جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / پارک های ملی کانادا
پارک های ملی کانادا
زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

پارک های ملی کانادا

سمیرا رسائی زاده 27 فروردین 1403 زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

فهرست مطالب

کانادا مسلماً مقصد برتر جهان برای دوستداران طبیعت و علاقه مندان به فضای باز است و دارای سیستم پارک ملی گسترده ای است که از نظر اندازه، زیبایی و تنوع عملاً بی نظیر است. شما در این پارک های ملی می توانید مناظر متنوعی از جنگل های سرسبز، بیابان، ساحل و دریاچه های یخبندان درخشان را پیدا کنید. علاوه بر این، به احتمال بسیار زیاد می‌توانید بدون جمعیتی که در نقاط مشابه در جنوب مرز یافت می‌شوند، از همه اینها لذت ببرید. در ادامه تعدادی از پارک های ملی کانادا را به شما معرفی می کنیم. همینطور برای دریافت ویزای توریستی کانادا می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

پارک ملی گروس مورن (Gros Morne)

پارک ملی گروس مورن

مکان: این پارک که در ساحل غربی نیوفاندلند واقع شده است، دومین پارک ملی بزرگ آتلانتیک کانادا است.

این سایت که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، مملو از رشته بی پایان شگفتی های طبیعی است و دارای کوه های گرانیتی سر به فلک کشیده و آبدره های عمیق، جنگل ها، سواحل، آبشارها و ویژگی های ساحلی فراوان، همراه با دهکده های زیبای ساحلی متعدد است. قدمت چشم‌انداز باستانی این پارک به هزاره‌ها قبل برمی‌گردد و از نظر زمین شناسی اهمیت زیادی دارد. از جمله کارهایی که می توان در این پارک انجام داد شامل قایق سواری و کایاک سواری در امتداد خط ساحلی ناهموار یا پیاده روی و تماشای حیات وحش در ارتفاعات آلپ می شود.

همچنین این پارک بهترین مکان در جهان برای دسترسی به سنگ های کمیاب است که از اعماق پوسته زمین بیرون آمده اند. با راهنما در این منطقه پیاده‌روی کنید تا صخره‌هایی را که میلیاردها سال در حال ساخت هستند را مشاهده کنید و مناظر باشکوه کنده‌کاری شده یخبندان را که پر از گیاهان و جانوران شگفت‌انگیز است، تحسین کنید.

هزار جزیره، انتاریو (Thousand Islands)

هزار جزیره، انتاریو

مکان: این زنجیره جزیره زیبا در رودخانه سنت لارنس، بین کینگستون و بروکویل، در انتهای شرقی دریاچه انتاریو و 3 ساعت از تورنتو کشیده شده است.

مقالات مرتبط

هزار جزیره یکی از کوچک‌ترین پارک‌های ملی کانادا است که شامل 20 جزیره گرانیتی، صدها ورودی و چندین پایگاه در سرزمین اصلی، ترکیبی از باتلاق‌ها، جنگل‌های کاج و آبراه‌های درخشان و همچنین برخی از غنی‌ترین جمعیت‌های حیات وحش در این کشور را در خود جای داده است.

شما می توانید زمین سرسبز را از طریق یک مسیر پیاده‌گردی کاوش کنید یا با کایاک و قایق موتوری به سمت آب بروید تا خلیج‌های منزوی و برآمدگی‌های ناهموار ساحلی را کشف کنید و نماهای وسوسه‌انگیز از گونه‌های نادر لاک‌پشت و پرندگان را تماشا کنید.

نکات مهم: مالوری تاون لندینگ مرکز اصلی فعالیت پارک است که دارای مجموعه ای از فعالیت های سرگرم کننده مانند آکواریوم، مکان پیک نیک و کمپینگ، زمین بازی کودکان، تئاتر، نمایشگاه های مسافرتی و … می شود.

دریاچه های واترتون، آلبرتا (Waterton Lakes)

دریاچه های واترتون

مکان: در جایی که دشت‌های آلبرتا با قله‌های راکی تلاقی می‌کنند، دریاچه های واترتون در جنوب آلبرتا در مرز پارک ملی یخچال طبیعی مونتانا واقع شده اند.

از آن جا که این پارک در میان کانادا و آمریکا واقع شده است، پس بخشی از آن در آمریکا است و این بخش شامل یخچال های طبیعی می شود. البته این دو بخش در کنار هم به اسم پارک بین المللی صلح واترتون گلاسیر شناخته می شوند. از جمله بخش های دیدنی این پارک می توان به صخره های قرمز روشن آن اشاره کرد. در این میان دیدن گله های گاومیش و بوفالو در زیستگاه های طبیعی خود جالب خواهد بود.

این ناحیه به خاطر اینکه کوه های راکی در پس زمینه آن قرار دارند و همینطور به دلیل وجود زنجیره‌ای از دریاچه‌های درخشان، آبشارهای رعد و برق و جویبارهای جاری خود معروف است. همینطور یک شهر ساحلی جذاب در واترتون وجود دارد که پایگاهی عالی برای کشف مناظر باشکوه به شمار می رود. چیزی که واترتون را واقعاً منحصر به فرد می کند، تنوع بسیار زیاد حیات وحش و گل های وحشی است که در این پارک ملی خواهید یافت.

نکات مهم: در حین پیاده روی می توانید گیاهان و جانوران بسیار متفاوتی را ببینید. مسیرهای پیاده روی متعدد و مشخص هستند و بهتر است تا دیدن آبشار لاینهام را از دست ندهید. 

پارک ملی  Gaspesie

مکان: این پارک ملی با وسعت 802 کیلومتر مربع، در سال 1937 برای محافظت از کاریبوی شبه جزیره گاسپه، ماهی قزل آلا رودخانه سنت آن و زیبایی طبیعی دو رشته کوه زیبای کبک Chic Choc و McGerrigle ایجاد شد. این پارک در قلب شبه جزیره گاسپه قرار دارد و هشت ساعت از مونترال فاصله دارد.

این پارک ملی شامل 25 کوه با ارتفاع بیش تر از 3300 فوت است که حیات وحش آن شامل گونه هایی مانند گوزن دم سفید و گله کاریبو در جنوب رودخانه سنت لارنس می شود. اینجا زیبایی ناهمواری دارد که شبیه هیچ جای دیگری نیست. همچنین می توانید در آن ۸۷ مایل مسیرهای پیاده‌روی را پیدا کنید. بهترین آنها مسیر مونت ژاک-کارتیه است که حدود ۵ ساعت طول می‌کشد و منظره‌ای آرام از تاندرای آلپی دارد.

شما می توانید از قایق رانی، کایاک سواری، پارو زدن ایستاده یا ماهیگیری در دریاچه کاسکاپدیا لذت ببرید و در بخش هایی از مسیر بین المللی آپالاچی (IAT) که از شرق به غرب از پارک عبور می کند، پیاده روی کنید. عکاسان مشتاق باید در هنگام طلوع یا غروب خورشید از دریای منحصربه‌فرد کوه‌های پارک عکس بگیرند.

پارک ملی کیپ برتون هایلندز (Cape Breton Highlands)

مکان: بخش شمالی جزیره کیپ برتون که از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با خلیج سنت لارنس هم مرز است.

ترکیبی منحصر به فرد از زیستگاه های بوئال، تاگیا و آکادیایی که در جای دیگری در کانادا یافت نمی شود، این گوشه دلربا نوا اسکوشیا را مشخص می کند. این پارک توسط یک فلات مرتفع با مناظر تندرا مانند و پراکنده با دره‌های رودخانه‌ای جنگلی عمیق که به سمت دشت‌های معتدل و سواحل دریا فرود می‌آیند، تعریف شده است. در نتیجه این مکان یک پناهگاه حیات وحش قابل توجه است، جایی که می توانید انتظار مشاهده سیاه گوش، گوزن، باقرقره، نهنگ مینک، فوک های بندری و عقاب های طاس را داشته باشید.

ترکیب خاص این پارک از اکوسیستم‌های اقیانوسی، کوهستانی و جنگلی، مسیرهای پیاده‌گردی معروف و همچنین تاریخ فرهنگی غنی و پرجنب‌وجوش، آن را به یکی از پارک‌های کانادایی تبدیل کرده است که نباید از دست داد.

یک سوم مسیر معروف جهانی Cabot Trail از این پارک می گذرد و به کوهنوردان بی باک این فرصت را می دهد که بهترین زیبایی های طبیعی مسحورکننده کیپ برتون را کشف کنند. همانطور که مسیر را از طریق ارتفاعات دنبال می کنید و خط ساحلی جزیره را در آغوش می گیرید، با مناظر وسیعی از دره ها، جنگل ها و مناظر زیبای دریایی روبه رو خواهید شد.

پارک ملی مونت ترمبلانت، کبک (Mont-Tremblant)

پارک ملی مونت ترمبلانت

آدرس: این مکان از شمال غرب مونترال و شمال شرق اتاوا در فاصله چند ساعته قرار دارد و اگر در پی یک ماجراجویی هستید، می توانید چندین ساعت را در این پارک بگذرانید.

این پارک به مساحت 1510 کیلومتر مربع به خاطر شش رودخانه، 400 نهر و دریاچه، قله‌های وسیع و سواحل شنی، مسیرهای قایق رانی و 40 گونه پستاندار مشهور است. همچنین 18 مسیر پیاده‌روی مختلف در آن وجود دارد که بیش از 82 کیلومتر طول دارند، یک سری مسیرهای رودخانه‌ای فوق‌العاده برای قایق رانان وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده نمایید. یکی دیگر از برترین بخش های پارک مربوط به مسیر صخره نوردی می شود که روی دیوار Vache Noire در ورودی پارک قرار دارد. این مسیر بی نظیر به تازه کارها اجازه می دهد که با خیال راحت از کوه بالا بروند.

پارک ملی جاسپر، آلبرتا (Jasper)

پارک ملی جاسپر

مکان: واقع در دامنه های شرقی رشته کوه های راکی در غرب آلبرتا.

موارد خیره کننده زیادی در این پارک وجود دارد که از جمله آن ها می توان به قله‌های پوشیده از برف ناهموار، میدان‌های یخی عظیم، دریاچه‌های رگه‌های سبز و مراتع آلپ اشاره کرد. شما می توانید از طریق شبکه گسترده مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، مناطق ناهموار پس‌زمینه را کاوش کنید و در این میان از دیدن تماشای حیات وحش که شامل گوزن، خرس، کاریبو و … می شوند لذت ببرید.

شهر آرام جاسپر مملو از تمام امکانات شهری است که می‌توانید در آن به فعالیت‌های ماجراجویانه بی‌شماری دسترسی پیدا کنید که شما را به سمت منطقه وسیع و به‌طور قابل‌توجهی حفاظت‌شده پارک هدایت می‌کند.

در این پارک، میدان های یخی یک شگفتی واقعی به شمار می روند که قطعا نباید دیدن آن ها را از دست داد. اما زمانی که شب فرا می رسد، فرصت های تحسین شکوه های طبیعی جاسپر به پایان نمی رسد. این پارک یک منطقه حفاظت‌شده آسمان تاریک است و یکی از بهترین مکان‌های روی زمین برای رصد آسمان شب است. زمان بازدید خود را با جشنواره آسمان تاریک در ماه اکتبر، زمانی که علاقه مندان برای شرکت در یک هفته مهمانی، کنسرت و نمایشگاه با محوریت تماشای ستارگان گرد هم می آیند، زمان بندی کنید.

پارک ملی یوهو، بریتیش کلمبیا (Yoho)

پارک ملی یوهو

مکان: پارک ملی یوهو در دامنه های غربی رشته کوه های راکی کانادا قرار دارد.

این پارک با داشتن برخی از بی‌خطرترین طبیعت‌های آمریکای شمالی، بهشتی واقعی برای دوستداران فضای باز است، این مکان مملو از مناظر نفس‌گیر و مسیرهای پیاده روی استثنایی است. شما می توانید در این پارک شاهد جلوه‌های چشمگیر یخ و آب باشید که چهره‌های صخره‌ای عمودی، قله‌های سر به فلک کشیده، دریاچه‌های آبی عمیق و آبشارهای تپنده را حجاری کرده‌اند.

برای اینکه بتوانید از گردش خود بیشتر لذت ببرید، بهتر است تا با یک تور همراه شوید تا با زمین‌شناسی و تاریخ طبیعی شگفت‌انگیز یوهو در کوه استفان و کوه فیلد آشنا شوید، در این پارک حتی می توانید بقایای فسیل‌شده برخی از اولین اشکال حیات روی زمین را هم مشاهده کنید.

دیدنی های این پارک شامل آبشار مسحورکننده Takkakaw، یکی از زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای کانادا می شود که برای دسترسی به آن کافی است تا از بزرگراه شماره یک استفاده کنید. همین طور اگر مسیر Iceline را دنبال کنید، یک مسیر 20 کیلومتری که برخی از دیدنی‌ترین یخچال‌ها و مناظر کوهستانی پارک را در خود جای داده است، خواهید دید.

پارک ملی بنف، آلبرتا (Banff)

پارک ملی بنف

مکان: در قلب کوه های راکی، 80 مایلی غرب کلگری.

یکی دیگر از پارک های ملی کانادا شامل پارک مورد نظر می شود که در آن مناطق دیدنی زیادی مانند جنگل، کوه های برفی، دریاچه های زلال و … آن را احاطه کرده اند. هر ساله عده زیادی برای دیدن این مکان به این منطقه مراجعه می کنند و می توان در آن از سرگرمی هایی مانند قایق سواری، پیاده روی و دوچرخه سواری لذت برد.

شما می توانید از رشته‌های یخچال‌ها و دریاچه‌ها دیدن کنید که هر کدام از قبلی دیدنی‌تر هستند، در پارک‌وی خوش منظره یخ‌فیلد رانندگی کنید و در فضای پر جنب و جوش شهر بنف با استراحت‌گاه‌های کلاس جهانی، بوتیک‌ها، رستوران‌ها و دیگر مکان ها غوطه ور شوید.

دریاچه لوئیز یک مقصد عالی است که به طور گسترده به عنوان جواهر تاج رشته کوه های راکی کانادا شهرت دارد. جذابیت این مکان باعث شده تا گردشگران زیادی از آن دیدن کنند و در فصل تابستان می تواند شلوغ شود، اما از شکوه و عظمت محیط که شامل آب های فیروزه ای، کوه های سر به فلک کشیده و یک قصر باشکوه می شود نمی توان چشم پوشی کرد.

حفاظتگاه پارک ملی حاشیه اقیانوس آرام، بریتیش کلمبیا (Pacific Rim)

مکان: این پارک در امتداد خط ساحلی غربی جزیره قرار دارد.

حاشیه اقیانوس آرام یکی از مناطق بکر و دست نخورده در کانادا است که در بهترین حالت خود قرار گرفته است و دارای جنگل های بارانی معتدل سرسبز، صخره های ساحلی تماشایی و سواحل وسیع با ماسه نرم می شود. اگر علاقمند به موج سواری هستید، در این مکان موج های پرخروشی وجود دارند که بیشتر به درد افراد حرفه ای می خورد. همینطور شما می توانید در یک مسیر ساحلی پیاده روی آرامی را شروع کنید و در حالی که از کنار آب های شفاف جزیره های بی شمار عبور می کند از تماشای خلیج منزوی کایاک لذت ببرید.

کل پارک بهشت کوهنوردان است و مملو از مایل ها سواحل شنی، جنگل های پر رونق کهنسال و مناظر زیبای ساحلی می شود. همینطور شما می توانید مسیر ۴۷ مایلی ساحل غربی را بپیمایید یا هر تعداد مسیر کوتاه‌تر را انتخاب کنید تا بتوانید منظره بیشتری از آقیانوس آرام را در کنار خود شاهد باشید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

بیمه مسافرتی کانادا چیست؟ راهنمای سفر

بیمه مسافرتی کانادا چیست؟

در هنگام سفر به هر نقطه ای از دنیا اولین...

راهنمای سفر | 11 اردیبهشت 1403

بهترین مشاغل برای تازه واردان در کانادا جاب آفر

بهترین مشاغل برای تازه واردان در کانادا

در هنگام ورود به کانادا همه ما به آینده ای...

جاب آفر | 10 اردیبهشت 1403

انواع مسکن برای دانشجویان در کانادا تحصیلی

انواع مسکن برای دانشجویان در کانادا

مسکن برای دانشجویان بین المللی در کانادا یکی از دغدغه...

تحصیلی | 5 اردیبهشت 1403

دریافت وقت مشاوره