جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

احتمالا اکثر افراد درباره اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری باخبرند، اما کمتر کسی است که از روش اقامت یونان از طریق تمکن مالی باخبر باشد. اما روش خودحمایتی یونان چیست؟ برای آگاهی از جواب این سوال با ما همراه باشید.

چرا یونان؟

کشور یونان به ایران نزدیک است و برای کسانی که به مهاجرت علاقه دارند ولی نمی خواهند چندان از کشور خود دور باشند، بسیار مناسب است. این کشور کوچک در قرن 19 میلادی جزو کشورهای اروپایی شد و از آن موقع تا به امروز تغییرات زیادی کرده است.

 • نوع خدمت: درخواست آنلاین
 • اعتبار ویزا: 2 سال
 • نوع ویزا: مولتی
 • محل انگشت نگاری: کارگزاری VFS
چرا یونان؟

هزینه اقامت تمکن مالی یونان

شخص متقاضی باید ثابت کند که مبلغ 48 هزار یورو برای مدت دو سال در حساب خود دارد و در ضمن برای درخواست ویزا باید به سفارت مبلغ 60 یورو پرداخت کند.

نام خدمت توضیحات قیمت
مبلغ برای نفر اصلی

به یورو

48 هزار یورو
درخواست ویزا

به یورو

60 یورو
تمکن مالی یونان و مزایای آن

مزایای تمکن مالی یونان

1

روش خود حمایتی از بهترین روش های گرفتن اقامت یونان و تابعیت است.

2

با گرفتن اقامت کشور یونان می توانید به همه کشورهای اروپایی بدون ویزا سفر کنید.

3

با استفاده از روش اقامت تمکن مالی یونان امکان گرفتن اجازه اقامت برای همراهان فرد اصلی هم وجود دارد.

4

فرزندان فرد اصلی قادرند که در این کشور به صورت رایگان تحصیل نمایند.

5

برای گرفتن این اقامت نیازی به گرفتن مدرک زبان نیست.

6

از آن جا که یونان به ایران نزدیک است، می توان به راحتی به این دو کشور سفر کرد.

passport

مدارک کلی تمکن مالی یونان

برای گرفتن اقامت تمکن مالی یونان باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهید که البته توجه داشته باشید که این مدارک باید در ابتدا ترجمه شده و سپس به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه رسیده باشند، این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • پاسپورت فرد اصلی
 • مدارک اشتغال به کار فرد اصلی
 • حساب بانکی در ایران یا کشورهای دیگر
 • گواهی از سهام شرکت که ثابت کند این سهام سود آور است.
 • مدرک اجاره نامه املاک
 • فیش حقوقی معتبر
 • فیش بازنشستگی و حکم آن
 • ارائه عکس
 • سند مالکیت املاک برای گواهی تمکن مالی
 • مدارک شناسایی فرد اصلی و همراهان
 • گواهی عدم پیشینه فرد اصلی و همراهان
 • گواهی سلامت پزشکی که مورد تایید سفارت باشد.

اقامت تمکن مالی چیست؟

در اقامت یونان از طریق تمکن مالی شخص باید با مدارک کافی نشان دهد که توانایی مالی لازم برای زندگی در کشور مقصد را دارد که این میزان 48 هزار یورو است. همچنین اگر وی همراه با خانواده خود باشد، باید تمکن لازم برای آن ها را هم در اختیار داشته باشد. برای نشان دادن گواهی تمکن مالی می تواند از منابع درآمد مختلفی استفاده کند. در این حالت شخص باید ابتدا یک حساب بانکی بین المللی را باز کرده و تمکن مالی که مد نظر کشور مقصد است را به آن واریز کند. حساب بانکی شخص متقاضی تا زمانی که وی و خانواده او در کشور مقصد هستند، باید بدون تغییر باقی بماند.

تمکن مالی یونان و استانداردهای سرمایه گذاری

توجه داشته باشید که با اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی نمی توانید در این کشور کار کنید. اما می توان در آن ملک بخرید یا سرمایه گذاری نمایید. در ادامه شما را با استانداردهای سرمایه گذاری یونان آشنا خواهیم کرد:

خطر مصادره اموال در یونان

یکی از نکات مهم برای سرمایه گذاری در کشور یونان این است که آیا خطر مصادره اموال شما در این کشور وجود دارد یا خیر. در این حالت شما باید توجه کنید که دولت چه رفتاری در قبال سرمایه های خارجی دارد و همچنین زیرپا گذاشتن چه مقرراتی باعث مصادره شدن اموال می شود. برای آگاهی از این موارد می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید تا به صورت کامل شما را مطلع سازند.

تصویری از یونان

شاخص کنترل فساد در یونان

مورد دیگری که باید به آن توجه داشت این است که کشور یونان تا چه اندازه در مبارزه با فساد موفق عمل کرده و آیا آن را در درجه بالای اهمیت کاری خود قرار داده است یا خیر.

تمکن مالی یونان و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

همان طور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، طرح خود حمایتی یونان به شما اجازه خرید ملک یا سرمایه گذاری در این کشور را می دهد، اما برای اینکار باید از دو نرخ مهم آگاهی داشته باشید که در ادامه به بیان آن می پردازیم:

نرخ تورم در یونان

تورم از دیگر نکات مهمی است که باید در حین سرمایه گذاری در یک کشور آن را مد نظر قرار داد. زیرا هرچه تورم بالاتر باشد، قیمت مواد غذایی و سایر هزینه های زندگی پیوسته افزایش می یابد.

رشد اقتصادی در یونان

بالا رفتن ارزش اجناس و سایر خدمات تعیین کننده رشد اقتصادی یک کشور خواهد بود که تولید ناخالص داخلی را می توان برای آن در نظر گرفت. به همین دلیل در هنگام محاسبه رشد اقتصادی باید دید که یک کشور تا چه میزان تولید ناخالص داخلی داشته است که مشخصا افزایش آن نشان از شرایط اقتصادی مناسب است.

نرخ رشد قیمت ملک در یونان

در چند سال اخیر قیمت ملک در کشور یونان افزایش زیادی داشته است، پس چنانچه شما از روش اقامت با تمکن مالی اقدام نمایید، می توانید در این کشور ملکی را خریداری کرده و از این طریق سرمایه گذاری مناسبی خواهید داشت.

تصویری از یونان

تمکن مالی برای اخذ اقامت دائم یونان از طریق طرح خود حمایتی چقدر است؟

احتمالا برای شما سوال است که میزان تمکن مالی برای طرح خود حمایتی یونان چقدر است؟ در ابتدا باید بگوییم که این نوع اقامت مخصوص کسانی است که از درآمد کافی برخوردار هستند و احتیاجی به کار کردن برای ادامه زندگی خود در یک کشور دیگر را ندارند. در همین خصوص شخصی که قصد گرفتن اقامت یونان را دارد، باید درآمد ماهانه ای به اندازه 2000 الی 2500 یورو داشته باشد، این میزان برای همسر وی تقریبا 400 یورو و برای هر یک از فرزندان 300 یورو خواهد بود.

سپس به طور کلی می توان گفت که برای اقامت 2 ساله فرد اصلی باید بین 48 هزار یورو الی 60 هزار یورو داشته باشد. با این حال اگر پول بیشتری هم داشته باشید مشکلی برای شما ایجاد نمی شود. همچنین فردی که قصد زندگی در یونان را دارد باید بیمه درمانی خود را هم تهیه نماید و تا زمانی که وی در یونان زندگی می کند، باید هزینه های مربوط به آن را پرداخت نماید. در این میان باید توجه داشته باشید که برای زندگی در این کشور باید یک خانه هم اجاره کنید. با اینکه امکان کار در یونان در طی اقامت شما وجود ندارد، اما می توانید در شرکت های این کشور سرمایه گذاری کنید تا به خرید ملک بپردازید و با اجاره آن ها درآمد کسب کنید.

منابع مالی برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی کدامند؟

برای اثبات تمکن مالی یونان می توانید منابع درآمدی از راه های مختلف به سفارت نشان دهید که از جمله آن ها می توان به سود سهام، سود بانکی، حقوق بازنشستگی، درآمد ناشی از اجاره املاک و ... اشاره کرد.

تمکن مالی یونان و معایب آن

به طور کلی هر روش مهاجرتی دارای مزایا و معایبی است که ما قصد داریم معایب روش تمکن مالی را هم برای شما بازگو کنیم. در این حالت فرد نمی تواند در کشور یونان مشغول به کار شود. همچنین فردی که اولین بار برای گرفتن این نوع اقامت اقدام کند، به او ویزای اقامتی دو ساله تعلق می گیرد، اما بعد از اتمام این دوره در صورت داشتن شرایط لازم میتواند دوباره آن را تمدید کند.

نمایی از یونان

مراحل دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی چیست؟

برای گرفتن این نوع اقامت در ابتدا باید به کشور یونان با استفاده از ویزای توریستی نوع C سفر کنید. در واقع فرد اصلی باید در یونان برای شروع پروسه حاضر باشد، اما نیازی به حضور همراه نیست.

در مرحله بعد از وارد شدن به این کشور باید یک حساب بانکی برای خود باز کنید و در این مرحله باید تمکن مالی مورد نیاز را به این حساب واریز کنید که همان طور که پیش تر به آن اشاره داشتیم این مبلغ 25 الی 30 هزار یورو است. همین طور اگر شخص همراه هم دارد، باید هزینه آن ها را هم به این مبلغ اضافه نماید. بعد از این فرد باید دوباره به ایران بازگردد.

سپس شخص اصلی درخواست خود مبنی بر اقامت یونان از طریق تمکن مالی را ارائه می دهد که معمولا نتیجه این درخواست در دو ماه مشخص می شود.

هنگامی که فرد به یونان وارد شد باید برای خود و اعضای خانواده برگه تردد دریافت کند که به آن Blue Paper می گویند. با استفاده از این برگه می توان یک ماه در این کشور به همراه خانواده زندگی کرد.

در مرحله بعدی فرد به همراه اعضای خانواده باید کارهای بیومتریک و انگشت نگاری را انجام دهد و بعد از گرفتن اقامت می تواند تا دو سال در آن کشور به همراه خانواده خود زندگی کند.

شرایط اخذ اقامت موقت و دائم یونان از طریق تمکن مالی چیست؟

بعد از دو سال زندگی در یونان فرد می تواند دوباره اقامت خود را تمدید کند و سپس بعد از گذشت پنج سال قادر به گرفتن اقامت دائم است. در صورتی که مرتکب هیچ جرمی نشده باشید، می توانید بعد از هفت سال پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

نکات تکمیلی تمکن مالی در یونان

در انواع روش های مهاجرت فرد مایل است که همراه با خانواده خود باشد زیرا مشخصا او نمی تواند مدت زیادی بدون آن ها زندگی کند. روش خود حمایتی یونان این اجازه را به فرد متقاضی می دهد که همراه با همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به این کشور مهاجرت نماید.

درصورتی که برخی از فرزندان وی بالاتر از 18 سال باشند، آن ها می توانند با استفاده از برنامه گلدن ویزا برای فرزندان تا سن 24 سال ویزا دریافت کنند که البته باید وابستگی آن ها به والدین اثبات شود.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

خیر، در این روش اقامتی نیازی به گرفتن مدرک زبان و ارائه آن نیست.

فرد می تواند همراه با خانواده به این کشور مهاجرت کرده و بعد از چند سال پاسپورت آن را دریافت نماید.

در حساب بانکی فرد تقریبا 48000 تا 60000 یورو برای خود داشته باشد که این رقم برای اعضای خانواده کمتر است.

بر طبق اطلاعات به دست آمده رتبه پاسپورت این کشور 4 است.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد اقامت یونان از طریق تمکن مالی

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

احتمالا اکثر افراد درباره اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری باخبرند، اما کمتر کسی است که از روش اقامت یونان از طریق تمکن مالی باخبر باشد. اما روش خودحمایتی یونان چیست؟ برای آگاهی از جواب این سوال با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره برای اقامت یونان از طریق تمکن مالی اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره