کارمند، همسر و فرزندانش را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهند. در غیر اینصورت باید خودتان را بیمه کنید و می‌توانید از بیمه‌های درمانی دبی که نرخ آن از حداقل ١٠٠٠ درهم شروع می‌شود استفاده کنید.

 قیمت غذا در رستوران های دبی؛ بخشی از هزینه زندگی در دبی

رستوران در دبی

هزینه صرف غذا در رستوران های دبی با توجه بر نوع رستوران و نوع غذا متفاوت است. رستوران های دبی شامل طیف گسترده‌ای از فست فودها و کافه‌های ارزان قیمت تا رستوران‌های لوکس و گران قیمت هستند. صرف غذا در کافه و رستوران های دبی تنها بخشی از هزینه زندگی در دبی را شامل می‌شود. قیمت غذا در دبی در رستوران های لوکس بین المللی دبی و رستوران های لوکس عربی نسبت به فود کورت‌های دبی و رستوران‌های کوچک بسیار بالاتر است.

یک وعده غذا در رستوران ارزان11.84 دلار
غذا برای دو نفر در رستوران متوسط68.06 دلار
مک دونالد8.71 دلار
یک بطری کولا1.36 دلار
یک بطری آب0.64 دلار

هزینه تحصیل در دبی

دانشگاه خلیفه

هزینه تحصیل در دبی برای دانشجویان بین المللی در مقایسه با کشورهای دیگر و حتی آمریکا و انگلیس بسیار بالا است. شما حتی برای اپلای در دانشگاه های دبی هم باید هزینه‌ای را به عنوان اپلیکیشن فی بپردازید، در غیراینصورت مدارک شما بررسی نخواهد شد. هزینه تحصیل در امارات  در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حداقل 40 هزار دلار آمریکا، هزینه تحصیل در دبی در مقطع کارشناسی ارشد حداقل 25 هزار دلار آمریکا و هزینه دانشگاه در دبی برای مقطع دکتری حداقل 30 هزار دلار است. البته در نظر داشته باشید که این مبالغ با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی که انتخاب می‌کنید متغیر است.

بهترین دانشگاه های امارات برای تحصیل عبارتند از:

1- دانشگاه امارات متحده عربی

2- شارجه امریکن یونیورسیتی

3- دانشگاه خلیفه

4- دانشگاه شارجه

5- دانشگاه زاید

6- دبی آمریکن یونیورسیتی

7- دانشگاه نیویورک ابوظبی

8- کالج های عالی فناوری در امارات

9- دانشگاه ابوظبی

10- دانشگاه آمریکایی راس الخیمه

11- دانشگاه عجمان

12- دبی بریتیش یونیورسیتی

دانشگاه العین امارات

متاسفانه حتی تحصیل کودکان در مدارس این کشور رایگان نیست؛ ولی با وجود برنامه‌های آموزشی مختلف در امارات متحده عربی، می‌توانید مدارسی با شهریه مقرون به صرفه برای فرزندان خود پیدا کنید.

قیمت تفریحات دبی

برج الخلیفه

جاذبه های گردشگری دبی تنوع بالایی دارند و به همین دلیل نیاز افراد با گروه سنی و سلایق مختلف را برطرف می‌کند. قیمت تفریحات دبی با توجه بر نوع تفریح و سرگرمی متفاوت است. البته بهتر است بدانید که تفریحات رایگان در دبی هم تنوع زیادی دارند. برای تفریح در دبی می‌توانید از دیدن بسیاری از دیدنی های گردشگری رایگان دبی مانند پارک‌های دبی، فواره‌های موزیکال، سواحل دبی، مراکز خرید دبی و مناطق تاریخی دبی لذت ببرید.

برخی از هزینه های تفریح در دبی به طور تقریبی به ترتیب زیر هستند:

بلیط موزه آینده41.59 دلار
برج الخلیفه53.50 دلار
بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی85.83 دلار
آکواریوم دبی50 دلار
اسکیپ لاین برج الخیفه130 دلار
موزه جهانی سه بعدی دبی24 دلار
سالن اسکی دبی68.50 دلار
بازدید از برج العرب80 دلار

میزان درآمد در دبی

میزان درآمد در دبی با توجه بر تخصص و تحصیلاتی که دارید متغیر است. فردی که در دبی کار می‌کند به طور معمول حدود 19000 درهم در ماه درآمد دارد. حقوق و دستمزد ماهانه در دبی شامل حق مسکن، کمک هزینه حمل و نقل و سایر مزایا است.

محدوده حقوق و دستمزد در دبی

حقوق و دستمزد در دبی از ۴٨١٠ درهم در ماه (حداقل حقوق) تا ٩٩٠٠٠ درهم در ماه (حداکثر متوسط حقوق، حداکثر واقعی بالاتر است) متغیر است.

حقوق متوسط در دبی

متوسط حقوق در دبی 19000 درهم در ماه است. به این معنی که نیمی از جمعیت این شهر کمتر از این عدد درآمد دارند؛ در حالیکه درآمد نیمی دیگر بیش از این مبلغ است. ۲۵ درصد از جمعیت امارات کمتر از ۱۱۸۰۰ درهم درآمد دارند؛ در مقایسه ۷۵ درصد دیگر افرادی که در امارات شاغل هستند بیش از ۱۱۸۰۰ درهم درآمد دارند. همچنین ۷۵ درصد از جمعیت کمتر از ۶۰۳۰۰ درهم درآمد دارند، در حالیکه ۲۵ درصد بیش از ۶۰۳۰۰ درهم درآمد دارند.

حقوق و دستمزد در دبی با توجه بر سطح تحصیلات

بدون شک سطح تحصیلات تاثیر بسزایی بر میزان حقوق و دستمزد در دبی دارد. افرادی که از تحصیلات عالی برخوردارند در مقایسه با افرادی تحصیلات ندارند حقوق بیشتری دریافت می‌کنند و همین مسئله می تواند نقش مهمی در تامین هزینه زندگی در امارات متحده عربی داشته باشد. اما سوالی که ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید این است که مدرک تحصیلی تا چه حد می‌تواند به افزایش درآمد در دبی اضافه کند؟ به همین دلیل آسان سفر به بررسی حقوق و دستمزد افراد در سطوح مختلف پرداخته و یافته‌ها به ترتیب زیر هستند:

حقوق و دستمزد کارگران در دبی که دارای مدرک دیپلم هستند به طور متوسط ۱۷ درصد بیشتر از کارگرانی است که مدرک تحصیلی زیر دیپلم دارند.

در مقایسه، کارمندانی که دارای مدرک کارشناسی هستند، ۲۴ درصد بیشتر از کسانی که دیپلم دارند، درآمد دارند.

افراد حرفهای با مدرک کارشناسی ارشد، ۲۹ درصد بیشتر از افراد دارای مدرک کارشناسی حقوق می گیرند.

در نهایت، دارندگان مدرک دکترا به طور متوسط ۲۳ درصد بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد دارند.

سخن آخر درباره میانگین هزینه زندگی در امارات

میانگین هزینه زندگی در امارات در شهرهای مختلف متفاوت است. اگر از خود می‌پرسید که آیا هزینه زندگی در امارات گران است باید بدانید که پاسخ این سوال مثبت است. هزینه زندگی در ابوظبی و دبی در رتبه بندی جهانی در فهرست گرانترین شهرهای دنیا برای مهاجران قرار دارد. بهتر است بدانید که اگر قصد مهاجرت به دبی و کار در دبی را دارید باید حداقل نیمی از حقوق خود را صرف هزینه اجاره خانه در امارات کنید. گرانترین شهرهای امارات به ترتیب دبی، و بعد ابوظبی با فاصله کم از دبی و در نهایت عجمان است. میانگین هزینه زندگی در ابوظبی به طور میانگین برای یک نفر بدون اجاره خانه 958.2 دلار است و هزینه زندگی در دبی برای یک نفر حدود 1,058.8 دلار بدون اجاره خانه است.

با وجود اینکه دبی هرگز رتبه برتر را در فهرست ارزانترین مقاصد جهان برای زندگی کسب نخواهد کرد، هزینه اقامت دبی با توجه بر کیفیت بالای زندگی برای افرادی که قصد اخذ اقامت دبی را دارد میتواند کاملا مناسب باشد. درست است که هزینه اجاره خانه در دبی به دلیل جمعیت زیاد مهاجران و کمبود زمین که در این شهر نسبتا گران است؛ اما اگر قصد گرفتن اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری در دبی و یا خرید ملک در دبی را دارید توصیه می‌کنی که حتما با خیال راحت این کار را انجام دهید. برای اخذ اقامت در دبی می‌توانید با کارشناسان ما در آسان سفر تماس بگیرید و به طور کاملا رایگان مشاوره بگیرید. همین طور برای اطلاع از نحوه ثبت شرکت در دبی کلیک کنید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

دانشگاه کلگری کانادا تحصیلی

دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری کانادا، در سال 1966 تاسیس شده است. این...

تحصیلی | 31 اردیبهشت 1403

مهاجرت به کانادا با رشته‌های STEM اقامت دائم

مهاجرت به کانادا با رشته‌های STEM

رشته های STEM رشته های ویژه ای هستند که برخی...

اقامت دائم | 29 اردیبهشت 1403

مدرک CLB چیست و اهمیت آن در مهاجرت به کانادا عمومی

مدرک CLB چیست و اهمیت آن در مهاجرت به کانادا

مدرک CLB یکی از مدارکی است که در طی مهاجرت...

عمومی | 26 اردیبهشت 1403

دریافت وقت مشاوره