جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

عمومی / اقتصاد دومینیکا
اقتصاد دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

اقتصاد دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 19 مهر 1402 زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

فهرست مطالب

کشور دومینیکا، جزیره ای منحصر به فرد است که فقط پاسپورت این کشور آن را به هدفی ایده آل برای متقاضیان تبدیل نکرده است بلکه اقتصاد دومینیکا بسیار پیشرفته است و سرمایه گذاری های بین المللی که در آن انجام می شود باعث رونق آن شده است.

از آن جا که عده زیادی در پی سرمایه گذاری و اخذ تابعیت دومینیکا هستند تصمیم گرفتیم تا اطلاعات جامعی درباره روند دریافت پاسپورت دومینیکا و همین طور وضعیت اقتصادی آن برای شما شرح دهیم تا به این صورت بتوانید بهتر تصمیم بگیرد. بنابراین با آسان سفر همراه باشید.

وضعیت اقتصادی کشور دومینیکا

جمعیت این کشور تقریبا 72 هزار نفر است و مردم آن در آرامش و شرایط اقتصادی مناسب زندگی می کنند. لازم به ذکر است که قوانین این کشور متناسب با رفاه حال مردم است و سخت گیری های بدون مورد در آن وجود ندارد.

آب و هوای خوب این منطقه باعث شده که عده زیادی به شغل کشاورزی مشغول باشند و بعضی از محصولات آن به سرتاسر دنیا صادر می شوند. مخصوصا که دولت هم به کشاورزان کمک های زیادی می کند تا آن ها بتوانند در شرایط مناسبی زندگی کنند.

در این میان تصمیم دولت برای جذب سرمایه گذاران هم باعث توسعه زیرساخت های این کشور شده است و به این صورت پروژه های معتبری مانند هتل هیلتون در دومینیکا انجام شده که باعث می شود گردشگران تمایل بیشتری برای سفر به این جزیره داشته باشند.  

مقالات مرتبط

نقش کشاورزی در اقتصاد دومینیکا

همان طور که گفتیم کشاورزی دومینیکا در سطح مناسبی قرار دارد و بیشتر درآمد این کشور از این طریق به دست می آید. محصولاتی مانند موز و قهوه به کشورهای دیگر صادر می شوند و مخصوصا محصول موز آن بسیار مشهور است. اما از آن جا که گاهی اوقات طوفان های زیادی در این کشور رخ داده است و باعث اختلال در روند صادرات شده است، در نتیجه دولت تصمیم گرفته تا علاوه بر بخش کشاورزی در بخش گردشگری هم سرمایه گذاری کند تا فقط وابسته به یک صنعت نباشد.

نقش گردشگری در اقتصاد دومینیکا

دومینیکا

انتظار شما از یک طبعیت رویایی چیست؟ کوه، دریا و ساحل شفاف، گیاهان زیبا همه و همه در کشور دومینیکا در کنار هم جمع شده اند تا بهشتی دیدنی را برای گردشگران فراهم کنند. سواحل دومینیکا بسیار آرام و زیبا هستند و می توانند در آن ها شنا کنید یا فقط آفتاب بگیرید. به همین دلیل کسانی که از مناطق شهری خسته شده اند و خواستار یک تعطیلات بلند مدت هستند می توانند به این جزیره مراجعه کنند و این سفرها باعث ورود ارز به این کشور و درآمد زایی برای مردم محلی هم می شود.

اهمیت منابع طبیعی در اقتصاد دومینیکا

منابع طبیعتی این جزیره بسیار زیاد است و مردم این ناحیه آن را مدیون آب و هوای مناسب آن هستند. همچنین به دلیل وجود درختان بسیار شهروندان توانسته اند تا با فروش الوار به درآمد مناسبی درست یابند. عده ای از مردم هم به فروش ماهی مشغول اند که خود این مورد باعث درآمد زایی بیشتر می شود.

معافیت مالیاتی برای رونق اقتصادی در دومینیکا

به دلیل اینکه سرمایه گذاران بتوانند به راحتی در این کشور سرمایه گذاری یا کار کنند دولت آن ها را از پرداخت مالیات معاف کرده است تا به این صورت آن ها در تجارت محصولات کشاورزی نقش داشته باشند و به این صورت هم دومینیکا و هم سرمایه گذاران به سود زیادی دست خواهند یافت.

در پایان می توان گفت که کارشناسان آسان سفر آماده هستند تا در تمامی مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا در کنار شما باشند و تجربه ما در این زمینه باعث تا افراد بتوانند به سرعت به پاسپورت این کشور دست یابند.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره