جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

تحصیل در انگلیس

انگلستان کشوری با شرایط اقتصادی خوب و آب و هوای دلپذیر، یکی از مناطقی است که باعث می شود هدف دانشجویان زیادی برای تحصیل قرار بگیرد

چرا انگلیس؟

انگلیس در کنار سه ناحیه دیگر یعنی اسکاتلند، ایرلند و ولز، بریتانیا را شکل داده است. این کشور که از زمان های گذشته تا به امروز به صورت پادشاهی اداره شده، یک کشور انگلیسی زبان است و همین مورد آن را به یک مقصد ایده آل برای مهاجرت تبدیل کرده است. واحد پول انگلستان پوند است و لندن به عنوان پایتخت آن انتخاب شده است. پاسپورت کشور انگلستان در رتبه 19 ام جهانی و رده قدرت 3 قرار دارد که نشان می دهد تا چه اندازه قدرتمند است و با استفاده از آن می توان به 125 کشور دنیا آزادانه، 49 کشور با ویزای بدو ورود و 24 کشور با ویزای فرودگاهی سفر کرد. پس چنانچه شما با ویزای تحصیلی به این کشور وارد شوید، می توانید بعد از اتمام دوره تحصیلی اقامت دائم و سپس پاسپورت آن را دریافت کنید.

 • نوع خدمت: اخذ ویزای تحصیلی انگلستان
 • اعتبار ویزا: 1 سال
 • نوع ویزا: تحصیلی
 • محل انگشت نگاری: VFS
چرا انگلیس؟

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه تقریبی اخذ ویزای تحصیلی انگلیسی به صورت زیر است:

نام خدمت توضیحات قیمت
هزینه

ویزای دانشجویی

363 پوند
هزینه

تمدید یا تغییر ویزای دانشجویی

490 پوند
هزینه

ویزای تحصیلی کوتاه مدت

205 پوند
هزینه

ویزای تحصیلی بلند مدت

471 پوند
هزینه

خدمات بهداشتی

470 پوند

مزایا و شرایط تحصیل در انگلستان

1

عدم نیاز به آزمون ورودی

2

سیستم آموزشی به زبان انگلیسی

3

سال های تحصیلی کم در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

4

اقامت پس از پایان تحصیلات در انگلستان

5

گرفتن پاسپورت پس از پیدا کردن کار در این کشور

6

سیستم بهداشتی پیشرفته

passport

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در انگلیس

سیستم تحصیلی انگلستان به صورت کسب امتیاز (point base system) است. مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان هم شامل موارد زیر می شود:

 • عکس پاسپورت
 • فرم مخصوص درخواست ویزای تحصیلی انگلستان
 • گذرنامه معتبر
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • اعلام محل سکونت
 • مدرک زبان برای بالای 18 سال
 • اثر انگشت

کسانی که رویای تحصیل در این کشور را دارند، با سوالاتی مانند زیر روبه رو هستند:

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی انگلستان چیست؟

شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس چقدر است؟

ویزای همراه و اجازه کار همراه در انگلستان به چه صورت است؟

شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در انگلستان چقدر است؟

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس چه میزان است؟

بورسیه تحصیلی در انگلیس به چه صورت است؟

در این مطلب کارشناسان ما به تمام سوالات پاسخگو خواهند بود. همین طور برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و راهنمایی تخصصی می توانید با ما در تماس باشید.

توضیحات کلی درباره تحصیل در انگلیس

یکی از بهترین مزیت های تحصیل در انگلستان به این صورت است که فرد برای رفتن به دانشگاه نیاز به آزمون ورودی ندارد. اما در ایران متقاضیان مجبور هستند تا از آزمون بسیار سختی عبور کنند و اینکار نیاز به زمان و آمادگی بسیاری دارد. در ادامه به بررسی ویژگی های تحصیل در انگلستان خواهیم پرداخت.

همان طور که پیش از این هم به آن اشاره داشتیم، این کشور سیستم آموزشی بسیار خوبی دارد. از دیگر ویژگی های آن زبان انگلیسی آن است. از آن جا که این زبان رتبه یک زبان بین المللی را به خود اختصاص داده است، به راحتی می توان با یادگیری این زبان در این کشور آموزش دید و بعد مشغول به کار شد.

در این کشور برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر مقطع کارشناسی 3 سال به طول می انجامد و برای مقطع کارشناسی ارشد هم می توانید یک ساله آموزش خود را به اتمام برسانید. کم بودن سال های تحصیلی موجب می شود که سریعتر جذب بازار کار در انگلستان بشوید.

هنگامی که تحصیلات دانشجویان به پایان می رسد، این فرصت در اختیار آن ها قرار می گیرد که بتوانند شغلی را در این کشور پیدا کنند. با این حال در هنگام تحصیل هم شما قادر هستید تا به صورت پاره وقت کار کنید. به همین دلیل می توانید قسمتی از هزینه های خود را تامین کنید.

نرخ بیکاری در کشور انگلستان بسیار پایین است، در نتیجه بعد از فارغ التحصیلی می توانید به راحتی کار پیدا کنید. همین طور با تحصیل در دانشگاه های این کشور قادر خواهید بود که در شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوید. علاوه بر این، کشور انگلستان، همواره به مشاغل مختلف نیاز داشته و از دانشجویان استقبال کرده است.

شرایط تحصیل در انگلیس

در انگلستان امکان تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا مهیا شده است. برای پذیرش در دانشگاه های انگلیس نیاز به سطح خاصی از مدرک زبان است که در ادامه با انواع مقطع های تحصیلی در انگلستان و شرایط خاص آن ها آشنا خواهیم شد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی انگلیس

تحصیل کارشناسی در انگلیس

تحصیل در دوره کارشناسی انگلستان بسته به رشته ای که در آن اپلای می کنید معمولا سه تا چهار سال طول می کشد. شما می توانید در لیسانس هنر، پزشکی (MBBS)، لیسانس علوم پایه (BSc)، مهندسی (BEng) و ... تحصیل کنید. اگر می خواهید در مقطع کارشناسی انگلستان تحصیل کنید مدرک دیپلم شما باید مورد تایید باشد. در مقطع کارشناسی مدرک زبان معمولا آیلتس 6 است. در صورتی که نمره شما 5.5 باشد، می توانید با شرکت در دوره ای به اسم Pre-sessional course آمادگی لازم را برای رفتن به مقطع کارشناسی به دست آورید.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انگلیس

تحصلل در مقطع کارشناسی ارشد انگلیس

ویژگی بسیار خوب تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انگلستان این است که تنها نیاز دارید تا یکسال در این کشور تحصیل کنید. مدرک زبان مورد نیاز برای این نوع ویزا آیلتس 6 و نیم است. اگر نمره شما از این میزان کمتر باشد، می توانید، در دوره Pre-master شرکت کنید تا بتوانید آمادگی لازم را به دست آورید.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا انگلیس

تحصیل در مقطع دکترا انگلیس

برای اینکه موفق به گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع دکترا شوید، باید شرایط ویژه ای داشته باشید. اولین مورد این است که نمره آیلتس شما باید از هفت بالاتر باشد. سپس رزومه علمی بسیار خوبی داشته باشید. در این میان باید بتوانید یک استاد راهنما از دانشگاهی که مد نظر دارید، پیدا کنید.

دوره دکترا در این کشور معمولا سه تا چهارسال به طول می انجامد و به صورت پژوهش محور یا آموزش محور است. در این دوره هم چنانچه نمره شما از هفت کمتر باشد باید در یک دوره آمادگی به اسم Pre-PhD شرکت کنید. در دوره دکترا انگلستان دانشجویان علاوه بر حقوقی که ماهانه از دانشگاه دریافت می کنند، می توانند سی ساعت هم در هفته کار کنند.

بهترین دانشگاه های انگلیس

سطح علمی بالای این دانشگاه ها باعث شده تا عده زیادی به تحصیل در انگلستان علاقمند باشند. یک مجموعه آموزشی به اسم راسل در این کشور وجود دارد که شامل 24 دانشگاه بریتانیا می شود. دانشگاه هایی که در این لیست وجود دارند از جمله بهترین دانشگاه های این کشور هستند که در ادامه به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد از لحاظ علمی در سطح بسیار بالایی است و قدمت زیادی دارد. این دانشگاه شامل 44 کالج و سالن می شود. وارد شدن به این دانشگاه بسیار دشوار است. در این دانشگاه 250 مدرک ترکیبی شامل فلسفه، اقتصاد و ... ارائه می شوند.

دانشگاه کمبریج انگلیس

دانشگاه کمبریج انگلیس

این دانشگاه هم از جمله دانشگاه های قدیمی این منطقه است که از شهر لندن فاصله ای به اندازه یک ساعت دارد. در این دانشگاه تقریبا 19 هزار دانشجو تحصیل می کنند و شامل 31 بخش آموزشی می شود. شهرت این دانشگاه بیشتر به خاطر ریاضیات آن است. برای وارد شدن به این دانشگاه رقابت سختی وجود دارد و تنها نمرات بالا کافی نیست، بلکه یک آزمون نهایی هم گرفته می شود.

کالج امپریال لندن

کالج امپریال لندن

این کالج در زمینه مهندسی، تجارت و پزشکی از مجموعه های آموزشی سطح بالا در دنیا است. مخصوصا که برای دانشجویان مهندسی برق بسیار مناسب است. این مجموعه شامل سه دانشکده است و در آن تقریبا 17 هزار دانشجو تحصیل می کنند.

دانشگاه ادینبورگ

یکی از بهترین مجموعه های آموزشی در کارهای تحقیقاتی دانشگاه مورد نظر است. از لحاظ کارهای پژوهشی این دانشگاه در رتبه چهارم انگلستان قرار گرفته است. در این دانشگاه تقریبا 300 برنامه کارشناسی ارشد وجود دارد.

دانشگاه های برتر انگلستان

دانشگاهرنکینگ جهانیشهر
دانشگاه اکسفورد2اکسفورد
کمبریج3کمبریج
امپریال کالج لندن7لندن
UCL8لندن
دانشگاه ادینبورگ16ادینبورگ
دانشگاه منچستر24منچستر

بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

رشته هایی مانند علوم کامپیوتر، مهندسی، مدیریت، حسابداری، پزشکی، هنر، حقوق و دندانپزشکی از جمله رشته های محبوب و با درآمد بالا در کشور انگلستان هستند.

انگلیس از نظر سیستم درمانی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. یکی از رشته های محبوب در بین متقاضیان تحصیل در انگلیس هم رشته پزشکی و دندانپزشکی است. تحصیل در این رشته باعث می شود که شما درآمد بالا و فرصت های زیادی برای کار در همه جای دنیا داشته باشید. تحصیل در انگلیس در رشته پزشکی شش سال و در رشته دندانپزشکی 8 سال است که طول این دوره ها در مقایسه با سایر کشورها بسیار کمتر است.

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در انگلیس

برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی تحصیل کنید حداقل باید نمره آیلتس شما 6 باشد. در دوره کارشناسی ارشد این نمره 6 و نیم و برای دکترا، آیلتس 7 به بالا در نظر گرفته شده است. البته توجه داشته باشید که نوع مدرک زبان و همچنین نمره قبولی شما در دانشگاه های مختلف متفاوت است و باید حتما این مورد را در شرایط دانشگاه مورد نظر خود بررسی نمایید.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

آزمون آیلتس علاوه بر سختی به خاطر قیمت بالایی که دارد می تواند برای بسیاری از افراد مشکل ساز باشد. به همین دلیل در صورتی که می خواهید در کالج انگلستان تحصیل کنید نیازمند مدرک زبان نیستید، اما سن شما باید از 17 سال بیشتر باشد. در این حالت اکثر کالج ها از متقاضیان یک آزمون آنلاین می گیرند.

اگر فردی دوره های تحصیلی قبلی خود را به زبان انگلیسی پشت سر گذاشته باشد یا اینکه در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کرده باشد، برای اپلای در مقطع کارشناسی یا دکترا نیاز به مدرک زبان ندارد. البته باید این موضوع را به اثبات برساند. همچنین تعدادی از دانشگاه ها هم هستند که یک مصاحبه آنلاین برپا می کنند و در صورتی که زبان شما مورد قبول آن ها باشد نیاز به مدرک زبان نخواهید داشت.

شرایط سنی تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس

برای شروع به تحصیل در دانشگاه های انگلستان حداقل سن مورد نیاز 18 سال است. اما حداکثر سن در این روند در نظر گرفته نشده است با این حال معمولا افراد تا سن 35 سال شانس بیشتری نسبت به سایر متقاضیان دارد.

شرایط بورسیه تحصیلی در انگلیس

در این میان فرصت ویژه ای برای کسانی فراهم شده است که تمکن مالی مورد نیاز برای دانشگاه را ندارند، اما نمرات تحصیلی آن ها بسیار بالا است. در این حالت با شرایط خاصی تعدادی از دانشگاه ها به آن ها بورسیه تحصیلی می دهند.

در دانشگاه های انگلیس بعد از گرفتن پذیرش این امکان وجود دارد که دانشگاه از میزان شهریه مقداری کم کند یا شهریه را به صورت قسطی دریافت کند. همین طور ممکن است دانشگاه بورسیه های خاصی را تعیین کند که فرد بتواند براساس آن شهریه کمتری پرداخت کند.

مدت زمان تحصیل در انگلستان برای مقاطع مختلف (کارشناسی – ارشد – دکترا)

تحصیل در مقاطع مختلف انگلیس متفاوت است و به طور معمول تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس تقریبا 3 تا 4 سال است. برای کارشناسی ارشد معمولا زمانی به اندازه یک سال در نظر گرفته شده است که بنابر دانشگاه و رشته تحصیلی ممکن است، این بازه زمانی 2 سال به طول بیانجامد و تحصیل در دوره دکترا در انگلیس 3 تا 4 سال خواهد بود. هرچه زمان تحصیلی شما کمتر باشد، می توانید سریع تر وارد بازار کار شده و برای گرفتن اقامت دائم خود اقدام کنید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی در انگلستان

طبق قانونی که سفارت اعلام کرده است، می توان سه ماه پیش از شروع دوره تحصیلی در انگلیس برای ویزا درخواست داد که معمولا صدور ویزای تحصیلی انگلیس از 3 هفته تا یک ماه طول می کشد.

هزینه های تحصیل در انگلیس

دانشجویان در انگلیس

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس بین 19 هزار تا 26 هزار پوند در هر سال خواهد بود. چنانچه بخواهید در رشته پزشکی تحصیل کنید باید هزینه بالاتری تا 30 هزار پوند بپردازید. برای دوره بعدی یعنی دوره کارشناسی ارشد، هزینه تحصیلی در انگلستان تقریبا از 15 هزار پوند تا 30 هزار پوند خواهد بود. تحصیل در رشته دکترا در این کشور تقریبا از 18 هزار پوند آغاز شده و در دانشگاه های مختلف این رقم متفاوت خواهد بود.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی tier 4

ویزای تحصیلی برای افراد زیر 18 سال به صورت Tier 4 Child و برای کسانی که بالای 18 سال دارند به صورت Tier 4 General صادر می شود

هنگامی که ویزا را رزرو می کنید باید در عرض 3 ساعت پول را پرداخت نمایید تا وقت شما در سیستم ثبت شود. هزینه بررسی این ویزا 348 پوند است. همین طور شما باید هزینه بیمه را نیز پرداخت کنید که این هزینه برای هر شش ماه ویزا 235 پوند خواهد بود.

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

نوع هزینه ویزای دانشجوییمیزان هزینه
ویزای تحصیلی Tier 4348 پوند
درخواست ویزای تحصیلی از خارج انگلستان363 پوند یا 418 دلار
ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان250 دلار آمریکا
ویزای بلند مدت انگلستان471 پوند
خدمات بهداشت ملی470 پوند
تغییر یا تمدید ویزا از داخل کشور490 پوند

هزینه های زندگی در انگلیس

هزینه زندگی برای دانشجویان برای خورد و خوراک از 350 پوند آغاز می شود که شهری که در آن پذیرش دانشگاه دارید هم نقش مهمی در هزینه های زندگی دارد. هرچه شهر کوچکتر باشد هزینه ها کمتر می شود و برای هزینه های مسکن این مورد متفاوت و بستگی به شهر شما دارد.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان

کشور انگلیس

برای تحصیل در انگلستان شما باید تمکن مالی لازم را داشته باشید. برای اینکار شما باید مبلغی که درخواست شده است را در حساب بانکی خود قرار دهید و این مبلغ باید از یک ماه پیش در حساب شما باشد، سپس می توانید پرینت بانک را به سفارت و دانشگاه نشان دهید. تمکن مالی شامل هزینه یک سال زندگی در انگلستان به همراه شهریه دانشگاه خواهد بود. برای اثبات این موضوع باید رسید شهریه دانشگاه را به سفارت نشان دهید.

 معمولا زندگی در شهرهای مختلف انگلستان هزینه متفاوتی دارد اما برای زندگی در لندن تقریبا 1334 پوند در ماه نیاز است و در صورتی که خارج از لندن هستید، باید 1024 پوند داشته باشید. هزینه هر ماه زندگی در لندن برای هر همراه 845 پوند و برای زندگی در خارج از لندن 680 پوند خواهد بود.

شرایط کار در حین تحصیل در انگلیس

معمولا همه دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل در انگلستان را دارند که تقریبا ساعت کاری پاره وقت بیست ساعت در هفته است. برای پیدا کردن کار در کشور انگلیس در حین تحصیل می توانید از سایت های کاریابی کمک بگیرید و همین طور در بخش انجمن دانشگاه هم معمولا فهرستی از کارهای در دسترس ارائه می شود. کارهای پاره وقت معمولا خارج از رشته تحصیلی شما خواهد بود.

موقعیت کار پس از تحصیل در انگلیس

پیش از اینکه تحصیلات شما در انگلیس به پایان برسد، باید شغلی در این کشور پیدا کنید اما اگر موفق به انجام آن نشوید، می توانید درخواست تمدید ویزای خود را بکنید که در این صورت به شما اجاره ماندن به مدت 2 سال در مقطع کارشناسی ارشد داده می شود. همین طور کسانی که از سطح دکترا فارغ التحصیل می شوند، می توانند 3 سال در این کشور اقامت کرده و کار پیدا کنند.

شرایط خوابگاه های دانشجویی در انگلستان

خوابگاه در انگلیس

تمام خوابگاه هایی که دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان در نظر گرفته است، از کیفیت خوبی برخوردارند. تعدادی از این خوابگاه ها در محوطه دانشگاه ساخته شده است و بعضی ها نزدیک دانشگاه هستند. اتاق هایی که برای دانشجویان آماده شده به صورت تک تخت یا دو تخت هستند. در این میان دانشجویان می توانند از بخش های مختلفی مانند سالن ورزشی، کتابخانه، بخش مطالعه، تلوزیون، استخر و ... استفاده کنند. همین طور اکثرا خوابگاه ها هم غذای دانشجویی را فراهم می کنند.

برای اطلاع از قیمت و امکانات خوابگاه ها باید به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید. همین طور بیشتر این اتاق ها به ورودی های جدید ارائه می شود و دانشجویان ترم های بالاتر باید به دنبال اتاق های خصوصی باشند. معمولا هزینه این خوابگاه های دانشجویی از 250 پوند الی 390 پوند است.

خوابگاه هایی که بخش خصوصی ارائه می کنند به صورت زیر هستند:

خوابگاهFlats and Houses

در این نوع اتاق ها چند دانشجو در کنار هم زندگی می کنند و هزینه ها به صورت مشترک خواهد بود. هزینه آب و گاز و برق هم باید توسط خود متقاضیان پرداخت شود.

هاستل ها

این نوع هاستل ها به صورت بخش های خیریه ارائه می شود و اکثرا برای دانشجویان متاهل هستند.

خوابگاه نوع Bedsits

این حالت شامل یک اتاق خواب و اتاق نشیمن می شود و شما می توانید از سرویس بهداشتی و آشپزخانه به صورت اشتراکی استفاده کنید.

هزینه اقامت در این نوع خوابگاه ها تقریبا از 110 پوند شروع می شود. اگر دانشگاه شما در شهر لندن باشد هزینه خوابگاه ها بیشتر خواهد شد.

خوابگاه متاهلی در انگلستان

دانشجویان که همراه با همسر در طی اقامت تحصیلی به این کشور سفر می کنند می توانند از خوابگاه های متاهلی استفاده نمایند. توجه داشته باشید که تعداد این خوابگاه ها زیاد نیست در نتیجه حتما سریعتر اقدام به رزرو آن ها نمایید. این خوابگاه ها معمولا مبله هستند و در آن ها امکانات مختلفی در نظر گرفته شده است.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان باید به صورت زیر عمل کنید:

- در حالت اول باید به سایت سفارت انگلیس مراجعه و یک اکانت برای خود ایجاد کرده و سپس اطلاعات، مدارک پذیرش به همراه پرداخت هزینه اپلیکیشن فی را در پروفایل خود وارد کنید تا بتوانید به صورت اینترنتی درخواست خود را ارسال کنید.

- سپس باید اثر انگشت و تصویر خود را در یک مرکز ثبت کنید.

- همراه داشتن همه مدارکی که سفارت درخواست کرده است الزامی است.

مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های انگلستان

برای اینکه بتوانید بدون مشکل از سفارت ویزای خود را دریافت کنید، نباید هیچ نقصی مدرکی در کار شما باشد. پس در ابتدا شما باید CV، توصیه نامه و پرسنال استیتمنت داشته باشید. در صورتی که برای مقطع دکترا اپلای می کنید نیاز به نوشتن پروپوزال هم دارید. سپس باید با استاد مکاتبه کنید. همه دانشگاه ها مدارک لازم برای اپلای را در سایت خود اعلام کرده اند. همین طور هزینه تحصیلی هم عنوان شده است.

انگیزه‌نامه

مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریزنمرات

مدرک زبان انگلیسی که می تواند آیلتس، تافل و ... باشد.

رزومه تحصیلی و CV

فیش پرداختی درخواست پذیرش

مدارک شناسایی و پاسپورت

مقالات علمی برای مقطع دکترا

ویزای همراه و اجازه کار همراه در انگلستان

کسانی که در مقطع ارشد و دکترا تحصیل می کنند، می توانند برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای همراه به صورت همزمان بکنند. اما باید تمکن لازم برای ویزای همراه را ارائه دهند و دوره آن ها کمتر از یک سال نباشد.

کسانی که سن آن ها از 18 سال کمتر است، نمی توانند برای والدین خود ویزا بگیرند. در این حالت مدرسه قیم آن ها خواهد بود یا اگر در یک مدرسه دولتی هستند، یک خانواده انگلیسی می تواند مسئولیت آن ها را قبول کند. مدارک لازم برای ویزای همراه انگلستان با ویزای تحصیلی شامل پاسپورت، گواهی سوءپیشینه، سند ازدواج، شناسنامه و تمکن مالی است.

یکی از سوالاتی که ذهن اکثر کسانی که برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام می کنند را به خود مشغول کرده است، این است که آیا اگر همراه با خانواده باشند فرد همراه هم می تواند کار کند؟

پاسخ این سوال مثبت است و کسانی که ویزای همراه Tier 4 دارند، می توانند به صورت نامحدود در انگلستان کار کرده و همین طور مدت زمان ویزای آن ها مشابه با ویزای فرد اصلی است. همین طور توجه داشته باشید که ویزای همراه برای افرادی است که در مقطع ارشد و دکترا تحصیل می کنند.

اخذ تابعیت پس از تحصیل در انگلیس

بعد از حدود پنج سال کار در این کشور و همین طور پرداخت مالیات می توانید اقامت دائم خود را دریافت نمایید و بعد از گذشت ده سال هم امکان گرفتن پاسپورت انگلیس وجود دارد.

برای اینکه بتوانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید، باید شغلی با درآمد کافی پیدا کنید. همین طور در این مدت هیچ پرونده کیفری نباید برای شما به ثبت رسیده باشد. سپس از متقاضیان یک آزمون زبان انگلیسی به همراه آزمونی درباره Knowledge of Life گرفته می شود. پس بعد از پنج سال زندگی و کار در این کشور و پرداخت بیمه و مالیات می توانید درخواستی مبنی بر اقامت خود ارائه دهید.

دریافت پذیرش تحصیلی از انگلیس از طریق آسان سفر

آسان سفر این امکان را برای شما فراهم کرده است تا با اطلاعات تخصصی و ویژه خود در زمینه ویزای تحصیلی انگلیس روند دریافت این ویزا را آسان تر و سریع تر نماید. به این صورت شما دیگر نگرانی از بابت دریافت این ویزا نخواهید داشت و می توانید با اطمینان کامل کارهای خود را به ما بسپارید.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

شما باید با یک موسسه معتبر مشاوره بگیرید تا بتوانید تمام مراحل لازم را بدون مشکل سپری کنید. در این حالت گرفتن وقت سفارت، انگشت نگاری، مدارک مورد نیاز و همچنین عکس مورد نظر سفارت الزامی است.

برای تحصیل در انگلیس باید امتیازات مورد نظر را کسب نمایید که مدرک زبان یکی از آن ها است.

بله، امکان درخواست ویزای همراه در هنگام درخواست برای ویزای تحصیلی وجود دارد.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد تحصیل در انگلیس

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

تحصیل در انگلیس

انگلستان کشوری با شرایط اقتصادی خوب و آب و هوای دلپذیر، یکی از مناطقی است که باعث می شود هدف دانشجویان زیادی برای تحصیل قرار بگیرد

جهت دریافت مشاوره برای تحصیل در انگلیس اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره