جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / راه های مهاجرت به دومینیکا
راه های مهاجرت به دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

راه های مهاجرت به دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 17 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

فهرست مطالب

چندین سال پیش دولت دومینیکا تصمیم گرفت تا برنامه شهروندی این کشور را از طریق راه های مختلف برای علاقمندان فراهم کند. به این صورت فرد می تواند، از طریق یکی از راه های مختلفی که فراهم شده است، تابعیت دوم خود را در مدت کوتاهی دریافت کرده و قادر به سفر به کشورهای بسیار زیادی خواهد بود. برای اینکه از راه های مهاجرت به دومینیکا باخبر شوید، با آسان سفر همراه باشید.

انواع روش های مهاجرت به دومینیکا

برای مهاجرت به این جزیره زیبا چندین روش وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:

 • مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به دومینیکا از طریق کاری
 • مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج

در ادامه به توضیح هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل

چندین موسسه آموزشی در دومینیکا وجود دارند که در صورت پذیرش در آن ها می توان ویزای دانشجویی این کشور را دریافت کرد. بالاتر رفتن کیفیت زندگی در این کشور موجب شده است تا افراد زیادی تصمیم به گرفتن پاسپورت دومینیکا بگیرند و تحصیل در این کشور یکی از راه های دریافت آن است. برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • ارائه نامه پذیرش که ثابت کند، فرد در یکی از موسسات آموزشی قبول شده است.
 • متقاضی باید تمکن مالی لازم برای زندگی در این کشور را داشته باشد.
 • ارائه مدارکی مبنی بر اینکه شهریه به طور کامل پرداخت شده است.
 • بیمه درمانی باید تهیه شود.

توجه داشته باشید که هنگامی که شخص از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شود ،می تواند اقامت این کشور را دریافت کند و برای رسیدن به این هدف دریافت ویزای تحصیلی ضروری است.

مقالات مرتبط

زبان انگلیسی برای تحصیل در دومینیکا

نکته مثبت درباره تحصیل در دومینیکا این است که می توان در دانشگاه های آن به زبان انگلیسی تحصیل کرد. همین طور به دلیل اینکه قوانین تحصیلی این کشور مشابه با آمریکا است، هنگامی که شما تحصیلات خود را در این کشور به پایان رساندید، می توانید به کشورهای انگلیسی زبان دیگر مهاجرت کنید.

دانشگاه های دومینیکا

به طور کلی تنها 2 نوع دانشگاه در این کشور وجود دارد که شمال موسسات خصوصی و دولتی می شوند. اسم تعدادی از این دانشگاه ها به شرح زیر است:

University of the West Indies

All Saints University School of Medicine

International University for Graduate Studies

New World University

Dominica State College

Stock Farm

مدت زمان دوره های تحصیلی در دومینیکا

مدت تحصیل در دومینیکا برای مقطع کارشناسی چهار ساله، برای مقطع کارشناسی ارشد دو ساله و برای دکتری 4 یا 5 ساله است.

هزینه تحصیل در دومینیکا

شهریه تحصیل در دومینیکا معمولا به اندازه 17 الی 20 هزار دلار است.

مهاجرت کاری به دومینیکا

کار در دومینیکا

در حالی که برای کار در بسیاری از کشورهای اطراف نیاز به ویزای کار دارید، دومینیکا دارای مجوزهایی است که به متقاضیان اجازه می دهد، برای یک دوره خاص کار کنند. اگر کار بیش از شش ماه طول بکشد، مجوز کار می تواند به کارگر اجازه اقامت خودکار را بدهد. هر مجوز کار به مدت یک سال از تاریخ صدور معتبر است. متقاضیان می توانند هر سال مجوز خود را تمدید کنند. برای کار در این کشور حتما باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرما دریافت کنید و بعد از پنج سال زندگی در این کشور می توانید، برای گرفتن اقامت دائم اقدام نمایید. دریافت تابعیت هم بعد از هفت سال امکان پذیر است.

برای گرفتن مجوز کاری دومینیکا باید موارد زیر را فراهم کنید:

 • دو کپی از مجوز کاری
 • گواهی پزشکی سلامت
 • نامه جاب آفر از طرف کارفرمایی در دومینیکا
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • پاسپورت معتبر با اعتبار شش ماهه
 • کپی از پاسپورت
 • دو عکس با اندازه پاسپورت
 • گواهی ازدواج در صورت وجود

ساعات کاری در دومینیکا

مدت زمان معمول کار در این کشور چهل ساعت در هفته است که به طور هفتگی و میانگین 55 الی 85 دلار دریافت خواهید کرد.

مشاغل مورد نیاز دومینیکا

دومینیکا کشوری جزیره ای در دریای کارائیب است و پایتخت آن روسو، در غرب جزیره ای کوهستانی و پوشیده از جنگل های انبوه قرار دارد. در این جزیره کوچک، پارک ملی Morne-Trois-Pitons وجود دارد که برای گردشگری جذاب است. از دیگر جاهای دیدنی دومینیکا می توان به دریاچه جوشان و آبشار ترافالگار به ارتفاع 65 متر اشاره کرد. این جزیره در زمین هایی با منشا آتشفشانی شکل گرفته است. بنابراین دو آتشفشان در جزیره وجود دارند که فعال نیستند. پس دومینیکا مکانی زیبا با جمعیتی صمیمی و همیشه آماده پذیرایی از گردشگران و کسانی است که مایل به کار در دومینیکا هستند.

دومینیکا یکی از توسعه یافته ترین کشورهای منطقه نیست. بنابراین عمده ترین فعالیت هایی که اقتصاد کشور را تامین می کند، گردشگری و کشاورزی است. مردم به زبان انگلیسی و فرانسوی کریول دومینیکا صحبت می کنند. بنابراین برای استخدام باید حداقل انگلیسی صحبت کنید.

از آنجایی که دومینیکا یک ایالت کشاورزی است، مشاغل خالی عمدتاً مربوط به کشاورزی می شوند. در اینجا می توانید کارهایی در زمینه رشد و برداشت محصولات محلی پیدا کنید

در بخش صنعت، تمرکز اصلی استخراج سنگ آهک و پوکه است. همچنین می توانید در کارخانه های تولید مبلمان، سیمان، کفش، آب میوه و سیگار برگ کار پیدا کنید. برای خارجی ها، برنامه هایی برای مهاجرت به محل کار با تمام خانواده وجود دارد.  از دیگر مشاغل مورد نیاز دومینیکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فناوری اطلاعات
 • مدیریت پروژه
 • پیمانکار ساختمان
 • وکیل دادگستری
 • مهندسی کامپیوتر
 • متخصص هواشناسی
 • پردازش و تحلیل داده

نرخ بیکاری در دومینیکا

یکی از نکاتی که پیش از درخواست کار باید در نظر بگیرید، این است که نرخ بیکاری در آن کشور چقدر است. آمارها نشان می دهد که نرخ بیکاری در این جزیره تقریبا 23 درصد است که می تواند عدد زیادی باشد.

مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در دومینیکا

برنامه شهروندی دومینیکا یک برنامه طولانی مدت است که توسط دولت تهیه شده است. بر اساس این برنامه، افرادی که عدم سوءسابقه دارند و واجد شرایط درخواست شهروندی هستند، دعوت می شوند تا در این کشور سرمایه گذاری کنند. همین طور از طریق سرمایه گذاری املاک در یک پروژه مصوب دولتی یا از طریق کمک مالی به صندوق توسعه ملی، در ازای سرمایه گذاری و برآورده کردن شرایط برنامه، به متقاضی شهروندی مادام العمر دومینیکا اعطا می شود.

این کشور به یکی از مقرون به صرفه ترین و انعطاف پذیرترین برنامه پاسپورت دوم برای علاقمندان تبدیل شده است. با وضع قوانین جدید، نیاز به اقامت برای کسب تابعیت لغو شد و به متقاضیان تابعیت کامل برای وی و خانواده او اعطا می شود. علاوه بر این، متقاضیان و خانواده هایشان اجازه سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور دنیا، از جمله بریتانیا و منطقه شنگن اتحادیه اروپا را دارند.

به عنوان یک متقاضی، می توان برای هر یک یا همه اعضای خانواده خود پاسپورت دوم را دریافت کرد. این شامل همسر متقاضی، فرزندان تا 30 سال، و همچنین والدین و پدربزرگ و مادربزرگ هم می شود. از طریق شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری، به اعضای خانواده شهروندی مادام العمر و پاسپورت دوم دومینیکا اعطا می شود. هیچ الزامی برای اقامت در دومینیکا قبل یا بعد از اعطای شهروندی وجود ندارد.

2 روش سرمایه گذاری در دومینیکا شامل موارد زیر می شوند:

 • سرمایه گذاری املاک و مستغلات در یک پروژه مورد تایید دولت
 • سرمایه گذاری در صندوق های دولتی و خصوصی

در روش دوم سرمایه گذاری، سرمایه شما غیر قابل برگشت است و بعد از پرداخت آن می توانید به سرعت پاسپورت را دریافت کنید.

سرمایه گذاری املاک و مستغلات در یک پروژه مورد تایید دولت

خرید خانه در دومینیکا

دولت دومینیکا تعیین می‌کند که کدام پروژه‌های املاک و مستغلات شرایط تعیین شده را برآورده می‌کنند تا به عنوان پروژه‌های تایید شده تعیین شوند و پس از آن واجد شرایط شرکت در برنامه شهروندی می تواند، از طریق سرمایه گذاری عمل کند. همین طور متقاضی می تواند، بعد از گذشت 5 سال خانه خود را به فروش برساند.

سرمایه گذاری در صندوق های دولتی و خصوصی

صندوق تنوع اقتصادی (EDF) یک صندوق توسعه اجتماعی-اقتصادی است که توسط دولت دومینیکا تأسیس و اداره می شود. این صندوق برای تأمین مالی توسعه در پروژه هایی مانند مسکن، زیرساخت ها، بیمارستان ها، مدارس و هر پروژه های دیگری که توسط دولت دومینیکا و مورد نیاز کشور و شهروندان برای بهبود کیفیت زندگی در این کشور و برای ساکنان آن تشخیص داده می شود، استفاده می شود.

مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج

برای ازدواج در این کشور باید شرایط زیر فراهم باشد:

سن فرد برای آقایان حداقل 16 و برای خانم ها حداقل 15 سال در نظر گرفته شده است.

اگر کسی پیش از این طلاق گرفته است، باید برای ازدواج دوباره ده ماه صبر کند.

برای ازدواج، داشتن خانه و تمکن مالی ضرروی است.

از طریق نامزدی نمی توان پاسپورت دومینیکا را دریافت کرد و حتما باید دو فرد ازدواج کرده باشند.

بعد از سه سال ازدواج می توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد.

مهاجرت به دومینیکا از طریق تولد فرزند

در کشور دومینیکا قوانین تولد به این صورت است که هر کسی که در این کشور متولد شود، می تواند تابعیت آن را دریافت نماید. اما این تابعیت شامل حال والدین خارجی فرد نمی شود.

مزایای پاسپورت دومینیکا

 • پردازش سریع برای دریافت پاسپورت
 • تابعیت مادام العمر که قابیلت انتقال به نسل های آینده را هم دارد.
 • وضعیت اقامت کامل شامل حق زندگی و کار در دومینیکا می شود.
 • هیچ اجباری برای زندگی در این کشور برای گرفتن پاسپورت وجود ندارد.
 • سفر به کشورهای اروپایی و حتی استرالیا و کانادا بدون نیاز به ویزا امکان پذیر است.
 • همراه بردن خانواده و والدین
 • حکومت دموکراتیک محیطی باثبات ارائه می دهد
 • بازگرداندن نامحدود سود و سرمایه وارداتی
 • عدم تعلق گرفتن مالیات بر ثروت، عایدی سرمایه، هدایا و ارث
 • استاندارد بالای زندگی به لطف آب و هوای مطبوع و محیط طبیعی بکر
 • حق اقامت و کار در چندین کشور دیگر حوزه کارائیب

اقتصاد کشور دومینیکا

کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد این کشور دارد و در سال های پیشین بیشتر تولید داخلی این کشور مربوط به محصولاتی مانند میوه ها می شده است و فروش موز بسیار رونق داشته است. علاوه بر این احاطه شدن جزیره با دریا سبب شده تا ماهیگیری و قایق سازی هم رونق داشته باشد و مردم محلی از این طریق کسب درآمد کنند. اما بعد از طوفانی که در این جزیره رخ داد، دولت آن متوجه شد که برای پیشرفت کار باید به دنبال راه های دیگری باشد، بنابرین تلاش کرد تا صنعت گردشگری خود را رونق بخشد.

هزینه مهاجرت به دومینیکا

هر پروسه مهاجرتی نیاز به پرداخت هزینه های لازم دارد. بخشی از هزینه های مهاجرت مربوط به هزینه های زندگی در آن کشور و سایر هزینه ها مربوط به نوع روشی است که برای مهاجرت انتخاب می کنید. در این میان هزینه سرمایه گذاری از روش های دیگر بیشتر است و بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد که برای اطلاع دقیق از هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا می توانید به کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید. به طور کلی هزینه های زندگی برای یک نفر در این کشور تقریبا 1600 دلار خواهد بود. علاوه بر این باید گفت که هزینه مواد غذایی معمولا پایین تر از سایر کشورهای نزدیک به این جزیره است و این موضوع شامل اجازه خانه و حمل و نقل هم می شود.

از طریق تحصیل، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و ...

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره