جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / معرفی قلمرو کالیناگو دومینیکا
معرفی قلمرو کالیناگو دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

معرفی قلمرو کالیناگو دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 16 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

فهرست مطالب

در قلمرو کالیناگو مردم بومی دومینیکا زندگی می کنند. برای آشنایی با تاریخچه این قلمرو و فرهنگ و سنت های آن ها با آسان سفر همراه باشید. همچنین می توانید برای اطلاع از نحوه دریافت پاسپورت دومینیکا با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

درباره تاریخچه کالیناگو

در سال 1493، هنگامی که کریستف کلمب در امتداد جزایر زنجیره ای کارائیب در جستجوی طلا و ثروت حرکت می کرد، با افراد و کشتی های خود از جزیره ای کوهستانی و ناهموار گذشت. لنگر انداختن در امتداد ساحل ناهموار جزیره ای که او نامش را دومینیکا می گذاشت، برای او بسیار دشوار بود، بنابراین او به ماری-گالانته برگشت.

اما کسانی که بعد از او پا به این سرزمین دومینیکا گذاشتند، گنجی را آنطور که آرزو می کردند پیدا نکردند و در عوض فقط رودخانه ها، خاک آتشفشانی غنی، کوه ها و مردم کالیناگو (که قبلاً به آنها کاریب گفته می شد) را پیدا کردند. مردم آمریکا در زنجیره جزایر کارائیب تا 3100 سال قبل از میلاد مسیح (در برخی موارد، مانند آنتیل بزرگ، 4000 قبل از میلاد) ساکن شده بودند.

زمین ناهموار دومینیکا تا مدت ها مانع از تصرف آن توسط استعمارگران اروپایی شد تا اینکه سرانجام خاک این کشور به مستعمرات اروپا اضافه شد. بعد از این، جزیره به عنوان محلی برای سوخت گیری کشتی ها و توقف چند ساعته خدمه برای استراحت تبدیل شد. در این زمان همچنان تجارت بین مردم کالیناگو و اروپایی ها صورت می گرفت تا اینکه اروپایی ها به این جزیره حمله کردند.

سپس در سال 1903 یک منطقه ویژه برای مردم بومی این کشور اختصاص داده شد و 3700 هکتار در ساحل شرقی به آن ها تعلق گرفت که به آن منطقه کالیناگو می گویند. این روستا شامل هشت منطقه است که به نام های  سینهکو، رودخانه ماهاوت، رودخانه گالیت، سالیبیا، رودخانه کریفیش، باتاکا، اتکینسون و بخشی از کنکورد شناخته می شوند. کالیناگو رئیس خود و همچنین نماینده ای در مجلس مجمع دارد. مردم بومی تمایل دارند که سنت ها و فرهنگ خود را حفظ کنند، به همین دلیل فرهنگ آنها در مقایسه با سایر مناطق جزیره دست نخورده باقی مانده است.

مقالات مرتبط

مردم دومینیکا

بومیان این منطقه از 300 گیاه مختلف برای دارو استفاده می کنند و پزشکان مخصوص به خود را دارند. رقص‌ها، سنت‌ها، افسانه‌ها و باورها توسط بزرگانی که این سنت‌ها را از طریق قصه‌گویی منتقل می‌کنند، زنده نگه داشته شده‌اند. زبان مردم محلی کالیناگو امروزه تنها توسط چند نفر صحبت می شود و رقص های سنتی توسط گروه رقص کاریفونا اجرا می شود. قلمرو کالیناگو ارزش بازدید را دارد،. زیرا شما با وارد شدن به این بخش از جهان احساس می کنید، وارد قلمرو ناشناخته ای شده اید که در طی زمان تغییر نکرده است. کلبه های حصیری و صنایع دستی این ناحیه می تواند، برای گردشگران بسیار جالب توجه باشد.

جمعیت

این کشور جمعیتی تقریبا به اندازه سه هزار نفر دارد که همه آن ها بومیان کالیناگو هستند و تنها قبیله باقی مانده در دریایی کارائیب به شمار می روند. در ابتدا جمعیت مردم بومی تقریبا 400 نفر بود که در طول زمان به تعداد آن ها افزوده شد. جالب است که بدانید بیشتر مردم کالیناگو افراد جوان و کودکان هستند.

مردمان کالیناگو

یک مرد دومینیکایی

این مردم صمیمی و مهربان زندگی بسیار ساده ای در این جزیره دارند. اقتصاد این کشور وابسته به صنعت گردشگری و صادرات محصولاتی مانند موز است. اما مردم کالیناگو برای کسب درآمد از روش هایی مانند کشاورزی، ساخت وسایلی مانند قایق، صنایع دستی مختلف، سبد و … استفاده می کنند.

زندگی در این جزیره زیبا باعث شده تا کالیناگوها به هنر صنایع دستی و رقص و موسیقی علاقه زیادی داشته باشند. یکی از کارهایی که این مردم انجام می دهند، استفاده از طبل و ساز برای درست کردن آهنگ های محلی و صداهای عجیب و غریب است. علاوه بر این مردم محلی بسیار خونگرم هستند و اگر مهمان خانه یکی از آن ها باشید، با گرمی بسیار از شما پذیرایی می کنند.

قانون قلمرو کالیناگو

قانون این ناحیه ذکر می کند که این قلمرو به صورت مشترک به همه افراد کالیناگو تعلق دارد و به این صورت کسی نمی تواند زمینی را بفروشد یا بخرد. همین طور نمی توان برای گرفتن وام از بانک، بخشی از زمین را وثیقه گذاشت، این امر باعث شده تا کسی نتواند به خوبی در این ناحیه تجارت کند و افراد زیادی خواهان تغییر این قانون هستند.

اگرچه اگر کسی یک زمین خالی را تصرف کند و فرد دیگری مالک آن نباشد، در صورت تایید شورای ملی می توان آن زمین را استفاده کرد و فرد قادر به ساخت خانه در این زمین یا کشاورزی خواهد بود. پس اگر زمینی بیشتر از یک سال در این ناحیه بدون استفاده بماند، می توان مالکیت آن را دریافت کرد.

منبع درآمد کالیناگو

خانم در دومینیکا در حال درست کردن صنایع دستی

همان طور که پیش تر هم به این موضوع اشاره کردیم، نزدیکی مردم به طبیعت باعث شده تا آن ها از امکانات موجود برای کسب درآمد استفاده کنند. برای اینکار مردم کالیناگو سبدهای حصیری می بافند یا محصولات کوچکی را از چوب درست می کنند.

علاوه بر این یکی از هنرهای این مردم این است که می توانند از برگ های درخت نخل صنایع دستی کوچکی را درست کنند یا اینکه از هنر خود برای جواهرسازی و کنده کاری های زیبا روی چوب استفاده کنند. سفال هم از دیگر وسایلی است که توسط مردم بومی درست می شود.

گردشگری

در هنگام بازدید از قلمرو کالیناگو نیازی به پرداخت هزینه ای ندارید و به همین دلیل مردم درآمدی از این راه ندارند، اما شما برای اینکه به مردم بومی احترام بزارید و باعث حفظ سنت و فرهنگ آن ها بشوید، می توانید با خرید صنایع دستی به اقتصاد آن ها کمک کنید. یکی از صنایع دستی این ناحیه سبد نی لاروما است. این سبدها دارای طرح ها و رنگ های مختلفی هستند که معمولا رنگ قهوه ای و مشکی برای گردشگران جذاب تر است.

افسانه‌های قلمرو کالیناگو

بیشتر این قلمرو خالی است و کسی در آن زندگی نمی کند و این ناحیه متروک از بخش سینهکو تا سواحل رودخانه پاگوا ادامه دارد. بخش اداره این ناحیه در سالیبیا قرار دارد که شورای منطقه و همان طور ایستگاه پلیس در آن جا واقع شده اند. جزایری به نام های سالیبیا و گروس لیلت در بخش خلیج سالیبیا قرار دارند و جالب است که بدانید بر طبق یک افسانه محلی این جزایر قبلا یک کشتی بوده اند که از آن ها برای منتقل کردن روح به دریا استفاده می شده است.

افسانه دیگری که در این منطقه وجود دارد، درباره صخره پاگوا است. این صخره در دره ای به همان نام قرار دارد و به دهکده باتاکا نزدیک است. بر طبق این افسانه یک روح بخشنده در این مکان زندگی می کند و پله هایی که به این صخره منتهی می شدند، به عنوان مکانی برای یافتن خوش شانسی شهرت داشتند.

برای مثال اگر شانس خوبی داشته باشید، می توانید در این صخره یک گل سفید کوچک پیدا کنید، زیرا این گل فقط یکبار در سال می روید، اما نکته جالب درباره این گل این است که می گویند که با استفاده از این گل می توان فردی را مطیع خود کرد. برای اینکار می توانید بعد از نوازش این گل، کف دست های خود را بهم بمالید، سپس این گل را به سمت شخص مورد نظر گرفته و اسم او را صدا بزنید و به این ترتیب آن فرد هرکاری که شما بگویید انجام خواهد داد.

افسانه دیگر این است که یک روح در میان شکاف های صخره زندگی می کند و در صورتی که این روح را ببینید، شخصی که دوستش دارید، می میرد.

تورهای قلمرو کالیناگو

احتمالا بعد از شنیدن همه این داستان ها دوست داشته باشید تا سری به این قلمرو اسرارآمیز بزنید و تورهای مختلفی برای این کار آماده شده است. این تورها توسط راهنماهای محلی اداره می شوند و همواره بهتر است تا برای رفتن به هر نقطه ای از جزیره با تور همراه شوید. در طی این تورها می توانید از مسیر پیاده روی ملی، آبشار و چشمه های آب گرم دیدن کنید و در پایان در هتل یا یک اقامتگاه محلی استراحت کنید.

سخن آخر

مردم کالیناگو قومی قدیمی در جزایر کارائیب و مردمی بسیار مهمان و صمیمی هستند. در حین سفر به این جزیره می توانید از روستاهای آن بازدید کنید و صنایع دستی مثل سبد یا سفال های آن ها را خریداری کنید. همین طور جشن های مختلفی در طول سال برگزار می شوند که می توانید در فستیوال های محلی شرکت کنید و از خوردن غذاهای سنتی و شنیدن موسیقی جذاب آن ها لذت ببرید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره