جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / بهترین کشور برای اخذ پاسپورت دوم
بهترین کشور برای اخذ پاسپورت دوم
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

بهترین کشور برای اخذ پاسپورت دوم

سمیرا رسائی زاده 18 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

فهرست مطالب

عوامل زیادی باعث می شود که اشخاص زیادی به دنبال دریافت پاسپورت دوم باشند که از جمله آن ها می توان به مشکلات اقصادی کشور، ضعیف بودن پاسپورت اصلی، نیاز به سرمایه گذاری با باز کردن حساب های بانکی اشاره کرد. همین طور شخص با داشتن یک پاسپورت قدرتمند از فرصت های شغلی و تحصیلی بهتری برخوردار می شود. در این مطلب درباره بهترین کشور برای اخذ پاسپورت دوم صحبت می کنیم، پس با آسان سفر همراه باشید.

پاسپورت دوم چیست؟

برخی از کشورها اجازه کسب پاسپورت دوم بدون لغو تابعیت اصلی را می دهند که کشورهایی مانند آلمان و دومینیکا از جمله آن ها هستند. در صورتی که شما دارای پاسپورت کشور دوم باشید، می توانید از مزایای شهروندی آن کشور هم بهره مند شوید.

مزایای خرید پاسپورت دوم

فرصت های زیادی با استفاده از پاسپورت دوم به فرد دست می دهد که شامل موارد زیر می شوند:

افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری

اولین موردی که باعث می شود، اشخاص مشتاق دریافت پاسپورت دوم باشند امکان سرمایه گذاری های سودآور است. کسانی که کسب و کار مناسبی در کشور خود دارند، علاقمند به گسترش آن در دیگر کشورها هستند، در نتیجه کسب پاسپورت دوم می تواند گزینه مناسبی برای آن ها باشد. علاوه بر این شخص می تواند برای همسر و فرزندان خود آینده بهتری را رقم بزند، زیرا آن ها می توانند در کشور دوم تحصیل کنند و از خدمات و مزایای دیگری بهره مند شوند.

عدم وجود بی‌ثباتی‌های سیاسی

زندگی در کشورهایی که دارای وضعیت سیاسی بی ثبات هستند، بسیار دشوار است و باعث می شود که شخص نتواند زندگی مناسبی را برای خود رقم بزند. زیرا سیاست نادرست باعث وجه بد کشور در نظر سایر کشورها می شود و این قضیه بر روی همکاری های بین المللی و اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود. در این میان کسب یک پاسپورت دوم باعث اجتناب از این گونه مسائل می شود.

مقالات مرتبط

سفر بدون ویزا به کشور‌های بیشتر

سفر به هر نقطه ای از دنیا آرزوی هر شخصی است که از دیدن مکان ها و فرهنگ های جدید لذت می برد. حال اگر پاسپورت اصلی فرد قدرت پایینی داشته باشد، این آرزو به هیچ وجه میسر نمی شود، همین جا است که گرفتن پاسپورت دوم می تواند، به شما کمک کند. برای مثال با پاسپورت دومینیکا می توانید به بیش از 140 کشور و حتی کشورهای اروپایی مانند آلمان سفر کنید که با گذرنامه ایران این قضیه به هیچ وجه ممکن نیست.

خدمات اجتماعی مناسب

خدمات بهداشتی و آموزشی در اختیار هرکسی که جزو شهروند آن کشورها است، قرار می گیرد. حتی فرد می تواند به صورت رایگان از امکانات پیشرفته آن ها استفاده کند، به همین دلیل داشتن یک پاسپورت دوم مزایای بسیاری خواهد داشت.

روش‌های اخذ پاسپورت دوم

برای گرفتن پاسپورت دوم روش های زیادی وجود دارد، در واقع این روش ها در هر کشوری متفاوت است. از جمله این راه ها می توان به سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و … اشاره کرد که هر کدام از این روش ها شرایط متفاوتی دارند.

ارزان‌ترین پاسپورت دوم متعلق به چه کشور‌هایی است؟

کشورهایی که در بخش کارائیب هستند، هزینه کمتری برای دریافت پاسپورت از متقاضیان دریافت می کنند. یکی از این کشورها دومینیکا است. دومینیکا مزایای بسیاری برای پاسپورت دوم در نظر گرفته است. برای مثال اگر شما بخواهید در این کشور کسب و کاری را راه اندازی کنید، نیازی به پرداخت مالیات بردرآمد نیست. در حال حاضر کشورهای ارزان قیمت برای دریافت پاسپورت دوم شامل موارد زیر می شوند:

دومینیکا

آنتیگوا و باربودا

گرانادا

سنت لوسیا

سنت کیتس و‌نویس

پاسپورت دومینیکا

رتبه پاسپورت دومینیکا در حال حاضر 29 است، با آن می توان به کشورهای زیادی سفر کرد. هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا بستگی به تعداد افرادی دارد که می خواهند در این برنامه شرکت کنند شما می توانید برای اطلاع دقیق از شرایط اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

پاسپورت یونان

پاسپورت یونان

حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در جهت خرید خانه در این کشور 250 هزار یورو است. برای اینکه بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، باید به مدت پنج سال سرمایه خود را در این کشور حفظ نمایید و سپس بعد از چند سال می توانید پاسپورت را دریافت کنید. برای کسب اطلاع درباره خرید ملک در یونان کلیک کنید.

پرتغال (Portugal)

پاسپورت پرتغال

یکی از روش های کسب پاسپورت دوم پرتغال، از طریق سرمایه گذاری است که باعث می شود، شما به سرعت اقامت این کشور را دریافت کنید و در صورت تمدید آن بعد از شش سال می توانید، تابعیت این کشور را دریافت کنید. تنها شرط برای متقاضی این است که بتواند مبلغ سرمایه گذاری خود را حفظ کند. برای اطلاع از اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی به این مقاله مراجعه کنید.

اسپانیا (Spain)

کشور اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که افراد زیادی علاقمند به زندگی در آن هستند. یکی از برنامه هایی که دولت آن تهیه دیده است، برنامه ویزای طلایی است که با استفاده از آن می توان تابعیت این کشور را دریافت کرد. متقاضی دریافت پاسپورت اسپانیا می تواند، از طریق دو روش زیر اقدام کند:

اقامت اسپانیا با تمکن مالی

خرید ملک در اسپانیا

برای خرید خانه در اسپانیا باید پانصد هزار یورو داشته باشید. زندگی در اسپانیا از کیفیت بالایی برخوردار است.

کانادا (Canada)

پاسپورت کانادا

کانادا از دیگر کشورهایی است که برنامه های مشخصی برای دریافت پاسپورت دوم برای علاقمندان فراهم کرده است که یکی از آن ها شامل ویزای سرمایه گذاری کانادا می شود. البته شرایط مخصوصی برای گرفتن این ویزا وجود دارد که به صورت زیر است:

فرد باید برنامه تجارتی مناسبی تهیه کند و همین طور سابقه خوبی در این زمینه داشته باشید.

متقاضی اصلی و همسر او باید تمکن مالی مناسبی داشته باشند.

برای گرفتن این ویزا باید فرد از سلامت جسمانی برخوردار باشد و همین طور از وی آزمایش امنیتی به عمل می آید.

متقاضی باید 800 هزار دلار برای برنامه سرمایه گذاری خود داشته باشد.

استرالیا (Australia)

پاسپورت استرالیا بسیار رنک بالایی دارند و با آن می توان به 188 کشور دنیا سفر کرد. برای اطلاع از برنامه ویزای 188 استرالیا، ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

قبرس (Cyprus)

قبرس فاصله نزدیکی به ایران دارد، با این حال هزینه سرمایه گذاری در آن چندان پایین نیست. برای مثال با داشتن دو میلیون یورو می توانید یک ملک در این کشور خریداری کنید و اقامت این کشور را دریافت کنید. همین طور امکان سرمایه گذاری هم فراهم شده است. برای اطلاع بیشتر درباره خرید ملک در قبرس کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت دوم

مدارکی که برای پاسپورت دوم نیاز است، برای هر کشوری متفاوت است، اما به طور کلی برای مثال اگر از روش سرمایه گذاری اقدام می کنید، نیاز به مدارکی مانند گواهی تمکن مالی، رسید پرداخت ویزا، پاسپورت، عکس و … دارید.

خیر، با دریافت پاسپورت کشورهایی مانند دومینیکا، تابعیت فرد لغو نخواهد شد.

امکان سرمایه گذاری، بهره مندی از خدمات شهروندی، باز کردن حساب های بانکی بین المللی و ... وجود دارد.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره