جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / بهترین تفریحات دومینیکا
بهترین تفریحات دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

بهترین تفریحات دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 11 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

فهرست مطالب

دومینیکا بهشتی برای آن دست از افراد ماجراجویی به حساب می آید که عاشق تجربه مکان ها و چیزهای جدید هستند. به همین دلیل در این مطلب لیستی از بهترین تفریحات دومینیکا را برای شما آماده کرده ایم، پس با آسان سفر همراه باشید. همین طور برای اطلاع از هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا کلیک کنید.

رودخانه هند (Indian River)

رودخانه هند

درست در بالای ساحل پورتسموث در شمال دومینیکا، رودخانه هند قرار گرفته است که یک رودخانه آب شور است و از تالاب های ساحلی عبور می کند. این رود، مکان محبوبی برای ماجراجویی با قایق های پارویی است و همچنین بهترین محل برای دیدن گیاهان و جانوران تالاب، از باراکودا تا درختان بوا مانگ است.

بزرگ ترین جاذبه رودخانه هند، جنگل های حرای آن است که علاقمندان به فیلم دزدان دریایی می توانند صحنه ای از فیلم را به یاد آورند که در این جنگل ها فیلم برداری شده است. قایق‌سواری آرام در بالا و پایین رودخانه یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌ها در منطقه پورتسموث است و بسیاری از تورهای جزیره‌ای تمام روز گشت‌های ساحل،ی شامل سفر به این منطقه مردابی و برخی نیز شامل تور پیاده‌روی در جنگل هستند.

چیزهایی که قبل از رفتن باید بدانید:

 • رودخانه هند زیستگاه پرندگان زیادی است، پس از آسیب زدن به این رودخانه بپرهیزید.
 • ورود قایق های موتوری به رودخانه ممنوع است.
 • به یاد داشته باشید که قبل از اینکه به سفر با قایق بروید، اسپری برای حشرات تهیه کنید.

بهترین زمان برای بازدید از این رودخانه:

مقالات مرتبط

بهترین زمان برای قایق سواری در امتداد رودخانه هند در فصل خشک سال است که از نوامبر تا می ادامه دارد. از تابستان و اوایل پاییز که احتمال وقوع طوفان و باران های سیل آسا وجود دارد، از قایق سواری خودداری کنید. توجه داشته باشید که پشه ها در سحر و غروب بیشترین فعالیت خود را دارند.

تنگه تیتو (Titou Gorge)

تنگه تیتو

این تنگه که به گلوی کوچک معروف است، یک نقطه عالی برای شنا محسوب می شود و توسط غارهای طبیعی گدازه های آتشفشانی مذاب احاطه شده است. شما می توانید در داخل تنگه شنا کنید که در میان صخره های بزرگ قرار دارد. این مکان فقط سی دقیقه از پایتخت دومینیکا یعنی روسو فاصله دارد.

یک رانندگی کوتاه اما هیجان انگیز در میان جنگل بارانی شما را به تنگه تیتو می رساند. بهتر است تا در اینجا زمانی را برای گردش و شنا کردن اختصاص دهید و سپس در یک تور نیم روزه با راهنما، از آبشار میدلهام، بلندترین آبشار در شرق کارائیب دیدن کنید. تورهای تمام روز در این ناحیه شامل بازدید از پارک ملی Morne Trois Pitons، دره بیابانی، تنگه تیتو و دریاچه جوشان می شوند. اگر وقت بیشتری دارید و در دره نوردی با تجربه هستید، از آبشار ترافالگار دیدن کنید.

چیزهایی که قبل از رفتن باید بدانید:

 • تنگه تیتو یک مقصد ایده آل برای دوستداران طبیعت، علاقه مندان به ماجراجویی و شناگران است.
 • لوازم شنا، حوله و کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید.
 • شناگران مبتدی نیاز به یک راهنما برای شنا کردن در این مکان دارند.
 • همه شناگران باید از کمربندهای بادی استفاده کنند.
 • مراقب باشید که پس از باران های شدید، ممکن است سیل رخ دهد.

آبشار ترافالگار (Trafalgar Falls)

آبشار ترافالگار

آبشارهای دوقلوی ترافالگار جاذبه‌ای در پارک ملی مورن ترویس پیتونز، یک ناحیه بکر و وسیع  است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این آبشار که توسط پوشش گیاهی انبوه جنگل های بارانی احاطه شده است، در استخرهای زیر خود فرو می ریزد و فرصتی برای شنا کردن و خنک شدن از شر رطوبت فراهم می کند.

دسترسی به آبشار نسبتا آسان است، اگرچه سنگ های لغزنده ای در طول مسیر وجود دارند که باید احتیاط لازم را داشته باشید. یک سکوی تماشا در این آبشار برای بازدیدکنندگان فراهم شده است. گردشگران می توانند در آبشارکوچک تر شنا کنند و سپس برای یک حمام آبگرم طبیعی به دنبال چشمه های آب گرم بروند.

آبشار بلندتر سمت راست «آبشار پدر» نام دارد و آبشار کوتاه‌تر و نیرومندتر «آبشار مادر» نامیده می‌شود. تورهای نیم روزه شامل بازدید از باغ گیاه شناسی است که شامل درختان 100 ساله سیسرو و طوطی های ژاکو می شود و هچنین شما را به گردش در پارک ملی مورن ترویس پیتونز، استخر زمرد و غارهای این ناحیه می برند.

قلعه فورت شرلی (Fort Shirley)

قلعه فورت شرلی

این پادگان که در ابتدا توسط بریتانیا برای دفاع در برابر نیروهای مهاجم مانند فرانسوی ها و هلندی ها ساخته شد، بعدا متروک شد و سپس در سال 1989 آن را بازسازی کردند. امروزه، بازدیدکنندگان می توانند در چمن های سرسبز آن پیاده روی کنند و مناظر پانورامای بندر را از بالای دیوارهای قلعه تماشا کنند و هم زمان به سخنان راهنما که درباره تاریخ دریای کارائیب و ریشه های استعماری آن توضیح می دهد، گوش دهند.

استخر زمرد (Emerald Pool)

استخر زمرد

در داخل غاری آرام در جنگل های بارانی انبوه دومینیکا و در پارک ملی مورن، آبشاری با وجود دارد که به داخل استخری زیبا و زمردی رنگ می ریزد. پس از یک پیاده روی طولانی در جنگل، می توانید اینجا به استراحت بپردازید.

برای اینکه بتوانید همچنان در روزهای شلوغ سال از این استخر بازدید کنید بهتر است تا از قبل بلیط ورودی آن را تهیه کنید. برای رسیدن به این مسیر از میان درختان باشکوه و پوشش گیاهی سرسبز عبور خواهید کرد. بیشتر تورهای این ناحیه همزمان از آبشار ترافالگار هم بازدید می کنند، شما می توانید برای شنا به سمت آبشار کوچکتر بروید یا چشمه های آب گرم را در این نواحی پیدا کنید.

چیزهایی که قبل از رفتن باید بدانید:

 • استخر زمرد مکانی عالی برای دوستداران طبیعت و ماجراجویان است.
 • یک نقشه در مرکز اطلاعات نزدیک ورودی پارک بگیرید.
 • اگر می خواهید برای شنا بروید، لباس شنا و حوله همراه داشته باشید.
 • صعود به سکوی دید اندکی دشوار است، زیرا مسیر به صورت شیب دار است.

ساحل مرو (Mero Beach)

ساحل مرو

ساحل مرو به دلیل آب‌های دلپذیر و نزدیکی به روسو، در میان بازدیدکنندگان و ساکنان محبوبیت زیادی دارد، اگر قصد شنا دارید، این ساحل مکانی عالی به شمار می رود. آب‌های اینجا به طور کلی آرام و گرم هستند و اگر می‌خواهید یک روز را در اینجا بگذرانید، رستوران‌های زیادی وجود دارد.

مرو یکی از معدود سواحل شنی جزیره ای است که بیشتر به خاطر جاذبه های داخلی اش شناخته شده است.. همچنین یکی از معدود سواحل توسعه یافته در جزیره است که دارای امکاناتی مانند رستوران، حمام و دوش می شود. بسیاری از تورهای نیمه روز و تمام روز شامل توقف در ساحل مرو می شوند و اغلب اوقات برنامه تور با بازدید از ساحل به همراه ماجراجویی در داخل دومینیکا برای دیدن چشمه های آب گرم و آبشارها ترکیب می شود.

چیزهایی که قبل از رفتن باید بدانید:

 • رختکن در ساحل وجود دارد، بنابراین نیازی نیست که مایو خود را زیر لباس خود بپوشید.
 • شن‌های ساحل سیاه است و می‌تواند داغ شود و مناطق صخره‌ای در آب وجود دارد، به همین دلیل همراه داشتن کفش های شنا ضروری است.
 • برای محافظت از پوست خود حتما از کرم ضد آفتاب مناسب در ساحل استفاده کنید.

پارک Wacky Rollers Adventure Park

در این پارک سرگرمی های زیادی می توان انجام داد و مخصوص خانواده ها است. شما می توانید در این مکان به راحتی به بندر دومینیکا دسترسی داشته باشید. تفریحات این ناحیه شامل زیب لایپ برفراز رودخانه ها، گذر از میان مسیر های جنگلی، راه رفتن روی طناب و قایق سواری در رودخانه ها می شود.

چیزهایی که قبل از رفتن باید بدانید:

این پارک یک جاذبه ایده آل برای جویندگان هیجان و خانواده ها است.

 • جریان های رودخانه می توانند بسیار قوی شوند، بنابراین بهتر است توانایی شنای مناسبی داشته باشید.
 • تهیه کلاه ایمنی و جلیقه نجات و همچنین کتهای بارانی در صورتی که می خواهید خشک بمانید، ضروری است.
 • لباس شنا، کرم ضد آفتاب و حوله به همراه داشته باشید و کفش‌های پیاده‌روی بپوشید.
 • کسانی که مشکلات قلبی دارند، بازدیدکنندگان باردار و افراد ناتوان نباید در تفریحات هیجان انگیز شرکت کنند.
 • برای کودکان زیر شش سال یک پارک ویژه در نظر گرفته شده است.
 • هیچ کمدی برای وسایل شخصی وجود ندارد، بنابراین حداقل وسایل را به همراه داشته باشید.

تور و بلیط دریاچه آب شیرین

دریاچه آب شیرین با نام مستعار Warmae Letang در پارک ملی Morne Trois Pitons قرار دارد و بزرگترین دریاچه جزیره است. این دریاچه، سرچشمه رودخانه Roseau است و اگر می خواهید مرغ مگس خوار Carib را در زیستگاه طبیعی خود ببینید، مکان محبوبی برای بازدید است.

تور و بلیط روستای لاودات (Laudat)

روستای لاودات در داخل شهر روسو، یکی از مناطقی است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و یکی از جاذبه های اصلی دومینیکا است. Laudat تنها 25 دقیقه با ماشین از روسو فاصله دارد، بنابراین اکثر مردم در اینجا اقامت نمی کنند، اگرچه چند گزینه اقامتی برای کسانی که می خواهند شب را در این مکان بگذرانند، وجود دارد.

تورها و بلیط پارک ملی Cabrits

پارک کاربتیس

پارک مورد نظر در منتهی الیه شمالی دومینیکا، در شمال خلیج داگلاس و در جنوب شهر جذاب پورتسموث قرار دارد. پارک ملی کابریتس، منطقه ای به وسعت 1313 جریب (531 هکتار) از جنگل های استوایی بکر، تالاب ها و صخره های مرجانی است که مکانی عالی برای گردش به شمار می رود.

چشمه های آب گرم موجی Wotten

با یک رانندگی کوتاه از شهر روسو، به شهر کوچک Wotten Waven خواهید رسید و مسافران می توانند از استخرهای چشمه‌های آب گرم متعدد استفاده کنند. حمام‌های اینجا از آب‌های غنی از گوگرد تغذیه می‌شوند که توسط Wotten Waven Caldera، یکی از 9 آتشفشان فعال جزیره، گرم شده‌اند.

چشمه‌های آب گرم متعدد در Wotten Waven جاذبه اصلی آن هستند، و مسافران زیادی به اینجا می‌آیند تا در آب‌های غنی از مواد معدنی در نقاط داغی مانند آبگرم تیا، Ti Kwen Glo Cho و حمام‌های Bongo غوطه‌ور شوند. تورهای روزانه با راهنما در جزیره اغلب شامل بازدید از Wotten Waven و سایر نقاط دیدنی، از جمله ساحل Mero، تنگه Ti Tou، و آبشارهای مختلف می شوند.

چیزهایی که قبل از رفتن باید بدانید:

 • لباس شنا و حوله خود را همراه داشته باشید.
 • حمام‌های اینجا سایه‌های قهوه‌ای و سبز دارند، اما دلیلی برای ترس وجود ندارد زیرا چشمه های آب گرم به دلیل وجود باکتری های گرمادوست بی ضرر رنگ های مختلفی دارند.
 • چشمه های آب گرم Wotten Waven مناسب ویلچر نیستند.

بندر کروز روسو (Roseau Cruise Port)

بندر کروز روسو

روسو به عنوان پایتخت دومینیکا، مهم ترین بندر ورودی جزیره است که کشتی های کروز هم در این شهر لنگر می اندازند. شهر ناحیه ای مناسب برای پیدا کردن رستوران های مختلف، گشت و گذار و رفتن به سایر بخش های دیدنی دومینیکا است.

شهر روسو، دروازه دومینیکا برای مسافران کروز است و اپراتورهای تور معمولا مسافران را از بندر سوار می کنند. سفرهای ساحلی محبوب ترین و بی دردسرترین راه برای تجربه جزیره است و شامل خدمات راهنما و حمل و نقل می شود. گزینه‌های پرطرفدار شامل سفر به دریاچه جوشان، آبشارهای دوقلو در آبشار ترافالگار، غواصی، دره نوردی،و تورهای قایق تماشای نهنگ‌ها و دلفین ها می شود.

چیزهایی که قبل از رفتن باید بدانید:

 • امکانات موجود در بندر کروز شامل فروشگاه ها و کافه ها است. تاکسی های کرایه ای نیز پیدا خواهید کرد.
 • بسیاری از جاذبه های دومینیکا مبتنی بر طبیعت هستند و ممکن است برای افراد دارای تحرک محدود مناسب نباشند.
 • بسیاری از تورهای دومینیکا بر روی فضای باز متمرکز هستند، بنابراین از کرم های ضد آفتاب و کفش‌های راحتی استفاده کنید.
 • تور خود را از قبل رزرو کنید، به خصوص اگر فعالیتی که می خواهید انجام دهید به تجهیزات خاصی نیاز دارد آن را از قبل آماده کنید.
پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره