جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / تحصیل در دومینیکا
تحصیل در دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

تحصیل در دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 03 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

فهرست مطالب

دولت دومینیکا بر ارتقای آموزش و افزایش کیفیت آن در میان مدارس و سایر موسسات آموزشی این کشور تاکید دارد. در همین راستا همواره می کوشد تا شرایط مناسبی را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم کند. چنانچه شما هم قصد تهیه پاسپورت دومینیکا را دارید، بهتر است تا نگاهی به سیستم آموزشی این کشور داشته باشید. پس در این مقاله اطلاعاتی درباره شرایط تحصیل در دومینیکا در اختیار شما قرار می دهیم، پس با آسان سفر همراه باشید. برای اطلاع از هزینه پاسپورت دومینیکا کلیک کنید.

نظام آموزشی دومینیکا

سیستم آموزشی در این کشور از سن 3 تا 17 سالگی است. در ابتدا دوره ابتدایی شروع می شود و سپس دانش آموزان در دوره متوسطه به مدت 2 سال تحصیل کرده و بعد از آن وارد یک دوره چهار ساله می شوند. در این زمان دوره آموزشی شما به پایان می رسد و می توانید یک دیپلم دریافت کنید. انواع مدارس دومینیکا شامل مدارس مذهبی، خصوصی و دولتی می شوند.

توجه به این نکته ضروری است که هر مقطع آموزشی در این کشور نیازمند شرایط خاصی است برای مثال در مقطع دبستان باید فرد ریاضی و زبان یاد بگیرد. اما هنگامی که وارد دبیرستان می شود باید یک رشته خاص را انتخاب کند. لازم به ذکر است که هرچه اعتبار دانشگاه های دومینیکا بیشتر باشد نیازمند پرداخت شهریه بیشتری خواهید بود.

مقاطع تحصیلی دومینیکا

مدارس دومینیکا

مدارس این کشور از دوره پیش دبستانی تا متوسطه هستند و برخی از برنامه های آموزشی با زبان انگلیسی ارائه می شوند. البته این مورد بستگی به مدرسه دارد و تعدادی از آن ها زبان فرانسوی هم دارند.

لیسانس در دومینیکا

تحصیل در این کشور به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی ممکن است. البته تعدادی از رشته ها هم به فرانسوی آموزش داده می شوند. چنانچه زبان اسپانیایی بلد باشید، می توانید با شهریه کم یا گاهی رایگان در این مقطع تحصیل کنید. اما اگر با زبان انگلیسی اقدام کنید باید آیلتس 6 داشته باشید. علاوه بر این نمرات ریاضی و فیزیک شما در دوران تحصیل در مدرسه باید مناسب باشد.

مقالات مرتبط

فوق لیسانس در دومینیکا

در این مقطع هم متقاضیان می توانند به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تحصیل کنند و نمره آیلتس باید 6.5 به بالا باشد. دانشجویان اجازه کار به مدت بیست ساعت در هفته را در مقطع کارشناسی ارشد دارند. توجه داشته باشید که برای اینکه شانس شما در این زمینه افزایش یابد، بهتر است تا رشته مقطع لیسانس با رشته ای که در کارشناسی ارشد برای آن اپلای می کنید، یکسان باشد.

دکتری در دومینیکا

اگر قصد تحصیل دکترا در این کشور را دارید باید بدانید که دانشگاه های بسیار کمی این مقطع را پوشش می دهند و در نتیجه رقابت برای گرفتن یک پوزیشن تحصیلی بسیار شدید است. علاوه بر این بورسیه در این مقطع بسیار کم ارائه می شود. دوره تحصیل دکترا در دومینیکا تقریبا سه الی پنج سال است و باید به زبان انگلیسی مسلط باشید.

برای اپلای در این مقطع باید یک استاد راهنما شما را تایید کند تا بتوانید در دانشگاه پذیرش بگیرید. تحصیل دکترا در دومینیکا به صورت پژوهشی است. همچنین داشتن مدرک آیلتس هفت هم الزامی است.

اعتبار دانشگاه های دومینیکا

دانشگاهی در دومینیکا

اولین دانشگاهی که می توان در این کشور به آن اشاره کرد، کالج محلی است که رتبه آن در میان سایر دانشگاه ها 1100 است. در رتبه بندی بعدی دانشگاه هند غربی در روسو است که یک دانشگاه آزاد است. در این دانشگاه می توانید رشته های مختلفی را تحصیل کنید. در این میان یک دانشگاه پزشکی هم در این شهر ساخته شده است، این دانشگاه شامل دو بخش دولتی و خصوصی می شود.

معادل سازی مدارک تحصیلی

معدلسازی مدرک تحصیل به شما کمک می کند تا راحت تر در کشورهای دیگر کار پیدا کنید، کشور دومینیکا هم از این قضیه مستثنی نیست. البته برای ارزیابی مدرک باید هزینه مشخصی را پرداخت کرد و همچنین زمان معادل سازی هم برای رشته های مختلف یکسان نیست.

آزمون های ورودی دومینیکا

برای تحصیل در مقطع لیسانس یک آزمون ورودی از متقاضی گرفته می شود که این آزمون ها به زبان انگلیسی هستند. همچین برای ورود به مقطع ارشد و دکترا هم باید در آزمون های تخصصی شرکت کرد. برای تحصیل در رشته های خاصی مانند مهندسی باید بتوانید نمره بالایی در این آزمون ها کسب نمایید.

 آزمون های بین المللی دومینیکا

سطح آزمون های بین المللی در این کشور بسیار بالا است، برای همین شما باید با آمادگی ویژه ای در این آزمون ها شرکت کنید. برای مثال اگر بخواهید در رشته آی تی در این کشور کار کنید، بهتر است تا امتیاز 51 درصد کسب کنید.

رشته های غیر پزشکی دومینیکا

تحصیل به زبان انگلیسی برای رشته های زیادی در کشور دومینیکا فراهم شده است و این جزیره فرصتی ویژه برای کسب یک مدرک معتبر در اختیار شما قرار می دهد. به طور کلی رشته های مهندسی در همه جای دنیا تقاضای زیادی دارند و شما می توانید با مدرک خود در هرجایی از دنیا مشغول به کار شوید.

خدمات بانکی دومینیکا

اگر بورسیه این کشور را دریافت کنید، خدمات ویژه ای در خصوص بانک به شما تعلق می گیرد. سیستم بانکداری دومینیکا در شرایط مناسبی قرار دارد و این قضیه به خاطر همکاری های اقتصادی این دولت با سایر کشورها است. در نتیجه کسانی که قصد سرمایه گذاری پاسپورت دومینیکا را دریافت می کنند، می توانند مطمئن باشند که ارزش مالی پول آن ها حفظ خواهد شد.

بیمه درمانی دومینیکا

بیمه درمانی

برای دانشجویان خدمات بیمه درمانی مشخصی وجود داد که برای زمان بازنشستگی هم قابل استفاده است. شما با دریافت یک کد بیمه می توانید از خدمات مختلف درمانی در این کشور بهره مند شوید.

مجوز کار دانشجویی دومینیکا

دانشجویان با انجام کار دانشجویی می توانند شهریه دانشگاه یا هزینه های خود را تامین کنند. در این راستا برای دانشجویان مقطع لیسانس، زمان ده ساعت در هفته، برای مقطع ارشد زمان بیست ساعت و برای دکترا، زمان سی ساعت در نظر گرفته شده است.

مشاغل دانشجویی دومینیکا

کار در حین تحصیل باعث می شود تا مهارت های زبانی شما تقویت شود. کارهای دانشجویی در این کشور بیشتر شامل کار در رستوران، کتابخانه یا … می شوند. البته کارهای تخصصی تر در زمینه کارهای دانشگاهی هم وجود دارد که شما در کنار یک استاد مشغول به کار می شوید.

کارت دانشجویی دومینیکا

کارت دانشجویی مزایای متعددی برای شما دارد. برای مثال می توانید از حمل و نقل این کشور به صورت رایگان استفاده کنید.

خوابگاه در دومینیکا

خوابگاه دانشجویی

معمولا دانشگاه های این کشور خوابگاه دانشجویی ندارند، اما می توانید سوئیت ها یا آپارتمان هایی را برای اجاره پیدا کنید. امکانات خوابگاه های دانشجویی معمولا متوسط است و شرایط مناسبی دارند. همین طور دولت برای اینکه بتواند دانشجویان بیشتری را به این کشور جذب کند، تعداد خوابگاه های دانشجویی را افزایش داده است.

جشن های دانشگاه هایی در دومینیکا

یکی از جالب ترین بخش زندگی در دومینیکا مربوط به فستیوال های مختلفی است که در این کشور برگزار می شود و دانشگاه ها هم از این قضیه استثناء نیستند. مراسم های مختلف معمولا از تابستان شروع می شود و در این جشنواره ها افراد خارجی زیادی هم شرکت می کنند. یکی از بخش های این جشنواره ها نمایش صنایع دستی است. جشن های دومینیکا ارزان و سرگرم کننده هستند و باعث علاقه گردشگران می شوند.

کنفرانس های علمی

یکی از مراسم های مهم علمی که در این کشور برگزار می شود، مربوط به کنفراس های پزشکی است. همین طور در طی سال های گذشته کنفرانس های بین المللی مربوط به کامپیوتر، عمران، معماری و زیر ساخت های شهری در این جزیره برگزار شده است.

مزایای تحصیل در دومینیکا

دانشجویان می توانند در مورد فرهنگ و تاریخ کالیناگو و همچنین چالش ها و دستاوردهای معاصر آنها اطلاعات کسب کنند، همچنین می توانند از قلمرو کالیناگو که یک منطقه حفاظت شده 3700 هکتاری است، دیدن کنند.

در طی تحصیل در این جزیره دانشجویان می توانند از بخش های دیدنی این جزیره مانند پارک ملی Morne Trois Pitons و همین طور چشمه های آب گرم بازدید کنند. در این میان یک مسیر پیاده روی طولانی به اسم Waitukubuli هم در کشور دومینیکا وجود دارد که طولی به اندازه 115 مایل دارد.

فرهنگ و زبان محلی این جزیره بسیار جالب است و ترکیبی از زبان های انگلیسی، کریول و فرانسوی به شمار می رود. جشنواره های دومینیکا، موسیقی، غذا و رقص های محلی جزو جدایی ناپذیر این کشور هستند.

موسسات آموزشی این کشور مانند دانشگاه پزشکی روسو رتبه علمی خوبی دارند و می توانید در آن ها مشغول به تحصیل شوید.

تحصیل در دومینیکا می تواند فرصتی عالی برای دانشجویانی باشد که می خواهند افق های خود را گسترش دهند و مهارت ها و دانش ارزشمندی کسب کنند. با این حال، تحصیل در دومینیکا نیز نیاز به آمادگی و سازگاری دارد.

جمع بندی

تحصیل در دومینیکا می تواند برای دانش آموزانی که به فرهنگ، تاریخ و زیبایی های طبیعی این جزیره کارائیب علاقه مند هستند، تجربه ای مفید و غنی باشد. دومینیکا به دلیل جنگل‌های بارانی سرسبز، قله‌های آتشفشانی، آبشارها، چشمه‌های آب گرم و حیات‌وحش متنوع، به «جزیره طبیعت» معروف است. دومینیکا همچنین محل زندگی مردم کالیناگو، ساکنان بومی جزیره است که سنت ها و زبان خود را برای قرن ها حفظ کرده اند. پس برای اخذ پاسپورت دومینیکا کلیک کنید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره