جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / سفر بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا
سفر بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

سفر بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 14 بهمن 1402 زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

فهرست مطالب

اولین بار در سال 1993 دولت طرح شهروندی دومینیکا را از طریق سرمایه گذاری و کمک بلا عوض به دولت شروع کرد تا به این طریق سرمایه گذاران بتوانند، در کنار سرمایه گذاری های خود پاسپورت دومینیکا را هم به دست آورند. اجازه کار و زندگی در دومینیکا و همین طور در بیشتر شهرهای اروپایی ویژگی فوق العاده ای است که با پاسپورت این کشور به دست می آورید، اما مزایای پاسپورت دومینیکا به این دو مورد محدود نمی شود. در ادامه به طور کامل درباره پاسپورت این کشور توضیح خواهیم داد، پس با آسان سفر همراه باشید.

 کشورهایی که می توان بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا سفر کرد

تعدادی از کشورها هستند که برای سفر به آن ها نیازی به دریافت ویزا نیست و این در صورتی است که تابعیت دومینیکا را دریافت کنید. علاوه بر این کسانی که مایل اند تا کسب و کاری را در این جزیره راه اندازی کنند، از پرداخت مالیات معاف خواهند بود و مشکلی در واردات و صادرات ندارند.

مزایای سفر با پاسپورت دومینیکا

هنگامی که شما تابعیت دوم یعنی پاسپورت دومینیکا را به دست می آورید محدودیت سفر به بسیاری از کشورها برای شما برداشته می شود و در این میان ایجاد حساب بانکی بین المللی یا پیدا کردن کار در کشورهای اروپایی به سادگی برای شما محقق می شود. تعداد کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا می توان به آن ها سفر کرد هم 147 کشور است.

درخواست پاسپورت دومینیکا

پاسپورت

حداقل میزان مبلغ برای یک نفر باید 128500 هزار دلار باشد که در این مقاله به صورت کامل درباره نحوه گرفتن پاسپورت دومینیکا توضیح داده ایم. سرمایه گذاران زیادی هستند که علاقه دارند، از طریق سرمایه خود تابعیت دوم کشور دیگری را به دست آورند و در میان سایر کشورها پاسپورت دومینیکا بدون شک سریعترین روش و آسان ترین آن ها است

زیرا از همان ابتدا شهروندی این کشور به فرد تعلق می گیرد. برای اخذ پاسپورت دومینیکا یک نماینده مجاز مراحل را برای شما پیش می برد. در این حالت بعد از پیدا کردن این نماینده باید فرم های درخواست را پر کرده و مدارک را آماده نمایید. مشخص است که کلیه مدارک شما باید ترجمه شود، سپس این مدارک به دست نماینده سپرده می شود تا سایر کارها را انجام دهد.

مقالات مرتبط

سپس هنگامی که سرمایه گذاری شما انجام شد، باید گواهی ثبت نام را اخذ کنید و پاسپورت به شما تعلق می گیرد که اگر مایل باشید، می توانید برای خانواده خود هم پاسپورت را دریافت کنید. این پاسپورت به همه اعضای خانواده که شامل همسر و فرزندان زیر 30 سال و پدر و مادر فرد اصلی هستند، تعلق می گیرد. در این میان برای حفظ شهروندی نیازی به زندگی در دومینیکا هم نیست.

سفر آزادانه به 147 کشور با پاسپورت دومینیکا

قطعا بهترین بخش اخذ پاسپورت دومینیکا آزادی در سفر به کشورهای مختلف است. این پاسپورت به شما اجازه می دهد که بدون مشکل به انگلیس، هلند، ایتالیا، آلمان، اتریش و بسیاری دیگر از کشورها سفر کنید و برای گرفتن پاسپورت دومینیکا تنها کافی است تا این شرایط را داشته باشید:

  • سن فرد باید بالاتر از 18 سال باشد.
  • سابقه کیفری نداشته باشد.
  • فرد باید گواهی سلامت از پزشک دریافت کند.
  • تمکن مالی کافی داشته باشد.

تفاوت‌ بین شهروندان دومینیکا و کسانی که تابعیت آن را دریافت می کنند

بین کسانی که در این کشور به دنیا آمده اند و کسانی که بعدها پاسپورت آن را دریافت می کنند، هیچ گونه تفاوتی از بابت مزایای شهروندی وجود ندارد و هر دو فرد می توانند از این پاسپورت برای سفر به 147 کشور استفاده نمایند.

کشورهایی که می توان با این پاسپورت به آن ها سفر کرد، شامل موارد زیر می شوند:

آلمان، ایرلند، هلند، انگلیس، نروژ، اکراین، پرتغال، فرانسه، کره جنوبی، لیختن اشتاین، هنگ کنگ، سوئیس، فنلاند، یونان، صربستان، دانمارک، هند، اسپانیا، کنیا، قبرسریال، ایسلند، نپال، ماداگاسکار، سنت لوسیا، ساموای، اسلواکی، اردن، نیکاراگوئه، لیتوانی، موزامبیک، فلسطین، پرو، اسلوونیا، نیجریه و ….

ویزا هنگام ورود یا ویزا الکترونیکی دومینیکا

ترکیه، موریتانی، کومور، لائوس، بلاروس، جزایر مالدیو مارشال و …

برای اینکه از لیست کامل این کشورها با خبر شوید می توانید به مطلب کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا مراجعه کنید.

در پایان می توان گفت که کسانی که به فکر آینده خود هستند و می خواهند زندگی در منطقه ای امن و آرامش بخش را امتحان کنند، بدون شک پاسپورت دومینیکا این امکان را در اختیار آن ها قرار می دهد، پس بهتر است تا هرچه سریعتر برای دریافت آن اقدام نمایند.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره