جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / فستیوال های دومینیکا
فستیوال های دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

فستیوال های دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 08 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

فهرست مطالب

دومینیکا یک کشور جزیره ای کارائیب است که دارای فرهنگ غنی و متنوعی است که از طریق اشکال مختلف هنر و سرگرمی بیان می شود. یکی از راه هایی که دومینیکا فرهنگ خود را جشن می گیرد، میزبانی جشنواره هایی است که موسیقی، رقص، غذا و سنت های جزیره و مردم آن را به نمایش می گذارند. این جشنواره ها نه تنها سرگرم کننده و لذت بخش هستند، بلکه آموزشی و آموزنده هم هستند، زیرا تاریخ، میراث و هویت دومینیکا را به بازدیدکنندگان می آموزند. بنابرین برای آشنایی با فستیوال های دومینیکا با آسان سفر همراه باشید. همین طور برای اطلاع از نحوه اخذ پاسپورت دومینیکا کلیک کنید.

جشنواره های دومینیکا

کارناوال دومینیکا

جشنواره های دومینیکا در طول سال برگزار می شوند و هر کدام موضوع و محوریت متفاوتی دارند. برخی از جشنواره ها بر اساس رویدادهای مذهبی یا فصلی مانند عید پاک، کریسمس یا روز استقلال هستند. برخی دیگر بر اساس ژانرهای موسیقی یا هنری مانند جاز، کریول یا کالیپسو هستند. برخی از جشنواره ها همچنین تحت تأثیر روابط فرهنگی دومینیکا با سایر کشورهای منطقه مانند هائیتی، گوادلوپ، مارتینیک، کوبا و غیره می باشند.

جشنواره های دومینیکا برای همه کسانی که می خواهند طبیعت و فرهنگ جزیره را تجربه کنند، باز است. آنها فعالیت ها و جاذبه های متنوعی را برای همه سنین و علایق ارائه می دهند. چه بخواهید به موسیقی زنده گوش دهید، رژه های رنگارنگ را تماشا کنید، غذاهای لذیذ را بچشید یا در مورد آداب و رسوم و صنایع دستی دومینیکا بیاموزید، در جشنواره های دومینیکا چیزی را پیدا خواهید کرد که مطابق با سلیقه و ترجیح شما باشد. زمان شروع این جشنواره معمولا در شروع زمستان است، با این حال مراسم های فرهنگی زودتر در هنگام پاییز برگزار می شوند، پس به طور کلی می توان گفت تقریبا در هر ماهی از سال جشنواره ای در این جزیره کوچک برقرار است که باعث ایجاد یک محیط شادی آور برای زندگی شهروندان و گردشگران می شود.

کارناوال های متنوع دومینیکا

جشنواره دومینیکا

از جمله جشن های مهمی که در این کشور برگزار می شود، کارناوال های رنگارنگ است. این جشن ها هفته پیش از چهارشنبه خاکستری برگزار می شوند. شاید برای شما سوال باشد که چهارشنبه خاکستری چیست؟ این چهارشنبه چند هفته پیش از عید پاک رخ می دهد تا یادآور مرگ انسان ها و نزدیکی به خداوند باشد.

در گذشته زمان برگزاری این جشن تفاوت داشت تا اینکه امروزه 42 روز پیش از عید پاک شروع می شود. اولین بار این جشن در زمان روم برگزار می شده و در آن افراد گناهکار باید روزه می گرفته اند و سپس در حالی که لباس های گونی مانند بر تن داشته اند، خاکستر روی آن ریخته می شده است. سپس آن ها را تا زمان پنجشنبه که با مسیحیت دوباره آشتی می کردند از جامعه جدا نگه می داشتند. اما در طول کارناوال دومینیکا می توانید شاهد رقص های محلی، موسیقی و مسابقات مختلف باشید.

مقالات مرتبط

جشنواره هنر دومینیکا

جشنواره هنر از آوریل آغاز شده و تا ژوئن ادامه دارد. در این زمان شاهد برگزاری گالری ها، کنسرت ها و نمایش های متنوع در طول سال خواهید بود. این مراسم ها هر هفته در دومینیکا برگزار می شوند.

فستیوال  Jazz n’ Creole

یکی از جشنواره های جالبی که در ماه اردیبهشت برپا می شود، فستیوال مورد نظر است که باعث می شود افراد زیادی از جزیره های اطراف هم برای شرکت در آن حاضر شوند. در این جشنواره نوازندگان مختلفی کارهای خود را به اجرا می گذارند. همان طور که از اسم این مراسم مشخص است، در آن آهنگ های جاز در کنار موسیقی محلی این ناحیه به اجرا در می آید و شما می توانید از خوردن غذاهای محلی آن لذت ببرید.

جشنواره پرندگان بومی کارائیب

از دیگر جشنواره هایی که می توان به آن اشاره کرد، مربوط به پرندگان بومی است که زمان برگزاری آن در فصل بهار است و به این صورت علاقمندان با شرکت در این فستیوال با پرندگان محلی این ناحیه آشنا می شوند و در آن سخنرانی های جالبی صورت می گیرد.

نمایشگاه گل  Giraudel-Eggleston

نمایشگاه گل فرصتی ویژه برای تماشای زیبایی های دومینیکا است و شرکت کنندگان می توانند به صورت ویژه در جزیره گردش کنند و میوه ها و سبزیجات مختلف را شناسایی کنند و همین طور از دیدن گل آرایی هایی که توسط مردم محلی صورت می گیرد، لذت ببرند.

جشنواره غواصی دومینیکا

زمان این فستیوال تقریبا نه روز است و در طی آن کایاک سواری، قایق رانی، شنا و دیگر مسابقات ورزشی آبی صورت می گیرد. زمان این فستیوال در ماه تیر است و در آن راجع به غواصی و سایر تفریحات آبی به گردشگران آموزش داده می شود.

جشنواره جهانی موسیقی کریول

مراسم دومینیکا

اما شاید به جرات بتوان گفت که جشنواره موسیقی دومینیکا از بهترین جشنواره های حوزه کارائیب است که در یکی از استادیوم های شهر روسو برپا می شود و در آن نوازندگان مختلفی مشغول به اجرا می شوند.

سخن آخر

بدون شک دومینیکا جزیره ای زیبا است که نه تنها گردشگران علاقمند دیدن طبیعت آن هستند بلکه مراسم های مختلفی که در طول سال برگزار می شوند باعث جذابیت بیشتر آن شده اند.

جشنواره موسیقی کریول، جشنواره غواصی، جشنواره پرندگان کارائیب و ...

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره