جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / حمل و نقل در دومینیکا
حمل و نقل در دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

حمل و نقل در دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 15 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

فهرست مطالب

وسایل حمل و نقل عمومی مختلفی در دومینیکا وجود دارند که در حین سفر به این کشور می توانید از آن ها استفاده کنید. در ادامه فهرستی از این وسایل را به شما معرفی می کنیم، پس برای آشنایی با سیستم حمل و نقل در دومینیکا با آسان سفر همراه باشید.

تاکسی و کرایه اتومبیل دومینیکا

تاکسی های زیادی در دومینیکا وجود دارند و هتل ها هم سیستم حمل و نقل ویژه خود را برای مسافران آماده کرده اند. از آن جا که کرایه تاکسی گاهی اوقات و در فصل های شلوغ سال گران است، می توانید از گزینه ماشین های کرایه ای هم استفاده کنید. هنگامی که در فرودگاه از هواپیما پیاده می شوید، تاکسی ها می توانند شما را به هر نقطه ای از جزیره ببرند. اما حتما بررسی کنید که آیا راننده یونیفرم دارد و روی پلاک خودرو علامت «H» یا «HA» وجود داشته باشد. دولت قیمت های ثابتی را تعیین کرده است و نیازی به انعام نیست. با این حال، اگر با مسافران دیگر سوار می شوید، می توانید در مورد نرخ های ویژه مذاکره کنید.

کرایه ماشین

انجمن تاکسی جزیره دومینیکا (+767-448-1679) و انجمن تاکسی دومینیکا (+767-449-8533) دو ارائه دهنده اصلی تاکسی در دومینیکا هستند. در طول روز می‌توانید تاکسی پیدا کنید، اما ممکن است بعد از ساعت 6 بعدازظهر تعداد تاکسی ها کمتر شود، بنابراین اگر قصد سفر در شب را دارید، از قبل هماهنگ کنید.

اگر رفت و آمد شما طولانی است، توصیه می کنیم که یک ماشین در این جزیره کرایه کنید. شرکت های خودروسازی محلی و بین المللی مجموعه خوبی از طرح های اجاره و وسایل نقلیه را متناسب با هر بودجه و نیاز ارائه می دهند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت Avis در روسو با شماره تلفن: 7674480413+

مقالات مرتبط

شرکت Budget در Canefield با شماره تلفن: 7674492080+

ماشین های کرایه ای شامل سدان های استاندارد و سایر خودروها می شوند. اگر به مناطق دورافتاده یا روستایی می روید، سیستم چهار چرخ محرک عملی تر است. با این حال، باید به دو نکته مهم توجه داشته باشید که که همواره از سمت چپ جاده حرکت کنید و پمپ بنزین ها فقط از ساعت 7 صبح تا 7 بعد از ظهر باز هستند.

برای کرایه تاکسی خصوصی باید بین 40 تا 75 دلار آمریکا برای یک روز کامل بپردازید، با این حال قبل از شروع سفر، حتما قیمت را با راننده مذاکره کنید! به طور کلی کرایه تاکسی از فرودگاه ملویل هال تا ساحل غربی 35 تا 50 دلار آمریکا خواهد بود. گاهی اوقات، نرخ هر نفر قابل مذاکره است. رانندگان دومینیکا دوستانه هستند و می توانید از هم صحبتی آن ها در طول سفر لذت ببرید.

برای کرایه ماشین در دومینیکا باید بالای 25 سال سن و حداقل دو سال تجربه رانندگی داشته باشید. شما به یک گواهینامه رانندگی معتبر و همچنین یک مجوز موقت محلی نیاز دارید که می توانید این مجوز را از بخش Roseau’s High Street Traffic Division، دفتر کرایه اتومبیل یا در فرودگاه دریافت کنید. قبل از حرکت، مطمئن شوید که بیمه حوادث و نقشه راه به روز شده دومینیکا را هم دریافت کرده باشید.

قطار و اتوبوس در دومینیکا

هیچ قطاری در دومینیکا وجود ندارد، بنابراین استفاده از اتوبوس برای کسانی که ماشین کرایه نمی‌کنند، معقول‌ترین روش حمل‌ونقل عمومی است. سیستم اتوبوس در مقایسه با سایر جزایر کارائیب قابل اعتماد است، اما اتوبوس ها در واقع مینی ون های کوچکی هستند که می توانند تا 15 مسافر را در خود جای دهند. این مینی ون ها خصوصی هستند و معمولاً در میدان بازار قدیمی جمع می شوند. مینی‌ون‌ها به‌خاطر تزئینات رنگارنگ و پلاک‌هایی که با «H» شروع می‌شوند، به راحتی قابل تشخیص هستند. اتوبوس ها از ساعت 6 صبح تا 7 بعد از ظهر در خیابان ها در رفت و آمد هستند.

در پایان مقاله جهت اطلاع از مزایای پاسپوت دومینیکا کلیک کنید.

اتوبوس، تاکسی یا اجاره ماشین

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره