جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / وضعیت خدمات درمانی دومینیکا
وضعیت خدمات درمانی دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

وضعیت خدمات درمانی دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 29 مهر 1402 زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

فهرست مطالب

دومینیکا جزیره ای واقع در آنتیل کوچک در دریای کارائیب است که وسعت کمی دارد و حدود 75 هزار نفر در آن زندگی می کنند. این کشور تا سال 1978 مستعمره بریتانیا بود و پس از آن استقلال یافت. بعد از اینکه دولت دومینیکا برنامه ای برای گرفتن شهروندی این کشور و تهیه پاسپورت دومینیکا ارائه کرد افراد زیادی خواستار زندگی در این کشور شدند. یکی از مواردی که در هنگام مهاجرت به این کشور باید به آن توجه داشت، وضعیت خدمات درمانی دومینیکا است که ما در ادامه به توضیح کامل آن خواهیم پرداخت.

وضعیت سیستم درمانی در دومینیکا

بعد از استقلال دومینیکا، دولت تصمیم گرفت سیستم درمانی را بر اساس بیمه استوار سازد. این بدان معناست که هزینه دارو در جزیره پرداخت می شود، اما هر شهروند دارای بیمه درمانی است که در صورت لزوم هزینه درمان او را پوشش می دهد. افراد فقیر و نیازمند، زنان باردار، کودکان زیر 17 سال و مبتلایان به بیماری های واگیردار از پرداخت حق بیمه معاف هستند.

خدمات درمانی در دومینیکا در تعداد زیادی از موسسات پزشکی ارائه می شود. به عنوان مثال، در شهرهای کوچک، تنها مراکز پزشکی کوچک برای مراقبت های اورژانسی وجود دارند. در شهرها، کلینیک های مجهزی وجود دارند که به شما امکان می دهد که از تمام خدمات درمانی بهره مند شوید. در مرحله اول خدمات اورژانسی به صورت رایگان برای فرد بیمار انجام می شود و سپس معاینه و درمان کامل صورت می گیرد.

اکثر موسسات پزشکی مجهز به تجهیزات مدرن و پرسنل واجد شرایط هستند. با این حال، به دلیل کوچک بودن ایالت، تجهیزات پیچیده ای برای تحقیقات وجود ندارد. برای انجام این گونه کارها، باید به کشورهای نزدیک پرواز کنید که از جمله آن ها می توان به جزایر مارتینیک و باربادوس اشاره کرد.

بیمارستان های دومینیکا

بیمارستان

طبق آمار 7 مرکز درمانی و 44 کلینیک در این کشور وجود دارند که در مناطق مختلف مستقر هستند. از این میان 4 بیمارستان از همه مشهورتر هستند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت:

مقالات مرتبط

  • مهمترین موسسه پزشکی در دومینیکا، بیمارستان پرنسس مارگارت واقع در شهر روسو است. معاینات و خدمات پزشکی در این بیمارستان در زمینه های مختلف انجام می شود.
  • بیمارستان در پورتسموث نیز به دلیل ارائه کمک های واجد شرایط به همه نیازمندان محبوب است. این موسسه پزشکی مجهز به کلیه تجهیزات لازم برای درمان است.
  • بیمارستان بزرگ بای یکی دیگر از بیمارستان های محبوب در دومینیکا است که از تمام کشور برای خدمات درمانی به آن مراجعه می کنند.

بیمه درمانی در دومینیکا

هزینه بیمه درمانی در این کشور نسبت به کشورهای همسایه آن مقداری گران تر است. البته به طور کلی هزینه بیمه بستگی به این دارد که تا چه حد خدمات درمانی شما را پوشش خواهد داد. با این حال دولت برای کمک به شهروندان یارانه هایی را در خصوص بیمه و خدمات درمانی ارائه می دهد تا هزینه های درمانی کاهش یابد. همچنین چندین بیمه خصوصی هم وجود دارند که در صورت لزوم و برای پوشش بیشتر خدمات می توانید از آن ها استفاده کنید.

چنانچه قصد سفر کوتاه مدت به این کشور را دارید، مانند هر سفر دیگری، خرید بیمه درمانی که در صورت لزوم، هزینه های احتمالی درمان در خارج از کشور را پوشش می دهد، منطقی است. می توانید بیمه ای را از یک شرکت بیمه خریداری کنید که متخصصان آن بهترین گزینه را برای سفر ارائه می دهند.

وضعیت خدمات اورژانس در دومینیکا

برای استفاده از خدمات اورژانسی در این کشور باید با شما 911 تماس بگیرید و کارمندان آن به سرعت شما را به بخش خدمات درمانی وصل می کنند و در صورت لزوم برای شما آمبولانس ارسال می شود.

پیداکردن متخصص در دومینیکا

بهترین مکان برای پیدا کردن یک متخصص در شهر روسو است. در این شهر بیمارستان و مراکز درمانی بسیار مناسبی قرار دارد و می توانید در آن جراح، دندانپزشک، پزشکی عمومی و … را پیدا کنید. البته در سایر شهرها هم متخصصین مختلف یافت می شوند. برای مثال در پورتسموث خدمات متخصص زنان یا دندانپزشکی وجود دارد.

وضعیت داروها در دومینیکا

اکثر داروها در این کشور در دسترس هستند و در داروخانه های آن انواع داروهای مسکن، آنفولانزا، آنتی بیوتیک و … یافت می شوند. با این حال اگر شما به داروی خاصی حساسیت دارید حتما پیش از سفر به این کشور این دارو را با نسخه پزشک تهیه کنید و با خود داشته باشید.

سخن آخر

ارائه دهنده اصلی مراقبت های بهداشتی در دومینیکا بخش دولتی است که دو بیمارستان و چندین کلینیک را اداره می کند. بیمارستان اصلی، بیمارستان پرنسس مارگارت است. بخش خصوصی نیز برخی از خدمات بهداشتی را ارائه می دهد، اما محدود و گران هستند. تأمین مالی مراقبت های بهداشتی عمدتاً از طریق مالیات های عمومی است که در سال 2011 4.2 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می داد. این کشور در بهبود شاخص های سلامت خود مانند امید به زندگی، مرگ و میر نوزادان و شاخص توسعه انسانی پیشرفت هایی داشته است. امید به زندگی در بدو تولد در سال 2023 برای مردان 74.2 سال و برای زنان 80.3 سال بوده است که بالاتر از میانگین منطقه ای است.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره