جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / مزایای زندگی در دومینیکا
مزایای زندگی در دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

مزایای زندگی در دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 16 بهمن 1402 زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

فهرست مطالب

جزیره دومینیکا برای کسانی که علاقه به زندگی در یک محیط زیبا و آرام را دارند بسیار مناسب است. با این که این جزیره چندان بزرگ نیست، اما زندگی در آن مزایای زیادی دارد، به همین دلیل برای کسانی که به دنبال تهیه پاسپورت دومینیکا هستند، مزایای زندگی در دومینیکا را بررسی خواهیم کرد، پس با آسان سفر همراه باشید.

نمایی از دومینیکا

دولت باثبات دومینیکا

اگر کشور شما همیشه دستخوش بازی های سیاسی بوده است، قطعا مهاجرت به دومینیکا برای شما همانند سفر به یک بهشت پر از آرامش خواهد بود. سیستم سیاسی این کشور به صورت دموکراسی پارلمانی است که در آن رئیس جمهور مسئول اصلی کشور است. از آن جا که پیش از این انگلستان این کشور را تحت استعمار خود داشته است، پس از استقلال دومینیکا، دولت سیستم سیاسی تقریبا مشابه با انگلیس را برای خود برگزیده است که از ثبات خوبی برخوردار است.

سیاست مناسب این کشور باعث شده تا شهروندان آن در یک محیط ایمن و راحت زندگی کنند. از دیگر ویژگی های کشور دومینیکا پایین بودن میزان جرم در آن است و همین طور این کشور خود را درگیر سیاست های کشورهای دیگر نمی کند که همین مورد محیط آرامش بخشی را برای شهروندان فراهم کرده است.

فرصت های اقتصادی دومینیکا

اقتصاد این کشور هم در سطح مناسبی قرار دارد. دولت دومینیکا برای اینکه از کشاورزی و صنایع دیگر این کشور حمایت کند، اقدام به واگذاری شهروندی این کشور در قبال تهیه پاسپورت دومینیکا کرده است که همین مورد فرصت های زیادی را برای شکوفایی اقتصادی فراهم می کند. در سال های گذشته تولید ناخالص این جزیره تقریبا در حدود 409.9 میلیون دلار بوده است.

برای خرید پاسپورت دومینیک شما می توانید از برنامه سرمایه گذاری این کشور استفاده کنید. همان طور که گفتیم سرمایه گذاری یکی از راه هایی است که دولت دومینیکا برای بهبود وضعیت اقتصادی این کشور پیش گرفته و تاثیرات بسیار مثبتی هم در زندگی مردم این جزیره داشته است. علاوه بر این موردی که باعث جذابیت بیشتر زندگی در این جزیزه می شود، این است که نیازی به پرداخت مالیات روی درآمد و همین طور سرمایه شما وجود ندارد.

مقالات مرتبط

فرصت های تجاری در دومینیکا

در داخل کشور ایران امکان کار کردن با شرکت های بین المللی بسیار دشوار است، اما در داخل دومینیکا شما می توانید به راحتی با شرکت های دیگر همکاری کنید و بانک این کشور یکی از بهترین سیستم های بانکداری در منطقه کارائیب را دارا است. همچنین برای اینکه سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در این کشور تشویق شوند، دولت آن ها را از پرداخت مالیات در زمینه واردات معاف کرده است. در این میان ساخت فرودگاه و مسیرهای ایمن برای کارهای تجاری باعث اشتیاق بیشتر سرمایه گذاران شده است.

بخش بانکداری دومینیکا

سیستم بانکی این کشور کاملا پیشرفته است و برای جلوگیری از فساد مالی و پولشویی اقدامات مختلفی انجام شده است. در نتیجه مهاجران می توانند به کاملا به بانک های این کشور برای انجام تجارت های خود اعتماد داشته باشند.

بازارهای منطقه ای

امکان تجارت با سایر کشورهای عضو کارائیب در این جزیره وجود دارد و تاجران می توانند کالاهای خود را به راحتی به این کشورها صادر کنند که باعث افزایش درآمد آن ها می شود.

مراقبت های بهداشتی در دومینیکا

دولت این کشور تمام سعی خود را کرده است تا بتواند خدمات درمانی و بهداشتی مناسبی برای شهروندان خود فراهم کند، بنابرین می توان گفت که در شهرهای بزرگ این کشور مشکلی از نظر مراجعه به بیمارستان و پزشک وجود ندارد، اما این مورد در روستاهای دورافتاده مقداری سخت تر خواهد شد. همچنین هزینه های درمان در این جزیره نسبت به سایر جزایر این منطقه کمتر است که خود یکی از مزایای زندگی در دومینیکا محسوب می شود.

فرصت های تحصیلی در دومینیکا

اگر شما به همراه خانواده به این کشور مهاجرت می کنید، باید بدانید که نگرانی از بابت مدارس وجود ندارد. سیستم آموزشی این منطقه شامل مدارس دولتی و خصوصی می شود و برنامه های آموزشی مختلفی برای شهروندان فراهم شده است. همچنین دولت برای اینکه آموزش های مناسبی به کودکان داده شود سرمایه گذاری های زیادی در این زمینه انجام داده است به طوری که افرادی زیادی در آن دارای تحصیلات عالی هستند. همین طور مدارس و دانشگاه های انگلیسی زبان هم برای مهاجران در دسترس است.

آب و هوا

یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ زندگی در دومینیکا این است که می‌توانید از همه این ماجراجویی‌های خارج از خانه در آفتاب درخشان کارائیب لذت ببرید. این جزیره تقریباً 200 تا 250 ساعت در ماه آفتاب دارد و میانگین دمای آن بین 23 تا 30 درجه سانتیگراد در تابستان و 21 تا 28 درجه سانتیگراد در زمستان است. برای مقایسه، بریتانیا در ماه های زمستان کمتر از 50 ساعت آفتاب دارد. بعلاوه، میانگین دما بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد در تابستان و تنها 0 تا 7 درجه سانتیگراد در زمستان متغیر است.

لازم به ذکر است که فصل های بارانی در دومینیکا وجود دارند که بین اوت و اکتبر ادامه دارد و می تواند منجر به طوفان های استوایی شود. با این حال، تا حدی به لطف بودجه برنامه شهروندی با سرمایه گذاری دومینیکا (CBI)، این جزیره بهتر از همیشه برای این سناریوها آماده است و همچنان از آفتاب فراوان و دمای گرم در طول این دوره برخوردار است.

سبک زندگی سرگرم کننده و آرام

اگرچه صنعت گردشگری دومینیکا در حال پیشرفت است، با این حال در بیشتر ماه های سال می توان از آرامشی دلپذیر در این ناحیه لذت برد که در کمتر جایی می توان به نظیر آن دست یافت. همین طور هنگامی که در زمان های خاصی از سال در اطراف جزیره پیاده روی کنید، احساس خواهید کرد که گویی کل جزیره متعلق به شما است!

علاوه بر این هر روستا و جامعه ای جشنواره ها و کارناوال های خاص خود را دارد و مهمانی های خیابانی و ساحلی در آن ها بسیار رایج است. جشنواره جهانی موسیقی کریول که در آن هنرمندان محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه یک جشن کارناوال عظیم برگزار می‌شود، در راس این جشن ها قرار دارند.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره