جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / تجربه سفر با پاسپورت دومینیکا
تجربه سفر با پاسپورت دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

تجربه سفر با پاسپورت دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 02 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

فهرست مطالب

سرمایه گذاری در کشور دومینیکا یکی از روش های مطمئن برای دست یابی به تابعیت دوم سایر کشورها است و با استفاده از آن می توان به مزایای بسیاری دست یافت که تنها یکی از آن ها اجازه سفر به کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا است. در این مطلب قصد داریم تا امکان سفر به سایر کشورها با استفاده از مزایای پاسپورت دومینیکا را بررسی کنیم، پس با آسان سفر همراه باشید.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

با استفاده از این پاسپورت می توان به 147 کشور دنیا بدون محدودیت سفر کرد و کشورهای بخش شنگن هم جزو این کشورها هستند. در سال 2023 پاسپورت این کشور در رتبه 31 قرار گرفته است و در نتیجه مشخص است که قدرت این پاسپورت بالا است.

سفر به کشورهای مختلف با پاسپورت دومینیکا

یکی از رویاهایی که همه ما تقریبا آن را در ذهن خود داریم، امکان سفر بدون محدودیت به هر نقطه ای در جهان است، اما وضعیت سیاسی ایران به گونه ای است که باعث شده تا پاسپورت آن از ضعیف ترین پاسپورت های جهان باشد و در نتیجه با آن تنها می توان به چند کشور محدود سفر کرد. در صورتی که شرایط پاسپورت دومینیکا بسیار متفاوت است و آزادی بیشتری را به شما می دهد.

سفر به کره جنوبی با پاسپورت دومینیکا

کره جنوبی

کشور کره جنوبی شرایط بسیار سخت گیرانه ای برای صدور ویزا دارد و برای دریافت آن باید به سفارت این کشور مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. کشورهای هستند که می توانند بدون ویزا به کره سفر کنند، اما این امر برای ایرانیان میسر نیست. سفر به این کشور همان طور که گفتیم پروسه بسیار دشواری دارد و زمان زیادی هم طول می کشد، اما با داشتن پاسپورت دومینیکا به راحتی می توان به کره جنوبی سفر کرد!

سفر به انگلستان با پاسپورت دومینیکا

انگلیس

یکی دیگر از مقاصه جذاب برای ایرانیان انگلیس است که با داشتن شهروندی دومینیکا می توان 180 روز در این کشور اقامت داشت و در این مدت به جستجوی کار بپردازید یا اینکه در دوره های کوتاه تحصیلی شرکت کنید.

مقالات مرتبط

علاوه بر اینکه کسانی که پاسپورت دومینیکا را دارند، برای سفر به انگلیس نیازی به گرفتن ویزای توریستی ندارند و به صورت رایگان می توانند این کار را انجام دهند. توجه داشته باشید همین طور که پیش تر هم ذکر کردیم، مدت اقامت شما نباید بیشتر از 180 روز بشود. افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی انگلیس را دارند، می توانند به صورت آنلاین اقدام کنند و نیازی به مراجعه حضوری نیست. همچنین اگر موفق به پیدا کردن کار شوید، می توانید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید و کارت اقامت انگلیس را بگیرید.

سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا

استرالیا

بدون شک استرالیا به خاطر آب و هوای مطبوع و شرایط مناسب زندگی یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای زندگی و کار است. همچنین افراد زیادی علاقه به تحصیل در استرالیا دارند، بنابرین می توان گفت که با استفاده از پاسپورت دومینیکا شمما می توانید به مدت سه ماه به راحتی در این کشور بمانید و مقدمات کار یا تحصیل خود را فراهم کنید. البته علاقمندان شانس این را هم دارند که ویزای خود را به مدت یک سال تمدید کنند.

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

برای سفر به کانادا با استفاده از پاسپورت دومینیکا باید به صورت ویزای توریستی اقدام کرد. در این حالت هم شما اجازه دارید تا سه ماه در این کشور اقامت کنید. اما اگر قصد دارید به صورت ویژه از ویزای توریستی کانادا استفاده کنید، می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید. اما هزینه های مربوط به ویزای کانادا به صورت زیر است:

اگر تنها 180 روز در این کشور اقامت کنید، باید صد دلار بپردازید و ویزای شما کوتاه مدت به شمار می رود. حضور شخص در هنگام درخواست ویزا ضروری است.

سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

آمریکا

مهاجرت به آمریکا پیچیده و نیازمند طی کردن مراحل مختلفی است، اما پاسپورت دومینیکا باعث شده تا راه شما به سمت این کشور همواره شود. برای مهاجرت به این کشور می توان از روش های مختلفی مانند ویزای توریستی آمریکا، ویزای تحصیلی، کاری و … استفاده کرد. با استفاده از ویزای توریستی آمریکا می توان به مدت 180 روز در این کشور اقامت کرد و مدارک لازم برای اخذ ویزا به صورت زیر است:

  • پر کردن فرم درخواست
  • عکس پاسپورت
  • انگیزه نامه
  • مدارک مالی
  • تمکن مالی
  • پاسپورت با اعتبار 6 ماهه

سخن آخر

همان طور که متوجه شدید دریافت پاسپورت دومینیکا مزایای زیادی دارد که کمترین آن سفر به کشورهایی است که در حالت عادی امکان پذیر نیست. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره