جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت دائم / مشاغل مورد نیاز کانادا 2023
مشاغل مورد نیاز کانادا 2023
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

مشاغل مورد نیاز کانادا 2023

سمیرا رسائی زاده 10 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

فهرست مطالب

برای اینکه بتوانید ویزای کاری کانادا را دریافت کنید، باید شغل شما حتما در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا یا لیست ناک باشد. برای آشنا شدن با لیست NOC و همین طور کسب اطلاعات بیشتر درباره کار در کانادا با آسان سفر همراه باشید.

ناک NOC کانادا چیست؟

ناک کوتاه شده واژه National Occupational Classification است و این واژه برای مشاغل ملی کانادا نام گذاری شده است. در این لیست می توانید شغل ها را براساس وظایف کاری و پارامترهای دیگر مشاهده کنید. به طور کلی 5 دسته بندی در این لیست قرار دارد که شامل 0، A، B، C و D می شوند.

مشاغل نوع 0

افرادی که شغل مدیریت دارند در این دسته قرار می گیرند.

مشاغل نوع A

مقالات مرتبط

پزشک، حسابدار، مهندس عمران، مهندس کامپیوتر، مهندس شیمی، معلم و .. و به طور کلی هر فردی که دارای مدرک دانشگاهی است، جزو این دسته به شمار می رود.

مشاغل دسته B

افرادی که دوره های تخصصی دیده اند و معمولا باید مدرک تحصیلی هم داشته باشند مانند برقکار، تکنسین و کارشناس مهندسی صنایع و تولید، بازرس ساختمانی، دندانساز، بینایی سنجی و .. جزو این دسته به شمار می روند.

مشاغل دسته C

اشخاصی که تحصیلات دبیرستان را دارند و در شغل هایی مانند راننده یا قصاب مشغول به کار هستند، در این دسته قرار می گیرند.

مشاغل دسته D

شغل های این دسته به مدرک نیاز ندارند و مشاغلی مانند کارگر یا نظافت چی شامل آن ها می شوند.

انواع مختلفی از راه های مهاجرت به کانادا وجود دارد که از دیگر راه ها می توان به ویزای سرمایه گذاری کانادا یا تحصیل در کانادا اشاره کرد که شما می توانید برای اطلاع درباره هر یک از این دو مورد به مقاله آن ها مراجعه کنید.

پس چنانچه تا به حال برای شما توضیح دادیم، اگر شغلی که قصد انجام آن را در کانادا دارید، در لیست ناک وجود باشد، می توانید اجاره کار در کانادا را پیدا کنید.

مشاغل اداری در کانادا

افراد زیادی هستند که در شغل های اداری در کانادا مشغول به کار هستند و بنظر می رسد که بازار کار این رشته تقریبا مناسب است. از جمله این مشاغل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارمند دفتریدستیار حقوق
نماینده خدمات مشتریدستیار امور اداری

شغل های فناوری اطلاعات (IT) در کانادا

کار با کامپیوتر

بازار IT در همه دنیا محبوب است و شرکت های زیادی خواستار استخدام افراد متخصص در این حوزه هستند. کشور کانادا هم از این نظر بازار کار خوبی دارد که در ادامه تعدادی از شغل های حوزه فناوری اطلاعات در کانادا را به شما معرفی می کنیم. همین طور جالب است که بدانید یک متخصص IT می تواند در سال تقریبا 77 هزار دلار درآمد کسب کند. برخی از مشاغل این رشته شامل موارد زیر می شوند:

برنامه نویس کامپیوترطراح و توسعه دهنده وبتوسعه دهنده نرم افزار 
مدیر فناوری اطلاعاتمشاور و تحلیلگر فناوری اطلاعاتتکنسین شبکه های کامپیوتری

البته در این میان برنامه نویسان افرادی هستند که بیشترین درآمد را در این حوزه کسب می کنند و می توانند به پیشرفت های شغلی بالایی دست یابند. معمولا داشتن دانش زبان های برنامه نویسی مانند موارد زیر در پیدا کردن یک شغل بسیار تاثیرگذار است:

Javasql
LinuxNET.
PythonJavascript

مشاغل پزشکی در کانادا

کار در آزمایشگاه

بعد از به وجود آمدن بیماری کرونا شغل های پزشکی اهمیتی بیش از گذشته پیدا کردند که در این میان پرستاری و پزشکی تبدیل به مشاغل محبوب در سرتا سر دنیا شدند. به همین دلیل هر ساله کسانی که در حوزه درمان کار می کنند برای کار در کانادا راهی این کشور می شوند، زیرا درآمد این مشاغل در این کشور بسیار بالا است. اگر شما هم در یکی از رشته های درمانی مورد نیاز کانادا مشغول به کار هستید و مدرک مورد نیاز را دارید، می توانید هم اکنون با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید تا اطلاعات کافی درباره روند پروسه مهاجرت به کانادا را در اختیار شما قرار بدهند. تعدادی از رشته های مورد نیاز کانادا شامل موارد زیر می شوند که ما می توانیم لیست کامل را در صورت علاقه در اختیار شما قرار دهیم.

کمک پرستارپرستار
عینک سازفیزیوتراپیست
دستیار کادر درمان     داروساز    

مشاغل تولیدی و فنی در کانادا

از آن جا که اقتصاد کانادا در وضعیت مناسبی قرار دارد پس شغل هایی زیادی هم در این حوزه فراهم شده است که هرکس می تواند با توجه به مهارت خود در آن ها درخواست کار بدهد. این شغل ها شامل موارد زیر می شوند:

شغلکد ناک
تکنسین دستگاه7311
مونتاژ کار9525
مکانیک دستگاه سنگین7312
جوشکار7237
نجار7271

شغل های تدارکاتی در کانادا

آشپزی

شغل هایی که در زمینه خدمات و صنعت هستند، در این زمینه قرار می گیرند. این شغل ها شامل موارد زیر می شوند:

شغلکد ناک
راننده سرویس7514
مونتاژ کار9525
راننده کامیون7511
کارگر خدماتی7621
مسئول خرید6222
آشپزی6322

مشاغل منابع انسانی در کانادا

در همه شرکت ها منابع انسانی برای بخش های مختلف نیاز است تا مسئولیت های مختلف به آن ها سپرده شود. در همین خصوص می توانید در این مشاغل در کانادا مشغول به کار شوید.

کارشناس آموزش و توسعه   مدیر منابع انسانی
کارشناس منابع انسانی هماهنگ کننده نیروی انسانی

مشاغل مالی و حسابداری در کانادا

شغل های حسابداری در همه شرکت ها مورد نیاز هستند، به همین دلیل کسانی که تخصص کافی در این زمینه دارند، می توانند به سادگی در کانادا کار پیدا کنند و کانادا قصد دارد تا شغل های بسیاری در این زمینه برای کارجویان ایجاد کند.

تحلیلگر کسب و کار    مدیر مالی کنترل کننده حسابداری      
حسابدارکارمند حقوق و دستمزدمشاور ارشد مالی

مشاغل ارتباط با مشتری در کانادا

همه موسسات و شرکت ها بخشی به اسم ارتباط با مشتری دارند که شغل های این حوزه شامل موارد زیر می شوند:

نماینده خدمات مشتریان     کارشناس چت آنلاین  
رهبر تیم فروش و خدمات    کارشناس مشتریان تلفنی    

مشاغل مهندسی در کانادا

تقریبا می توان گفت که شغل های مهندسی درآمد بسیار بالایی در این کشور دارند و به همین دلیل از محبوبیت زیادی هم برخوردار هستند برخی از این مشاغل شامل موارد زیر می شوند:

مهندس شیمیمهندس عمران
مهندس برقمهندس مکانیک
مهندس نرم افرازمهندس صنایع

مشاغل فروش و بازاریابی در کانادا

مطمئنا برای فروش محصولات شرکت ها نیاز به بخش بازاریابی دارند. به همین دلیل این رشته هم جزو مشاغل مورد نیاز کانادا به شمار می رود. کسانی که مهارت مناسبی دارند بعد از چند سال کار می توانند حقوق بسیار زیادی دریافت کرده یا شرکت خود را ثبت کنند. این مهارت ها شامل موارد زیر می شوند:

Microsoft Officeسئو
دیجیتال مارکتینگCRM
Google AnalyticsSalesForce

 به طور کلی برای پیدا کردن جاب آفر در زمینه بازاریابی باید یک مدرک دانشگاهی و سابقه کاری به اندازه یک سال داشته باشید. شغل های این حوزه شامل موارد زیر می شوند:

کارشناس فروش مدیر بازاریابی    دیجیتال مارکتینگ    
مدیر تجارت الکترونیکاکانت منیجر     مرچندایزر

معرفی شغل های پر درآمد کانادا

شغل های زیادی در کانادا هستند که در صورتی که مهارت کافی در آن زمینه ها داشته باشید، می توانید در آن ها درآمد مناسبی کسب کنید. در این مقاله شغل های پر درآمد کانادا را به شما معرفی کرده ایم. از آن جا که پاسپورت کانادا بسیار پرقدرت است در نتیجه افراد زیادی خواستار زندگی و کار در این کشور هستند.

عکاسی در کانادا

عکاسی

کسانی که به عنوان عکاس فعالیت می کنند، باید خلاقیت و همین طور استعداد مناسبی در این زمینه داشته باشند. با این حال کانادا درآمد خوبی برای عکاسان در نظر گرفته است کافی است تا شما شرایط مورد نیاز برای این شغل را داشته باشید که یکی از این شرایط داشتن 2 سال تجربه کاری است.

وکالت در کانادا

برای به دست آوردن شغل وکالت در کانادا باید مدرک تحصیلی و همین طور تجربه کاری داشته باشید. این رشته بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا است.

نانوایی از مشاغل مورد نیاز کانادا

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کسانی که به شغل های نانوایی در ایران مشغول هستند هم شانس خوبی برای پیدا کردن کار در کانادا دارند. البته توجه داشته باشید که شما باید تمکن مالی برای کار کردن به عنوان این شغل در این کشور داشته باشید.

آرایشگری در کانادا از مشاغل مورد نیاز کانادا

ارایشگری

کسانی که مهارت های مختلف در زمینه آرایشگری دارند می توانند شانس خود را درباره پیدا کردن شغلی در این زمینه در کانادا امتحان کنند. با توجه به اینکه شما چقدر مهارت دارید می تواند درآمدی متناسب با آن کسب کنید. البته توجه به این نکته ضروری است که ایالت های مختلف قوانین خاص خود را دارند و گاهی اوقات شما نیاز به آموزش و همین طور مجوز کاری دارید، البته خوشبختانه نیازی به مدرک دانشگاهی نیست و آرایشگری جزو شغل های پردرآمد در کانادا بدون مدرک است.

مهندسی نفت از مشاغل پر درآمد کانادا

صنایع نفتی، پتروشیمی و دیگر صنایع مشابه فرصت خوبی برای کار در اختیار علاقمندان قرار می دهند. پس کسانی که تخصص در زمینه مهندس نفت دارند می توانند درآمد خوبی در این کشور به دست آورند.

مهندسی کشاورزی در کانادا

از دیگر مشاغل مورد نیاز کانادا این شغل است. همان طور که می دانید کشاورزی در بخش های مختلف کانادا رونق دارد و در برخی از ایالت ها این شغل تقاضای بیشتری دارد. در صورتی که مدرک مهندس کشاورزی دارد و همین طور از سابقه کاری هم برخوردار هستید، می توانید در بخش صنایع غذایی کانادا مشغول به کار شوید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره