جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / ویزای شنگن با پاسپورت دومینیکا
ویزای شنگن با پاسپورت دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

ویزای شنگن با پاسپورت دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 27 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

فهرست مطالب

سفر به اروپا همواره فرصت خوبی برای پیدا کردن یک جاب آفر و شرکت در مصاحبه بوده است. علاوه بر این حتی اگر قصد شما تنها تفریح هم باشد، می توانید به سادگی با گرفتن پاسپورت دومینیکا اینکار را انجام دهید. برای اینکه اطلاعات کاملی در این خصوص کسب کنید با آسان سفر همراه باشید.

همان طور که می دانید وضعیت دریافت ویزای شنگن در سال های اخیر بسیار دشوار شده است. به طوری که کسانی که دارای مدارک کافی و شرایط مناسبی هستند، به سختی می توانند در مصاحبه سفارت قبول شوند و اگر اشتباه کوچکی هم انجام دهند، ممکن است که موفق به دریافت ویزا نشوند، در نتیجه برای خلاص شدن از این پروسه سخت می توانید، به دنبال راه جایگزین یعنی دریافت اقامت دومینیکا و پاسپورت آن باشید.

توافقنامه شنگن

توافقنامه شنگن اولین بار در یک روستای کوچک به همین نام بین چند کشور به امضا رسید. بر طبق این توافقنامه فرد هنگام سفر به کشورهای مشخصی نیاز به گذرنامه ندارد. فعلا 27 کشور در این لیست هستند که کشورهای قدرتمندی مانند هلند، سوئیس و آلمان هم جزو آن ها به شمار می روند. به طور کلی اکثر کشورهایی که در اروپا هستند، جزو این توافقنامه به شمار می روند. از دیگر کشورهای منطقه شنگن می توان به اتریش، لهستان، ایتالیا، فنلاند، بلژیک، اسپانیا، یونان، سوئد و … اشاره کرد. پس اگر شما بتوانید ویزای یکی از این کشورها را بگیرید، می توانید به راحتی به سایر کشورها هم سفر کنید.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع A

این ویزا به اسم ویزای فرودگاهی شناخته می شود. در این حالت چنانچه شما در حال سفر به یک کشور غیر شنگن هستید، اما در مسیر خود باید هواپیما را عوض کنید و کشوری که هواپیما در آن توقف می کند، کشور شنگن است، باید این ویزا را دریافت کنید.

ویزای شینگن نوع  B

با این ویزا فرد می تواند پنج روز در کشورهای شنگن اقامت داشته باشد.

مقالات مرتبط

ویزای شینگن نوع  C

این ویزا که به صورت کوتاه مدت است، اجازه اقامت به مدت سه ماه در حوزه شنگن را می دهد. بیشتر افراد خواستار این ویزا هستند. توجه داشته باشید که ویزای تایپ سی می تواند به صورت سینگل یا مولتی باشد، یعنی اگر شما ویزای سینگل داشته باشید، فقط یک بار می توانید به اروپا سفر کنید، اما با ویزای مولتی می توان چندین بار از این منطقه خارج یا وارد شد.

ویزای دیگری به اسم دوبار ورود هم وجود دارد که همان طور که از اسم آن مشخص است، فقط می توان دو بار به شنگن سفر کرد و در صورت اتمام مدت اعتبار ویزا باید به کشور خود بازگردید.

ویزای شنگن نوع D

این ویزا به منظور اقامت بلند مدت است. اگر می خواهید که در این کشور به تحصیل یا کار مشغول شوید، باید برای این ویزا درخواست دهید. ویژگی این ویزا است که می توان به هر کشوری که در منطقه شنگن است در هر شش ماه برای 90 روز سفر کرد.

مراحل دریافت ویزای شنگن

پاسپورت

برای دریافت این ویزا باید مراحل مختلفی را طی کرد. در ابتدای کار شما باید فرم درخواست ویزا را پر کرده و مدارک مربوط به آن را آماده کنید. سپس یک وقت مصاحبه در سفارت بگیرید و در زمان مشخص شده همراه با مدارک به سفارت مراجعه کنید. در آن جا یک مصاحبه از شما انجام می شود. در طول این مصاحبه باید قصد سفر از خود به کشور مقصد و سوالاتی دیگر از این قبیل را پاسخ دهید. توجه داشته باشید که جواب های شما باید کاملا صادقانه باشد و مدارکی که آماده می کنید، هم باید جعلی نباشد. زیرا اگر سفارت متوجه مدارک جعلی یا پاسخ های نادرست شما بشود، درخواست شما قبول نمی شود و سپس درخواست جدید مشکل خواهد بود.

مشکلات دریافت ویزای شنگن

همان طور که متوجه شدید، اخذ ویزای شنگن همواره با ریسک روبه رو است و سفارت روی آن سخت گیری های زیادی دارد. به همین دلیل در ادامه توضیح می دهیم که دریافت این ویزا با استفاده از گذرنامه دومینیکا راحت تر است.

به دلیل اینکه در سال های گذشته ایرانیان زیادی از طریق شنگن به اروپا مراجعت کرده و درخواست پناهندگی کرده اند، دولت های اروپایی نسبت به دادن ویزا به ایرانیان بسیار سخت گیر هستند. علاوه بر این فرد باید مدارک زیادی برای قانع کردن سفارت ارائه دهد. گاهی حتی با وجود مدارک کامل ممکن است، درخواست شخص قبول نشود.

یکی از مدارک مهمی که شما نیاز به آماده سازی آن دارید، تمکن مالی است. سفارت باید مطمئن باشد که شخص می تواند در کشور مقصد از عهده مخارج خود بربیاید. اگر گردش حساب بانکی شما به اندازه کافی نباشد، درخواست ویزای شما پذیرفته نمی شود.

علاوه بر این نحوه عملکرد شخص در مصاحبه حضوری اهمیت زیادی دارد. شخص باید دلایل قانع کننده برای سفر به حوزه شنگن داشته باشد و همین طور نشان دهد که قصد بازگشت به کشور خود را دارد، وگرنه در صورت مشکوک شدن آفیسر سفارت، ویزا به شما تعلق نمی گیرد.

همان طور که متوجه شدید، گرفتن این ویزا برای ایرانیان دشوار است و نیاز به مدارک زیادی دارد و حتی باز هم مشخص نیست که آیا فرد موفق به اخذ این ویزا شود یا خیر. بنابرین می توان گفت که گرفتن پاسپورت دومینیکا راهی مطمئن برای سفر به شنگن خواهد بود.

شما می توانید با استفاده از پاسپورت دومینیکا و بدون نیاز به اخذ ویزای شنگن یا شرکت در مصاحبه سفارت به راحتی به مدت سه ماه به کشورهای اروپایی سفر کنید که موقعیت های زیادی را برای شما فراهم می کند.

بله، این پاسپورت به شما امکان سفر به شنگن را می دهد.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره