جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

یکی از مناسب ترین روش ها برای گرفتن اقامت پرتغال، روش خودحمایتی است. بر اساس این روش می توان به سادگی و با اثبات تمکن مالی اقامت این کشور را به دست آورد.

چرا پرتغال؟

در این روش ابتدا به فرد متقاضی یک اقامت ۲ ساله اعطا می شود که می توان آن را تمدید کرد. سپس با گذشت ۵ سال، می توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد. از آن مهمتر این است که متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال هم ویزا بگیرد. در اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی فرد می تواند به صورت دورکاری کسب درآمد کند، اما باید مالیات بر درآمد مازاد هم پرداخت شود. برای اینکه در خصوص اقامت تمکن مالی پرتغال اطلاعات بیشتری به دست آورید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

 • نوع خدمت: ویزای تمکن مالی پرتغال
 • اعتبار ویزا: دو ساله
 • نوع ویزا: مولتی
 • محل انگشت نگاری: کارگزاری VFS
چرا پرتغال؟

هزینه اقامت تمکن مالی پرتغال

هزینه این نوع ویزا با توجه به سفارت کشور شما مشخص است که معمولا به شرح زیر است:

نام خدمت توضیحات قیمت
ویزای D7

به صورت تقریبی

75 یورو
اجازه اقامت

به صورت تقریبی

90 یورو
تمکن مالی پرتغال و مزایای آن

مزایای ویزای تمکن مالی پرتغال

1

امکان گرفتن اقامت و بعد تابعیت این کشور برای فرد اصلی و همسر و فرزندانی که زیر 18 سال هستند وجود دارد.

2

اجازه کار و استخدام شدن در پرتغال

3

از خدمات اجتماعی پرتغال می توان بهره مند شد.

4

معاف از مالیات پس از چند سال

5

امکان سرمایه گذاری در کشور پرتغال و راه اندازی کسب و کار شخص وجود دارد.

6

تحصیل فرزندان در مدارس پرتغال

passport

مدارک کلی تمکن مالی پرتغال

مدارک لازم برای ویزای تمکن مالی پرتغال به صورت زیر است:

 • فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • دو قطعه عکس با ابعاد مشخص شده
 • گواهی درآمد منظم یا درآمد غیرفعال
 • اثبات محل اقامت
 • عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی که توسط وزارت کشور تایید شده باشد
 • بیمه سلامت تا سقف 30 هزار یورو که هزینه های درمان شما را شامل شود
 • نامه برای نشان دادن دلیل درخواست شما

اقامت تمکن مالی چیست؟

شاید برای شما سوال باشد که در واقع اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی چیست؟ به این روش که به آن خود حمایتی هم می گویند، شخص می تواند با داشتن سرمایه ای مشخص به کشورهای دیگر مهاجرت کند. این روش دارای مزایای زیادی است که آن را در نظر متقاضیان جذاب کرده است.

یکی از خصوصیات قابل توجهی که باید به آن اشاره کنیم، این است که در این روش نیازی نیست که پول یا سرمایه خود را به کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، انتقال دهید. همین طور معمولا نیازی به گرفتن مدرک زبان هم نیست. تعداد کشورهایی که با استفاده از روش تمکن مالی می توان به آن ها مهاجرت کرد، چندان زیاد نیست و کشور پرتغال یکی از آن کشورها است. اما در هر کشور شرایط مهاجرت و میزان تمکن مالی و ... متفاوت است که ما در ادامه به شرح کامل اقامت پرتغال با تمکن مالی می پردازیم.

تمکن مالی برای اخذ اقامت دائم پرتغال از طریق طرح خود حمایتی چقدر است؟

نمایی از پرتغال

در روش اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی شرایط مخصوصی از جمله شرایط مالی و شرایط کاری در نظر گرفته شده که باید آن ها را مد نظر قرار دارد. اما این روش شرط سنی ندارد و تنها با داشتن مدارک لازم می توان برای گرفتن اقامت آن اقدام کرد. همان طور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، در این نوع ویزا اگر شخص متقاضی مایل به کار باشد، می تواند به صورت دورکاری درآمد داشته باشد و در این حالت با اینکه در سال اول نیاز به پرداخت مالیات نیست، اما در سال های بعدی باید مالیات خود را بپردازد.

توجه داشته باشید، در صورتی که درآمد شخص بالاتر از هزینه های زندگی در این کشور باشد، باید مالیات اضافه درآمد را هم پرداخت کند که این میزان 24 درصد از اضافه درآمد است. همچنین کسانی که شغلی ندارند باید درآمد خود را برای 3 تا 4 ماه به اثبات برسانند و همین طور نشان دهند که در سال های پیش مالیات خود را کامل پرداخت کرده اند.

فرد می تواند درآمد خود را در ماه های مختلف نشان دهد و لازم نیست که به صورت پیوسته باشد، اما مجموع درآمد فرد باید به اندازه ای که اعلام شده است باشد.  این درآمد باید برای فرد اصلی ماهیانه 1070 یورو، برای همسر وی 535 یورو و برای هر فرزند زیر 18 سال 321 یورو باشد.

منابع مالی برای دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی کدامند؟

با نشان دادن مدارک لازم از طریق سود شرکت، سود سپرده، اجاره ملک، سود بانک و حقوق بازنشستگی می توان گواهی تمکن مالی را ارائه داد.

تمکن مالی پرتغال و معایب آن

با وجود همه مزایایی که اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی دارد، یک سری از معایب هم وجود دارد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم:

از آن جا که در ابتدا به فرد اقامتی دو ساله اعطا می شود، در نتیجه هزینه تمکن مالی هم دو برابر خواهد بود.

فرد باید منابع مالی خود را نشان دهد و در صورتی که درآمدی دارد باید این درآمد به صورت دورکاری باشد.

برای گرفتن ویزا باید به سفارت ایمیل زد یا به واحد vfs مراجعه کرد.

فرد اصلی که درآمد دورکاری دارد، با اینکه در سال اول از مالیات معاف است، اما در سال های بعدی باید مالیات خود را بپردازد.

کشور پرتغال

مراحل دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی چیست؟

کسی که متقاضی اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال است، بعد از بررسی اینکه شرایط لازم برای گرفتن این ویزا را دارد، می تواند به سفارت پرتغال در کشور خود مراجعه نماید. بعد از اینکه مدرک وی مورد تایید قرار گرفت یک ویزای چهار ماهه به او ارائه می شود تا به این صورت بتواند ادامه مراحل را در خود کشور مقصد انجام دهد.

بعد از اینکه به کشور پرتغال وارد شدید، باید به اداره مهاجرت شهر خود بروید البته پیش از آن باید وقت رزرو کنید که معمولا دو تا سه ماه این انتظار برای مصاحبه طول می کشد. البته دقت کنید که در زمان مصاحبه حتما همه مدارک خود را داشته باشید.

در صورتی که مدرک شما کامل نباشد، به شما فرصت می دهند تا مدارک خود را کامل کنید و بعد از آن اگر در مصاحبه قبول شدید، یک ویزای چهار ماهه به شما تعلق می گیرد که باید در این کشور یک محل اقامت برای خود و همراهان خود تهیه کنید و بعد ویزای دو ساله به وی داده می شود که می توان آن را برای دو سال دیگر هم تمدید کرد و سپس بعد از پنج سال امکان گرفتن اقامت دائم و بعد از شش سال با گذراندن چند آزمون می توان تابعیت این کشور را دریافت کرد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از مراجعه به اداره برای گرفتن این ویزا معمولا کارهای اداری سه ماه به طول می انجامد و بعد از آن یک ماه طول می کشد تا کارت اقامت به شما داده شود.

کسانی که این ویزا را دریافت می کنند در طی دو سال باید حتما شش ماه در کشور پرتغال حاضر باشند، به این صورت که شش ماه اول را باید به صورت پیوسته حاضر باشند، اما برای بعد از آن می توانند به صورت ناپیوسته حضور داشته باشند. اما در هر سه ماه باید حداقل 1 هفته در پرتغال باشند تا مشکلی برای اقامت آن ها ایجاد نشود.

شرایط اخذ اقامت موقت و دائم پرتغال از طریق تمکن مالی چیست؟

ویزای D7 برای بازنشستگان در نظر گرفته شده است، اما همه افرادی که سن آن ها بالاتر از 18 سال است، می توانند برای آن اقدام کنند، شرایط گرفتن ویزای خود حمایتی پرتغال به صورت زیر است:

اخذ شماره مالیاتی پرتغال یا NIF

گواهی عدم سوءپیشینه

مدرک لازم برای اثبات خودکفایی مالی

مدارک لازم مبنی بر درآمد ثابت

کشور پرتغال

گرفتن ویزای تمکن مالی پرتغال کار سختی نیست و با داشتن مدارک لازم مشکلی برای شما ایجاد نمی شود. در ابتدا به شما یک ویزای یک ساله داده می شود و سپس در دوره های دو ساله می توانید آن را تمدید کنید و به این صورت بعد از گذشت پنج سال اقامت دائم کشور به شما تعلق می گیرد و در نهایت می توانید برای تابعیت این کشور اقدام کنید.

نکات تکمیلی تمکن مالی در پرتغال

معمولا زمان مشخصی برای صدور این ویزا در نظر گرفته نشده است، اما اگر مدارک شما کامل باشد بین یک الی دو ماه گرفتن این ویزا طول می کشد. گاهی اوقات ممکن است این زمان بیشتر هم طول بکشد. در این صورت باید برای ارائه مدارک صحیح یا روشن کردن بعضی از موارد به سفارت بروید.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

بله، فرد می تواند بعد از گذشت ویزای ابتدایی هر بار به مدت دو سال آن را تمدید نماید و سپس بعد از 5 سال می تواند برای گرفتن اقامت دائم اقدام نماید و با گذشت یک سال دیگر یعنی در سال ششم می تواند برای تابعیت درخواست دهد.

فرد اصلی باید تمکنی مبنی بر ماهیانه 1070 یورو، برای همسر 535 یورو و به ازای هر فرزند زیر 18سال 321 یورو ارائه دهد.

بله، فرد باید حداقل شش ماه را در کشور حاضر باشد.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

یکی از مناسب ترین روش ها برای گرفتن اقامت پرتغال، روش خودحمایتی است. بر اساس این روش می توان به سادگی و با اثبات تمکن مالی اقامت این کشور را به دست آورد.

جهت دریافت مشاوره برای اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره