جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان می تواند به عنوان روشی مطمئن برای سرمایه داران باشد که هم سرمایه خود را حفظ کنند و هم تابعیت این کشور را به دست آورند.

چرا آلمان؟

کشور آلمان فرصت های شغلی و سرمایه گذاری زیادی به افراد خارجی ارائه می دهد و از آن جا که سرمایه داران همیشه به فکر حفظ ارزش سرمایه خود هستند در نتیجه ثبت شرکت در آلمان می تواند یکی از بهترین راه ها به حساب بیاید. پس برای آشنایی با اقامت آلمان با ثبت شرکت و چگونگی مراحل انجام آن و آشنایی با آسان سفر همراه باشید.

 • محل انگشت نگاری: ویزامتریک
 • نوع خدمت: ثبت شرکت در آلمان
 • نوع اقامت: تایپ D
 • اعتبار اقامت: یکسال به بالا
چرا آلمان؟

هزینه لازم برای ثبت شرکت در آلمان

همان طور که گفتیم هزینه های ثبت شرکت مختلف است و بعضی از آن ها مربوط به ترجمه مدارک، هزینه های اداری و ثبت شرکت و بقیه مربوط به استخدام کارمند و ... می شوند که در این جدول می توانید با هزینه ها بهتر آشنا شوید:با این حال هنگام ثبت شرکت باید توجه داشت که هزینه های دیگری مانند حقوق کارمندان و مدیران و همین طور اجاره شرکت هم بر عهده شما است، پس باید بتوانید از پس تمکن مالی بربیایید.هزینه جانبی دیگری که باید در نظر گرفت مربوط به ویزامتریک می شود که مسئولیت بررسی و تایید مدارک شما را به عهده دارد و در چند سال اخیر افرادی که خواستار گرفتن ویزای آلمان هستند، به جای سفارت باید این مرکز مراجعه کنند.

نام خدمت توضیحات قیمت
شرکت های سهامی AG

هزینه به صورت تقریبی

از 25 هزار یورو به بالا
شرکت های UG

هزینه به صورت تقریبی

تا 24999 یورو
شرکت های مسئولیت محدود GmbH

هزینه به صورت تقریبی

از 25 هزار یورو به بالا
شرکت مشارکت محدود

هزینه به صورت تقریبی

بر طبق سهام مورد نیاز
مزایای ثبت شرکت در آلمان

زندگی در آلمان

1

زمان کم پروسه ثبت شرکت

2

عدم نیاز به مدرک زبان در صورتی که متقاضی مدرک دانشگاهی داشته باشد.

3

گرفتن اقامت و تابعیت

4

اجبار در استخدام کارمند وجود ندارد

5

امکان ثبت شرکت به صورت غیر حضوری

6

امکان زندگی در کشورهای حوزه شنگن

passport

مدارک لازم برای ثبت شرکت در آلمان

کامل بودن مدارک یکی از مراحل مورد نیاز در این پروسه است که هر گونه نقص مدرک در روند اخذ ویزا ایجاد مشکل می کند. مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل شدن این پروسه معمولا از هفت تا ده ماه است. بنابرین مهم است که مدارک را به صورت کامل آماده کنید که شامل موارد زیر می شود:

 • گردش حساب و گواهی تمکن مالی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • رزومه تجاری
 • کارت ملی و شناسنامه
 • فرم درخواست پرشده
 • حساب شرکت در یک بانک آلمانی
 • اساسنامه شرکت
 • مدرک عدم سوءپیشینه
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان B2
 • بیمه درمانی
 • آدرس محل زندگی در آلمان

شرایط ثبت شرکت در آلمان

کافی است که نگاهی به لیست کشورهای پرقدرت در زمینه اقتصاد بیاندازید و متوجه خواهید شد که کشور آلمان در رده چهارم قرار گرفته است. همین مورد باعث شده که کشور آلمان جزو کشورهای برتر برای سرمایه گذاری به حساب آید و سرمایه گذاران مطمئن خواهند بود که با ثبت شرکت در آلمان سرمایه آن ها از بین نمی رود.

اقامتگاهی در آلمان

در این میان حمایت این کشور از سرمایه گذاران موجب شده تا بستری مناسب برای آن ها فراهم شود. با این حال برای اینکه ثبت شرکت شما در این کشور موفقیت آمیز باشد، باید نقشه کاملی در خصوص برنامه های اقتصادی خود داشته باشید. برای مثال اتاق بازرگانی باید تجارت شما را مورد تایید قرار دهد تا بتوانید مراحل ثبت شرکت در آلمان را شروع کنید.

مورد مهم دیگری که باید به آن توجه شود داشتن سرمایه کافی است. برای اینکار شما باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد. هزینه هایی که شما در پروسه ثبت شرکت انجام می دهید، تنها وابسته به مراحل اولیه این فعالیت نیست، بلکه باید بتوانید بعد از ثبت شرکت در آلمان حقوق کارمندان را هم پرداخت کنید. برای اثبات سرمایه کافی به سفارت کافی است تا اسناد مربوط به املاک، ماشین، حساب های بانکی و ... را نشان دهید.

البته باید در نظر داشت که حداقل سن شخص سرمایه گذار در آلمان باید بیست سال باشد و حداکثر سنی که در نظر گرفته شده است 45 سال است که هرچه سن فرد بیشتر باشد، شانس موفقیت وی کاهش می یابد.

یکی از ویژگی های اقامت با ثبت شرکت در آلمان این است که نیازی به مدرک دانشگاهی نیست، با این حال افرادی که زیر لیسانس هستند، باید دانش زبان آلمانی در حد پایه داشته باشند که این قانون شامل حال اعضای خانواده آن ها هم می شود و اما کسانی که مدرک لیسانس دارند، نیازی به مدرک زبان ندارند.

اخذ اقامت آلمان با ثبت شرکت

با استفاده از ثبت شرکت در این کشور می توان اقامت آن را هم به دست آورد. سرمایه گذاری باعث پیشرفت اقتصادی آلمان هم می شود، در نتیجه اینکار، دولت هم در عوض به شما کارت اقامت می دهد.

حداقل سرمایه گذاری در آلمان

به طور کلی نمی توان مبلغ دقیقی برای این امر مشخص کرد، اما می توانید با در نظر گرفتن هزینه هایی که قرار است بکنید رقم حدودی برای آن در نظر بگیرید که این هزینه ها شامل موارد زیر می شوند:

حقوق مدیر شرکت

هزینه اجاره یکساله دفتر

حقوق یکسال کارمندان در صورت وجود

هزینه های مالیات

تبلیغات ( در صورت نیاز)

مراحل ثبت شرکت در آلمان

پرجمی بر فراز ساختمانی در آلمان

آلمان کشور قانون مندی است و همه کارهای آن بر مبنای قانون انجام می شود بدیهی است که ثبت شرکت در این کشور هم نیازمند طی مراحل خاصی است تا بتوانید با موفقیت این پروسه را به انجام برسانید. لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت شما باید درخواست ویزای کاری 90 روزه بدهید، سپس با همه مدارک مورد نیاز به سفارت مراجعه نمایید. اگر نتیجه بررسی کار شما مثبت باشد بقیه کارها را وکیل در آلمان برای شما انجام می دهد. در ادامه شما را با مراحل دقیق تاسیس شرکت در آلمان آشنا می کنیم.

تکمیل مدارک مورد نیاز

تکمیل فرم درخواست

ثبت شرکت در اداره صنعت و بازرگانی

آماده کردن طرح تجاری

اخذ تاییدیه طرح از طرف اتاق بازرگانی شهر

باز کردن حساب بانکی و ریختن سرمایه برای ثبت شرکت

مراجعه به دفتر اسناد رسمی برای ثبت مدارک

درخواست مجوز از اداره تجارت

اجاره دفتر و استخدام کارمند

اقامت در آلمان همراه با اعضای خانواده

بسیاری از افراد در هنگام مهاجرت نگران اعضای خانواده خود هستند، اما باید گفت که در تمام روش های مهاجرت به آلمان می توانید برای اعضای خانواده خود هم اقامت بگیرید و ثبت شرکت هم جزو آن محسوب می شود. هنگامی که شرکت شما با موفقیت در آلمان به ثبت رسید، می توانید برای اعضای خانواده خود اقدام کنید.

تمدید اقامت با ثبت شرکت در آلمان

برای اینکه بتوانید اقامت خود را تمدید کنید باید هر سال مالیات خود را به طور کامل پرداخت کرده باشید، توانایی پرداخت حقوق برای سال آینده و همین طور هزینه های بیمه را داشته باشید و تجارت شما سود قابل قبولی کرده باشد.

اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان و گرفتن تابعیت

شرکت متقاضی باید در مدت سه سال به صورت موفقیت آمیز عمل کرده باشد و بعد از آن اقامت دائم به شما تعلق می گیرد و بعد از چند سال می توانید تابعیت را دریافت کنید.

شرایط اقامت دائم آلمان از طریق ثبت شرکت

آلمان در شب

داشتن اجازه اقامت موقت برای 5 سال

اثبات توانایی مالی

گواهی عدم سوءپیشینه

مجوز کار

مدرک زبان B2

دانش کافی درباره زندگی در آلمان

روش های ثبت شرکت در آلمان

چند روش برای ثبت شرکت در آلمان وجود دارد که متقاضیان با توجه به وضعیت خود می توانند یکی از آن ها را انتخاب کنند. در ادامه انواع شرکت هایی که می توان در این کشور ثبت کرد را معرفی می کنیم:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود GmbH یا UG

اگر تجارت کوچکی دارید و نوپا هستید، این شرکت برای شما مناسب است. زیرا مخصوص تجارت های کوچک است. به این شرکت ها GmbH می گویند. از طرف دیگر شرکت های UG هم برای نوع کوچک یا متوسط مناسب هستند. برای ثبت هر یک از این دو نوع شرکت سهام متفاوتی در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که کسانی که اقدام به ثبت شرکت از نوع UG می کنند، باید 25 درصد از سود خود را پس انداز نمایند. همین طور امکان تغییر شرکت به نوع دیگر وجود ندارد.

نمایی از شهری سرسبز در آلمان

انتخاب نام مناسب برای ثبت شرکت ضروری است و باید مرتبط با تجارت شما باشد. همین طور باید یک مدیر اجرایی برای شرکت انتخاب کرد که نیاز نیست جزو سهامداران شرکت باشد. برای اینکه شرکت شما دارای اعتبار باشد باید اساس نامه آن را توسط مدیر عامل در دفتر اسناد رسمی امضا کنید. سهام شرکت های UG و GmbH را نمی توان در بورس عرضه کرد.

ثبت شرکت سهامی AG

در صورتی که فعالیت تجاری شما به صورت تخصصی است، باید برای ثبت شرکت از نوع AG اقدام کنید. با این حال باید سرمایه بیشتری برای کار خود نظر داشته باشید و کسانی که کسب و کارهای بزرگی دارند می توانند از این روش اقدام کنند. برای ثبت شرکت AG باید حداقل 5 نفر در آن سهیم باشند. در این میان سازمان های حسابرسی فعالیت های مالی شرکت را بررسی می کنند. اساس نامه، نوع تجارت و بقیه مدارک شرکت برای ثبت شرکت باید دقیقا ارزیابی شود.

ثبت شرکت مشارکت محدود

افرادی که از طریق شرکت قصد راه اندازی کسب و کاری در آلمان را دارند، می توانند از این روش استفاده کنند. در واقع هر فرد به اندازه سرمایه خود سهمی از شرکت خواهد داشت. البته نوع شراکت هم متفاوت است. به عنوان مثال اگر شراکت شما از نوع عمومی باشد، می توانید در روند تصمیم گیری های شرکت حضور داشته باشید و نظر خود را ارائه بدهید، اما شرکای غیرفعال این قابلیت را ندارند.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

حداقل سرمایه ای که شما نیاز دارید، تقریبا 25 هزار یورو است.

بله، امکان دریافت اقامت وجود دارد.

بله، می توان برای اعضای خانواده هم اقامت گرفت.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد ثبت شرکت در آلمان

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان می تواند به عنوان روشی مطمئن برای سرمایه داران باشد که هم سرمایه خود را حفظ کنند و هم تابعیت این کشور را به دست آورند.

جهت دریافت مشاوره برای ثبت شرکت در آلمان اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره