جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / مهاجر پذیرترین کشورهای جهان در سال 2023
مهاجر پذیرترین کشورهای جهان در سال 2023
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

مهاجر پذیرترین کشورهای جهان در سال 2023

سمیرا رسائی زاده 02 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

اگر تصمیم به مهاجرت دارید، باید از کشورهایی که شرایط بهتری برای مهاجران فراهم می کنند، باخبر شوید تا بتوانید تصمیم بهتری در این رابطه اخذ نمایید. به همین دلیل در این مطلب لیستی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان را به شما معرفی خواهیم کرد. پس با آسان سفر همراه باشید.

آشنایی با این کشورها باعث می شود تا شما بنابر هدفی که از مهاجرت دارید بتوانید درک بهتری نسبت به دانشگاه ها، مشاغل مورد نیاز و همین طور فرهنگ این کشورها داشته باشید. به طور کلی در هنگام انتخاب یک کشور باید عواملی مانند نرخ بیکاری، سطح علمی دانشگاه، سیستم درمانی و حتی آب و هوای آن  را هم در نظر گرفت. مطالبی که در ادامه به شما خواهیم گفت، طبق نظرسنجی یک وب سایت معروف است که افراد زیادی در این نظر سنجی شرکت کرده اند.

معرفی مهاجرپذیرترین کشورهای جهان

 برخی از کشورها هستند که عده زیادی از مهاجران سالیانه به آن جا مهاجرت می کنند و این کشورهای معروف شامل کانادا، آمریکا، انگلیس، آلمان و …. می شوند. اما علت انتخاب این کشورها چیست است؟ اصلاحی که می توان در این موقعیت به کار برد کشورهای مهاجر دوست است. این کشورها قوانین ساده تر و بهتری برای مهاجران دارند که باعث می شود آن ها سریع تر وارد جامعه شده و اقامت خود را دریافت کنند. همین طور در این کشورها به مذهب های مختلف احترام گذاشته می شود و در این میان نیاز به نیروهای متخصص باعث شده تا آن ها آسان تر پذیرای مهاجران ماهر باشند. البته هر کشور قوانین خاص خود را دارد که باید پیش از انتخاب آن همه موارد را در نظر بگیرید. اگر شما علاقه به کار در آلمان دارید، می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

کانادا

نمایی از کانادا

بدون شک یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان کانادا است. قوانین مهاجرتی در این کشور ساده تر و بازار کار بسیار خوبی که دارد، باعث می شود درآمد بسیار مناسبی کسب نمایید. به دلیل اینکه میزان تولد فرزند در این کشور اندک است و کشور رو به سالخوردگی می رود، در نتیجه دولت تلاش می کند تا با پذیرش مهاجران از مشکلات آینده جلوگیری نماید.

روش های مهاجرت به کانادا بسیار زیاد است، برای مثال شما می توانید از طریق ویزای سرمایه گذاری کانادا به این کشور مهاجرت نمایید یا اینکه اگر تمکن لازم را ندارید، کافی است در صدد جستجوی کار در کانادا باشید.

مقالات مرتبط

برای اینکه بتوانید درباره ویزای تحصیلی کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید و از میزان تمکن مالی و شرایط سنی باخبر شوید، کافی است تا با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید تا شما را در جریان کامل اطلاعات مربوط به این ویزا قرار دهند. دولت کانادا اخیرا مزایای دیگری برای مهاجران در نظر گرفته است و آن کمک به یافتن خانه و همین طور شغل است. در این میان اگر شما می خواهید تا مهارت های زبانی خود را تقویت کنید کلاس های مختلفی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. دولت کانادا با برنامه های مهاجرتی متنوع مانند اقامت کانادا از طریق کار نیروی متخصص یا express entry یا تحصیل در کانادا موفق شده تا کمبود نیروی کاری خود را به خوبی جبران کند.

استرالیا

استرالیا

از دیگر مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا می توان به استرالیا اشاره کرد. آب و هوای معتدل، قیمت مناسب مواد غذایی و رفتار صمیمانه مردم این کشور دلیل اصلی مهاجرت به این منطقه است. البته ناگفته نماید که روش های مهاجرت به این کشور بسیار زیاد است، برای مثال ویزای 188 استرالیا یا ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی استرالیا جزو ساده ترین روش ها است که برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

از طرف دیگر کسانی که علاقه به ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند می توانند در کشور استرالیا تحصیل نمایند. دانشگاه های این کشور تمام مقاطع تحصیلی را ارائه می دهد و سیستم آموزشی آن ها بسیار مناسب است. مقاله تحصیل در استرالیا همه سوالات شما در این زمینه را پاسخ خواهد گفت.

تقریبا دو سال پیش دولت استرالیا به دلیل کمبود نیروی کار با مشکلاتی مواجه شد که باعث شد راه را برای پذیرش مهاجران به کشور خود آسان تر کند. برای اینکه متوجه شوید، آیا شغل شما هم در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا است یا خیر می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

ویزاهای کاری استرالیا بسیار متنوع هستند و انواع مختلف 188، 489 و … وجود دارد که بر مبنای سیستم امتیاز بندی آن را ایجاد کرده اند. اگر شما بتوانید در این سیستم نمره ای به اندازه 65 کسب کنید، می توانید شانس گرفتن ویزا را داشته باشید و نمره شما براساس عوامل مختلف مانند سن، مجرد یا متاهل بودن، تجربه کاری و … محاسبه می شود.

کسانی که سن آن ها از 45 سال کمتر باشد و همین طور نمره آیلتس تقریبا شش به بالا داشته باشند می توانند انتظار گرفتن ویزا را داشته باشند.

آلمان

آلمان

تقریبا می توان گفت که این کشور مقصد مهاجرتی تقریبا 18 درصد از مردم است. آلمان هم نیاز به نیروی کاری زیادی دارد و مخصوصا در زمینه تکنولوژی، برق و درمان موقعیت های کاری زیادی برای شما وجود دارد. علاوه بر این تحصیل در آلمان هم گزینه جذاب دیگری است که می توان آن را در نظر گرفت.

دانشگاه های این کشور از لحاظ علمی بسیار پیشرفته هستند و اگر شما به زبان آلمانی مسلط باشید می توانید به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید. مدارکی که شما کسب می کنید کاملا معتبر هستند و با آن ها می توانید در هر جای دنیا مشغول به کار شوید.

برای اطلاع درباره نحوه ثبت شرکت در آلمان یا کار در آلمان می توانید به مقاله های آن ها مراجعه کنید.

ایالات متحده آمریکا

آمریکا

بدون شک در مهاجرت به آمریکا استفاده از لاتاری آسان ترین راه است ولی این روش کاملا به شانس فرد بستگی دارد. افراد زیادی از سرتاسر دنیا در این کشور زندگی می کنند به همین دلیل این کشور شامل ملت ها با فرهنگ های متفاوتی می شود. آمریکا هم از کشورهای مهاجر دوست است و وجود دانشگاه های معتبر عامل دیگری برای جذابیت این کشور به شمار می رود.

اگر بخواهیم نگاهی به آمریکا داشته باشیم باید گفت که حداقل درآمد فرد در این کشور تقریبا برابر با 59428 دلار در سال است. اقتصاد آمریکا در سطح جهانی حرف اول را می زند و بسیاری از شرکت های معروف در این کشور فعالیت می کنند. کسانی که قصد رفتن به آمریکا را دارند می توانند به این مقاله مراجعه کنند و درباره ویزای آمریکا مطالعه نمایند. دو روش مختلف برای برای کار در این کشور از طریق ویزای H-1B است که در این یک اجاره اقامت کوتاه مدت برای افراد ماهر صادر می شود. ویزای E-2 هم برای کسانی که است که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند.

انگلستان

انگلیس

آکسفورد یکی از معروف ترین دانشگاه های جهانی است که در کشور انگلیس قرار دارد. این دانشگاه توانسته تا سطح آموزشی خوبی را در اختیار دانش جویان قرار دهد و سطح علمی آن بسیار بالا است. در این کشور شما می توانید بعد از دو سال تحصیل در انگلیس و پیدا کردن کار اقامت دائم را دریافت کنید.

از سال دو هزار تا به امروز کشور انگلیس تبدیل به برترین مقصد مهاجرتی بین دانشجویان شده است و رشته های مختلف مانند مدیریت، حسابداری، مهندسی و … در دانشگاه های آن تدریس می شوند. روش های مهاجرت به انگلیس زیاد است و می توان از طریق کار در انگلیس هم اقدام کرد. کارشناسان آسان سفر می توانند اطلاعات کاملی درباره شغل های پردرآمد در انگلیس در اختیار شما قرار دهند. همین طور اگر به دنبال ویزای توریستی انگلیسی هستید، می توانید به این مقاله مراجعه نمایید.

نروژ

نروژ

این کشور از جمله شادترین کشورهای دنیا است و سطح زندگی و رفاه در نروژ در بهترین حالت خود قرار دارد. طبیعت، جنگل و رودهای این کشور از دیگر جذابیت های آن هستند. ناگفته نماد که هوای این ناحیه هم بسیار دلنشین است و آن را برای مهاجرت ایده آل کرده است. اما شاید برای شما سوال باشد کحه چرا کشور نروژ در میان مهاجران جذاب است؟ باید گفت که به تازگی نظر سنجی صورت گرفته و اکثر مردم از زندگی در این کشور خشنود هستند.

میانگین درآمد ماهیانه در کشور نروژ تقریبا پنج هزار یورو است که می توان گفت از سایر کشورها بالاتر است. برای مهاجرت به نروژ می توان از روش های زیر استفاده کرد:

اگر شخص باید در این کشور از طرف یک کارفرما جاب آفر دریافت کنید ویزای Skilled Worker به او تعلق می گیرد. البته در این حالت فرد باید مدرک دانشگاهی داشته باشد. در این میان برای کار در این کشور باید اجاره اقامت را هم دریافت کنید که نوع آن با توجه به شغلی که قرارداد گرفته اید مشخص می شود.

ویزای دیگری که می توان برای آن اقدام کرد ویزای کار فصلی است. در این حالت فرد فقط در زمان مشخصی از سال مشغول به کار می شود.

ویزای خود اشتغالی هم نوعی از ویزای نروژ است که برای افراد ماهر صادر می شود.

یونان،کشوری مهاجرپذیر با شرایطی ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری

یونان

آخرین کشوری که به بررسی آن می پردازیم کشور یونان است. یونان چند سالی است که از راه های مهاجرتی گوناگونی را برای متقاضیان آماده کرده است.  برای مثال اگر سرمایه کافی را دارید می توانید با اقامت یونان از طریق تمکن مالی یا از روش دیگر یعنی خرید ملک در یونان، اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

کشور یونان در اروپا قرار دارد با گرفتن اقامت آن می توانید از مزایای سفر و کار در کشورهای دیگر اروپایی بهره مند شوید. همین طور این کشور به ایران هم بسیار نزدیک است. پس شما با 250 هزار یورو می توانید به سادگی تابعیت این کشور را به دست آورید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره