جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / تنگه تیتو دومینیکا
تنگه تیتو دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

تنگه تیتو دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 24 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

فهرست مطالب

جزیره دومینیکا یک جواهر مطلق است که سرزمینی جدا از دومینیکن به شمار می رود. بازدید از تنگه تیتو یکی از بهترین کارهایی است که می توان در این جزیره خیره کننده کارائیب انجام داد. اگر علاقه دارید تا از آبشار هم دیدن کنید باید در آب سرد و یخی شنا کنید و به سمت بالای رودخانه بروید. برای آشنایی بیشتر با تنگه تیتو دومینیکا و طبیعت اطراف این ناحیه با آسان سفر همراه باشید.

برای اطلاع از شرایط اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

تنگه تیتو چیست؟

دومینیکا جزیره ای آتشفشانی است که پوشیده از جنگل های بارانی استوایی و سرشار از میوه های متنوع است. آبشارها بر فراز کوه ها و در سرتاسر جزیره به چشم می خورند. این تنگه خیره کننده هنگامی که گدازه های مذاب از بالای کوه به پایین سرازیر شدند، در این منطقه شکل گرفت. آب شیرین بر روی صخره ها و از میان تنگه جاری می شود و یکی از زیباترین شگفتی های طبیعی را در جزایر کارائیب ایجاد کرده است.

تنگه تیتو و دزدان دریایی کارائیب

تنگه تیتو دومینیکا

در واقع به لطف فیلم های دزدان دریایی کارائیب است که اکنون این تنگه قابل دسترس است. تنها چند سال پیش، تنگه تیتو فقط از طریق یک پیاده‌روی طولانی از میان جنگل‌های مرطوب، در مسیر درختان بلوط پیچ در پیچ، قابل دسترسی بود. بنابراین وقتی دیزنی تصمیم گرفت که دره تیتو مکان مناسبی برای فیلمبرداری است، با یک مشکل بزرگ مواجه شدند. حمل و نقل تجهیزات فیلمبرداری و خدمه در نیمه راه به سمت کوهی پوشیده از جنگل بارانی تقریبا غیرممکن بود، بنابراین، آنها یک جاده برای رسیدن به این تنگه ساختند.

مقالات مرتبط

اگر کنجکاو هستید که در کجای دزدان دریایی کارائیب می‌توانید صحنه‌های دره تیتو را پیدا کنید، دومین فیلم آن یعنی «صندوقچه مرد مرده» را تماشا کنید. در این صحنه کاپیتان جک اسپارو در قفسی ساخته شده از انگور از تنگه پایین می‌رود.

شنا به سمت آبشار

برای اینکه از خطر در امان بمانید، ضروری است که یک جلیقه نجات بپوشید سپس برای رفتن به سمت آبشار باید وارد آب سرد شوید و داخل تگنه شنا کنید.

شناکردن در تنگه

صخرها در دو طرف تنگه باریک می شوند و سنگ های آتشفشانی به گونه ای هستند که انگار آن ها را با چکش تراشیده اند. پرتوهای نور خورشید از بین درختان و برگ های انگور به داخل تنگه می تابد و در حین شنا کردن می توانید خرچنگ های براقی را ببینید که در داخل شکاف های دیوارها فرو می روند و شاهد عنکبوت هایی باشید که در روی صخره ها تار تنیده اند. وقتی که برخلاف جریان آب به سمت جلو می روید، می توانید صدای غرش آبشار را بشنوید.

تنگه تیتو دومینیکا

مدت زمان شنا معمولا یک ربع طول می کشد، اما اگر در روزهای قبل باران باریده باشد، ممکن است، این زمان بیشتر طول بکشد. سپس در انتهای تنگه باید از چند صخره بالا بروید تا وارد یک استخر کوچیک شوید. آب از بالای این استخر به طور شگفت انگیزی به پایان سقوط می کند. توجه داشته باشید که قدرت آب بسیار زیاد است و نباید زیر آن بروید وگرنه شما را به طرف رودخانه باز می گرداند.

وقتی به دهانه تنگه می رسید، اندکی از سرمای آب کاسته می شود. در جزیره دومینیکا فعالیت های زمین گرمایی زیادی وجود دارد و یک دریاچه جوشان هم بالای این ناحیه است که آب آن داخل این استخر آب سرد می ریزد. آب این دریاچه به قدری داغ است که می توان حتی تخم مرغ در آن جوشاند! به همین دلیل در این نقطه از دره می توانید در مسیر آب گرم این دریاچه که از میان کوه ها عبور کرده است، قرار گیرید تا اندکی گرم شوید. لازم به ذکر است که آب دریاچه در مسیر خود خنک تر می شود، در نتیجه هنگامی که به تنگه می رسد، دیگر جوش نیست.

آیا برای بازدید از تنگه تیتو باید از قبل رزرو کنید؟

برای بازدید از این تنگه نیازی به رزرو یا پرداخت پول نیست، اما برای تهیه جلیقه های نجات و دستگاه های شناور که به دور کمر شما بسته می شوند، باید 5 دلار کارائیب بپردازید. اگر در یک برنامه تور شرکت کنید، به احتمال زیاد این مبلغ در قیمت تور لحاظ می شود.

بهترین راه برای رسیدن به تنگه تیتو چیست؟

رانندگی به سمت تنگه به خودی خود یک ماجراجویی است و باید به سمت جاده های شهر روسو بروید. چنانچه با تور کشتی کروز وارد دومینیکا می شوید رفتن به این تنگه بخشی از برنامه شما خواهد بود، در غیر این صورت می توانید به صورت جدا با یک راهنما همراه شوید.

تاکسی های زیادی در بندر کروز در روسو وجود دارند. برای توافق روی یک قیمت می توانید چانه بزنید و قیمت نهایی بستگی به تعداد افراد گروه دارد و هزینه تاکسی از روسو به دره تیتو تقریبا بین 10 الی 30 دلار برای هر نفر است.

بهترین زمان برای بازدید از تنگه تیتو چه زمانی است؟

اوایل بعد از ظهر بهترین زمان برای بازدید است، عمدتاً به این دلیل که در آن موقع پرتوهای آفتاب داخل آب نمی تابد. اول صبح آب کاملا در سایه است، اما بعدازظهر دهانه تنگه کمی روشن می شود. همچنین شایان ذکر است که ما همیشه یکشنبه ها به دومینیکا می رسیدیم و همیشه تنها کشتی در بندر بودیم. بنابراین در چندین بار که از تنگه بازدید کردم، همیشه بسیار ساکت بوده است. با این حال در روزهای شلوغ بندر کشتی ها هم می تواند بسیار شلوغ باشد.

آیا همیشه می توان در تنگه تیتو شنا کرد؟

تنگه تیتو دومینیکا

اکثر افراد تصور می کنند که سفر به کارائیب به معنی آفتاب خالص و بدون ابر است، در حالی که تابش آفتاب قوی است و دما گرم است، با این حال در بیشتر مواقع باران می بارد. گاهی سه دقیقه باران می بارد و بعد خورشید دوباره ظاهر می شود. در زمان‌های دیگر، آسمان می‌تواند ساعت‌ها با ابرهای سیاه باران تاریک شود و در یکی از روزهایی که من از تنگه تیتو بازدید کردم، به همین دلیل نتوانستیم شنا کنیم.

باران باعث می شود تا آب در تنگه به مقدار زیادی بالا بیاید. در این شرایط شنا کردن در خلاف جریان آب بسیار خطرناک است و رسیدن به آبشار در انتهای مسیر تقریبا غیر ممکن خواهد بود. حتی آب استخر در دهانه تنگه به طور قابل توجهی بالاتر از حد معمول خواهد بود.

جمع بندی

جزیره دومینیکا به نظر من یکی از زیباترین جزایر کارائیب است و برای عاشقان ماجراجویی عالی است. اما حتی اگر شما به دنبال ماجراجویی نیستید، تنگه تیتو یک ماجراجویی آسان برای شروع خواهد بود.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره