جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / حقایق جالب دومینیکا
حقایق جالب دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

حقایق جالب دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 09 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

فهرست مطالب

اگر هنوز درباره سفر به دومینیکا تردید دارید، بهتر است این مقاله را مطالعه کنید تا درباره حقایق جالب دومینیکا اطلاعاتی کسب کنید. این جزیره کارائیب به لطف جنگل‌های دست‌نخورده، مناظر آتشفشانی و ماجراجویی‌های باورنکردنی‌ که ارائه می‌کند، روز به روز بیشتر در معرض توجه گردشگران قرار می گیرد. همین طور برای اخذ پاسپورت دومینیکا می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

دومینیکا، دومینیکن نیست!

مطمئنا اگر به گوش اهالی دومینیکا برسد که کسی جزیره آن ها را دومینیکن صدا می زد بسیار ناراحت خواهند شد! زیرا جزیره دومینیکا منطقه ای مستقل در محدوده کارائیب است که بخشی از آنتیل کوچک به شمار می رود. این کشور در سال 1978 به استقلال رسید و زبان رسمی آن انگلیسی است. در این جزیره بیشتر افرادی که از نواده های آفریقایی ها هستند، زندگی می کنند، اگرچه جوامع مهاجر کمی را خواهید دید که به این کشور نقل مکان کرده اند.

مردم بومی همچنان در دومینیکا هستند

یک واقعیت جالب در مورد دومینیکا این است که شهروندان کارائیب جزیره، بومیان آنتیل بزرگ و کوچک، هنوز در اینجا زندگی می کنند. آنها اولین ساکنان جزیره بودند و امروزه به عنوان قوم کالیناگو شناخته می شوند. آنها نام دومینیکا  را Wait’tukubuli گذاشتند که به معنی که بدن او بلند است، می باشد.

امروزه حدود 3000 نفر در این جزیره زندگی می کنند که نشان دهنده بزرگترین جمعیت بومی منطقه است. اکثر آنها در قلمرو کالیناگو زندگی می کنند، جایی که می توانید از روستای Kalinago Barana Aute دیدن کنید. فقط به یاد داشته باشید که این کار را با احترام انجام دهید. صنایع دستی در این روستا به فروش می رسند و می توانید جشنواره ها، آیین ها و رقص های سنتی را تماشا کنید.

کوه Morne Diablotins

کوه Morne Diablotins

کوه Morne Diablotins بلندترین کوه جزیره و دومین کوه بلند در آنتیل کوچک است. برای رسیدن به آن نیاز به یک پیاده‌روی شش ساعته دشوار است، اما ارزش آن را دارد. در این مسیر از جنگل های بارانی عبور می کنید و شاهد گونه های مختلف گیاهی و جانوری خواهید بود. جزایر مجاور گوادلوپ و مارتینیک نیز از بالای این آتشفشان قابل مشاهده هستند. لازم به ذکر است که این آتشفشان مدت زیادی است که فوران نکرده و کاملاً ایمن به شمار می رود.

مقالات مرتبط

چشمه های گوگردی و سواحل ماسه ای سیاه

به خاطر وجود آتشفشان های زیاد، بسیاری از سواحل دومینیکا به طور طبیعی دارای ماسه سیاه هستند. ساحل مرو ساحلی پرطرفدار با شن های خاکستری و نقره ای است که رستوران‌های اطراف آن همگی در غذاهای تازه تخصص دارند. سواحل دیگر این جزیره شامل ساحل لاک پشت بنفش، خلیج روزالی و … می شوند.

دومینیکا دومین دریاچه بزرگ جوشان جهان را دارد

دریاچه جوشان دومینیکا

دریاچه جوشان یکی از معروف ترین مکان های این جزیره است که در سال 1870 کشف شد و در یک دهانه آتشفشانی شکل گرفته است. آب دریاچه بسته به فعالیت های آتشفشانی محلی رنگ های مختلفی به خود می گیرد. مسیر هشت مایلی برای رسیدن به آن شما را از میان گیاهان مختلف عبور می دهد. از آن جا که این پیاده روی آسان نیست، باید لوازم ضروری را با خود داشته باشید. برای رسیدن به دریاچه به چهار تا شش ساعت زمان نیاز دارید.

مرغ کوهستانی دومینیکا

با وجود تنوع جانوری و گیاهی که در این جزیره وجود دارد، اما این کشور تنها زیستگاه 4 دوزیست است که یکی از آن ها قورباغه ای به کراپود است که به مرغ کوهی مشهور است. این قورباغه درشت اندام تنها در این جزیره و در مونتسرات زندگی می کند و جالب است که بدانید مزه آن شبیه مرغ است به همین دلیل یکی از غذاهای دومینیکا به شمار می رود. چند سال پیش، کوه مرغی یک غذای بسیار محبوب در جزیره بود تا اینکه جمعیت قورباغه به شدت کاهش یافت و امروزه، بعید است که آن را در هیچ منویی پیدا کنید.

رودخانه های دومینیکا

چندان دور از انتظار نیست که این جزیره دارای سرسبزی شگفت انگیزی در هر گوشه آن است. در واقع در هر فصلی از سال رودخانه های خروشانی در آن وجود دارند که آب آن ها شفاف و تمیز است. در کنار این رودخانه ها گیاهان و همین طور حیوانات زیادی زندگی می کنند. یکی از بلندترین رودخانه های این کشور رودخانه هند است که افراد زیادی در آن قایق سواری می کنند، در این مسیر می توانند پرندگان و حیوانات زیادی را مشاهده کنید.

فیلم دزدان دریایی کارائیب

یکی از افتخارات مردم این منطقه این است که فیلم جذاب دزدان دریایی کارائیب در این جزیره فیلم برداری شده است. اگر به یاد بیاورید در یکی از قسمت ها شخصیت های اصلی فیلم در قفس های استخوانی زندانی شده و درگیر مردم آدم خوار می شوند. اگر تا به حال این فیلم را ندیده اید فرصتی جالب برای آشنایی با این جزیره زیبا خواهد بود!

پرچم دومینیکا

پرچم دومینیکا دارای پس‌زمینه سبزی است که جنگل‌های جزیره را نشان می‌دهد. در مرکز آن یک حلقه 10 ستاره وجود دارد که محله های جزیره را منعکس می کند. صلیب زرد، سفید و سیاه نشان دهنده مردم کارائیب، قفقاز و آفریقا و همچنین میوه ها، رودخانه ها، آبشارها و خاک غنی این کشور است. در مرکز یک طوطی سیسرو قرار دارد.

نهنگ های دومینیکا

نهنگ دومینیکا

در این جزیره می توان با بزرگترین شکارچی دندان دار جهان یعنی نهنگ اسپرم در دومینیکا شنا کرد.

آتشفشان های دومینیکا

در این کشور تعداد نه آتشفشان وجود دارد، البته این آتشفشان ها از سال ها پیش در این جزیره فعالیتی نداشته اند.

صنعت گردشگری

برای چندین دهه، اقتصاد دومینیکا به صادرات موز وابسته بود. اخیراً به دلیل تلاش دولت برای تبلیغ دومینیکا به عنوان یک مقصد “اکوتوریسم” به سمت گردشگری گرایش پیدا کرده است.

طولانی ترین مسیر پیاده روی

در این جزیره یک مسیر پیاده روی وجود دارد که 115 مایل است. توجه داشته باشید که برای پیاده روی در این مسیر حتما نیاز به راهنما و وسایل دارید.

غواصی در دومینیکا

آب های آرام و گرم دومینیکا بهترین مکان برای شنا و غواصی هستند، مخصوصا که جانوران دریایی را می توان در حین غواصی تماشا کرد.

چشمه های آب سرد دومینیکا

چشمه آب دومینیکا

یکی از شگفتی های دومینیکا این است که علاوه بر چشمه های آب گرم می توانید، چشمه های آب سرد را هم ببینید. البته نکته قابل توجه این است که این چشمه ها از کوه آتشفشان بیرون می آیند.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره