جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / تعویض پاسپورت دومینیکا
تعویض پاسپورت دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

تعویض پاسپورت دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 20 مهر 1402 زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

فهرست مطالب

اخذ شهروندی دومینیکا باعث می شود که نیازی به گرفتن ویزا برای سفر به 147 کشور نداشته باشید و امکان گرفتن ویزای آمریکا و کانادا هم آسان تر می شود. زندگی در این کشور قوانین مالیاتی بسیار مناسبی دارد و شما را از پرداخت مالیات تا 25 سال معاف می کند. اما شاید برای شما این سوال مطرح شود که چگونه می توان تعویض پاسپورت دومینیکا را انجام داد که در این مطلب به طور کامل آن را شرح می دهیم، پس با آسان سفر همراه باشید.

افراد بزرگسال و کودکان زیر 16 سال شرایط متفاوتی برای تمدید پاسپورت دومینیکا دارند که که قوانین مشخصی برای این امر در نظر گرفته شده است و بر طبق آن افراد بزرگسال بعد از ده سال باید پاسپورت خود را تعویض کنند و برای کودکان زیر 16 سال این زمان به 5 سال کاهش یافته است.

تمدید پاسپورت دومینیکا

توجه داشته باشید که اگر می خواهید با پاسپورت این کشور به سایر کشورها سفر کنید، پاسپورت شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. پس اگر زمان چندانی از پاسپورت شما باقی نمانده است، حتما آن را تعویض نمایید. از طرف دیگر تمدید یا تعویض پاسپورت دومینیکا به سرعت انجام می شود و در زمانی بین 10 روز تا یک ماه می توانید آن را دریافت کرد.

برای تعویض پاسپورت دومینیکا باید این مراحل را طی کنید:

مقالات مرتبط

در ابتدا باید فرمی به اسم passport application را پر کرده و سپس کپی هایی از مدرک تابعیت، شناسنامه و گذرنامه در حال انقضا را ارسال کنید و هزینه های مربوط به تمدید پاسپورت را پرداخت نمایید. سپس باید اجازه تایید شده برای دارنده پاسپورت صادر شود و در انتها باید دو عکس جدید ارائه دهید.

هزینه تمدید پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا

هزینه تعویض پاسپورت برای افراد بزرگسال به اندازه 50 دلار است. در صورتی که پاسپورت شما گم شود، هم باید تقریبا 500 دلار پرداخت کنید. در صورتی که فرد دیگری به جای شما قصد تمدید پاسپورت دومینیکا را داشته باشد، باید یک گواهی محضری به او بدهید.

برای کسب اطلاع درباره پاسپورت دومینیکا می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

برای تمدید پاسپورت نیاز به سفر به دومینیکا ندارید

برای اینکه این پاسپورت را تمدید کنید، کافی است به سفارت یا کارگزاری های این کشور در هر جایی از دنیا مراجعه نمایید و در نتیجه به هیچ عنوان نیازی به حضور در کشور دومینیکا نیست. البته افرادی که هم اکنون در این جزیره ساکن هستند، برای تمدید پاسپورت می توانند به سفارت در پایتخت این کشور مراجعه نمایند. پس همانطور که گفتیم حتی اگر شما در حال حاضر با پاسپورت دومینیکا در کشور دیگری مانند آلمان اقامت دارید، می توانید برای تمدید آن به راحتی از داخل همان کشور اقدام کنید.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

اعتبار پاسپورت این کشور برای بزرگسالان ده سال و برای کودکان زیر شانزده سال پنج سال در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از قوانین بیشتر می توانید به سایت رسمی این کشور هم مراجعه کنید.

تمدید پاسپورت دومینیکا در شرایط اضطراری

اگر فرد متقاضی شرایط نامناسبی داشته باشد، مثلا به خاطر بیماری باید در کشور دیگری بستری شود، اما اعتبار پاسپورت وی رو به اتمام است، می تواند در زمانی کمتر از سه روز گذرنامه خود را تمدید نمایید.

مزایای تمدید پاسپورت دومینیکا

تمدید پاسپورت موجب می شود که مشکلی از لحاظ سفر کردن به کشورهای دیگر نداشته باشید و بتوانید به راحت به انگلیس، اسپانیا و بقیه کشورهای دیگر سفر کنید. با داشتن پاسپورت این جزیره می توانید در کشورهای مختلف بدون نیاز به ویزا کار کنید و فرزندان شما هم می توانند به تحصیل بپردازند.

سخن پایانی

بهتر است تا برای تمدید پاسپورت خود چند ماه زودتر اقدام کنید تا هرچه سریعتر آن را دریافت نمایید و در این مقاله ما کلیه قوانین مربوط به تمدید پاسپورت را به صورت کامل توضیح دادیم، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره