جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت دائم / هزینه های اجاره خانه در دبی امارات
هزینه های اجاره خانه در دبی امارات
زمان تقریبی مطالعه: 11 دقیقه

هزینه های اجاره خانه در دبی امارات

سمیرا رسائی زاده 10 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 11 دقیقه

فهرست مطالب

در کشور امارات هزینه اجاره خانه تحت تاثیر عوامل مختلفی است که باعث شده تا توجه به این موضوع پیش از زندگی در این کشور مورد توجه قرار گیرد. همین طور از آن جا که قیمت خرید خانه در دبی بالا است، اکثر افرادی که در این شهر هستند، به دنبال اجاره خانه اند، در نتیجه در این مقاله درباره هزینه های اجاره خانه در دبی و نحوه اجاره کردن خانه در دبی به صورت کامل توضیح خواهیم داد، پس با آسان سفر همراه باشید.

در سال های اخیر پیشرفت های سریع و دگرگونی های وسیعی که در شهر دبی انجام شده باعث شده تا این شهر از یک منطقه سنتی تبدیل به یکی از شهرهای مدرن دنیا با ساختمان های غول آسا شود. همین امر هزینه های زندگی در دبی را هم افزایش داده است. کسانی که به دنبال کار در امارات هستند، بهتر است تا از هزینه اجاره خانه در امارات اطلاعات کافی به دست آورند. برای اینکه بدانید قیمت خانه در دبی به پول ایران چقدر است یا اینکه چگونه می توان در دبی خانه اجاره کرد کافی است تا این مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید.

رهن و اجاره در دبی

خانه در دبی

در این کشور رهن گرفته نمی شود، فرد مستاجر تنها موظف به پرداخت اجاره است. قراداد اجاره خانه در امارات معمولا یک ساله است و اگر قرارداد لغو شود باید جریمه سنگینی پرداخت کرد. گرفتن اجاره خانه در دبی اندکی با دیگر کشورها متفاوت است، به این صورت که ممکن است صاحب خانه اجاره سه ماه را جلوتر از شما دریافت کند یا اینکه به اندازه ماه های اجاره از شما چندین چک بخواهد.

دیپازیت چیست؟

بعضی از صاحب خانه ها ممکن است از شما درخواست کنند که مقداری از مبلغ اجاره یک سال را که تقریبا پنج درصد است، به آن ها پرداخت کنید. صاحب خانه در واقع این پول را به عنوان تضمین از شما دریافت می کند که خسارتی به اموال آن ها وارد نشود. هنگامی که مدت اجاره شما به پایان رسید، می توانید این پول را پس بگیرید. در اکثر مواقع صاحب خانه باید هزینه اجاره نامه و آژانس املاک را پرداخت کند، اما ممکن است از شما هم درخواست شود تا مقداری از این پول را بپردازید.

نرخ اجاره خانه در دبی و امارات

برخی از شرکت ها برای کاهش هزینه های کارمندان خود به آن ها خانه می دهند. با این حال باید در نظر گرفت که همه شرکت ها اینکار را انجام نمی دهند و از قبل باید خود را برای اجاره خانه آماده کرد. اجاره خانه در پایتخت این کشور از شهرهای دیگر آن بیشتر است و سپس شهر دبی وجود دارد که هزینه های زیادی دارد. برای اینکه بخواهید هزینه های کمتری بپردازید، می توانید در شارجه یا العین خانه اجاره کنید.

مقالات مرتبط

به طور کلی اینکه شما علاقه دارید، در چه نوع خانه ای زندگی کنید، کاملا به شما بستگی دارد، برای مثال ویلا، مجتمع یا برج های بلند بالا از گزینه هایی هستند که می توان برای زندگی در دبی آن ها را انتخاب کرد.

نحوه اطلاع از میانگین قیمت اجاره خانه در دبی

سرویس جستجویی در کشور امارات وجود دارد که با استفاده از آن شما سریعتر می توانید، خانه مورد نظر خود را در دبی پیدا کنید. این سرویس که به آن rental location map می گویند، باعث می شود تا با استفاده از بودجه ای که دارید، به آسانی برای خود خانه پیدا نمایید. کار با این سرویس بسیار آسان است و شما باید در آن نوع خانه، منطقه و همین طور تعداد اتاق ها را مشخص نمایید و بعد خانه های مورد نظر برای شما نشان داده می شود. برای استفاده از این سرویس کافی است تا مراحل زیر را طی کنید:

1- مراجعه به این آدرس و سپس روی گزینه Access this Service کلیک کنید.

2- انتخاب دسته بندی Location Map

3- نقشه دبی و سایر مناطق امارات به شما نشان داده می شود.

4- نقشه را بزرگ کنید تا بتوانید منطقه مورد نظر خود را راحت تر پیدا کنید.

5- سپس هنگامی که منطقه را پیدا کردید، باید مشخصات خانه مانند تعداد اتاق ها یا آپارتمانی بودن آن را تعیین کنید.

6- سپس Display Result را انتخاب نمایید.

7- در این حالت نتیجه جستجوی آپارتمان هایی که ویژگی های آن را مشخص کرده اید، همراه با قیمت به شما نشان داده می شود.

توجه داشته باشید که با این سرویس هزینه های مربوط به آب و برق و دیگر هزینه ها مشخص نمی شود و فقط هزینه تقریبی را متوجه خواهید شد.

میانگین اجاره خانه در دبی و ابوظبی

آپارتمان در دبی

در امارات متوسط اجاره در سال برای یک استودیو تقریبا مابین 8.100 الی 13.600 دلار است و برای یک آپارتمان یک یا دو خوابه باید مبلغی به اندازه 19.000 الی 27.000 دلار در سال پرداخت کنید.

اجاره سالیانه آپارتمان در ابوظبی

آپارتمان یک خوابه لوکس29.000 هزار دلار آمریکا
آپارتمان یک خوابه معمولی17.900 هزار دلار آمریکا
آپارتمان دو خوابه مجلل41.690 دلار آمریکا
آپارتمان دو خوابه معمولی25.860 دلار آمریکا
آپارتمان 3 خوابه لوکس54.620 دلار آمریکا
آپارتمان 3 خوابه معمولی33.730 دلار آمریکا

میانگین اجاره سالیانه آپارتمان در دبی

آپارتمان یک خوابه لوکس26.320 هزار دلار آمریکا
آپارتمان یک خوابه معمولی15.300 هزار دلار آمریکا
آپارتمان دو خوابه مجلل38.115 دلار آمریکا
آپارتمان دو خوابه معمولی21.510 دلار آمریکا
آپارتمان 3 خوابه لوکس51.725 دلار آمریکا
آپارتمان 3 خوابه معمولی28.585 دلار آمریکا

توجه به این نکته ضروری است که اجاره خانه در دبی و ابوظبی به طور کلی بالا است.

متوسط اجاره خانه ‌ویلایی در امارات

هزینه اجاره خانه ویلایی با 3 اتاق خواب در دبی – 52.590 دلار آمریکا

هزینه اجاره خانه ویلایی با 5 اتاق خواب در دبی – 81.300 دلار آمریکا

هزینه اجاره خانه ویلایی با 3 اتاق خواب در ابوظبی – 45.785 دلار آمریکا

هزینه اجاره خانه ویلایی با 5 اتاق خواب در دبی – 83.280 دلار آمریکا

البته اگر شما آپارتمانی با تمام وسایل آن اجاره کنید، مشخص است که مبلغ اجاره بسیار افزایش می یابد.

نگهداری و تعمیرات خانه در دبی

یکی از قوانینی که ضروری است در امارات از آن مطلع باشید، این است که طبق قانون وظیفه پرداخت تعمیرات خانه مانند کولر و … را باید صاحب خانه انجام دهد. در این حالت تا زمانی که شما مستاجر هستید و مشکلی در هر یک از بخش های خانه ایجاد شود، صاحب خانه باید هزینه را پرداخت کند.

طبق این قانون: صاحب ملک نمی تواند در هیچ یک از بخش های ملک تغییراتی ایجاد کند که باعث عدم استفاده مستاجر شود. همین طور در صورت به وجود آمدن خرابی که مسئول آن مستاجر نبوده، صاحب آن باید مسئولیت پرداخت هزینه را به عهده بگیرد. این شرایط تنها در صورتی صدق نخواهد کرد که در اجاره نامه بین مستاجر و مالک قوانین دیگری ذکر شده باشد. همین طور طبق قانون مستاجر موظف است که از خانه به خوبی نگهداری کند و نمی تواند بدون اجازه تغییری در خانه ایجاد نماید.

فسخ قرارداد در دبی

صاحب خانه بدون دلیل مشخص نمی تواند مستاجر را بیرون کند، در این حالت اگر مستاجر اجاره را نپرداخته باشد یا اینکه مواردی که در اجاره نامه قید شده است را رعایت نکند، صاحب خانه حق دارد تا قرارداد را فسخ کند. چنانچه مالک از شما درخواست تخلیه خانه را بکند، به مستاجر یک الی دو ماه فرصت داده می شود و برخی از بخش های اجاره نامه تغییر می کند. اما اگر درخواست تخلیه از طرف مستاجر باشد، هیچ کدام از بخش های قرارداد را نمی توان تغییر داد مگر اینکه هر دو به توافق برسند.

زندگی با شخصی غیر از همسر در دبی

با اینکه امارات کشور اسلامی است، اما کسانی که ازدواج نکرده اند ،می توانند در یک خانه با یکدیگر زندگی نمایند.

مراحل اجاره خانه در دبی

اجاره خانه در دبی

برای اینکه بتوانید در امارات خانه ای را اجاره کنید، باید چندین مرحله را طی نمایید که این کارها برای کسانی که تازه به این کشور وارد شده اند، کمی دشوار خواهد بود. به همین دلیل ما همه مراحل اجاره خانه را به شما توضیح می دهیم تا بتوانید به راحتی از پس آن بربیایید و به این صورت در زمان و هزینه شما هم صرفه جویی می شود. به طور کلی این مراحل باید طی شود:

بررسی فهرستی از خانه های مورد نظر

در این حالت شما در سایت های مختلف خانه هایی که از نظر شما مناسب هستند را انتخاب نمایید و همین طور در این میان باید به هزینه های اجاره خانه در دبی هم توجه داشته باشید. در این وب سایت ها معمولا تمام مشخصات خانه از قبیل وسایل، سرویس بهداشتی، پارکینگ، بالکن و … ذکر شده است. بعد از انتخاب خانه می توانید با صاحب خانه تماس بگیرید.

– بازدید از خانه

در تماسی که با مالک می گیرید، وقتی برای بازدید از خانه معین می کنید تا بتوانید هم منطقه و هم خانه را به طور دقیق بازدید نمایید. همین طور امکان بازدید چند باره از خانه هم وجود دارد. توجه داشته باشید که تمام سوالات خود را درباره خانه از مالک بپرسید. حتی درباره لوله کشی و وضعیت خانه هم اطلاعاتی کسب کنید.

چنانچه هر بخشی از خانه دچار مشکل است، مثلا قسمتی از دیوار دچار آسیب شده است، حتما پیش از اینکه اجاره نامه را امضا کنید، این موارد را اطلاع دهید تا حل شوند وگرنه ممکن است بعدا مجبور به پرداخت خسارت شوید. همین طور که پیش تر هم ذکر کردیم، اگر منطقه خانه برای شما اهمیت دارد باید توجه کنید که آیا این خانه در منطقه آرام یا شلوغ قرار گرفته است و باید بررسی کنید که فاصله آن از وسایل حمل و نقل عمومی تا چه اندازه است. قبض ها و و اتصالات گاز را هم مورد نظر توجه قرار دهید.

– توافق

چنانچه از طریق یک آژانس املاک کارهای خود را انجام داده اید، مطمئن شوید که این مشاور املاک رجیستر شده باشد. علاوه بر این باید با صاحب خانه بر سر موارد ذکر شده در اجاره نامه توافق کنید.

– رزرو ملک

هنگامی که خانه را اجاره می کنید، باید پنج درصد از پول آن را پرداخت کنید که صاحب خانه آن را به عنوان ضمانت می گیرد و باید کپی ویزا و پاسپورت را هم ارائه دهید. البته شما هم باید رسید، این پول را از صاحب خانه بگیرید و بهتر است تا کپی پاسپورت آن را هم دریافت کنید.

– امضای قرارداد

بعد از اینکه از انتخاب خانه مطمئن شدید، نوبت به بستن قرارداد می رسد. حتما پیش از امضا کردن کلیه قوانین مربوط به اجاره خانه در دبی را مطالعه کنید که مطمئن شوید، در اجاره نامه شما مورد غیر معمولی ذکر نشده باشد. اگر دوست دارید تا موردی به قرارداد شما اضافه شود، می توانید آن را با صاحب خانه در میان بگذارید. هنگامی که هیچ مشکلی وجود نداشت، می توانید قرارداد را امضا کرده و سپس یک کپی از آن برای خود تهیه کنید. در صورتی که از طریق یک آژانس املاک اقدام کرده باشید، نماینده آژانس بعد از گرفتن امضا از مالک و دادن چک های شما به او کلیدها را به شما خواهد داد.

– رجیستر کردن با Ejari

صاحب خانه وظیفه دارد تا خانه ای که اجاره کرده اید را رجیستر کند. البته صاحب خانه هم می تواند این کار را به آژانس املاک واگذار کند. البته پرداخت هزینه های این کار بر عهده شما است. در حین رجیستر کردن باید زمان قرارداد، مبلغی که به عنوان بیعانه پرداخت شده و همچنین میزان اجاره مشخص شود.

برای رجیستر کردن باید به مراکزی مانند البرشا مال، زعبیل و … مراجعه کرد و هزینه آن تقریبا 220 درهم است. مواردی که برای رجیستر نیاز دارید شامل آدرس خانه، کپی اسناد و شماره قرارداد است که این اسناد شامل موارد زیر می شوند:

1- رسید مبلغی که به عنوان ضمانت پرداخت کرده اید

2- ویزای امارات

3- پاسپورت مستاجر

4- اصل قرارداده امضا شده

5- شماره شناسایی امارات مستاجر

6- کپی پاسپورت مالک

7- کپی قباله ملک

8- شماره DEWA که مربوط به اداره آب و برق است

9- مجوز تجارت (اگر ملک تجاری است)

10- در صورتی که تمایل به تمدید دارید، باید قبض Dewa و Ejari قبلی را ارائه دهید

سپس بعد از این مراحل Ejari ID به شما داده می شود که باید با استفاده از آن در DEWA و به صورت آنلاین رجیستر کنید.

– امکان رجیستر Ejari با استفاده از اپلیکیشن

برای اینکه راحت تر بتوانید قرارداد خود را رجیستر کنید، به اپلیکیشنDubai Rest بروید که مخصوص این کار طراحی شده است و برای اینکار نیاز است تا شماره امارات، پاسپورت صاحب خونه و خودتان، قرارداد اجاره، کپی ویزا و همین طور قباله خانه را در این اپلیکیشن بارگزاری کنید. از طرف دیگر مالک هم باید در این اپلیکیشن رجیستر شود. معمولا در طی 1 روز عمل رجیستر شما کامل شده و باید 172 درهم بپردازید.

اتصال به  DEWA

برای اینکه بتوانید به اداره برق و آب اتصال متصل شوید، باید شماره رجیستر، کپی از پاسپورت مستاجر و صاحب خانه، فرم و شماره ملک DEWA، شماره امارات مستاجر و همین طور رسید مبلغ ضمانت را داشته باشید. بعد از اینکه پرداخت را انجام دادید، بعد از گذشت 24 ساعت سرویس شما فعال می شود.

– فرم جا به جایی

گاهی برای اجاره در بعضی از مناطق امارات باید کپی پاسپورت، کپی قرارداد اجاره، مجوز جابه جایی و اسناد دیگری را ارائه دهید. برای اطلاع کامل از این اسناد می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

– مرحله جا به جایی

در پایان تنها کاری که نیاز است، انجام بدهید رفتن به خانه جدید است که می توانید، برای انتقال وسایل خود از شرکت های حمل و نقل دبی استفاده کنید.

تعیین مبلغ اجاره خانه توسط مالک

اگر بخواهید سال بعدی دوباره در همین خانه زندگی کنید، باید بحث افزایش مبلغ اجاره و همین طور تعداد چک هایی که به مالک می دهید را در نظر بگیرید. در کشور امارات شاخص معینی برای میزان افزایش مبلغ اجاره وجود دارد. توجه به این شاخص ضروری است تا مبلغی بالاتر پرداخت نکنید.

در حالت کلی میزان افزایش اجاره نباید از بیست درصد بیشتر شود. در صورتی که اجاره خانه شما از ارزش بازار در حدود ده درصد کمتر باشد، نباید اجاره افزایش یابد، اما اگر مبلغ آن مابین 11 الی 20 درصد کمتر باشد می توان اجاره را پنج درصد بیشتر کرد و اگر در حدود 21 الی 30 درصد کمتر باشد، باید ده درصد آن را بیشتر کرد.

اعتراض به درخواست تخلیه مالک

در صورتی که مستاجر همه مواردی که در اجاره نامه است را رعایت کرده باشد صاحب خانه نمی تواند وی را بیرون کند. اما در موارد مخصوصی نیاز به تخلیه ملک توسط مستاجر وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:

– اگر مالک قصد کند که ملک را برای بازسازی تخریب کند.

– اگر خانه باید تعمیر شود و نیاز است که مستاجر از خانه خارج شود.

– در صورتی که مالک ملک اصلی خود را از دست بدهد و بخواهد در ملکی که اجاره داده ساکن شود یا اگر بخواهید آن را بفروشد.

البته در تمام این موارد باید یک نامه رسمی به مستاجر فرستاده شود و همین طور مهلت یک ساله هم به او داده شود. در صورتی که صاحب خانه هیچ دلیل منطقی برای بیرون کردن شما ندارد، می توانید به بخشRental Dispute Centre رفته و یک شکایت نامه تنظیم کنید.

درخواست کاهش مبلغ اجاره در دبی

اگر بعد از اجاره خانه در امارات متوجه شدید که خانه ای دیگر با همین مشخصات با مبلغ کمتری اجاره داده شده است (البته این قضیه ممکن است به دلیل باشد که مبلغ اجاره پس از مدتی در بازار ملک کاهش یافته است) در این حالت شاید شما هم بخواهید از مالک درخواست کنید که مبلغ را کاهش دهد. البته نرخی که برای اجاره تعیین می شود توسط آژانس تنظیم قیمت املاک امارات تعیین شده است. پس اگر مشکلی درباره اجاره خانه داشتید، می توانید به این اداره مراجعه کنید و موضوع را اطلاع دهید.

وضعیت اجاره خانه در امارات

خانه در دبی

از آن جا که دبی همواره در حال پیشرفت و توسعه است، در نتیجه اجاره مسکن در برخی از مناطق مانند پالم بالاتر رفته است. اگر دوست دارید تا در محله ای معروف و لاکچری دبی ساکن شوید، باید انتظار بالارفتن اجاره را هم داشته باشید. گاهی حتی اجاره خانه ها در حد 90 هزار درهم خواهد بود.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره