جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت دائم / هزینه زندگی در امارات
هزینه زندگی در امارات
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

هزینه زندگی در امارات

سمیرا رسائی زاده 16 بهمن 1402 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

کشور امارات به ایران نزدیک است و روابط سیاسی مناسبی با کشور ما دارد، بسیاری از ایرانیان به دلیل شرایط شغلی مناسب این کشور ترجیح می دهند تا برای کسب درآمد به امارات مهاجرت کنند. ارز این کشور ارزش بسیار بالایی دارد و به همین دلیل سطح درآمد شما نسبت به سایر کشورها بیشتر می شود. از طرف دیگر با پیشرفت های زیادی که در شهرهای مختلف آن مانند دبی صورت گرفته است، باعث شده تا سطح امکانات در این شهر بسیار بالا باشد و بتوان از یک زندگی لاکچری در کنار مراکز خرید با برندهای مشهور و بخش های تفریحی لذت برد. برای اینکه بتوانید ذهنیتی درباره هزینه زندگی در امارات و دبی داشته باشید، ما هزینه های مختلف اعم از مسکن، بهداشت، حمل و نقل و … را برای شما آماده کرده ایم، پس با آسان سفر همراه باشید.

شرایط زندگی در دبی

این کشور شامل هفت شهر می شود که بدون شک دبی مهمترین آن ها است و آن هم به دلیل صنعت توریستی آن است. با این که این کشور جزو کشورهای اسلامی محسوب می شود، اما در زمینه قوانین مختلف انعطاف پذیرتر عمل کرده تا افراد خارجی بتوانند به خوبی از آن لذت ببرند.

اما چه نکته ای باعث شده تا عده زیادی علاقمند به کار در دبی یا ثبت شرکت در دبی باشند؟ این عامل بدون شک موضوع عدم نیاز به پرداخت مالیات است. با اینکه شما نمی توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید، اما مزایای زندگی در دبی آن قدر زیاد است که می توان به سادگی از این قضیه چشم پوشی کرد. در این میان دانشگاه ها و مراکز علمی این کشور هم سطح بسیار خوبی دارند، این موارد باعث شده تا زندگی در امارات نسبت به سایر کشورها مقداری گران تر باشد، پس برای اینکه بتوانند دید بازتری نسبت به هزینه های زندگی در امارات داشته باشید، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

هزینه زندگی در امارات در خصوص تحصیل

هزینه دانشگاه برای افرادی که شهروند این کشور هستند، بسیار پایین است، اما سایر افراد تقریبا باید هزینه زیادی را پرداخت کنند که در جدول زیر می توانید این هزینه ها را مشاهده نمایید.

مدارس بین المللیشروع هزینه از 3700 دلار آمریکا
دانشگاهشروع هزینه از 15 هزار دلار آمریکا
فوق لیسانسشروع هزینه از 17 هزار دلار
مقطع دکتراشروع هزینه از 15 هزار دلار

دانشگاه های برتر این کشور به صورت زیر هستند:

مقالات مرتبط

دانشگاه خلیفه امارات
رتبه در کشوردانشگاه
1دانشگاه امارات
2دانشگاه خلیفه
3دانشگاه آمریکایی شارجه
4دانشگاه زاید
5دانشگاه شارجه

با توجه به اینکه هزینه تحصیل در امارات بالا است، ما به شما تحصیل در کشورهای دیگر مانند تحصیل در آلمان و تحصیل در کانادا را پیشنهاد می کنیم.

هزینه زندگی در دبی از نظر مسکن

با اینکه کار در امارات باعث می شود تا درآمد خوبی داشته باشید، اما اطلاع از هزینه های مسکن در این کشور بسیار ضروری است. به طور کلی هزینه های مسکن در دبی بستگی زیادی به منطقه ای دارد که در آن زندگی می کنید. معمولا میزان متوسط هزینه ها بین 1500 الی 2000 هزار یورو است.

شهرخانههزینه
دبیآپارتمان یک خوابه در مرکز1840 دلار
اماراتآپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1475 دلار
ابوظبیآپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1623 دلار
شارجهآپارتمان یک خوابه در مرکز شهر6390 دلار

قیمت اجاره آپارتمان در دبی

قیمت اجاره مسکن در دبی ثابت نیست و بستگی به این دارد که متراژ ملک چقدر است یا حتی قرارگیری آن در منطقه توریستی هم می تواند تاثیرگذار باشد. با این حال قیمت مناطقی مانند برج های دریاچه جمیرا نسبت به سایر مناطق بالاتر است و تقریبا اجاره ماهیانه 18 هزار دلار آمریکا می شود.

هزینه اجاره خانه در دبی

آپارتمان در امارات

همان طور که گفتیم پارامترهای مختلفی در قیمت اجاره خانه در امارات موثرند که این قیمت ها بستگی به اندازه ملک یا ویلایی و آپارتمان بودنی آن هم دارد. البته توجه به این نکته ضروری است که هزینه مسکن نباید از سی درصد حقوق شما بالاتر شود.

هزینه خورد و خوراک در دبی

یکی از مهمترین هزینه های زندگی در امارات بحث غذا است. مواد غذایی هم در دبی تقریبا گران هستند و اگر یک خانواده 3 نفره بخواهد تو این شهر زندگی کند، تقریبا نیاز دارد تا 900 دلار ماهیانه خرج کند.

غذا در امارات

اگر درآمد شما چندان بالا نیست و همراه با خانواده هستید، پیشنهاد می کنیم تا حتما از رفتن به رستوان لاکچری در ماه های اول کار در این کشور بپرهیزید. از آن جا که کشور امارات با سایر کشورها تجارت دارد، در نتیجه می توانید مواد غذایی مختلف با قیمت های متفاوت را در فروشگاه ها پیدا کنید. البته هزینه های شما کاملا بستگی به این دارد که عادات غذایی شما به چه صورت باشد:

عنوانقیمت
1 وعده غذا در رستوران ارزان35 درهم
ساندویچ28 درهم
کاپوچینو18 درهم
یک بطری آب1.7 درهم
نیم کیلو گوشت17.5 درهم
5 عدد نان6 درهم
یک لیتر شیر8 درهم
500 گرم برنج3 درهم
1 کیلو موز5 درهم

هزینه حمل و نقل در دبی

نکته مثبت درباره حمل و نقل در دبی و امارات این است که قیمت بنزین در این کشور پایین است و در نتیجه با خرید یک ماشین به راحتی می توانید در آن رفت و آمد کنید، اما در صورتی که بخواهید از وسایل حمل و نقل استفاده نمایید، اتوبوس، مترو، تاکسی و قایق در خدمت شما هستند.

اگر قصد خرید خودرو را دارید، باید تقریبا بیست درصد از آن را برای پیش پرداخت بدهید، سپس بقیه پول ماشین را می توان در پنج سال پرداخت کرد. اگر خودرو دست دوم باشد، قیمت آن از بیست تا چهل درصد کمتر می شود. قیمت هر لیتر بنزین در امارات تقریبا 2.82 درهم است و می تواند دچار نوسان شود.

اتوبوس در امارات

یک کارت برای حمل و نقل عمومی در دبی وجود دارد که به اسم کارت NOL شناخته می شود. با استفاده از این کارت ها می توان هزینه های رفت و آمد در این کشور را تا حدود زیادی کاهش داد. این کارت ها می توانند به صورت ماهیانه تهیه شوند.

هزینه حمل و نقلمیانگین
کرایه تاکسی3.5 درهم برای 1.5 کیلومتر
یک لیتر بنزین2.2 درهم
کارت یک ماهه300 درهم
بلیط اتوبوس5 درهم

هزینه زندگی در امارات از نظر بهداشت و درمان

بهداشت و درمان در کشور دبی در سطح بسیار مناسبی قرار دارند، اما به کسانی که شهروند این کشور نیستند، بیمه خصوصی اعطا می شود. با این حال اگر در شرکتی در امارات مشغول به کار شوید، معمولا آن ها کارمندان خود را بیمه می کنند، اما اگر کارفرما شما را بیمه نکرد، باید حتما بیمه خصوصی تهیه کنید.

بیمه نامه پزشکی2720 دلار به صورت سالیانه
پزشک خصوصی72 دلار

کیفیت بهداشت در سطح دبی بسیار بالا است و اگر قصد دارید تا زمان زیادی در این کشور کار کنید، بهتر است تا کارت سلامت آن را تهیه نمایید که تقریبا پنجاه درصد تخفیف دارد و قیمت این کارت بستگی به سن فرد خواهد داشت که در این جدول می توانید هزینه ها را ببینید.

بازه سنیهزینه به دلار
کمتر از 18 سال32.67 دلار
بیشتر از 18 سال87.12 دلار

هزینه قبوض در دبی

در کشور امارات باید اشتراک تلویزیون را تهیه کرد و این قضیه شامل اینترنت هم می شود و مشخص است که هزینه تلویزیون بستگی به تعداد کانال ها و هزینه اینترنت بستگی به سرعت شما دارد. معمولا می توان اشتراک را از شرکت Etisalat تهیه می کنند.

موردهزینه
انرژی729 درهم
اینترنت363 درهم
تعرفه تلفن0.59 درهم
اشتراک تلویزیون385 درهم

هزینه زندگی در امارات از نظر سرگرمی و تفریح

وجود سینمای های چند بعدی، سافاری، سواحل زیبا و ورزش های آبی باعث شده تا برای یک بار هم که شده دوست داشته باشیم، سرگرمی های دبی را امتحان کنیم، اما مشخص است که همه این ها هزینه های زیادی در پی خواهد داشت. برای اینکه بدانید معمولا هزینه های تفریحی در دبی یا امارات چقدر می شود می توانید به جدول زیر مراجعه نمایید. البته این هزینه ها با توجه به اینکه شما به چه تفریحی علاقه مند هستید، متفاوت خواهد بود.

عنوانابوظبیدبی       شارجه
باشگاه بدنسازی68 دلار75 دلار51 دلار
بلیط یک نفره سینما12.25 دلار12.52 دلار12.25 دلار
اجاره زمین تنیس36 دلار37 دلار24.84 دلار

خدمات نظافت خانه های دبی

اگر خانه ای در دبی اجاره کنید یا خریداری نمایید هزینه نظافت در دبی یکی از مواردی است که باید به آن توجه داشت. اگر به دنبال استخدام یک نفر هستید معمولا دو راه برای اینکار وجود دارد. در راه اول شما می توانید یک نفر را از خارج از امارات استخدام نمایید اما باید اسپانسر فرد شوید و حقوق وی را پرداخت نمایید. معمولا این هزینه تقریبا سالیانه 5 هزار درهم می شود. علاوه برای هر ماه هم باید تقریبا 1500 درهم پرداخت کنید.

در راه دوم روش معمولی است که در کشور ایران هم انجام می شود یعنی شما به موسسات مختلف مراجعه کرده و از خدمات آن ها استفاده می نمایید. در این حالت هزینه تمیز کردن برای هر ساعت تقریبا 35 تا 45 درهم است.

درآمد در دبی

کار در امارات

میزان درآمد متوسط در دبی برای هر سال تقریبا 258 هزار درهم یا 70 هزار دلار آمریکا است. البته این رقم می تواند کمتر با بیشتر باشد زیرا بستگی به شغلی دارد که شما در آن مشغول به کار هستید. اما معمولا یک کارگر در ماهی تقریبا سه هزار دلار درآمد خواهد داشت.

گاهی اوقات کارگران فصلی هم وجود دارند که در کار ساخت یک پروژه شرکت می کنند و معمولا درآمدی به اندازه هزار دلار در ماه دارند. پرستاران در دبی تقریبا 50 هزار دلار و پزشکان 60 هزار دلار درآمد دارند.

شغلدرآمد
مهندس نرم افزار11000 هزار درهم
مدیر کل35000 هزار درهم
کارمند بانک45000 هزار درهم
پرستار6 هزار درهم
کارگر خانگی1830 درهم

میانگین هزینه زندگی در دبی

در پایان مقاله اگر بخواهیم درباره میانگین هزینه های زندگی در دبی صحبت کنیم این میزان به صورت زیر است:

میانگین هزینه یک خانواده چهار نفره3500 هزار دلار
میانگین هزینه یک فرد مجرد1000 هزار دلار

میزان رضایت مردم از زندگی در دبی

در همه جای دنیا قشر فقیر یا ثروتمند وجود دارد و در کشور امارات هم مورد دیده می شود اما با این حال در این کشور بیشتر مردم از یک سطح رفاهی مناسب برخوردارند و با اینکه هزینه زندگی در این کشور بالا است اما می توانند از پس مخارج خود بربیایند. آمارها نشان می دهد که سطح رضایت افراد از زندگی در این کشور تقریبا 60 درصد است و 20 امین کشور شاد دنیا به حساب می آید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره