جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت دائم / هزینه های زندگی در انگلیس
هزینه های زندگی در انگلیس
زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

هزینه های زندگی در انگلیس

سمیرا رسائی زاده 07 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

فهرست مطالب

در کشور انگلیس هزینه زندگی چندان پایین نیست و باید انتظار هزینه های زیادی را داشته باشید به همین دلیل متوسط درآمد افراد هم به همان میزان بیشتر است که در مقاله دیگری به معرفی شغل های پر درآمد انگلیس پرداخته ایم. به طور کلی متوسط حقوق در انگلیس در سال 2023 تقریبا 29.588 پوند اعلام شده است. اگر شما هم قصد مهاجرت به انگلیس را دارید، برای اطلاع از هزینه های زندگی در انگلیس می توانید با آسان سفر همراه باشید. در این مقاله به صورت جزئی درباره هزینه های خورد و خوراک، حمل و نقل، خانه و … صحبت خواهیم کرد.

مهم ترین هزینه های زندگی در انگلستان

مشخصا شهرهای مختلف انگلیس هزینه های متفاوتی دارند و برای اینکه بهتر متوجه شوید که هزینه زندگی در انگلیس به چه صورت است، ابتدا باید مشخص شود که قصد زندگی در کدام یک از شهرهای آن را دارید. هزینه های زندگی شامل هزینه حمل و نقل، درمان، خورد و خوراک، مسکن و … می شوند

هزینه مسکن300 الی 1000 پوند
هزینه خورد و خوراک200 پوند
هزینه پوشاک35 الی 55 پوند

هزینه زندگی در شهرهای مهم انگلستان

کسانی که از طریق کار در انگلیس یا تحصیل در انگلیس به این کشور مهاجرت کرده اند باید بتوانند از حداقل هزینه زندگی در این کشور آگاه باشند. مشخص است که شهرهای بزرگ تر مانند لندن یا منچستر هزینه های بیشتری نسبت به سایر شهرها دارند و گرانترین شهرهای انگلیس هستند. البته پیدا کردن کار در این شهرها هم به نسبت آسان تر است که در ادامه درباره هزینه های زندگی در انگلیس در شهرهای مختلف و بهترین شهر انگلیس برای زندگی ایرانیان توضیحاتی خواهیم داد.

هزینه زندگی در لندن

این شهر صنعتی از دیرباز پذیرای مهاجران زیادی بوده است و علت آن امکانات زیادی است که در آن وجود دارد. البته افراد زیادی فقط به قصد دیدن این کشور و با ویزای توریستی انگلیس به این مکان سفر می کنند. به طور کلی می توان گفت که درآمد مشاغل مختلف در این شهر بالاتر است و از طرف دیگر هزینه های زندگی هم بالاتر خواهد بود که بخش بیشتر این هزینه ها مربوط به مسکن است. در جدولی که در ادامه به شما نشان خواهیم داد، هزینه های مختلف زندگی در لندن آورده شده است.

هزینه یک خانواده 4 نفره3500 پوند
هزینه یک فرد مجرد960 پوند
اینترنت28 پوند
باشگاه بدن سازی42.56 پوند
بنزین6.72 پوند
آب و برق و …289 پوند

هزینه زندگی در منچستر

منچستر

منچستر از شهرهای بزرگ انگلیس است و از لحاظ اقتصادی در سطح مناسبی قرار دارد و بخش های صنعتی آن هم در سال های اخیر رشد مناسبی داشته اند و به دلیل اینکه هزینه زندگی در این شهر متوسط است، دانشجویان تمایل زیادی به زندگی در این شهر دارند.

مقالات مرتبط

موردهزینه به پوند به صورت تقریبی
هزینه زندگی خانواده 4 نفره2500
هزینه زندگی یک فرد مجرد700
بنزین6.22
آب و برق و …212
اینترنت27.52
باشگاه ورزشی26.82

هزینه زندگی در بیرمنگام

بیرمنگام

این شهر از دیگر شهرهای معروف لندن است که در بخش مرکزی آن قرار گرفته است و از لحاظ اقتصادی حرف اول را می زند. عده زیادی از مهاجران برای زندگی به این شهر می روند، اگر بخواهیم مقایسه کنیم، زندگی در این شهر نسبت به لندن بسیار مقرون به صرفه تر است.

هزینه زندگی خانواده 4 نفره2.272 پوند
هزینه ماهیانه یک فرد مجرد677 پوند
بنزین5.98 پوند
آب و برق و …201 پوند
اینترنت27 پوند

هزینه زندگی در برایتون

برایتون

اکثرا شهرهای انگلیس همواره بارانی هستند، اما شهر برایتون از این قضیه مستثنی است به همین دلیل مردمی که در این شهر زندگی می کنند، روحیه شادتری به نسبت بقیه دارند. وجود ساحل و بازار کار مناسب از دیگر ویژگی های این شهر به شمار می روند. البته نکته ای که درباره این شهر باید گفت این است که به دلیل اینکه توریست ها زیاد به آن سفر می کنند، هزینه مسکن مقداری در آن بالا است.

هزینه زندگی خانواده 4 نفره2700 پوند
هزینه زندگی یک فرد مجرد788 پوند
هزینه بنزین6 پوند
هزینه های آب و برق و …205 پوند
اینترنت30 پوند

هزینه زندگی در ناتینگهام

ناتینگهام

این شهر تاریخی دارای بناهای جالب توجهی است که باعث می شود توریست های زیادی به این سمت سرازیر شوند و از این راه ناتینگهام توانسته درآمد زیادی کسب نماید. علاوه بر این سیستم حمل و نقل این ناحیه بسیار قوی است و وجود دانشگاه های معروف در آن هم باعث افزایش شهرت آن شده است. به طور کلی این شهر برای زندگی و کار بسیار مناسب است.

هزینه زندگی خانواده 4 نفره2500 پوند
هزینه زندگی فرد مجرد730 پوند
هزینه بنزین5.92 پوند
هزینه آب و برق و …169.72 پوند
هزینه اینترنت29 پوند

هزینه زندگی در شفیلد انگلستان

طبیعت این ناحیه بسیار سرسبز است و از شهرهای ایمن انگلیس به شمار می رود. در این شهر باشگاه ورزشی و یک دانشگاه هم وجود دارد و آب و هوای آن بسیار دلپذیر است. هزینه های زندگی در این شهر به شرح زیر است:

هزینه زندگی خانواده 4 نفره2300 پوند
هزینه زندگی یک فرد مجرد721 پوند
هزینه اینترنت29 پوند
هزینه بنزین5.98 پوند
هزینه آب و برق و گاز240 پوند

هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان

افراد زیادی تمایل دارند که به تحصیل در انگلیس بپردازند. پس برای آن ها بسیار اهمیت دارد که از هزینه های زندگی در انگلیس در کنار شهریه های دانشگاه باخبر باشند. البته شهریه هر دانشگاه بسته به اینکه در چه رشته ای قبول شده اید، متفاوت است.  معمولا هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس سالیانه از 22 هزار پوند شروع می شود. البته اگر دانشگاه شما در لندن باشد باید شهریه بیشتری بپردازید.

توجه به این نکته ضروری است که دوره تحصیل در انگلیس نسبت به کشورهای دیگر کوتاه تر است یعنی دوره کارشناسی 3 سال و دوره کارشناسی ارشد یک سال طول می کشد. پس بهتر می توان هزینه های زندگی در این کشور را کنترل کرد. اگر فرد به تنهایی در این کشور تحصیل کند، هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس متوسط خواهد بود.

هزینه مسکن در انگلستان

خانه در انگلیس

به طور کلی کسی که قصد زندگی در این کشور را دارد، باید به میزان هزار پوند برای هر ماه را در نظر بگیرد. حال اگر شما از طریق ویزای تحصیلی انگلیس به این کشور آمده اید مشخص است که شهریه هم به این مبلغ اضافه می شود. همین طور برای کسانی که در این کشور تحصیل می کنند، تخفیف های مختلفی ارائه می شود، برای مثال کارت حمل و نقل به آن ها تعلق می گیرد.

هزینه یک ماه زندگی در خارج از لندن1000 پوند
هزینه سالیانه زندگی در انگلیس12000 پوند

دانشگاه های زیادی هستند که در سال اول به دانشجویان خود اتاق ارائه می کنند. اجاره این اتاق ها بسیار کمتر است و شامل غذا هم می شود. اما برای سال های بعدی باید اتاق های خصوصی اجاره کرد. به طور کلی هزینه اجاره مسکن در لندن نسبت به سایر شهرها بالاتر است و اما اگر به طور میانگین بخواهیم در نظر بگیریم هزینه اجاره مسکن در انگلیس ماهیانه 500 پوند است.

اگر دانشگاه شما در بخش ایرلند شمالی باشد، هزینه مسکن بسیار کمتر خواهد بود و تقریبا می توان گفت که نصف هزینه زندگی در لندن است. مشخص است که هزینه های آب و برق هم در لندن بالاتر است. برای اینکه بتوانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، بهتر است تا در آپارتمان های اشتراکی زندگی کنید.

در این آپارتمان ها تنها یک اتاق به شما تعلق می گیرد و سایر بخش های خانه را باید به صورت مشترکا استفاده کرد. هزینه هتل هم می تواند مابین 50 تا 300 پوند در روز باشد و برای دو نفر باید 75 الی 450 پوند پرداخت کرد.

نوع مسکناجاره
آپارتمان اشتراکیشروع اجاره از 300 پوند
سوئیت500 – 1300 پوند
آپارتمان تک خوابه700 – 1750 پوند
آپارتمان دو خوابه880 – 2600 پوند

هزینه های مواد غذایی در انگلستان

مواد غذایی

غذا و نوشیدنی بخش مهمی از ضروریات زندگی است که باید آن را جزو هزینه زندگی در انگلیس به شمار آورد. معمولا هزینه این مواد در کشور انگلیس نسبت به اروپا گران تر است. با این حال شما می توانید غذاهای مختلف مانند چینی یا فرانسوی و ژاپنی را در این کشور امتحان کنید. علاوه بر این رستوران های ایرانی هم در این کشور وجود دارند. برای اینکه هزینه های کمتری داشته باشی،د بهتر است تا فروشگاه های دارای تخفیف را شناسایی کنید یا از حراجی ها مطلع شوید.

قیمت ساندویچ1.50 الی 4 پوند
ناهار چینی5 الی 7 پوند
شام با نوشیدنی در رستوران هندی8 الی 25 پوند

قیمت مواد غذایی در سوپرمارکت به صورت زیر است:

ماده غذاییقیمت
نان0.75 پوند
200 گرم پنیر1.80 پوند
1 کیلو برنج1.20 پوند
500 گرم ماکارونی0.90 پوند
یک بسته سوسیس1 پوند
6 عدد تخم مرغ1.20 پوند
1 کیلو سیب زمینی0.85 پوند
500 گرم گوشت گاو1.50 پوند
1 کیلو سیب1.40 پوند

هزینه آب و برق و قبض در انگلستان

هزینه های انرژی در کشور انگلیس به صورت زیر است:

انرژی برق و گاز و ….300 پوند
قبض تلفن14 پوند
اینترنت31 پوند

هزینه مراقبت‌های بهداشتی در انگلستان

از دیگر هزینه های زندگی در انگلیس می توان به هزینه های درمان اشاره کرد که البته این هزینه به وضعیت جسمی و سن هر فرد هم بستگی دارد. معمولا هزینه های درمان در لندن بسیار بالا است. به همین جهت به محض رفتن به انگلیس باید اقدام به گرفتن بیمه های درمانی بکنید.

سنهزینه بیمه
30 سال39 پوند
50 سال66 پوند
70 سال150 پوند

سایر هزینه های زندگی در انگلستان

در نوشته های پیشین هزینه های ضروری زندگی در انگلیس را برای شما شرح دادیم و حال نوبت به سایر هزینه هایی می رسد که باید در حین زندگی در انگلیس آن ها را در نظر داشت.

  • اگر بخواهید در رستوران غذا بخورید، معمولا بین 12 الی17 پوند باید پول پرداخت کنید. در صورتی که از فروشگاه خرید کنید، معمولا از 30 الی 50 پوند خواهد شد.
  • اگر نیازمند خرید کتاب یا وسایلی از این دست باشید، حداقل باید سی پوند در ماه هزینه کنید.
  • قبض تلفن معمولا بین 15 الی 22 پوند می شود.
  • چنانچه بخواهید به باشگاه بروید، معمولا باید 32 الی 45 پوند پرداخت کنید اما اگر دانشجو باشید امکان گرفتن تخفیف هم وجود دارد.
  • برای تماشای تلویزیون در انگلیس باید هزینه پرداخت کرد که این مبلغ تقریبا 147 پوند است و اگر قصد رفتن به سینما را دارید، باید در حدود ده الی 14 پوند پرداخت کنید.

به طور کلی نمی توان مبلغ دقیقی برای هزینه ها گفت چون مشخص است که هرکسی نحوه زندگی متفاوتی دارد. اما معمولا این هزینه ها از 35 الی 55 پوند در ماه متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در روستاهای انگلیس

اگر در روستا زندگی کنید، مشخص است که هزینه های زندگی شما پایین تر خواهد شد. مزیت دیگر زندگی در این مناطق این است که هوای بسیار خوبی دارند و در صورتی که به محیط های آرام علاقه دارید، می توانید در این مناطق زندگی کنید. یکی از روستاهای زیبای انگلیس پینسویک است که مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات هم محسوب می شود. اگر به پیاده روی علاقه دارید، می توانید به روستای کتل ول بروید.

میزان درآمد در انگلستان

یکی از سوالاتی که در ابتدای مهاجرت به هر کشوری برای ما پیش می یابد درباره میزان هزینه های زندگی است که خب ارتباط مستقیمی با میزان درآمد دارد. به طور کلی حقوق متوسط در انگلیس تقریبا برابر با 33 هزار پوند است و اگر تمایل دارید تا حقوق بالاتری داشته باشید، بهتر است تا در شهرهای بزرگ مخصوصا لندن کار پیدا کنید. در ادامه لیستی از مشاغل مورد پر درآمد انگلیس را به شما معرفی می کنیم.

شغلحقوق
مدیر ارشد97 هزار پوند
کنترل ترافیک هوایی94 هزار پوند
خلبان78 هزار پوند
پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره